Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki styl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki styl
Zamierzam zacząć trenować jakiś styl walki. Do wyboru mam:
- judo
- ju jitsu
- muhay thai
- kung fu

Który z tych jest najlepszy na ulice? Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
No ile mozna ? To temat walkowany dziesiatki razy. Przerabiany, omawiany, idacy w tysiace postow... mimo to, na Twoim miejscu wybieralbym miedzy judo a thai boxem.

I na litosc boska, zobacz w archiwum ile juz na ten temat bylo.

pzdr
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Moderator powinien kasowac te tematy bo to juz naprawde staje sie menczace :(
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Z tego co mówisz i masz do wyboru to wal na muhay thai. Polecam najbardziej z tego wszystkiego
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Idź na muay thai
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Na ulice to sie naucz walczyc bronia...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Na ulice to sie naucz walczyc bronia...

Ty combat, sezon na odpowiedzi offtopic? napisał ci wybór styli a ty co? ni z gruszki ni z pietruszki.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
nie maasz sie nad czym zastanawiac- idz muay thai!! :)
  • 0

budo_zoltanchivay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Chciałem właśnie się uczyć walczyć teleskopem, ale mieszkam z pól godziny drogi samochodem od Wa-wy, a w okolicy nigdzie nie uczą FMA. Ten klub Muhay Thai się reklamował pod nazwą "K.O.WAL Muhay Thai". Słyszał ktoś o nim?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Ty combat, sezon na odpowiedzi offtopic? napisał ci wybór styli a ty co? ni z gruszki ni z pietruszki.


1) Wiem ,ale to rada od serca - jak na ulicę - to :roll: 8) :lol:

2) Kiedyś w sekcji JJ w Lublinie widziałem gościa z nunchako - ale może to przypadek :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Chciałem właśnie się uczyć walczyć teleskopem, ale mieszkam z pól godziny drogi samochodem od Wa-wy, a w okolicy nigdzie nie uczą FMA. Ten klub Muhay Thai się reklamował pod nazwą "K.O.WAL Muhay Thai". Słyszał ktoś o nim?

No nie żartuj ja mieszkam w bardzo podobnej odległości od W-wy i mi to nie przeszkadza chodzic na treningi 4 razy w tyg w roku szkolnym. No cóż, coś za coś. W domu wtedy jestem gościem i praktycznie tylko nocuje ;)
Powodzenia
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Chciałem właśnie się uczyć walczyć teleskopem, ale mieszkam z pól godziny drogi samochodem od Wa-wy, a w okolicy nigdzie nie uczą FMA. Ten klub Muhay Thai się reklamował pod nazwą "K.O.WAL Muhay Thai". Słyszał ktoś o nim?


W Wawie też mają swoją sekcję, zresztą to najstarszy klub Muay Thai w Warszawie. Śmiało możesz tam iść, nic lepszego u siebie nie znajdziesz.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Dobrze było by najpierw sz 6 miechów ma muay thai (można dość szybko opanować parę kopnięć i walkę, kolanami i łokciami co bardzo się przydaje w realu. Następnie choćby raz w tygodniu chodzic na jj lub judo(nie przerywając mt) ponieważ bez walki w parterze jesteś w dość kiepskiej sytuacji, nie wspominając o tym, że w zwarciu gość posiadjący umiejętność wyłamywania, wykręcania, podcinania, rzucania i usypiania jest w znacznie lepszej sytuacji.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Jasne, a po nastepnym miesiacu jeszcze cos doloz. IMHO lepiej pocwiczyc cos porzadnie ze 2 lata, a potem myslec o nastepnej MA. Opanowanie "paru kopniec" a umiejetnosc walki to dwie rozne rzeczy.

