Skocz do zawartości


Zdjęcie

szpagat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_aria
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zagan

Napisano Ponad rok temu

szpagat
mam pytanie czy wedlug was jest mozliwe zrobienie szpagatu w ciagu miesiaca
(przy codziennym i intensywnym treningu) ? :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

mam pytanie czy wedlug was jest mozliwe zrobienie szpagatu w ciagu miesiaca
(przy codziennym i intensywnym treningu) ? :D


A po cholerę??? :roll:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Znam osobe, ktora nic nie cwiczy, ale twierdzi, ze aby zrobic szpagat musialaby "ostro pracowac przez cale 2 tygodnie" :!: . Wierze, ze tyle wlasnie by jej to zajelo - po prostu jest niezwykle elastyczna. Wszystko zalezy od czlowieka. Dla mnie np. szpagat to kwestia kilku lat... :( Poza tym - kobietom latwiej.
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

mam pytanie czy wedlug was jest mozliwe zrobienie szpagatu w ciagu miesiaca
(przy codziennym i intensywnym treningu) ? :D


A po cholerę??? :roll:


A chćby po to, aby wykonywać kopnięcia porządnie.
Lokasy, owszem skuteczne, ale to nie wszystko.
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
John Echevarria - zrobienie szpagatu to kwestia kilku lat dla ciebie ? napewno mniej :) :wink:

Combat - tu nie chodzi o robienie szpagatu jako o same cwiczenie , lecz jest to no jesli mozna to nazwac "wyznacznik", jesli umisz zrobic szpagat to nie masz problemu w wysokimi kopnieciami tak jak napisal Robek73
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

Combat - tu nie chodzi o robienie szpagatu jako o same cwiczenie , lecz jest to no jesli mozna to nazwac "wyznacznik", jesli umisz zrobic szpagat to nie masz problemu w wysokimi kopnieciami tak jak napisal Robek73


Wiem. Ale w takim czasie to może być niebezpieczne. Zresztą róbcie co uważacie. Ja nie robię pełnego szpagatu wzdłużnego ani poprzecznego (niewiele brakuje)- mimo to kopię na jaki chcę poziom + obrotówki + z wyskoku.

"Lokasy, owszem skuteczne, ale to nie wszystko."

Nie, ważniejsze są ręce.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Wracajac do tematu: to zalezy od: 1) z jakiego poziomu sie startuje :D
2) predyspozycji danej osoby.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Szpagat nie jest niezbędny do dobrego wykonywania kopnięć. A to dlatego, że jest to inny rodzaj gibkości niż przy kopnięciach - szpagat wymaga gibkości statycznej. Robiąc go, rozciągamy mięśnie pod ciężarem ciała. Podczas kopania i prostowania nogi nie ma tego obciążenia - mięśnie pracują nieco inaczej.
Szpagat może pomóc w wykonywaniu wysokich kopnięć, ale... nie jest to przełożenie 1:1 (gibkość statyczna:gibkość dynamiczna).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

Wracajac do tematu: to zalezy od: 1) z jakiego poziomu sie startuje :D
2) predyspozycji danej osoby.

Pozdrawiam,


Jasne! Ale pytanie wskazuje na początkującego.
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
tak zachaczajac temat :wink:
bylbym wdzieczny za jakies materialy zwiazane z "wysokimi kopnieciami" :-) :roll:
wiec za jakies podane www bede bardzo wdzieczny :wink:
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Combat: dla pkt 2) to bez znaczenia, a przy 1) jest emotikon... poza tym, nadal twierdze, ze kazdy zaczyna od jakiegos swojego poziomu wyjsciowego, zalezacego od ogolnej sprawnosci, kondycji, budowy ciala etc.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

Combat: dla pkt 2) to bez znaczenia, a przy 1) jest emotikon... poza tym, nadal twierdze, ze kazdy zaczyna od jakiegos swojego poziomu wyjsciowego, zalezacego od ogolnej sprawnosci, kondycji, budowy ciala etc.


I masz całkowitą rację. :)

- Jednak cykl rozciągania polecam rozłożyć na 3-4 miesiące - nie więcej niż 4 tr rozciągania w tygodniu (regeneracja!!)

- początkujący MUSZA uważać

- to co napisał slaszysz !!

"Szpagat może pomóc w wykonywaniu wysokich kopnięć, ale... nie jest to przełożenie 1:1 (gibkość statyczna:gibkość dynamiczna)."

dokładnie!

Ad "wysokie kopnięcia" - a jakich materiałów Luki.16 szukasz?
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Wiele materiałow na temat rozciagania jest na stronie Polskiego Zwiazku Taekwon-do ITF [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kazdy Taekwondoka Ci powie ze by dobrze i wysoko kopac wcale nie jest potrzebny jest szpagat. A przeciez ta sztuka walki uchodzi za jedna z lepszych w tej materii (wysokie kopanie).
Proponuje sie skupic nad : optymalnym rozciagnieciem , dobrym wyćwiczeniem dzwigaczy (takie miesnie) dobrych podstawach.
To wszystko znajdziesz na wyzej podanej stronie.
Combat i Slaszysz mają absolutną racje !
pozdrawiam
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

John Echevarria - zrobienie szpagatu to kwestia kilku lat dla ciebie ? napewno mniej :) :wink:


