Skocz do zawartości


Zdjęcie

"TECHNIKI" ULICZNE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Co do rodzinki Grace to trener bjj ( Dudu ) mowil mi ze jeden mial wyrok za ciecie nozem.


No właśnie - sprawa jest głębsza niż się wydaje. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że taki Tayson jest ćwierćinteligentem (może nawet byłby to dla niego komplement :) ) i przestępcą, a jednak mimo wszystko wiele osiągnął i mimo, że jakimś wzorem to chyba być nie może , można go podziwać (za to , że perfekcyjnie opanował sztukę boksowania, za upór, wolę walki itp.). No przyjemnie się gościa ogląda w walce mimo, że poza ringiem sensownie zdania nie potrafi sklecić :) :cry: :wink:

Co do Gracie - są różni Gracie :) i czarne owieczki się zdarzają, zresztą ulica w Rio de Janeiro to nie ulica w Polsce - tam narzędzia chodzą w ruch znacznie , znacznie częściej, a wtedy nawet BJJ nie pomoże.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
no tak Mike Tyson opanowal sztuke boksu BARDZO dobrze i jako sportowiec moze stanowic przyklad (co prawda jako czlowiek nie ale...)
tak samo nasz polski Gołota moze i nie jest najlepszy ale jest DOBRY w swoim sporcie
jasne ze taki bokser nie musi sie bac łebkoow ulicznychh (nawet z nozem) bo 1 ciosem rozwala goscia...


Co do Gracie - są różni Gracie i czarne owieczki się zdarzają, zresztą ulica w Rio de Janeiro to nie ulica w Polsce - tam narzędzia chodzą w ruch znacznie , znacznie częściej, a wtedy nawet BJJ nie pomoże.

jusz nie dlugo a w polsce bedzie tak jak tam ...
zauwaz ze jusz gowniaze zaczynaja nosic kose (wyobraz sobie goscia z 3klasy podstawowki ze scyzorykiem, a 3 lata starszego z bagnetem...)

wiec tak : moim (moze i glopim) zdaniem uzywanie noza powionno byc zakazane do lat 15 a nawet do pelnoletnosci moze troche by to powstrzymalo ten napał dzieciakow na kosy
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

narzędzia chodzą w ruch znacznie , znacznie częściej, a wtedy nawet BJJ nie pomoże.


I dlatego mamy noz.
Ale cwiczyc trzeba, nie zawsze masz sprzet pod reka, a rece sawsze sa :lol:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
najlepiej to umiec wladac rekami i sprzetem tez....
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
I w tym momencie samoistnie nasuwa się Krav Maga.
Uczą walczyć również za pomocą różnorakiego sprzętu(raz na treningu okładaliśmy się parasolkami i rakietami do badmintona).
Faktem jest, że ilość tehnik uderzania jest okrojona ale o to właśnie chodzi w KM-prostota=skuteczność
A co do bjj to ciekawi mnie jak by wyglądała walka w windzie albo na parkiecie w dyskotece? Dość ciężko tam o przestrzeń do walki. Nie wspominając o walce z kilkoma gościami lub gdy któryś z nich ma coś ze sobą.
Eksperyment: pozwolić brać udział w Vale Tudo kravatom, dopuszczając do użycia wszystkie znane im techniki :twisted:
To by był koniec Gracie :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Eksperyment: pozwolić brać udział w Vale Tudo kravatom, dopuszczając do użycia wszystkie znane im techniki :twisted:
To by był koniec Gracie :twisted:


Nie. To byłby koniec kravaciarzy... Zawsze: boks + thai + zapasy + BJJ da więcej niż same techniki KM z założenia NA LAIKOW (na ulicę). W turniejach KM raczej nigdy się nie sprawdzi...

Zwykle goście z BJJ trenują stójkę - i kravaciarze nie mają wiele do powiedzenia...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Zwykle goście z BJJ trenują stójkę - i kravaciarze nie mają wiele do powiedzenia...


Baju, baju, chciałbym to zobaczyć,
bez obrazy combat, ale faceci z bjj nie ćwiczą stójki, zajmóją się w 90% parterem, a jak mają problem ze stójką to walą do bokserów. W KM 90% czasu treningu to stójka, więc wylicz sobie zwykłe proporcje treningu. Zacznij myśleć jak trener nie jak zawodnik please.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
I proszę o jeszcze jedną sprawę nie powielaj mitów odnośnie KM,
czy ja lub inny zawodnik KM ma spuścić bęcki facetom z ma, lub mma by zaprzeczyć temu co piszesz KM- dobra na laików. Przecież to ociera się o kretyństwo,
KM to predewszystkim agresywna samoobrona, więc na zawodników mma też się nadaje i to całkiem nieźle. Pozostaje tylko kwestia: kto jest lepszy? facet z KM czy facet z czegoś tam , ale o tym nieraz rozmawialiśmy.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Baju, baju, chciałbym to zobaczyć,
bez obrazy combat, ale faceci z bjj nie ćwiczą stójki, zajmóją się w 90% parterem, a jak mają problem ze stójką to walą do bokserów. W KM 90% czasu treningu to stójka, więc wylicz sobie zwykłe proporcje treningu. Zacznij myśleć jak trener nie jak zawodnik please.


