Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gravity - OTF dla ubogich?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Gravity - OTF dla ubogich?
Zacna firma Eickhorn-Solingen produkuje "spadochronowy" noz grawitacyny LL 80

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z tego co zrozumialem, otwiera sie a'la OTF tylko przez wyrzut, chyba, ze sie myle. Czy ktos tego uzywal, jakies wrazenia, opinie?
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Gravity - OTF dla ubogich?
Witam

miałem ten nozyk przez pewien okres w swoim zbiorze . Był to nóż mający swoje lata gdyż historia tego noża sięga bodajże II w światowej.
Być może modele produkowane obecnie są solidniejsze.

z tego co pamietam to otwierał się w sposób następujący: trzymając nóz ostrzem w kierunku ziemi naciskałeś przycisk ten na górze i ostrze wypadało pod własnym ciężarem.
Natomiast zamykał się odwrotnie nóz trzymany ostrzem do góry po naciśnięciu przycisku zapadał się w rękojeśc tzn ostrze ....stąd nazwa grawitacyjny.

plusy tego noż to nóż całkowicie rozbieralny - wymienne ostrze....i innych nie zauważyłem

minus bardzo duży blade play tzn luz ostrza i generalnie nóz bardzo głośny cały czas ostrze w nim lata, dosyc cięzki i z mojego punktu widzenia mało praktyczny przy codziennym uzywaniu.

dlatego tez dosyć szybko się go pozbyłem :)

a wygląda to mniej więcej tak :
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

a to pierwsze modele
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gravity - OTF dla ubogich?
na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest recenzja jednego z tych nozy ... jak na moj gust nic specjalnego - a wrecz biedne deczko to jest w dobie folderow , axis i frame lockow ... na polke i owszem jako uzupelnienie kolekcji "takie noze kiedys uzywali" ale nie do uzytku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024