Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgodnie z prawem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Zgodnie z prawem?
1.Czy jeśli mam przy sobie nożyk i przypadkiem mnie policja sprawdzi to mogę mieć problemy??]
2. Słyszałem że jeśli na ulicy uderzamu otwartą reką to sąd może uznać to za próbę odepchnięcia a nie uderzenia, czy to prawda??
3. Czy tonfa i inny sprzęt np. Teleskop sa dozwolone do noszenia przy sobie czy nie?

Kiedyś zadzwoniłem do siebie do dzielicowego żeby sie zapytać czy mogę chodzic bez przeszkód na treningi z tonfą to on powiedział że spoko dopuki komuś tym kuku niezrobię. Dziwna sprawa bo przecie jak ktoś mnie albo innego napadnie to niebędę czekał jak on kose wyjmie tylko tonfą zadziałam.

Wszystko pewnie zależy na jakich policjantów się trafi. JA miałem pozytywne kontakty narazie bo na zboja niewyglądam ale różnie to chya jest. Kiedyś jak gościa nokautnąłem i policja przyjechała to powiedzieli ze mogę mieć problemy i zabrali go do izby że niby leżał. Było wtedy 2 na 1. tym jednym byłem ja :)

Powiedzcie jakie macie doświadczenia z policją?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
Na pytania odpowiedz sobie czytając post o ustawie o broni i amunicji.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Powiedzcie jakie macie doświadczenia z policją?

raczej pozytywne....ale sie nie bede rozpisywał bo by mnie palce rozbolały... :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
No nie wyobrażam sobie, by trenując coś nie móc broni na trening nosić. Tu chodzi o aspekt noszenia pałki (np) na codzień i oklepywania nią innych. Nóż teoretycznie nie jest zabroniony, ale na pytanie po co ci ta maczeta przy pasie trzeba udzielic sensownej odpowiedzi... Napewno nie po to, by wyrównywać szanse na ulicy.
Co do policji to pozytywne wrażenia na razie, chociaz (chyba dobrze) mam z nia mały konatakt

2. Słyszałem że jeśli na ulicy uderzamu otwartą reką to sąd może uznać to za próbę odepchnięcia a nie uderzenia, czy to prawda??

Myślisz że to będzie istotne? Do sądu sie trafia nie za hukniecie gościa plaskaczem. Chyba, że masz go giga silnego i nim go znokautujesz. Mechanizm raczej bedzie wygladał tak, że kogos siekniesz i sie odczepi - luz policji nie ma. Albo wkurzysz go mocno i pójdzie w ruch cos jeszcze. Wtedy to "pierwsze odepchnięcie" będzie raczej nieistotne.
Pozdr
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Powiedzcie jakie macie doświadczenia z policją?


Pozytywne - unikam :)

Kiedyś śmiałem się z policjantów co mnie wieźli na komisariat - ale to dawne dzieje i to już opisałem w innym wątku. OT więc nic nie napiszę :evil:

Póki nie będziesz używał broni na ulicy - nie ma problemu. Reszta - post Imadła 8)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Myślisz że to będzie istotne? Do sądu sie trafia nie za hukniecie gościa plaskaczem. Chyba, że masz go giga silnego i nim go znokautujesz. Mechanizm raczej bedzie wygladał tak, że kogos siekniesz i sie odczepi - luz policji nie ma. Albo wkurzysz go mocno i pójdzie w ruch cos jeszcze. Wtedy to "pierwsze odepchnięcie" będzie raczej nieistotne.
Pozdr


Mi raczej chodzi o walenie typu Bus Rutten.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Mi raczej chodzi o walenie typu Bus Rutten.

