Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teleskop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Teleskop
Dzis bawilem sie palka teleskopowa kolegi i powiem wam, ze extra zabaweczka dla duzych dzieci ale balbym sie tym kogos w pecyne uderzyc bo mu zrobie dziure w czaszce 8O
Ma ktos z tym jakies doswiadczenia na ulicy? Chodzi mi o jakies ciezsze przypadki, bo chyba z palka na bezbronnego nikt nie lecial... a moze... :?:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop
Na ulicy jeszcze nie zastrosowałem.

Ale uderzenie teleskopem może pójść nie tylkow komputer (głowę), ale i na obojczyki, według wzoru szermierki polskiej, cięcie krzyżowe ojcowskie i synowskie, czyli raz w jee obojczyk raz w drugi. Wtedy facet jest dla nas niegroźny i nie jest przy tym denatem :) , może być jeszcze nie po szlachecku tylko po ludowemu, na milicjanta pałą w uda. rezultat mocna reakcja bólowa i brak uszkodzeń.

choć na szybko i w akcji to czasem przyładować w łeb nie sposób.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop
Nie znam się na tym prawie wogóle, ale z tego co wiem pałka jest dobra do walki z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż, bo można ją zastosować do rozbrojenia (uderzyć w rękę która go trzyma).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

Nie znam się na tym prawie wogóle, ale z tego co wiem pałka jest dobra do walki z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż, bo można ją zastosować do rozbrojenia (uderzyć w rękę która go trzyma).


Uuu... A to dobre.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop
???
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

???


Takie sytuacje to chyba spora rzadkość... No ale jeśli już...

1) "Nie znam się na tym prawie wogóle" - zajebiście - na "full kontakt kung fu" - również co? :roll: :lol: :? :wink:

Przypomina mi się poradnik Kenshiro - kopanie w rękę z nożem, długie techniki etc. :lol:

2) To hipotezy, bo jak najbardziej się czegoś potrzebuje to się tego nie ma.

3) Taka sytuacja nastąpi tylko przy amatorze, kto inny pozwolił by sobie na atak "otwarty" i wytrącenie broni z ręki??

ATAK TYPU NOZ W RECE I PODEJSCIE DO PRZECIWNIKA JEST NIEREALNY. Każdy przy odrobinie rozsądku zamaskuje posiadanie noża...

Nie jest prawdą stwierdzenie - "na nóż najlepsza jest pałka".... (za pałkę wstaw dowolnie: kij, nunchako, łańcuch itp.) Nic nie jest dobre na nóż - oprócz broni palnej. Jednak zwykle (w przypadku fachowca) sytuacja jest taka - że i broń palna na nic - nie zdąży się po prostu z niej skorzystać. Tym bardziej z pałki, kija, nunchako, łańcucha.

4) Konfrontacja goscia z pałką (fachowca) i drugiego z nożem może zakończyć się różnie. Przeważnie wygra gość z nożem - bo to on jest agresorem, a broniący się nie ma czasu na wyjęcie swojej broni!

Przy tym nóż jest groźniejszy od pałki.


Wariant: ataki jawne, bronie na wierzchu:

Jesli:

Gosć z nożem to fachowiec - prawdp. wygra własnie on (zblokuje i zaatakuje w kontrze),

Gosć z nożem to amator, w złym dystansie - wygra gosć z pałką ,
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

"Nie znam się na tym prawie wogóle" - zajebiście - na "full kontakt kung fu" - również co?


Strasznie jesteś zabawny. Ha ha ha. Pozwol że pozostawię to bez komentarza, bo nie uważam cię za partnera do rozmowy na ten temat.

A co do pałki, to nie powiedziałem, że rozwala kolesia z nożem na miejscu, tylko, że jak ktoś ma rękę z nożem na wierzchu, to można ją tak zastosować. Wiem to od znajomego policjanta. Ale nie będę dyskutował. Znasz się na broni lepiej niż ja. Twoja działka.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop
Scheisse, cudzysłów mi wypadł po Combat... sorry...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

Strasznie jesteś zabawny. Ha ha ha. Pozwol że pozostawię to bez komentarza, bo nie uważam cię za partnera do rozmowy na ten temat.


Ehh - spox to był żart :)

A co do pałki, to nie powiedziałem, że rozwala kolesia z nożem na miejscu, tylko, że jak ktoś ma rękę z nożem na wierzchu, to można ją tak zastosować. Wiem to od znajomego policjanta. Ale nie będę dyskutował. Znasz się na broni lepiej niż ja. Twoja działka.


Nie mówię, że się znam :) :roll: :twisted:

Nie ... po prostu wydaje mi się to nierealne - spox jeśli znaleźli się TACY DEBILE z nożami którzy tak robią - CZESC I CZOLEM.