Nie zrozumieliśmy się. Zwykle w sekcjach jest też prowadzony boks czy thai... (vale tudo). A zresztą chociażby Mariusz "Manolo" Linke trenuje thaia... Zapytaj zresztą trenujących - czemu w sigach mają podpis VALE TUDO - to się dowiesz :) :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

KM to predewszystkim agresywna samoobrona, więc na zawodników mma też się nadaje i to całkiem nieźle. Pozostaje tylko kwestia: kto jest lepszy? facet z KM czy facet z czegoś tam , ale o tym nieraz rozmawialiśmy.


No właśnie. Tak - się nadaje (ale jak nie wyjdzie pierwszy kop w jaja - to będzie ból), że chciałbym zobaczyć starcia kravaciarzy z dobrymi uderzaczami a jeszcze lepiej MMA-owcami. Bo z tych kravaciarzy co dotąd widziałem to może 3-4 miałoby jakieś szanse :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Sorry, Combat, ale porownywanie kogos, kto cwiczy KM nawet 4-5 lat w zwyklej sekcji z zawodowcem formatu Mariusza Linke, to chyba jakies nieporozumienie.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Zwykle goście z BJJ trenują stójkę - i kravaciarze nie mają wiele do powiedzenia...

Baju, baju, chciałbym to zobaczyć,
bez obrazy combat, ale faceci z bjj nie ćwiczą stójki, zajmóją się w 90% parterem, a jak mają problem ze stójką to walą do bokserów.

Zajmują się stójką i na o wiele wyższym poziomie niż na KM.

W KM 90% czasu treningu to stójka, więc wylicz sobie zwykłe proporcje treningu.

Więc niech ćwiczący KM zaczną startować w K1. Ciekawe co by po nich zostało po spotkaniu z Fedorem czy Cro Copem.
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Sorry, Combat, ale porownywanie kogos, kto cwiczy KM nawet 4-5 lat w zwyklej sekcji z zawodowcem formatu Mariusza Linke, to chyba jakies nieporozumienie.

To porównuj ich do innych ćwiczących u Berserkerów.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Ja nic nie mowie w obawie przed zawodnikami ktorzy beda udowadniac skutecznosc nap... przypadkowych ludzi na ulicy.

Zalezy od zawodnika. Moze sie zdazyc, ze ktos kto nic nie cwiczy zaj.... .
I najskuteczniej nic nie cwiczyc. Tak... K1 by ich wytrenowalo lepiej niz mysla...

A czemu znow jest o KM.
Zaraz bedzie o nozu, bo o bjj juz bylo.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :splat: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :splat: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :splat: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

To porównuj ich do innych ćwiczących u Berserkerów.


No to wlasnie o to mi chodzi.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Zalezy od zawodnika. Moze sie zdazyc, ze ktos kto nic nie cwiczy zaj.... .

w sprawie nic nie cwwiczacych
sa tez ludzie ktorzy sami prubuja "tworzyc" odpowiednie ataki\obrone na odpowiednie sytuacje sam jak nie trenowalem probowalem z kumplem kilka atakow , kilka gard i rodzajow obron
i powiem Wam ze mi to duzo dalo w praktyce i to ze przy zapisaniu sie na sekcje karate jakos lepiej mi poszlo... :) [/list]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
> Anjin a ile trzeba cwiczyc zeby byc zawodowcem ?

Watpie czy duzo osob z ww sekcji cwiczy dluzej, ale nie mam 100% pewnosci bo nie znam, ale wiem ze historja bjj w Polsce jest na tyle krutka, ze nire moga trenowac dluzej niz tenczas.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE
Niedziel, poczytaj sobie troche, pochodz po sieci, na poczatek moze
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], a moze sie dowiesz, dlaczego uwazam M. Linke za zawodowca...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Sorry, Combat, ale porownywanie kogos, kto cwiczy KM nawet 4-5 lat w zwyklej sekcji z zawodowcem formatu Mariusza Linke, to chyba jakies nieporozumienie.


Słuchaj. NAUCZ SIE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM. BEZ URAZY :wink: :)

A ktoś tam mnie krytykował że pogrubiam, podkreślam i dają LOCKA...

Dałem przykład wszestronności i skuteczności, dałem przykład że goście na BJJ z oznaczeniem "vale tudo" trenują boks, kicka czy thaia...

- NATOMIAST *NIE* dałem przykładu żadnej potencjalnej konfrontacji!!! Czy też porównywania skuteczności jakiegoś kravaciarza - z "Manolo"!!!

A tak naprawdę żaden kravaciarz nie ma szans z gościem po BJJ, thaiu i zapasach - po odpowiednio długim czasie treningów (np. po 3 latach każdego) ! Mówcie sobie kravaciarze co chcecie - a skonfrontujcie się parę razy... 8) )
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "TECHNIKI" ULICZNE

Watpie czy duzo osob z ww sekcji cwiczy dluzej, ale nie mam 100% pewnosci bo nie znam, ale wiem ze historja bjj w Polsce jest na tyle krutka, ze nire moga trenowac dluzej niz tenczas.


A co Ty myślisz że JUDO jest np. bezużyteczne co? A boks, kick czy thai? :) (ostatnie do vale tudo) Zobacz sobie ile M.Linke ma osiągnięć ... Naprawdę to jedna z tych osób, których nie należy zaczepiać :twisted: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024