A co to takiego?! Jak to wygląda?
  • 0

budo_black_ninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
Doswiadczenia z Policja: jako, ze mieszkam w dosyc nieciekawej dzielnicy Poznania (Jezyce) to takich akcji bylo dosyc sporo. Jednak kilka miechow temu jakichs 2 gostkow chciala "pozyczyc" sobie ode mnie telefon i portfel... Oczywiscie nie dalem sie i jednego troszke potluklem (i to byl moj blad)... drugi zwial niestety :) A co zrobila pewna starsza osoba, ktora widziala cala akcje? Wezwala policje i powiedziala im, ze to ja chcialem okrasc tych "milych" mlodych chlopcow :) Musialem sie tlumaczyc na komisariacie chyba przez 2 godziny za nim te kretyny wreszcie mi uwierzyly...
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

A co zrobila pewna starsza osoba, ktora widziala cala akcje? Wezwala policje i powiedziala im, ze to ja chcialem okrasc tych "milych" mlodych chlopcow :) Musialem sie tlumaczyc na komisariacie chyba przez 2 godziny za nim te kretyny wreszcie mi uwierzyly...


Normalnie rece opadaja... Moze to jej wnuczka potłukłeś i dlatego :?:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

A co zrobila pewna starsza osoba, ktora widziala cala akcje? Wezwala policje i powiedziala im, ze to ja chcialem okrasc tych "milych" mlodych chlopcow :) Musialem sie tlumaczyc na komisariacie chyba przez 2 godziny za nim te kretyny wreszcie mi uwierzyly...


A więc musisz popracować nad umiejętnością marketingu i tak przedstawiać swoje działania, żeby ludzie myśleli że to Ty masz rację.
Na przykład taki Lepper wielokrotnie łamał prawo, nie zapłacił wielu kredytów, obrażał ludzi, wysypywał zboże, ale zdołał przekonać większość ludzi, że to on jest pokrzywdzony i ma rację. To daje do myślenia.
Silvio
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Powiedzcie jakie macie doświadczenia z policją?


Mnie spisali tylko raz. Kiedyś między polonezem a suką stał jakiś biały, duży samochód - AT pomyślałem i poszedłem sprawdzić. Niestety okazało się, że jest to jakiś stary dostawczy hyunday a nie transporter, więc nie byłem zbytnio pocieszony. Poszedłem parę kroków dalej, by sprawdzić, czy napewno ich nie ma (chałupa była nieźle odpinclowana - pomyślałem że może zgarnęli jakiegoś szefa gangu) i żeby nie wzbudzać podejrzeń. Wracam, patrze na ganek a tam policja gada z jakimiś kobietami - ide dalej aż tu nagle: "HALO PROSZĘ PANA!". Podchodzi do mnie jakiś typ chyba z prewencji, bo tak był ubrany: aspirant cośtam komenda miejska policji - ma pan jakiś dowód torzsamości? Dałem mu dowód po czy zaczął mnie spisywac. Po chwili podszedł inny policjant ale juz po cywilnemu i zapytał o chodzi, jak długo tu jestem i co tu robię. I na tym właściwie koniec. W zasadzie to się nie dziwie że mnie spisali - sprawcy często wracają na miejsce zdarzenia :) .
To tak mianem wstępu. Teraz powiem wam coś znacznie ciekawszego, co przydarzyło się mojemu kumplowi jakieś 3 tygodznie temu. Otórz będąc na Wyspie Słodowej totalnie najebany (1.6 promila) dostał od jakiegoś skejat z baśki. Kiedy sie go spytałem za co dostał powiedział mi, że za twarz. Oberwał tak, że nie ma lewej jedynki, a te zęby a akurat duże więc wygląda nieźle :rofl: . Morda pełna krwi - od razu wytrzeźwiał. Złapał za telefon i wykręcił 112. Dyżurny wypytał co sie stało, gdzie, jak oni byli ubrani, jak on i w która stronę idą. Potem kazał się rozłączyć. Kumpel dobrze się zachował bo szedł za nimi jakieś 200-300m więc mogł powiedzieć gdzie się kierują. Po jakiś 2 min. typom zajeżdża drogę passat wychodzi dwóch panów i wali do nich: "POLICJA NIE RUSZAĆ SIĘ". Potem podeszli do kolegi by się dowiedzeć czy to no dzwonił po pomoc. Tamtych skuli i na myjke a kumpli na komisariat.
Teraz jestem na 100% pewien tego czego się wcześniej tylko domyślałem Z POLICJĄ TRZEBA WSPÓŁPRACOWAĆ - WTEDY BEDZIE WSZYSTKO CACY I TIP - TOP
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Z POLICJĄ TRZEBA WSPÓŁPRACOWAĆ - WTEDY BEDZIE WSZYSTKO CACY I TIP - TOP

no z czym jak z czym ale z tym sie zgodze... a i jeszcze jedna rada: jak dzwonicie pod nr alarmowe ZAWSZE to wy rozłączcie sie jako drudzy inaczej nie przyjadą...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?