Fiodor: Combat tak ma, to chyba nie kwestia sezonu... "jaki jest dobry klub tkd w Szczecinie?" odp. "Aikido nie nadaje sie do walki", albo "poza tym trzeba cwiczyc parter i narzedzia" :wink: :)

Pozdrawiam,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Fiodor: Combat tak ma, to chyba nie kwestia sezonu... "jaki jest dobry klub tkd w Szczecinie?" odp. "Aikido nie nadaje sie do walki", albo "poza tym trzeba cwiczyc parter i narzedzia" :wink: :)


Cholera - TRUDNO - zwykle dyskusja tak schodzi na inne tory!! (a pokaż wątek w którym NIE schodzi?! 8O :roll: :twisted: )

Jak już koniecznie, ZoltanChivay - chcesz wersję "unarmed":

to MT - ze dwa lata + jakiś parter + KM... Opanuj dobrze stójkę - często wiele więcej nie trzeba.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Cholera - TRUDNO - zwykle dyskusja tak schodzi na inne tory!! (a pokaż wątek w którym NIE schodzi?! [icon_eek.gif] [icon_rolleyes.gif] [icon_twisted.gif] )


wiem, latwiej pokazac takie, gdzie temat sie zmienil ze 3 razy, np. "karate rulezzzz!!!", albo "BSWW-Bojowy System Walki Wrecz", tam nawet nie wiadomo, co jest OT... Zreszta - dobrze znasz te tematy... :twisted:

pozdrawiam,
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Batonem to sie nie trzeba uczyc.
Rozkladasz go i walisz ile wlezie.
Takie jest zastosowanie batona a na to nie ma twardych.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Boze swiety, Combat, daj spokoj. Nie kazdy moze cwiczyc 6 miesiecy Muay Thai + 3 lata judo + 6 miesiecy zapasy + 2 lata noz + 45 minut palke + dwa lata Krav Mage + trzy lata TKD + poltora miesiaca mlotek + godzine tarke do sera + rok boks + 40 godzin wsadzanie antenki od komorki w dupe przeciwnika.

Chyba popadasz w paranoje, na ulicy nie czekaja wszedzie za rogiem uzbrojone bojowki. Facet sie przylozy i pocwiczy dluzej i intensywnie muay thai czy judo i to w zupelnosci wystarczy. Jak trafi na uzbrojona grupe to i tak nic mu nie pomoze.

Ktos z takim zlepkiem umiejetnosci i tak dostanie ostry lomot od kogos, kto cwiczy jedno, a naprawde dobrze. Dlatego ja np. odpuszczam sobie troche uderzenia [bo uwazam ze 2godziny w tygodniu to i tak mi prawie nic nie da] i koncentruje sie tylko na bjj. I mam dziwne wrazenie ze za dwa lata bede lepszym zawodnikiem niz gdybym ciagnal to tak, jak teraz.

Trening przekrojowy - jesli robiony poprawnie - pochlania mase czasu i jest raczej zarezerwowany dla najlepszych, zawodowcow.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Boze swiety, Combat, daj spokoj. Nie kazdy moze cwiczyc 6 miesiecy Muay Thai + 3 lata judo + 6 miesiecy zapasy + 2 lata noz + 45 minut palke + dwa lata Krav Mage + trzy lata TKD + poltora miesiaca mlotek + godzine tarke do sera + rok boks + 40 godzin wsadzanie antenki od komorki w dupe przeciwnika. .


:lol: :lol: :lol: :!:


Ktos z takim zlepkiem umiejetnosci i tak dostanie ostry lomot od kogos, kto cwiczy jedno, a naprawde dobrze.


Niekoniecznie :) Jak 2 rzeczy odpowiednio długo - to już wiesz o co tam biega :) Po 2 latach noża - to koleś rozpyka KAZDEGO gościa bez noża- nie opowiadaj bajek :wink: 8O

Dlatego ja np. odpuszczam sobie troche uderzenia [bo uwazam ze 2godziny w tygodniu to i tak mi prawie nic nie da] i koncentruje sie tylko na bjj. I mam dziwne wrazenie ze za dwa lata bede lepszym zawodnikiem niz gdybym ciagnal to tak, jak teraz.

Trening przekrojowy - jesli robiony poprawnie - pochlania mase czasu i jest raczej zarezerwowany dla najlepszych, zawodowcow.


Częściowo się zgodzę.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

W Wawie też mają swoją sekcję, zresztą to najstarszy klub Muay Thai w Warszawie. Śmiało możesz tam iść, nic lepszego u siebie nie znajdziesz.

Podaj namiary na ten klub jak możesz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024