Skocz do zawartości


Zdjęcie

"TECHNIKI" ULICZNE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
> nie mowie inaczej combat.
Te style sa bardzo grozne, tj. judo i zapasy, kick, thaj.
Wiekszosc osob cwiczacy teraz bjj i odnaoszaca w nich sukcesy ( chodzi o Polske ) to byli judocy.

> anjin : dziekuje, znam ta strone od ponad roku, dalej nie wiem o co ci chodzi, wytlumacz, nie rozumiem, nie odsylaj mnie nigdzie tylko powiedz cos sam.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Co do krav : jakby bylo takie skuteczne to by ludzie tylko na to chodzili.
Dobry marketing i malolaty zajarane combatem opowiadaja kolegom z dzielnicy co tam sie nie dzieje, pobija slabszego i tworza mit.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Nie masz racji, Combat, bo ja tez nie pisalem o konfrontacjach, tylko o roznicy w sposobie trenowania i czasie przeznaczanym na trening. Piszesz, ze trenujacy bjj cwicza thaia i jako przyklad podajesz M. Linke - tylko ze malo kto z cwiczacych bjj ma czas i mozliwosci cwiczyc codziennie bjj i judo, 4x w tygodniu na silowni, 2x w tygodniu thaia, i jeszcze joge, i co tam jeszcze. Ktos cwiczacy amatorsko - wszystko jedno, KM, bjj, czy nawet przekrojowo - 3-4 x w tygodniu nigdy nie osiagnie takiego poziomu. Totez podtrzymuje swoje zdanie.
A co do czytania ze zrozumieniem, to tez masz jeszcze troche do nauczenia... :wink: :)

Pozdrawiam,
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Niedziel: nie wiem, jakiej odpowiedzi oczekujesz na pytanie "ile trzeba cwiczyc, zeby byc zawodowcem". Przez ile lat? Czy jak intensywnie? Czesciowo masz odpowiedz w moim poprzednim poscie. W skrocie - jesli dla kogos nauczanie SW, starty w zawodach sa glownym zajeciem i zrodlem utrzymania, kiedy cale zycie jest podporzadkowane treningom, to mozna chyba powiedziec, ze ktos jest zawodowcem, prawda?
A jesli ktos chodzi 3-4x w tygodniu na 2 h treningu po szkole czy pracy, to jest amatorem, czego by o sobie nie myslal.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Ktoś jest zawodowcem

a) bo zarabia na tym pieniądze - może z tego żyć.

B) bo jest fachowcem pod względem umiejętności, osiągnięć, killerem

i tyle :evil:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Nie masz racji, Combat, bo ja tez nie pisalem o konfrontacjach, tylko o roznicy w sposobie trenowania i czasie przeznaczanym na trening. Piszesz, ze trenujacy bjj cwicza thaia i jako przyklad podajesz M. Linke - tylko ze malo kto z cwiczacych bjj ma czas i mozliwosci cwiczyc codziennie bjj i judo, 4x w tygodniu na silowni, 2x w tygodniu thaia, i jeszcze joge, i co tam jeszcze. Ktos cwiczacy amatorsko - wszystko jedno, KM, bjj, czy nawet przekrojowo - 3-4 x w tygodniu nigdy nie osiagnie takiego poziomu.


O rany -ktoś trenujący VALE TUDO - a tam mają chyba odpowiedni proporcje (mając np. 4-5 treningów w tygodniu) w porównaniu do DWOCH, SŁOWNIE DWOCH treningów krav-maga po 1.5 godziny - jak sądzisz kto będzie umiał więcej??

Wystarczy 3x BJJ i 2X THAI. Tyle, a siłownia to we własnym zakresie praktycznie każdy!
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Jesli ma kwalifikacje, talent, umiejetnosci, startuje w zawodacz, zarabia, jest to jego glowne zrodlo zarobku to wtedy jest zawodowcem.
I moze cwiczys po 1,5h 5/4x tydziem, zeby utrzymac forme. Co do km to oni wszyscy chodza na silownie przez wiekszosc tygodnia. Wcale na silowni nie trzeba spedzac 5 godzin, to zalezy od programu cwiczen.
Poozdrawiam.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Combat: takie porownania to mozemy sobie jeszcze dlugo wymyslac - a jak ktos trenuje 1 x w tygodniu bjj i 1 x thai, a inny 5 razy w tygodniu KM, to co? Mnie chodzi o to, zeby porownywac ludzi, ktorzy poswiecaja na trening podobna ilosc czasu i cwicza z podobnym zaangazowaniem. Nie twierdze, ze KM jest lepsza, ale te porownania musza miec troche sensu...

