Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
>>komban napisał:
>>
>>4) kup sobie gaz to naprawde skuteczna rzecz i każdy umie się tym >>posługiwać.


>I tu się kompletnie mylisz.

Możesz trochę rozwinąć wypowiedz?[/list][/quote]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
[quote name="budo_komban"]Możesz trochę rozwinąć wypowiedz?[/list][/quote][/quote]

Odsyłam do archiwum i na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :!: :!:

1) Osoba (determinacja, szybkość, decyzja)
2) Gaz (sama technika, rodzaje, warunki)
3) Pomyśl.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
Mało orginalne :/
Nadal nie uzyskałem odpowiedzi w archiwum znajde argumenty na tak i nie. Ale raczej że gaz jest przydatny.
Więc może pomyśl zanim odpowiesz.
Pozdrawiam
  • 0

budo_jedittas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

Pier......sz niemiłosiernie. Jak wyciągasz sprzęt by go używać - przeciwnik NIE MA CZASU na nic - capiche?! Wszyscy kurna wielcy teoretycy - sparingi atrapą i atrapą broni. Robiłem testy przy paru metrach przeciwnik może sobie sięgać nie zdąży - a jak jesteś w granicy 2-3 metrów to na pewno nie zdąży (musisz mieć odpowiednie umiejętności etc.). Co Ty sobie wyobrażasz? Ze to jest jakiś teatrzyk - jeden wyciąga sprzęt i DURNIE CZEKA na reakcję oponenta?! Zapomnij... Jak ktoś nosi sprzęt - to go wyciąga na początku konfrontacji - aby zyskać przewagę. No chyba, że Ty jesteś agresorem na ulicy... A ktoś wyciąga cokolwiek w obronie - to tak...


Combat, ja pisałem odnośnie tematu, nie miałem na myśli użycie tego noża, ale wyciągnięcie jako "efekt psychologiczny". Chodziło mi tylko o to że wyciąganie noża i czekanie aż napastnik zacznie uciekać nie ma sensu. Tak więc może nie "pier..lę" aż tak bardzo :D . Sam powiedz, kto ma większe szanse na zwycięstwo, lamer z nożem czy lamer z gazem? Pozatym jeżeli ktoś do ciebie się przyczepi na ulicy, to od razu mu nóż wbijesz? Nóż jest ostatecznością, gazu można używać do woli. I właśnie ten temat jest o takim teatrzyku, że się wyciąga nóż i DURNIE czeka. Tak więc powtórzę, że dla zwykłego lamera (osoby nieobeznanej w siekaniu innych nożem ;) ) gaz będzie lepszy niż "efekt psychologiczny" spowodowany wyciągnięciem noża i straszenie przeciwnika.

A to dobre - a gaz nie rozdrażni przeciwnika - co???


Gaz w przeciwieństwe do noża będzie użyty, tak wię powali, a nie rozdrażni przeciwnika. Wyciągając gaz nie będę czekał na żaden "efekt psychologiczny", tylko go użyję. Lepsze wyjście chyba niż głupie stanie z nożem ;)

Taak, jasne wierz dalej w TV. To pojedynczy i rzadki wypadek. Masz małe szanse na obronę puszką z gazem przeciwko jakiejkolwiek broni.


