Skocz do zawartości


Zdjęcie

"TECHNIKI" ULICZNE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

"TECHNIKI" ULICZNE
Ostatnio zaobserwowalem u mnie w miescie ze coraz czesciej na osiedlach , w blokach goscie prubuja sie "uczyc walki"

to wyglada tak: zbiera sie paru gosci w silowni i jeden z nich uslyszal gdzies\zobaczyl jak mozna uderzac i jak sie bronic
oczywiscie sa to prymitywne uderzenia ktore kazdy kto trenuje nie wiecej niz 3miesiace sztuki walki (karate,aikido,kung fu)

jedyne co daje tym gosciom ta "nauka" to pewnosc siebie - pojdzie taki cwaniak do szkoly i zaczepia kazdego bo mysli ze wielki fighter...

podobnie mysla tez ze jak pochodiz miesiac na silownie to tesz nikt mu nie podskoczy

co otym sadzicie ?
czy u Was na osiedlach tez sa takie łebki ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Ostatnio zaobserwowalem u mnie w miescie ze coraz czesciej na osiedlach , w blokach goscie prubuja sie "uczyc walki"

to wyglada tak: zbiera sie paru gosci w silowni i jeden z nich uslyszal gdzies\zobaczyl jak mozna uderzac i jak sie bronic
oczywiscie sa to prymitywne uderzenia ktore kazdy kto trenuje nie wiecej niz 3miesiace sztuki walki (karate,aikido,kung fu)

jedyne co daje tym gosciom ta "nauka" to pewnosc siebie - pojdzie taki cwaniak do szkoly i zaczepia kazdego bo mysli ze wielki fighter...

podobnie mysla tez ze jak pochodiz miesiac na silownie to tesz nikt mu nie podskoczy


:rofl: Dobre. Zwłaszcza to aikido i kung fu...


co otym sadzicie ?
czy u Was na osiedlach tez sa takie łebki ?


Ja robię na siłowni ok. 20-30 minut zawsze na worku tubowanie, nogi + ręce (a zwłaszcza kolana, łokcie, ręka młot, obrotowe łokcie, obrotowe uderzenia z pięści), główka, różnorakie ataki nożem etc. + sparingi atrapą - to sobie ktoś może coś pomyśleć :lol:

- jednak w moim wypadku to pomyłka :) Sala zwykle szybko pustoszeje w przypadku takiego treningu... Do tego wymieniamy czasem ze znajomym elementy techniczne (on długi staż TKD, KM)... A czasem parę osób na siłowni przychodzi popytać o techniki ręczne, nożne, obrony, wyswobodzenia (jak znajomi to uzyskują odpowiedź - jak nie to ... :lol: )

Kiedyś jeden koleś z KF chciał z nami trenować - to usłyszał, że nie mamy co wymieniać doświadczeń...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Dobre. Zwłaszcza to aikido i kung fu...

napisalem tak poniewaz u nas w miescie mozna trenowac jedynie karate,aikido,kung-fu i zapasy
widzialem jak kumple sobie "radzili" z goscmi wiec napisalem

Ja robię na siłowni ok. 20-30 minut zawsze na worku tubowanie, nogi + ręce (a zwłaszcza kolana, łokcie, ręka młot, obrotowe łokcie, obrotowe uderzenia z pięści), główka, różnorakie ataki nożem etc. + sparingi atrapą - to sobie ktoś może coś pomyśleć

- jednak w moim wypadku to pomyłka Sala zwykle szybko pustoszeje w przypadku takiego treningu... Do tego wymieniamy czasem ze znajomym elementy techniczne (on długi staż TKD, KM)... A czasem parę osób na siłowni przychodzi popytać o techniki ręczne, nożne, obrony, wyswobodzenia (jak znajomi to uzyskują odpowiedź - jak nie to ... )

Kiedyś jeden koleś z KF chciał z nami trenować - to usłyszał, że nie mamy co wymieniać doświadczeń...


u nas na silowni jest sytuacja taka ze wpada starszyzna z osiedla i reszta musi sie usuwac...


Combat:jesli bys mogl to wytlumacz co w tym smiesznego ze "aikido i kungfu"
jak jeszcze raz mowie tych sztuk walki nie trenowalem i fakt taki stwierdzilem dlatego ze widzialem ze goscie z aikido czy kung fu radza sobie jakos...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

u nas na silowni jest sytuacja taka ze wpada starszyzna z osiedla i reszta musi sie usuwac...