BTW policji: kiedyś miałem okazję zarżnąć (czy udusić - obie opcje do zrealizowania) w radiowozie dwóch policjantów (skutek NIEDOKŁADNEJ rewizji i złego skucia), a jeszcze potem w celi znalazłem schowane kombinerki. No comments... :lol:
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

Gosć z nożem to fachowiec - prawdp. wygra własnie on (zblokuje i zaatakuje w kontrze),

Gosć z nożem to amator, w złym dystansie - wygra gosć z pałką ,


To moze zapytam moja miara:
Gosc z nozem to fachowiec, (ale mały i z krotkimi rekoma) a gosc z palka dlugie lapicha i duzo wiekszy? Kto wygra? Szanse z racji dystansu i to sporego chyba 40:60... tak mi sie wydaje :wink:
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop
Z tego co mi wiadomo, o czym zresztą Combat sam napisał - o tym, że koleś ma nóż, dowiesz się dopiero kiedy będziesz miał go w brzuchu /a właściwie kiedy będziesz miał poprzecinane tętnice/ jeżeli będzie fachowcem...
Ale kiedy on ma wyciągnięty nóż i go widzisz, sytuacja robi się lepsza...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

Z tego co mi wiadomo, o czym zresztą Combat sam napisał - o tym, że koleś ma nóż, dowiesz się dopiero kiedy będziesz miał go w brzuchu /a właściwie kiedy będziesz miał poprzecinane tętnice/ jeżeli będzie fachowcem....


Zależy czy chce cię pociąć czy zabić. Może być tak, że dostajesz np. sierpa "z prezentem" i krew zalewa Ci oczy...

Ale kiedy on ma wyciągnięty nóż i go widzisz, sytuacja robi się lepsza...


Dokładnie. Jeśli ty masz broń w ręku, dystans, umiesz co nieco- z kazdą sekundą coraz lepiej!

Np. możliwa sytuacja z mojej dzielnicy -idę a menel wyciąga kosę. To debil, ma mózg zżarty przez tanie wina... "Już szukam pieniędzy, nie zabijaj mnie... JEP - i tu koniec sprawy".
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

To moze zapytam moja miara:
Gosc z nozem to fachowiec, (ale mały i z krotkimi rekoma) a gosc z palka dlugie lapicha i duzo wiekszy? Kto wygra? Szanse z racji dystansu i to sporego chyba 40:60... tak mi sie wydaje :wink:


Hmm - im kto mniejszy tym bliżej podejdzie żeby używać narzędzia które ma. Tak mi się wydaje - no chyba że znów jakiś amator, do tego z zapędem samobójczym...

Na marginesie: w ogóle na szczęście nie trzeba podejmować często takich wyborów, kto wygra, kto przegra - bo często to się kończy krwawo i boleśnie.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

Hmm - im kto mniejszy tym bliżej podejdzie żeby używać narzędzia które ma.

A pałka im bliżej, tym mniej skuteczna, bo mniejsza siła uderzenia...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

A pałka im bliżej, tym mniej skuteczna, bo mniejsza siła uderzenia...


Hmm - w dystanie noża to faktycznie. Ale mówimy o gościu który podchodzi z nożem, nie z pałką! Gość z pałką - jakby był rozsądny- to by trzymał dystans tzw. efektywny i w ogóle NIE POZWOLIŁ na zbliżanie się do siebie na mniej niż 2-3 metry!! (broń wyciągnięta, widać kosę - nie wiadomo jakie zamiary -ale pewnie nie dobre - bo kto wyciąga nóż tak sobie - jakiś poryp vide sytuacja z RobertemP). A jak koleś z nożem się waha - hura do przodu i łup, łup, łup :wink: :twisted:
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

BTW policji: kiedyś miałem okazję zarżnąć (czy udusić - obie opcje do zrealizowania) w radiowozie dwóch policjantów (skutek NIEDOKŁADNEJ rewizji i złego skucia), a jeszcze potem w celi znalazłem schowane kombinerki. No comments... :lol:


a co przeskrobales? :) :) :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

a co przeskrobales? :) :) :)


Ehh - nielegalne posiadanie zakazanej "rzeczy" :) + "atak" na pełniącego służbę wartownika :roll: 8)

Tak, to były czasy.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop
taaak... stare czasy... dobrze ze w celi zalozyli Internet :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop

taaak... stare czasy... dobrze ze w celi zalozyli Internet :wink: :wink: :wink:


Hehehehehhehe
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskop


a co przeskrobales? :) :) :)


Ehh - nielegalne posiadanie zakazanej "rzeczy" :) + "atak" na pełniącego służbę wartownika :roll: 8)

Tak, to były czasy.


niegrzeczny chlopiec :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024