Gaz jest lepszy, choćby z powodu lepszego zasięgu, niż kawałek jakiegoś żelastwa. Mam taki który na odległość 3-4 metrów pluje. Kilka dni temu byłem na koncercie, ktoś w pobliżu użył gazu, tak więc potrafię stwierdzić że cholernie nie przyjemnie jest takim dostać. Nikt kto dostanie gazem w twarz nie będzie w stanie przeprowadzić skutecznego ataku.
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
Nie rozumiem tej dyskusji.
Dla mnie użycie noża to nie tylko cięcia i pchnięcia ale także wyjęcie go z ukrycia i "zaprezentowanie" oponentowi - czyli właśnie tzw. straszenie.
Jeżeli to wystarczy do zażegnania sytuacji kryzysowej to bardzo dobrze, jeśli nie - pozostają cięcia i pchnięcia!
Pozdrawiam.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
[quote name="budo_Jedittas"] ja pisałem odnośnie tematu, nie miałem na myśli użycie tego noża, ale wyciągnięcie jako "efekt psychologiczny". Chodziło mi tylko o to że wyciąganie noża i czekanie aż napastnik zacznie uciekać nie ma sensu. Tak więc może nie "pier..lę" aż tak bardzo :D . Sam powiedz, kto ma większe szanse na zwycięstwo, lamer z nożem czy lamer z gazem? Pozatym jeżeli ktoś do ciebie się przyczepi na ulicy, to od razu mu nóż wbijesz? Nóż jest ostatecznością, gazu można używać do woli. I właśnie ten temat jest o takim teatrzyku, że się wyciąga nóż i DURNIE czeka. Tak więc powtórzę, że dla zwykłego lamera (osoby nieobeznanej w siekaniu innych nożem ;) ) gaz będzie lepszy niż "efekt psychologiczny" spowodowany wyciągnięciem noża i straszenie przeciwnika.
[/quote]

No to tu sam zbaczasz z topicu : nie jest o urzywaniu tylko o zastraszaniu.
Gaz jest do d... , no chyba ze masz taki " z pod lady " taki paralizujacy- mialem kiedys taaki ale dalem mamie, bo mi niepotrzebny.
Co do lamera to nic nie jest dlas niego dobre. Noz ma przewage nad gazem. Wez pod uwage ze nozem dzgsasz gdzie chcesz, gazem musisz celowac w twarz- wnioskuj. Poza tym przeczytajj inne posty : nie czekasz jak ucieknie, jesli nie robi tego od razu to kosisz. Co do skutecznosci gazu wzgledem noza to chyba nie wiesz za duzo na ten temat

quote="Jedittas"]

Gaz w przeciwieństwe do noża będzie użyty, tak wię powali, a nie rozdrażni przeciwnika. Wyciągając gaz nie będę czekał na żaden "efekt psychologiczny", tylko go użyję. Lepsze wyjście chyba niż głupie stanie z nożem ;)
[/quote]

A czemu zostanie urzyty? Nie porownuj rzeczy ktorej nie urzyjesz do rzeczy ktora urzywasz.

[quote name="budo_Jedittas"]
Gaz jest lepszy, choćby z powodu lepszego zasięgu, niż kawałek jakiegoś żelastwa. Mam taki który na odległość 3-4 metrów pluje. Kilka dni temu byłem na koncercie, ktoś w pobliżu użył gazu, tak więc potrafię stwierdzić że cholernie nie przyjemnie jest takim dostać. Nikt kto dostanie gazem w twarz nie będzie w stanie przeprowadzić skutecznego ataku.[/quote]

A jak nie dosanie w twarz?
Ja dostalem gazem, ale nie jakims najmocniejszym, standardowym chyba, i troche oczy piekly, ale puki nie trzesz i nie zamykasz to nic sie szczegulnego nie dzieje. 3-4 m a pod wiatr jak daleko ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

Mało orginalne :/
Nadal nie uzyskałem odpowiedzi w archiwum znajde argumenty na tak i nie. Ale raczej że gaz jest przydatny.
Więc może pomyśl zanim odpowiesz.


Sam pomyśl LOL.

1) Większość gazów w sprzedaży - to wiesz - nadają się do pryśnięcia bezpośrednio w oczy. Trudno trafić -a efekt nie zawsze jest dobry.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
Nie chce mi się dyskutować - TEMAT Z ZALOZENIA JEST ZŁY!!!
Moje zdanie jest takie: nie szantażuj, nie czekaj na efekt - używaj, nie umiesz - nie noś - proste. Róbta co chceta -wasze zdrowie i życie. A owo straszenie nożem - hmm 1/1 i dwie trzy sekundy... ale :roll: :?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

Sam powiedz, kto ma większe szanse na zwycięstwo, lamer z nożem czy lamer z gazem?.


