Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening a pory roku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_wuerde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Trening a pory roku...
Pytanie do wszystkich cwiczacych sporty silowe...Czy cwiczenie np w lato(powiedzmy wakacje), czy w zime, rozni sie efektami?Czy traci sie na masie ?Lub cos zyskuje?...Mam kolesia ktory mowi ze w lato sie nie cwiczy, nie chce mu troche wiezyc wiec prosze o porade...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
Temat rzeka i mega-dyskusje :)

Latem trenuje się generalnie ciężej (na zewnątrz) - bo jest gorąco i duszno. Ja osobiście wolę minus 15 stopni, niż plus 30. Mimo to trenuję cały rok...

Pół-biedy jak jest to trening w sali (np. siłownia), czy nawet z klimatyzacją; gorzej gdy biega się w terenie czy po górach...

4 km w zimie to pestka, latem pot się leje strumieniami.

Natomiast w zacienionym, chłodnym miejscu - cały rok trenuje się dobrze (jak u mnie w piwnicy - worek, gruszka, piłka).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
Jeśli chodzi o efekty - to są IMHO podobne. Trzeba by jednak wziąć poprawkę na inną gospodarkę płynami i odżywianie.
  • 0

budo_wuerde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
CZyli ze zmiana pogody,niema na mnie zbytniego wplywu jezeli cwicze na silowni? Przez caly rok?...(wychodzac z zalozenia ze silownia jest choldna i wentylowana)a nawet gdyby, to oprocz szybszego zmeczenia zadnych innych objawow dodatkowych niema?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...

CZyli ze zmiana pogody,niema na mnie zbytniego wplywu jezeli cwicze na silowni? Przez caly rok?...(wychodzac z zalozenia ze silownia jest choldna i wentylowana)a nawet gdyby, to oprocz szybszego zmeczenia zadnych innych objawow dodatkowych niema?


Dokładnie. Ja trenuję latem i zimą (ehh, jeszcze teraz czuję w mięśniach ostatnie kilka ton przerzuconych ciężarów... :wink: :) )

Wpływ pogody to sprawa rzadka - są jednostki, które źle się czują w określonych warunkach tzw. meteopaci, w związku z ciśnieniem itp. itd.
Ale większość osób nie powinna odczuwać różnicy-niektórzy tworzą urojone teorie że hormony, że światło, że ... Nie wiem - może kogoś to dotyczy. Mnie nie. Ludzie z TKD zwracali tylko uwagę na gorszą rozgrzewkę zimą ... (co jest oczywiste)
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
roznica w efektach polega chyba tylko na zmianie diety...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
Ja bym jednak obstawial za rodzajem treningu siłowego. Z tego co sie orientuje kulturysci i inni pakero-maniaki na jesien i zime głównie laduja mase (odp. trening, odzywki, malo ruchu), a wiosna (pocz. lata) cwicza na żeźbe, zeby pokazac sie na plaźy.

O różnicach miedzy ćwiczeniami "na mase" i "na żeźbe" moze nich sie wypowie ktos bardziej obeznany w kulturystyce.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...

Ja bym jednak obstawial za rodzajem treningu siłowego. Z tego co sie orientuje kulturysci i inni pakero-maniaki na jesien i zime głównie laduja mase (odp. trening, odzywki, malo ruchu), a wiosna (pocz. lata) cwicza na żeźbe, zeby pokazac sie na plaźy.

O różnicach miedzy ćwiczeniami "na mase" i "na żeźbe" moze nich sie wypowie ktos bardziej obeznany w kulturystyce.


Taak, ale to co opisałeś to sprawa WYBORU - a nie wpływu fizycznego pogody, pory roku, reakcji organizmu etc.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
Wiesz, ze chyba nie tylko. W sumie organizm ma tendencje do "magazynowania" przed zima, wiec moze jesienia latwiej jest nabrac masy. Ale szczerze powiedziawszy, nie mam pojecia czy jest to mierzalna roznica.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_wuerde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
A opalanie, lub wylegiwanie na sloncu?
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
Hi,
Kwestia budowania masy w okresie jesienno zimowym i późniejszego rzeźbienia się wynika IMHO z bardzo prostego mechanizmu: lato => plaża => chęć zaprezentowania się jak najlepiej. Ot i wszystko :)
Anjin, co do magazynowania: nie wydaje mi się (ale nie znam się na tyle na fizjologii ludzkiego organizmu) by pora roku miała jakieś znaczenie. Jeżeli ćwiczysz w podobny sposób przez cały rok i jednocześnie odżywiasz się podobnie, to raczej nie sądzę by taki mechanizm występował. Człowiek nie ma raczej zapisanego w genach przygotowywania się do zapdnięcia w sen zimowy :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
W sen zimowy nie, ale jakies tam przygotowanie do zimy owszem, tak samo zreszta, jak inne ssaki. Ale nie wiem, czy to nie zaniklo calkiem w wyniku cywilizacji. Poza tym, obawiam sie ze raczej magazynuje sie tluszcz, niz cos innego...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
A ja sadze ze jesli nie jest sie zawodowym kulturysta, to mozna sobie zrobic przerwe w treningu z rzelazem. Oczywiscie nie lozyc sie i nic nie robic. Mozna poplywac, pograc w pilke, na rowerze pojezdzic. Wszelkie formy aktywnosci fizycznej sa wskazane. A w lato poprostu ciezej sie cwiczy, bo sie nie chce :) Komu sie chce siedziec 2h na silowni wachajac pot innych kolesi, jak moze sobie pojsc nad wode gdzies albo cokolwiek innego przyjemnego porobic? Chociazby sie poopalac :> Ja tam zawsze na wakacje robie sobie wolne od silowni i nigdy nie zaluje. Owszem, trzeba odrabiac straty, ale jakie wspomnienia wakacyjne :wink:
  • 0

budo_wuerde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a pory roku...
Wnioskuje ze zmiana temeretury niema wplywu na rozwoj miesni?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024