Nie. Nie mniej. Ja np. marnuje juz siodmy rok na rozciaganie sie, a nie doszedlem do pelnego szpagatu ani wzdluz, ani w poprzek, ani po przekatnej... :roll: :wink:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
napewno szpagat nie jest niezbedny do kopniec ...bylejakich
jesli ktos chce kopac perfekcyjnie to powinien umiec szpagat robic na zimno, miec duza dynamike, sile w nogach i szybkosc kopniec

szpagat jest jednym z czynnikow
tak jak dobrze napompowane opony w samochodzie , nawet na flaku mozna jechac...tylko jaka to jazda , oczywiscie sam fakt dobrze napompowanych opon nie przelicza sie na komfort jazdy .. przy padnietych amortyzatorach itp...licza sie tez inne czynniki, tzw. calosc

to samo dotyczy kopniec, szpagat jest jednym z bardzo waznych elementow .
daje gwarancje ze osobie majaca dobrze (nie silowo) opanowany szpagat latwiej bedzie wykonywac wysokie kopniecia (a zarazem niskie) niz osobie ktora jest calkiem nie rozciagnieta
(Oczywiscie trzeba tez panowac nad innymi elementami wyszkolenia.)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Mafox, wszystko dokumentnie poplątałeś. :)
Jasne, że osoba rozciągnięta będzie lepiej kopać niż ta, która ma przykurczone mięśnie. Jednakże maksymalny stopień rozciągnięcia odbija się właśnie na dynamice i sile kopnięcia, gdyż im mięsień bardziej rozciągnięty, tym mniejsza jego kurczliwość. A jak wiadomo, nie liczy się tylko szybki wyprost nogi, ale również szybki powrót do pozycji początkowej.

Dodatkowo statyczne rozciąganie (w tym szpagat) powoduje, że układ nerwowy dostaje bodźce o dużej wielkości (w sensie rozciągnięcia mięśnia), ale za to w dość długim okresie czasu. Stąd też takie rozciąganie przygotowuje głównie do późniejszych statycznych ćwiczeń, gdzie mięsień ma czas, żeby się rozciągać i kurczyć. Natomiast przy kopaniu, rozciąganie i kurczenie mięśnia zachodzi w dość krótkich interwałach czasowych. Stąd też konieczność takiego właśnie pobudzania układu nerwowego. Impuls "uczący" powinien być jak najbardziej zbliżony do tego, który potem będzie wysyłany podczas docelowego ćwiczenia.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Przy dojściu do mocnego rozciągnięcia nalezy ćwiczyć wtedy kopnięcia na predkosc.

To od kazdego zależy jaki wybierze system ćwiczeń, czy najpierw będzie wzmacniał nogi na worku i rozciągał po treningu co się wszędzie stosuje.
I polecam.
Czy może odpuści trochę "przykurczanie" mięśni i dojdzie w pare miechów do szpagatu a potem zacznie trening na kopnięcia.

Ja polecam raczej rozciąganie potreningowe, co prawda wolniejsze efekty i mniej widoczne ale 100% bardziej bezpieczne z racji mniejszej mozliwosci zerwań.
Mięsnie musza sie rozciagac statycznie do rozluznienia, kazde napiecie przy wstawaniu( rozc. dynamicznie) moze spowodowac poza zerwaniem ze nie bedzie efektu

Aria:
Daruj sobie system treningowy za 10zł z allegro, to lipa i zrobisz sobie krzywde.
Nie ma takich rzeczy ten gość co jes na zdjeciu cwiczy na pewno kilka lat
Poza tym spojrz ze zdjecie jest robione " z góry" i wisi mu kimono widac ze nie robi pełnego szpagatu


Zainteresowanym proponuje poszukać za pare dni na allegro w sztukach walki "maszyny do rozciągania" (na razie znikneło penie znow za pare dni bedzie )





UWAGA! to nie jest reklama jeśli to nieładnie to sorki, ja nie mam spólki z tym panem :) poprostu kupiłem to kiedys u niego i daje rade wiec polecam.
Nie jest to reklama chocby z tego powodu ze nawet po aukcji nie dałem mu pozytywa (za co goraco przepraszam :) )
Przeciwnikow statycznego rozciagania in formuje ze nie straciłem na predkosci.
  • 0

budo_aria
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zagan

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

Daruj sobie system treningowy za 10zł z allegro, to lipa i zrobisz sobie krzywde.
Nie ma takich rzeczy ten gość co jes na zdjeciu cwiczy na pewno kilka lat
Poza tym spojrz ze zdjecie jest robione " z góry" i wisi mu kimono widac ze nie robi pełnego szpagatu

ale mi wcale nie chodzi o zadne allegro, sama sie rosciagam
a chce zrobic szpagat juz w wrzesniu bo :oops: (glupi pomysl) zalozylam sie z kumplem
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat

ale mi wcale nie chodzi o zadne allegro, sama sie rosciagam
a chce zrobic szpagat juz w wrzesniu bo :oops: (glupi pomysl) zalozylam sie z kumplem

A co ci da wygrany zakład, jak sobie coś nieodwracalnie uszkodzisz? Masz mózg? To go używaj. :twisted:
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szpagat
Choong na stronie ktora mi podales nie znalazlem materialow dotyczacych tzw "wysokich kopniec" :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024