Trzeba być fachowcem jak coś się nosi, BEZ WZGLEDU na narzędzie.

Pozatym jeżeli ktoś do ciebie się przyczepi na ulicy, to od razu mu nóż wbijesz?


Nie

1) Mam ręce i nogi którymi mogę bardzo łatwo zabić
2) Nóż - jak jest naprawdę patowa sytuacja, poza miastem i bez świadków (szkoda iść siedzieć).

Gaz w przeciwieństwe do noża będzie użyty, tak wię powali, a nie rozdrażni przeciwnika. ?


Kompletnie się mylisz. Większość gazów jest łzawiących - nie powalą - tylko dadzą te 30 sekund na ucieczkę - a potem ... :twisted:

Gaz jest lepszy, choćby z powodu lepszego zasięgu, niż kawałek jakiegoś żelastwa. Mam taki który na odległość 3-4 metrów pluje. Kilka dni temu byłem na koncercie, ktoś w pobliżu użył gazu, tak więc potrafię stwierdzić że cholernie nie przyjemnie jest takim dostać. Nikt kto dostanie gazem w twarz nie będzie w stanie przeprowadzić skutecznego ataku.


Ehhh - tak się składa że jednym gazem to pryskałem do szklanego pojemnika i sprawdzałem działanie -kiepściutko - lekke łzawienie i tyle.
Nie masz pojęcia o nożach :roll:

EOT
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
Combat ty macho manie :> Niektorych rece lecza twoje zabijaja :> duzo zabiles ludzi nogami i rekoma ze pewny jestes efektu ? :>

Ja powiem tylko tyle:
" Wole by mnie sadzilo dwunastu niz nioslo szesciu "
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

Combat ty macho manie :> Niektorych rece lecza twoje zabijaja :> duzo zabiles ludzi nogami i rekoma ze pewny jestes efektu ? :>


Hehehe - nabijam się :)

Ja powiem tylko tyle:
" Wole by mnie sadzilo dwunastu niz nioslo szesciu "


Ja też :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
A BTW: użycie rąk i nóg do eliminacji przeciwnika było głównym powodem powstania sztuk walki i współczesnych systemów combat... Ciało miało zastąpić oręż.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
Nie mowilem o definicji mowilem o tobie :>.
To co napisales jest trafne :>

Duzo osob juz zabiles ? :>

Ja o swoich mowie ze moga pobic a nie ze zabijaja :>
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

Duzo osob juz zabiles ? :>

Ja o swoich mowie ze moga pobic a nie ze zabijaja :>


Napisałem

"1) Mam ręce i nogi którymi mogę bardzo łatwo zabić" - i nie muszę nikogo zabijać żeby się przekonać :wink: :)

Zagadka: co się stanie jak się kopnie leżącego gościa w głowę - mocno butem ze stalowym czubem? Oj - chyba nie przeżyje, co?

Co się stanie jak duszenie przetrzyma się o dwie minuty?
A co się stanie jak się uderzy o kilka łokci za dużo w tył głowy? :evil:

Poza tym to była cholerna ironia i sarkazm - stary :wink: 8)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
Nie dowiemy sie poki sie sami nie przekonamy : > Ja tez sie nabijam :P
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
jest gaz i gaz są takie że nie chcę być w pobliżu jak go rozpylą i takie że za odswiezacz do ust mogą robć - są jeszcze żele

