Skocz do zawartości


Zdjęcie

:?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
Zadałem już raz to pytanie... nie uzyskałem odpowiedzi. Czy jakaś firma, poza MT, produkuje jeszcze OTF'y?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: :?

Zadałem już raz to pytanie... nie uzyskałem odpowiedzi. Czy jakaś firma, poza MT, produkuje jeszcze OTF'y?

OTFy S/A robi jeszcze Dalton (ale nie jest to niestety ta klasa co Microtech, poza tym ciężko je kupić i też drogie).
OTFy D/A robi firma Desert Knifeworks (model Sand Shark) ale to cena jeszcze wyższa niż Microtecha, a poza tym dopracowanie i przemyślenie projektu jest różnie oceniane (Może Seiken coś bliższego wie, bo ja w ręku go nie miałem). No i jest niby ten projekt MOD'a (Harkins Triton) ale z tego co wiem, to na razie jest na zdjęciach...
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
W tym wywodzie PiteraM widze tylko jednop ale.. On jakis marketingowy jest. Rozumiem ze koszty know how sa wysokie ale mzona wysnuc wniosek z tej wypowiedzi ze kazdy model produkowany wymaga zakupu tej wspanialej technologi ( bo zakladam ze material juz maja :) ). Chyba jednak nie jest tak ? A tak idzie w swiat wiesc jak to wydalo sie nK$ na sprzet i jacy jestesmy swietni wiec placie. To taka ogolna przyczyna zwana naukowa piramida potrzeb. Kazdy z nas ma potrzebe bycia kims lepszym posiadaniqa czegos lepszego. I za to jestemy sklonni zaplacic mimo ze rzeczywista cena produktu jest "overcost". Stad powstyaje rynek produktow luksowych, na tym bazuje socjotechnika marketingu. A my musimy becelowac 400$ za noz choc realna wartosc hanlowa jest o , moze nie rzad, ale na pewno inna. I jest w tym sporo racji ze gdyby kosztowal 40 USD to mimo nie zaprzeczalnych zalet i jakosci - powiecie - g..ale jak 400 - kurde ale zajeb..
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
chyba minimalna cena (tak na oko) OTFa takiego jak halo, czy UT6 to 250USD, tylko co wtedy biedne chlopaki Z MT wloza do garnka..:)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
Maneva, to nie tylko koszt sprzętu! Chodzi też o to, że ktoś takiego Scaraba czy UT6 musi zaprojektować, zrobić prototypy, dopracować, w międzyczasie pewnie przeprojektować z dziesięć razy. Przecież taki CT3 czy HALO3 nie powstaje w jeden wieczór na desce kreślarskiej przy piwku. Aktualnie development nowego noża (od wstępnej koncepcji do produktu) zajmuje... od jednego roku do półtora! A w tym czasie trzeba komuś za to płacić. Także za zużywany na próby czas maszynowy (albo robisz próbę, albo kolejny nóż, nie?). Także niemałe opłaty licencyjne np. za projekt klingi (jak się chce mieć klingę wg projektu W. Branda czy R.Terzuoli to trzeba za to zapłacić). Te rzeczy też kosztują, i to sporo. A niestety zdolności produkcyjne liczone w ilości sztuk noży możliwych do zrobienia dziennie są bardzo ograniczone. Tak więc noże wychodzą z MT powoli, a ceny są spore. Czy wyprodukowanie (koszt produkcji w fabryce) sztuki Porsche kosztuje aż o tyle więcej niż takiej Laguny full-wypas jak na to wskazuje różnica cen? Nie, ale nie chodzi o to. Po prostu każdy kolejny, nawet mały kroczek technologiczny w górnym zakresie stosowanej technologii kosztuje bardzo dużo.

Mówisz też marketing... owszem, takie ceny noży mają także swoje marketingowe uzasadnienie, bo to nie produkta masowy jak mydło, szczotki do kibla czy maszynki do golenia. To produkt high-end'owy, niszowy, unikalny, niskonakładowy (i jeszcze parę określeń można znaleźć) wśród noży. I za to też trzeba niestety zapłacić... smutne może, lecz prawdziwe. Tak samo jest ZE WSZYTKIM. Czy to będzie zegarek, samochód, wiatrówka czy zestaw hi-fi. Są tacy, którzy są w stanie docenić wzmacniacz lampowy za 100.000 zł (ja niestety nie). Ale jestem za to w stanie docenić Makorę, w odniesieniu do jej ceny oczywiście. Już...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?

Zadałem już raz to pytanie... nie uzyskałem odpowiedzi. Czy jakaś firma, poza MT, produkuje jeszcze OTF'y?

OTFy S/A robi jeszcze Dalton (ale nie jest to niestety ta klasa co Microtech, poza tym ciężko je kupić i też drogie).
OTFy D/A robi firma Desert Knifeworks (model Sand Shark) ale to cena jeszcze wyższa niż Microtecha, a poza tym dopracowanie i przemyślenie projektu jest różnie oceniane (Może Seiken coś bliższego wie, bo ja w ręku go nie miałem). No i jest niby ten projekt MOD'a (Harkins Triton) ale z tego co wiem, to na razie jest na zdjęciach...



DKW Sandshark ... ładny...

Dołączona grafika

500$ :?


Dalton ASP OTF

Dołączona grafika

I zaskoczenie... 275$!


Dalton STC OTF

Dołączona grafika

290$

I jeszcze jeden... Dalton Crusader OTF ... bez komentarza... 8O

Dołączona grafika

250$




Tak patrzę i myślę. Może 400$ za MT, to nie dużo. Harkins Triton D/A OTF Damascus/Gold Damascus

Dołączona grafika

$3,900.00 8O miałem problem z liczeniem zer...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
Crusader: 8O

W sam raz na wampiry ;)

$3,900.00 miałem problem z liczeniem zer...


Takiego noza bym do reki nie wzial ... ze strachu zeby nie upuscic oczywiscie :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
Lo-Han jak to nie kupie chociazby tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 600 za 8.500 euro 408km ;) ...moze ci chodzi o nowa S klase? ;) swoja droga teraz takiego smoka taniej kupisz niz normalne...z prostej przyczyny kazdy chce sie tego pozbyc...paliwo itd ...pozatym wraz z wiekiem auta tanieja cos mi sie nie wydaje zeby u MT ze swoja tendencja do robienia "duzych" nakladow ;) , noze wraz z latami zaczely tanie ....wrecz odwrotnie.....troche to nijak ma sie do aut ;) a szkoda bo chetnie bym se kupil UT6 za 50$ bo jakiemus panu juz za dlugo lezy za lada ;P
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
Oczywiscie za stary zjechany MT OTF kupisz taniej, tylko ze takich prawie nie ma na rynku.
Maja wartosc kolekcjonerska oprocz uzytkowej rozumiesz...

Cala ta dyskusja jest bez sensu. Bottom line: masz kase i chcesz, to placisz. Nie masz albo nie chcesz, to nie placisz. I tyle.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :?
Jeszcze tak dla balansu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zaden z ich OTF'ow nie kosztuje wiecej niz $50. Seiken u nich zamawial wloskie sztylety auto i wyrazal sie kiedys o firmie pozytywnie, nie bylo natomiast mowy o jakosci OTF'ow.
Podejzewam ze musza byc lepsze niz te bazarowe za 20 zl.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024