Skocz do zawartości


Zdjęcie

Refleksówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Refleksówka
Mam pytanie do osób, które z tym sprzętem pracują, jak na tym skutecznie ćwiczyć. Chwilowo mam taką do dyspozycji.
Rozumiem że jest to urządzenie do ćwiczenia refleksu. Po jednym uderzeniu nabiera on bardzo dużej amplitudy wahań i do tego bardzo szybkich. Czy w tych momentach nalezy wykonywać uniki czy powtórnie po uniku uderząć? Jeśli sie nie trafi w sam środek to zaczyna to latać na wszystkie strony. Będę wdzieczny za wszystkie rady. Zdjecie jest ze strony Combata
Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleksówka

Mam pytanie do osób, które z tym sprzętem pracują, jak na tym skutecznie ćwiczyć. Chwilowo mam taką do dyspozycji.
Rozumiem że jest to urządzenie do ćwiczenia refleksu. Po jednym uderzeniu nabiera on bardzo dużej amplitudy wahań i do tego bardzo szybkich. Czy w tych momentach nalezy wykonywać uniki czy powtórnie po uniku uderząć? Jeśli sie nie trafi w sam środek to zaczyna to latać na wszystkie strony. Będę wdzieczny za wszystkie rady. Zdjecie jest ze strony Combata
Dołączona grafika


Hu hu - zamieściłem szczegółowy opis :)

Szczegółowe informacje dotyczące treningu na piłce:

=> piłka stanowi cel taki sam jak głowa przeciwnika, jest ruchoma, trudno ją trafić,

=> przez pierwsze kilka miesięcy treningu ten sprzęt będzie sprawiał problemy - po prostu ciężko jest trafić w refleksówkę (i OTO CHODZI !!!),

=> uderzenia powinny być zadawane seriami, bez przerwy - po co najmniej 5-6 minut,

=> nie stosuje się kopnięć,

=> sierp powoduje nagłe przyspieszenie i możliwe jest otrzymanie "uderzenia" od piłki - o to chodzi, trenuje się w ten sposób refleks i gardę,

=> haki można trenować - należy tylko uważać żeby piłka nie spadła z linek,


Ja w praktyce zadaję kilka ciosów na sekundę, tak że piłka jest w ciągłym ruchu.

Nie należy wykonywać uników - NALEZY cały czas punktować. Od czasu do czasu - unik i kontra z sierpem.

Dodatkowo piłka UCZY trafiania w jeden punkt prostymi TO BARDZO WAZNE.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleksówka
I właśnie z tym mam największy problem. Należy starać sie trafiać w punkt tak by pracowała przód tył? Czy po sierpowym też starać się ją punktować, czy czekać, aż sie ustawi prosto?
Straszne to jest 8O , ale staram sie ;)
Ps. Opis juz u ciebie czytałem ...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleksówka

I właśnie z tym mam największy problem. Należy starać sie trafiać w punkt tak by pracowała przód tył?



Tak - mi chodzi jak w zegarku :) (zapraszam na trening - jak nie wierzysz :) 8) )

Czy po sierpowym też starać się ją punktować, czy czekać, aż sie ustawi prosto?


Ja uderzam kilka sierpów "pod rząd" i potem dopiero jak trochę ustoi - proste.

Straszne to jest 8O , ale staram sie ;)
Ps. Opis juz u ciebie czytałem ...


Norma -też tak miałem - z 10 lat temu :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleksówka

Tak - mi chodzi jak w zegarku (zapraszam na trening - jak nie wierzysz )

Wierzę, wierzę.

Norma -też tak miałem - z 10 lat temu


Kiedyś trzeba zacząć, pogadamy za jakiś czas ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024