Aha - u nas tak nie ma - hmm - miasto to miasto :) Siłowni full - to i inaczej może ... :roll:

Combat:jesli bys mogl to wytlumacz co w tym smiesznego ze "aikido i kungfu"


A nic takiego - mam swoje zdanie na temat tego co jest prezentowane w obu rodzajach MA... A zwłaszcza w aikido - zobacz WWW i duży wątek "Karate Rulezzzz!" :)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
ja karate trenuje 2miechy tak ze sie na temat karate nie wypowiadam
jak jeszcze chwile potrenuje i bede mial okazje sprawdzic karate w realu a nie na sparingach to bede mial zdanie
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Swojego czasu także trenowałem karate(karate-do) i muszę się przyznać, że oprócz kilku japońskich słowek(do dziesięciu potrafię liczyć do dzisiaj :) ), dobrej kondychy, rozciągnięcia i poczucia satysfakjci z posiadania otoczki mistycyzmu, nie zyskałem ŻADNYCH realnych umiejętności przydatnych w walce ulicznej.
A u mnie buraki przemycają czasem jakieś tehniki , lecz jest to raczej pokazówa gdzie jeden stoi w kółku obok ławki i odgrywa scenki z wejścia smoka :)
Co ciekawe, jedyna sekcja gdzie uczą typowo na ulicę nie posiada w swym składzie żadnego z osławionych, osiedlowych streetfighterów(widocznie są zbyt zajebiści by się fatygować jakąś kravką :lol: )
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
ja nie mam zabardzo wyboru trenowania sztuk walki
jedyne co moge trenowac u mnie w miescie to karate,kungfu,aikido,i zapasy .
teraz cos maja robic krav-maga ale to tylko plany

Vercengetoryx:mam nadzieje ze ja naucze sie czegos wiecej , jesli bede widzial ze karate mi nic nie daje to zrezugnuje
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
napisze po raz kolejny i ostatni
co do kung fu, jak na tym forum byl boruta ktory jechal po wszystkim co nie jest bjj ze nieskuteczne to sie tak sklada ze np. po choy lee fut nie jechal...(to kung fu takie jakbyscie sie pytali) nie ciekawi was czemu? hmmm bo mu hajc placili? sam nie wiem...
ale ja to tylko mietkie rece taichi robie, moze byc tak ze sie nie znam.
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

ja nie mam zabardzo wyboru trenowania sztuk walki
jedyne co moge trenowac u mnie w miescie to karate,kungfu,aikido,i zapasy
teraz cos maja robic krav-maga ale to tylko plany

Jedynie? U mnie można trenować tylko TaeKwonDo, w porywach boks. W większości małych miast nie można trenować kompletnie nic, a o siłowniach nawet nie wspominam.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Trochim: ja tam bym wolal to takewondo niz to co mamy
bo jesli bys wiedzial jak tu wygladaja treningi aikido i kung fu to ...
jedynie karate ma kilku trenerow i fajni ludzie to mozna isc

silownie w malych miastach to nie silownie
nie pojdziesz nie potrenujesz bo przyjda goscie z osiedla i Cie wywala
jedyna szansa na silownie to jak w bloku zrobia skladke i silownia jest w piwnicy
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
No ale trenerzy teakwondo takze mogli by sie trafic jacys nieciekawi prawda? :D
A z takmi akcjami na silowni to sie jeszcze nie spotkalem. U mnie na silowni kazdy pilnuje kolejhek, kazdy sie spyta zanim zlapie za cos (czy przypadkiem ktos tego aktualnie nie uzywa, hantelki sztangi maszyny i takie tam). Nie ma czegos takiego ze ja jestem pakier a ty nie to spierdalaj. Wrecz przeciwnie. Jak zaczynalem treningi to wlasnie tych pakerow sie pytalem co i jak i otrzymalem wiele cennych wskazowek.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Trochim: ja tam bym wolal to takewondo niz to co mamy
bo jesli bys wiedzial jak tu wygladaja treningi aikido i kung fu to ...


Obawiam się, że nie tylko tam. Cóż - rekreacyjny styl rulezzz...

co do kung fu, jak na tym forum byl boruta ktory jechal po wszystkim co nie jest bjj ze nieskuteczne to sie tak sklada ze np. po choy lee fut nie jechal...(to kung fu takie jakbyscie sie pytali) nie ciekawi was czemu? hmmm bo mu hajc placili? sam nie wiem...
ale ja to tylko mietkie rece taichi robie, moze byc tak ze sie nie znam.