Niedziel: naprawde uwazasz, ze trening sportowca nie rozni sie od treningow "rekreacyjnych"?

Pozdrawiam,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Combat: takie porownania to mozemy sobie jeszcze dlugo wymyslac - a jak ktos trenuje 1 x w tygodniu bjj i 1 x thai, a inny 5 razy w tygodniu KM, to co? Mnie chodzi o to, zeby porownywac ludzi, ktorzy poswiecaja na trening podobna ilosc czasu i cwicza z podobnym zaangazowaniem. Nie twierdze, ze KM jest lepsza, ale te porownania musza miec troche sensu...


Słuchaj - zaczyna mnie nieco nużyć to tłumaczenie...

1) KM nie zaoferuje tak dobrej klasy wyszkolenia jak 2-3 MA osobno dobrze połączone.

2) KM wyjdzie DUZO drożej.

3) Na BJJ techniki sprawdzasz w sparingach, na thaiu ostro katujesz worki. Na KM sparingi są - ale ile i jaki poziom?

4) KM ma tak skonstruowany plan treningowy - że nie masz chyba nigdzie możliwości trenować 5x w tygodniu!

5) Chcesz porównywać - przecież pisałem. ZROBIC KONFRONTACJE: goście po 4 latach vale tudo (nie profesjonaliści) i kravaciarze. Jestem pewien, że kraviaciarze będą mieli poważne problemy!
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Niedziel: naprawde uwazasz, ze trening sportowca nie rozni sie od treningow "rekreacyjnych"?
Pozdrawiam,


Zle zadales pytanie. Domyslam sie ze mialo byc:
Naprawde uwazasz, ze trening zawodowca nie rozni sie od treningu amatora?
To zalezy. Jako amator takze mozesz trenowac jak zawodowiec, nie bedac nim to jest indywidualna sprawa.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
>Słuchaj - zaczyna mnie nieco nużyć to tłumaczenie...

a mnie zaczyna nuzyc czytanie postow nie na temat...

NIGDZIE w tej dyskusji nie twierdzilem, ze KM jest lepsza, czy gorsza od MMA.


Nie twierdze, ze KM jest lepsza,


ale jak zwykle, niezaleznie od tematu, musze przeczytac Twoj post o wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad swietami Wielkiej Nocy.


>1) KM nie zaoferuje tak dobrej klasy wyszkolenia jak 2-3 MA osobno dobrze połączone.
>2) KM wyjdzie DUZO drożej.
>3) Na BJJ techniki sprawdzasz w sparingach, na thaiu ostro katujesz worki. Na KM sparingi są - ale ile i jaki poziom?
>4) KM ma tak skonstruowany plan treningowy - że nie masz chyba nigdzie możliwości trenować 5x w tygodniu!
>5) Chcesz porównywać - przecież pisałem. ZROBIC KONFRONTACJE: goście po 4 latach vale tudo (nie profesjonaliści) i kravaciarze. Jestem pewien, że kraviaciarze będą mieli poważne problemy!

JA chce porownywac? To Ty pierwszy pisales, z kim krawaciarze nie maja szans. Chcialem tylko, zeby konstruowac te porownania z jakims sensem. A w odpowiedzi dostalem 5 punktow, z ktorych tylko nr 3) ma sens w tej dyskusji.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Co do krav : jakby bylo takie skuteczne to by ludzie tylko na to chodzili.
Dobry marketing i malolaty zajarane combatem opowiadaja kolegom z dzielnicy co tam sie nie dzieje, pobija slabszego i tworza mit.

z tego co widzialem to KM jest skuteczne w polaczeniu z innymi sztukami walki
z krav-maga jest taki problem ze trudno znalezc dobrego trenera i jest troche drogie :/
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

z tego co widzialem to KM jest skuteczne w polaczeniu z innymi sztukami walki


Bez też - ale trzeba po prostu mieć solidne podstawy - a skąd je wziąć??

a) Z treningów krav-maga - dużo czasu, drogo i efekt różny,
B) T treningów innych MA/systemów (krócej, taniej i chyba lepiej),

