Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cuda Maxx


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Cuda Maxx
Od 5 dni jestem w posiadaniu.
Nie mogę wyjść z podziwu że tego dokonałem - szaleństwo ale jak go wziełem do łapy nie wypuściłem. To naprawdę duża rzecz, ale jak na swoje 30 cm ogólnej długości bardzo poręczny. Jedyny folderek jaki mam którym nawet chlebek się kroi cudownie. Nie wspomnę o mnięsku bo do niego jest stworzony.
Żadne zdjęcie nie odda potęgi połączonej z subtelnością w tym nożu. To nie nożyk do obierania jabłuszka ale prawdziwy chlastacz. Pomimo sporych gabarytówma tylko 10 mm grubości rękojeść umożliwia noszenie go w sposób niewidoczny n.p. za klip na biodrze wewnątrz spodni. Całkowicie symetryczna rękojeść umożliwia dowolny chwyt i to wygodny. Tytanowa - piaskowana powierzchnia chwytu klei się do ręki. Chyba na stronce Pitera wyczytałem że ma szlif wklęsły, ale okazało się że jest płaski to dla mnie plus.
Otwierani tego noża to poezja :twisted: , co prawda kołkiem nie jest to wygodne bo znajduje się powyżej osi obrotu i bardziej spełnia funkcję stop pinu, ale za to fliperek działa cudownie. I jeszcze ciekawostka garda od strony kołka może spełniać rolę wave jak w Emersonach
Dołączona grafika
Nie wiem jak będzie z wytrzymałością ale potniemy zobaczymy....
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Gratulacje! :D
Też się nad nim zastanawiałem, ale narazie Emersony są nr 1 na mojej liście. Napisz jak się sprawdza D2 (rdza) i jak się trzyma mokrą ręką, bo słyszałem, że niektórzy patrzą tylko na noże z okładzinami (np. G10).
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Rekojeść jest rewelacyjna - pomimo że nie ma nacięć na grzbiecie jak większość noży współczesnych nawet na mokro leży pewnie. O stali D2 nie mam wiele do powiedzenia. Tnie mim zdaniem lepiej niż 154CM, a jak z rdzewnością to się okaże. Cuda ma ostrze polerowane więc możliwość penetracji rdzy trudniejsza. Jak zardzewieje to napiszę.
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Wojtek22 moglbys zrobic pare fotek ? zastanawiam sie nad kupnem wersji stilleto ;] ale jakos ten kolor rekojesci mnie odrzuca ... rzeczywiscie taki oczowalny blekit ? na roznych zdjeciach wyglada roznie ... :roll:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
ta rekojesc mi wyglada na anodyzowana... jesli tak jest to kolory rekojesci beda rozne dla kazdego egzemplaza: od niebieskiego, poprzez purpurowy, zielony az po zloty... a przynajmniej takie kolory sa w wypadku nozy Benchmade :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
niestety nie ... kolor jest tylko i wylancznie blekitno-szary - teraz inna sprawa jak to wyglada na zywo
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
A są jakieś luzy boczne na ostrzu?Czytalem ze camillus używa ostatnio miękkich nylonowo-teflonowych łożysk,chociaz nie zauważylem tego na mojej edc(przynajmniej po dokręceniu śruby :wink: )
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
-Fotek nie zrobię - nie mam cyfrówki.
-Kolorek na zdjęciach w necie faktycznie trochę dziwny w realu jest to bardziej szary niż niebieski i do tego mat.
-Luzów brak framelok jest potężny.
-Faktycznie podkładki dystansowe są z teflonu.
A tak w ogóle nie jest to moim zdaniem nóż do wszystkiego. To tak jak katana wśród broni siecznej. Czy by ktoś ją używał do rąbania drewna na opał? Nie jestem nożownikiem tylko nożoholikiem, nie jestem znawcą noży ale wydaje mi się że potrafię odróżnić dobry od przeciętnego. Jeżeli miałbym się bronić nożem i miałby to być folder i do tego nie automat bo do nich nie mam do końca zaufania wybrałbym z tych noży które miałem w ręce właśnie Maxx'a.
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Co do kolorku ten chyba najbardziej odpowiada prawdzie
Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Na stronie War`a wyczytalem, ze rekojesc wykonana jest z anodyzowanego tytanu, a wiec jej kolor bedzie sie pomiedzy egzemplazami roznil...
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
no wlasnie nie ... a szkoda - jest andyzowana ale tylko na jeden kolor - szaro-niebieski i jestem tego pewien - poprostu chcialem wiedziec jak to wyglada na zywo ;]

a jak kolor wyglada na zdjeciach - to zalezy jakiego swiatala uzyli jak robili fote ot co ... :roll:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
a wiec jestes pewien, ze to zaciemnienie wokol otworu na zdjeciu na samej gorze to odblask swiatla ? dalbym sobie glowe uciac, ze to efekt anodyzacji :)
No i nie widac tego na reszcie fotek, ale skoro widziales noz na zywo, to sie nie kloce :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
idac takim tokiem rozumowania to wedlug Ciebie kazdy egzemplarz jest inny tak ? czyli to są rozne modele MODa CQD1 - jeden z fabryki wyszedl z ciemniejsza drugi z jasniejsza rekojescia ?(rekojesc to tez andyzowane tyle ze aluminium T6) - tu poprostu chodzi o fote i jakie swiatlo do tego sie zastosuje :wink:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
no ale w sumie to nasze sapanie do niczego nie doprowadzi ;] - najlepiej jak by wypowiedzial sie ktos kto mial z dwa maxxy w lapie
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
ale macie MAXX'ymalny problem ....co za roznica jaki kolor ....w cieciu nie przeszkadza chyba nie? :) :) :) ....no co moze nie mam racji :twisted:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Macie oczywiscie racje, nie ma sensu spierac sie o detale :)

Ja sie zasugerowalem balisongami bm gdzie kazdy z nich autentycznie ma inny kolor...peace! :)
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Jeśli chodzi o rękojeść to ma taki mniej więcej kolor
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a w świetle taki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx
Myślę że kolor niebieski bardziej czy miej to chyba nie jest najważniejsza cecha noża. Miałem w ręce 2 noże -drugi combo miały identyczny kolor.
Pozatym gdzieś wyczytałem że 20% facetów ma problem z odróżnieniem niebieskiego od zielonego :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024