Hmm - a to ciekawe :) Zauważ jeden detal: ja jadę wiele rzeczy w TKD (które trenowałem sporo czasu), w boksie, czy też w krav-maga.

To co spotkałem w aikido i KF to śmiech na sali. To co widziałem u trenujących długo j.w. To co sądzę o skuteczności jest znane...

Druga kwestia: afirmacja i wywyższanie BJJ jest dla mnie bez sensu -BJJ równie dobre jak krav-maga - tylko jeszcze mniej praktyczne. Jako UZUPEŁNIENIE stójki OK, czy dla sportu - bo pod kątem ulicy to przy stylach uderzanych... Co innego vale-tudo - spox (i wiele klubów właśnie łączy BJJ z solidną stójką).

Natomiast to: "Brazylijskie Jiu-jitsu, typowo parterowy styl stworzony na podstawie doświadczeń zdobytych w slumsach Rio de Janeiro. " [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

JEST kompletną bzdurą... No chyba, że walczą tam - honorowo 1/1... :?: :lol:
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Trochim: ja tam bym wolal to takewondo niz to co mamy
bo jesli bys wiedzial jak tu wygladaja treningi aikido i kung fu to ...
jedynie karate ma kilku trenerow i fajni ludzie to mozna isc


Ćwicz to , co Ci się najbardziej podoba - będziesz miał z tego najwięcej satysfakcji i najlepsze efekty.
Trener, który prowadzi trening - to też nie bez znaczenia - jedni przyciągają, inni zniechęcają. Swego czasu chodziłem troszkę na kung-fu ving-tsun i pewnie nie wytrzymałbym tam i miesiąca, gdyby nie niektórzy instruktorzy, bo sam szifu (taki główny instuktor) totalnie nas olewał, nie mówiąc już o tym, że dla zabawy potrafił przykopać w brzuch w czasie, gdy robiło się pompki - totalny bezsens. Pomijam to, że gość był jednak specem od tego SW.
Jak są fajni trenerzy na karate (a co więcej fajni ludzie) wal na karate - jeśli wolisz chwytanie idź na zapasy.

silownie w malych miastach to nie silownie
nie pojdziesz nie potrenujesz bo przyjda goscie z osiedla i Cie wywala
jedyna szansa na silownie to jak w bloku zrobia skladke i silownia jest w piwnicy


Pamiętaj tylko, że "przygodę" z siłownią nie jest dobrze zaczynać za wcześnie, chyba, że pod okiem fachowców i bez przesadnych ciężarów.
Hmmm,a w ogóle to poczaszkuj trochę nad naturalnymi środkami zwiększania siły - drążek na ręce, podskoki albo wymachy nóg np. też z obciążeniami - na nogi itp. , różne warianty brzuszków na brzuch, pompki : zwykłe, wolne, szybkie, japońskie, na palcach itp.
Jeśli nie ma profesjonalnego sprzętu to zawsze można podnosić stoły, szafy, iść przekopać komuś ogródek - kombinować, kombinować ... byle dość regularnie.
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Natomiast to: "Brazylijskie Jiu-jitsu, typowo parterowy styl stworzony na podstawie doświadczeń zdobytych w slumsach Rio de Janeiro. " [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

JEST kompletną bzdurą... No chyba, że walczą tam - honorowo 1/1... :?: :lol:


Polecam to :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wiem, co z tego jest prawdą, a co marketingiem , ale to Ty, Combat jesteś specem od rozróżniania takich rzeczy :) (joke)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Nie wiem, co z tego jest prawdą, a co marketingiem , ale to Ty, Combat jesteś specem od rozróżniania takich rzeczy :) (joke)


Hehe :) Właśnie się pytam :)

Ktoś "kosi" na BJJ kasę - to muszą być legendy :wink: :lol:
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Hi,

To co spotkałem w aikido i KF to śmiech na sali.

Combat, ale to nie powod by calkowicie dyskredytowac KF. W swoim czasie otarlem sie o sekcje VingTsun w Białymstoku (i ocierałem się kilka lat :D ). Fakt że w tej chwili nieco inaczej patrze na MA, ale nawet z perspektywy czasu tamte treningi wydawały mi się realne i wartościowe. Ćwiczyło się z nastawieniem na walkę uliczną, sporo sparringów, treningi na przyrządach itp. KF to nie musi byc grupa emerytow w dziwnych ubrankach trenujaca w parku :) BTW: moi isntruktorzy czynnie sprawdzali sie na roznego rodzaju bramkach, przynajmniej jeden z nich jest nadal czynnym pracownikiem ochrony w hotelu (nawet jakims szefem slyszalem)

U mnie na silowni kazdy pilnuje kolejhek, kazdy sie spyta zanim zlapie za cos (czy przypadkiem ktos tego aktualnie nie uzywa, hantelki sztangi maszyny i takie tam). Nie ma czegos takiego ze ja jestem pakier a ty nie to spierdalaj. Wrecz przeciwnie.