Natomiast konfrontacja gościa tylko po KM z MMA-owcem zwykle IMHO zakończy się porażką 1szego. EOT :)

z krav-maga jest taki problem [...] jest troche drogie :/


Nawet bardzo drogie!
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
no tak
ja z kravki narazie rezygnuje
wydaje mi sie ze jesli potrenuje jeszcze 2-3 lata karate to bede mogl dolaczyc do tego kravke
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Trenuj, trenuj.
A u was w sekcji karate sa sparingipelno kontaktowe, tj. z biciem na glowe ? :roll:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
u nas pelne sparingi sa 1raz w tygodniu
trenerzy patrza na tych ktorzy mniej trenuja i nie pozwalaja bicia na glowe :D :D
ale jak widze u tych ktoorzy dluzej trenuja to da sie zauwazyc ze sami urzadzaja sobie sparingi
jest kilka osob co znaja (i trenuja) KM tak ze jesli potrenuje jeszcze pare lat KK to moze sie zalapie :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

u nas pelne sparingi sa 1raz w tygodniu
trenerzy patrza na tych ktorzy mniej trenuja i nie pozwalaja bicia na glowe :D :D
ale jak widze u tych ktoorzy dluzej trenuja to da sie zauwazyc ze sami urzadzaja sobie sparingi


Pocwicz.
Co masz oprocz KM i Karate. :?: :?: .
Czyli jak chcesz to mazesz sparowac na full?
Wiesz dlaczego karatecy na ulicy dostaja w...?
I tak ci powiem :wink: . Maja gadre na wysokosci barkow.
To zly nawyk, wlasnie spowodowany " niekontaktownoscia " glowy.
Jesli masz jakas sekcje judu, i zapasy to pochodz tam pare lat.
Potem bedziesz mogl isc na km i pokazac chlopakom ze tracili czas :wink:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
KM i karate sa dobrzy trenerzy
karate jest oficjalne i kazdy moze sie zapisac
KM trenuja na poligonie z jednym wojskowym ale jesli bym chcial bez problemu moge sie zapisac (przewaznie ida tam goscie co cwiczyli chwile karate)
mamy jeszcze zapasy ale nie zamierzam sie tam zapisac bo wiem jaki jest trener (trener zapasoow uczy mnie WF) gosc naprawde jest kiepski bo pokazywal nam pare rzeczy i costam mowil o zapasach i jest to na naprawde kiepskim poziomie
ledwo uczy WF'u a zapasy to ...
gosc do tego osadza ludzi wdg. wagi i wygladu :| :| :| :|

Jesli masz jakas sekcje judu, i zapasy to pochodz tam pare lat.
Potem bedziesz mogl isc na km i pokazac chlopakom ze tracili czas

ja osobicie garde trzymam wyzej niz barki (na wysokosci szyi) choc musze jeszcze z garda duzo potrenowac
narazie jak mowie chce pochodzic 2-3 lata na karate a potem to jusz bede myslal dalej :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
[quote name="budo_sorata"] mamy jeszcze zapasy ale nie zamierzam sie tam zapisac bo wiem jaki jest trener (trener zapasoow uczy mnie WF) gosc naprawde jest kiepski bo pokazywal nam pare rzeczy i costam mowil o zapasach i jest to na naprawde kiepskim poziomie
ledwo uczy WF'u a zapasy to ...
gosc do tego osadza ludzi wdg. wagi i wygladu :| :| :| :|
[/quote]

Moj wf' ista przyjechal z jugoslawii ( to jeszcze za podstawowki ) tez myslalem ze leszczu, chcial cos tam u nas z karatezrobic, ale nie wyszlo. Tu sie okazuje ze typ jest bramkazem i mial miedzynarodowe sukcesy. 8)
Co w tym dziwnego ze tak osadza. Jak widzi drobnego w okularach, co placze jak go popychaja to mowi : nie nadajesz sie.
Zobacz, moze sie spodoba. Wytarzac sie po macia 40min...

[quote name="budo_sorata"]
ja osobicie garde trzymam wyzej niz barki (na wysokosci szyi) choc musze jeszcze z garda duzo potrenowac
narazie jak mowie chce pochodzic 2-3 lata na karate a potem to jusz bede myslal dalej :) [/quote]

:?
I co chronisz ta garda?

quote="sorata"]KM i karate sa dobrzy trenerzy
karate jest oficjalne i kazdy moze sie zapisac
KM trenuja na poligonie z jednym wojskowym ale jesli bym chcial bez problemu moge sie zapisac (przewaznie ida tam goscie co cwiczyli chwile karate) [/quote]

Z taka sekcja to mozesz sobie raczej dac spokoj, przynajmniej na razie.
A judo? Musi byc bo jest popularne.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

I co chronisz ta garda?

no mi sie wydaje ze ggarda jest poto zeby chronic twarz ale trzymac ja tak zeby mooc szybko znizyc rece

Z taka sekcja to mozesz sobie raczej dac spokoj, przynajmniej na razie.

narazie daje sobie spokuj

A judo? Musi byc bo jest popularne.

niestety nie ma :( :(:(:(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024