a z tym nożem
1) to jak ci wkopią drechy to lepiej by go nie znaleźli przy tobie bo dopiero będzie bieda
2) postraszyć tia gożej jak się w..(zdenerwuje) a nie przestraszy
3) ty się przestraszysz i zrobisz komuś krzywdę (sobie też)
4) prokurator - a po co wziołeś, wyjołeś zamiar użycia nie ma szans na obronę konieczną
Ale to już wszystko było napisane
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny
ad Combat
Znaczy jest jakaś specjalna technika posługiwania się gazem?
Siknięcia proste i okrężne, tak?
Gazu użyć umie każdy lamer, nie trzeba do tego żadnego przeszkolenia. W twarz jest łatwo trafić, jaki efekt daje to na sobie nie sprawdzałem, ale parę razy używałem ze skutkiem bardzo zadowalającym.
Te 30 sekund na ucieczkę zupełnie wystarcza, nawet jak nie chcesz uciekać to wystarcza żeby oklepać gościa.
Pozatym gaz ma bardzo dużą zalete(dla niekturych to pewnie wada), nie zabija. Więc i łatwiej sie zdecydować na użycie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

Witam!
Zastanawiam sie czy na ulicy warto wyjmowac nóź w celu nastraszenia przeciwnika. zwykle broń wyjmuje się w celu jej użycia. mimo to znajomi mojego kumpla mieli kilka sytuacji, w których nóż załatwił sprawę od razu po wyjęciu, beż konieczności używania. swoją drogą wujek opowiadał mi taką historię: dwoch gości miało się napieprzać, jeden miał balisonga. otworzył go i zamknął efektownie kilka razy, lecz w czasie rozkładania drugi koles kopnął go w łape tak że mu podskoczyła z nożem do szyji, przebijając ją. gościu z nożem zginął. więc czy warto wyjmować nóż na ulicy celem nastraszenia przeciwnika??? czy może lepiej poczekać co się wydarzy , a kose wyjąć w ostateczności???
Pozdrawiam.

znajomi mojego kumpla ...
wujek...
nie wierze w to ze tak go kopnal ze z nozem w szyi

wiadomo ze coraz czescniej nosza kose zeby postraszyc
40% nie umie uzywac
drugir 40% nie uzyje
20% umie uzywac ale nie sa tak glupi zaby za kazdym razem wyjmowac i uzywac
to wdg.mnie
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

ad Combat
Znaczy jest jakaś specjalna technika posługiwania się gazem?
Siknięcia proste i okrężne, tak?


Nie - trzeba mieć rozpoznanie sytuacji i zdążyć - to najważniejsze.

Gazu użyć umie każdy lamer, nie trzeba do tego żadnego przeszkolenia.


Niby tak.

W twarz jest łatwo trafić


Bardzo zwłaszcza jak ktoś Cię tubuje, kopie czy przewraca - no po prostu łatwizna.

Pozatym gaz ma bardzo dużą zalete(dla niekturych to pewnie wada), nie zabija. Więc i łatwiej sie zdecydować na użycie.


Tu się zgadzam w 100%. Cywilne nie zabijają. Ciekawostka: jest np. cyjanek potasu -agenci stosowali.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóź na ulicy jako efekt psychologiczny

( ... )


( ... )


( ... )


( ... )


Chlopaki o czym wy gadacie. :?


> Komban : czemu mowisz o czyms o czym nie wiesz ?
Czemu tak sie rozpisujesz o tym gazie jesli to jest OT :evil: .
Chyba malo wiesz jesli sadzisz ze gaz jest skuteczniejszy.
JEST NIEPORECZNY. To jest inny sprzet niz noz, teleskop.
Po co porownywac. O gustach sie nie dyskutuje. Jednemu w rece lepiej lezy rkm M72 B1 innemu G3 i co z tego, co maja do tego parametry ?

> Combat : Jezu nie pisz mu po 3 razy tego samego. Po co ?
Zaluzcie osbie topic :wink:
A z tym cyjankiem potasu to przeszedles sam siebie :twisted: poklon .

Co do gazow to najwiekszymi expertami sa irakijczycy, iranczycy i amerykanie. USA nacpalo bombami z LSD pol azji ( no zart ze pol ), maja najwiecej broni biologicznej, chemicznej na swiecie.

Pozdrawiam wszystkich, przepraszam za OT, chlopaki : wiecej dystansu.

Pozdrawiam wszystkich za
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024