Rabi, dokładnie tak. Myślę że 95% tych największych na siłowni zapytana o radę, pomoc chętnie Ci pomoże. Abstrahując od ich altruizmu (czego nie wykluczam) po prostu przyjemnie jest byc uznanym za osobę znającą się na rzeczy... nie spotkałem się z chamstwem w takiej sytuacji w ciągu kilku lat uczęszczania na siłownie. Wręcz przeciwnie, po kilku tygodniach regularnych cwiczen masz kupe znajomych...

Pozdrawiam
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Nie wiem, co z tego jest prawdą, a co marketingiem , ale to Ty, Combat jesteś specem od rozróżniania takich rzeczy :) (joke)


Hehe :) Właśnie się pytam :)

Ktoś "kosi" na BJJ kasę - to muszą być legendy :wink: :lol:


Jeśli są dobrzy w tym , co robią - to jak dla mnie, mogą sobie kosić kasę, bo im się to należy 8)

No ale gdyby świat pozbawić nagle wszystkich legend, bajek, mitów, wróżek, błaznów, zjawisk paranormalnych i nienormalnych, wszystkich supermenów i herosów, bohaterów zupełnie niebohaterskich, kosmitów (a cholera wie, nader prawdopodobne jest, że istnieją), dziwolągów i popaprańców, szaleńców, wampirów, elfów, krasnoludków, altruistycznych polityków, szamanów i takich, co to zbijają kasę na leczeniu światłem, wszystkich szarlatanów, fanatyków i ortodoksów, fałszywych proroków .... to ... byłoby chyba troszkę nudno, a tak bywa zabawnie :) :)

A na poważnie : mam podziw i szacunek dla Gracie 8)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Co do rodzinki Grace to trener bjj ( Dudu ) mowil mi ze jeden mial wyrok za ciecie nozem.

Na ulice sa dobre tylko niektore elementy bjj. Nie rozmawiajmy o tym teraz, bo ten watek jestna zmiane z nozem i KM w karzdej dyskusji.

Co do technik ktore opanowywuja butki silowniane to ja to powiem tak :
trenuje tkd od roku, praktycznie 6x tyg, w wakacje nie, ale przez reszte czasu biegalem po walach nad rzeka. Mam tam taki mostek i tam dzien w dzien kopalem: pod, nad i w rurki netalowe 5 rodzajow kopniec, po 40 na kazda noge jednego rodz. kopniecia. Na treningach wiadomo tez kopalem, oczywiscie tez w kontakcie. MORAL?
Dalej nie umiem dobrze kopac.
Burek silowniany nie wie nic, bo w syt. walki i tak przyp... ze szpica.
A jak sprobuje z obrotu... :twisted:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Niedziel: no masz racje
"burek silowniany" jest nauczony ze jak ktos mu nie pasuje czy go ktos zaczepi to lac (kopanie ze szpica, wymachiwanie rekami na slepo, niektorzy probuja robic jakas garde, tzw. haki, noi slynne uderzenie "z bańki") sztuki walki ucza precyzyjnych ciosow , unikow itp itd
ale sztuki walki nie ucza ze masz zabic jak ktos Cie zaczepi tylko jesli da sie to uciekac i walczyc do tego momentu kiedy mozesz spokojnie zwiac

wdg. mnie najmniej dobrym sposobem na ulice sa zapasy
przydaja sie 1\1 jak mozesz goscia dowalic ale nie x\1 bo to moze wygladac tak ze sie trzyma jednego goscia a reszta leje :/

jak mowie chodze jedyne 2miesiace na karate (3 treningi w tygodniu) ale znam pare osob co chodza dłuzej i widze ze to sie jednak przydaje (mialem okazje widziec niektorych "w akcji" :) )
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Sorata :
Masz racje, ucz sie karate. Mowi sie ze cos jest skuteszniejsze, mniej skuteczne, nieskuteczne.
Tak mowia ludzie ktorzy cwicza.
Jak cos cwiczysz, przeciwnik nic, to zawsze jestes skuteczniejszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024