Mi raczej chodzi o walenie typu Bus Rutten.


TAAK , to co on robi wygląda naprawde nieźle :> Polecam niewtajemniczonym np. prezentacje Ruttena z sherdog.com


a co do pytania o uderzanie z otwartej... chyba możesz sam sobie na to odpowiedzieć, tak na chłopski rozum.
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
To ja mialem przygode z Paryska policja;D

Ide sobie ulica patrze a z boku pod jakims zabytkiem na trawce kilku policjantow cos chce od jakis mlodych ludzi ;] wygladali na normlana mlodziez ;] podlazlem blizej patrze ze im rzeczy z plecakow wysypuja;] nagle jeden policjan lapie za plake kolesiowi po kolanach i go skowa 8O inny to samo z innym kolesiem :? to ja za aparat i jeb fotka :lol: patrze a ci policjanci na mnie paluchem i pokazuja ze mam podejsc :roll: no to podlalazlem costam sapali o komisariacie itd itd az jeden policjant cos powiedzial po francusku i ten z ktorym gadalem przeprosil mnie i puscil :wink: o co im chodzilo do dzis nie wiem :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
Mnie spalowali kiedys :( . Byl mecz, ja przechodzilem obok stadionu i jakostak wyszlo, chyba za twarz :) bylem od nich przystojniejszy. :) O co do pobic to jak cie napadnie paru ziutkow a ty ich pobijesz to uciekaj jak najszubciej. Moj znajomek mial taka sytuacje tzn. obronil sie a oni zadzwonili na policje i zglasili pobicie. Wiem ze spedzil kilkanascie godzin na komisarjacie, ale nie wiem jak sie sprawa skonczyla.
  • 0

budo_b0rg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
Jeżeli się zdarzy, że trzeba się bronić, to robić swoje i najlepiej zniknąć. Jeżeli jednak nie da się uniknąć kontaktu z policją, to najlepiej byłoby zadbać o to, aby mieć świadka (świadków zdarzenia).
A co do tonfy, to zadałem to pytanie znajomemu, który w policji jest instruktorem samoobrony i technik interwenc. Powiedział mi, że owszem, można posiadać, ale z użyciem już jest problem, bo jak się wyraził trzeba być przeszkolonym w posługiwaniu, czy jakoś tak. Chyba sam do końca nie wiedział, zresztą jeszcze nie widziałem, żeby ktoś paradował po ulicy z tonfą (czy też inaczej pałką obronną wielofunkcyjną). 8)
Pozdrawiam
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
wrazenia z policja - raczej pozytywne patrzac na to co wywnioskowalem z paru lat spedzonych w szkole ... z paroma przygodami ...

widzialem raz taka sytuacje - szlo 3gosci (dresy) z bejsbolami kolonich przeszedly dwie sfinki i 0 reakcji
mozliwe ze dlatego ze male miasto, a moze niechcieli sie narazac ?


co otym myslicie ?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
b0rg, z ta tonfa i przeszkoleniem to o ile wiem dotyczy Policji, tzn. zeby nosic tonfe policjant musi przejsc przeszkolenie.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
Zeby policjant zostal policjantem musi przejsc szkolenie :) .
Co to sfinki?? :?
u mnie w miescie s[si] winki to dziewczyny :? .
Tonfa rzadzi.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodnie z prawem?
sfinki - policjanci :]
tak musi przejsc szkolenie
ale jak jest dobry to daja go "gdzies indziej"
u mnie w miescie policjanci wygladaja tak ze nawet dziecko sie nie wystraszy...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024