Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką skakankę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Poza treningiem to jaknajbardziej... ale w trakcie :? To mogę sobie w domu porobić, czy na ogrodzie. Nazeem, a co trenujesz, boks?
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Skakanka fajna jest na rozluźnienie pod koniec treningu ,5 minut nikogo nie zbawi :wink:
Boks trenowałem(L), a obecnie to co mam w profilu :D
  • 0

budo_lord_malakay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Też mam ten wg. ciebie Filipe pro model, co jak dla mnie jest zwykłą, gównianą skakaną dla dzieci, ale ten licznik nie powiem: FAJNY JEST:D
Dzisiaj sobie kupiłem skakankę rzemykową na łożyskach, tylko jest okropnie pogięta i nie da się na niej narazie skakać:( Jaki jest zybki sposób, aby ją rozprostować?
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?

Też mam ten wg. ciebie Filipe pro model, co jak dla mnie jest zwykłą, gównianą skakaną dla dzieci, ale ten licznik nie powiem: FAJNY JEST:D


No przecie Lord :)
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
A wydawałoby się że skakanka to taka prosta sprawa .... 8O Chyba muszę sobie kupić jakąś ...... ale chyba bez licznika :wink:
  • 0

budo_lord_malakay
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Skakałem z 10 min. dzisiaj i fajna sprawa. Tylko, że się plącze okropnie. Można jakośuniknąć plątania się rzemienia w okolicach środka??
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Spotkałem dziś w sklepie skakankę. Ma licznik, rzemień i porządne dość spore rączki i kosztuje 32 plny :) Prawdziwy pro model 8)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
skakanka na rozgrzewce kickboxingu lub vale tudo to standard. Nie polecam takiej wykonanej z metalowej linki owiniętej jakimś przezroczystym tworzywem. Takie skakanki są w ofercie Danikena za chyba 16 zł ale ona są dobre dla osób cwiczących w butach , bo uderzenie w odkrytą stopę oznacza ze slad pozostanie przez dlugą chwilę a rozpedzona skakanka uderzająca między palce u nóg nie jets marzeniem przeciętnego licealisty :?
  • 0

budo_theriel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Zadam może trochę głupie pytanie, ale... jak ćwiczyć ? Tzn., jak zacząć, ćwiczyć "im więcej w określonym czasie" czy stopniowo zwiększać długość treninów ? I czy np: nie przesadzę, jeśli będę np: 3 razy w tygodniu biegał rano, 3 razy skakał na skakance (plus do tego 3 razy ogólnorozwojówka na siłowni) ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za info
Theriel
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Jak nie chcesz złapać kontuzji albo po dwóch tygodniach zrezygnować z treningów to zaczynaj powoli. Inaczej odechce się Tobie pewnie po jakimś czasie i nie wrócisz już do ćwiczeń.

Ile masz zamiar biegać tzn. odległość i czas i w jakim celu tzn. dla kondycji czy pod konkretną dyscyplinę :?:

Bo jeżeli masz zamiar biegać np. 2 razy w tygodniu ok. 1 godzinie jakieś 10- 12 km to uważam że to optymalnie... ale ponieważ dopiero zaczynasz pewnie albo masz zamiar, nie wcześniej jak za pół roku będziesz mógł sobie na to pozwolić, nie przeciążając organizmu.

Ze skakanką, jeżeli nie umiesz skakać to na początek dojdź do 3 min skakania bez przerwy. Nie radze skakać więcej niż 30 min bez przerwy bo można się odwodnić i nie ma to zresztą seensu... po pół roku przy 2 czy 3 treningach w tygodniu powinieneś być w stanie wytrzymać przynajmniej 15 min..

Czy jeżeli będziesz trenował tyle ile napisałeś to przesadzisz?? Nie wiem bo nie napisałeś ile będziesz ćwiczył i nie wiem w jakiej kondycji jesteś itd.


Czy ktoś wie gdzie można kupić rzemyk do skakanki??
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Ja moją skakane stunigowałem :twisted: wywałełem sznurek i wstawiłem stalowa 4 mm linke, o niebo lepiej sie skacze(szybciej ,łatwiej wychodza criss crossy,triple turns) tylko trzeba uwazac na nogi(przyzwyczic sie do bolu) ,jeden fajny bajer jak skacze sie na betonie,kafelkach to iskry leca :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?

jeden fajny bajer jak skacze sie na betonie,kafelkach to iskry leca



Ja też tak zrobiłem... bardzo szybko się zrobiła niebezpieczna :? , a stalowa linka przedarła... Na rzemyku za to sporo czasu skakałem zannim się przedarł.
Linka jest lepsza ale musi być czymś izolowana... lepiej kupić "skakankę bokserską" w sklepie internetowym za 30 zł i ma się wygodę i spokój.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
dlaczego niebezpieczna, ja wole taką od rzemyku
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?

Ja moją skakane stunigowałem :twisted: wywałełem sznurek i wstawiłem stalowa 4 mm linke, o niebo lepiej sie skacze(szybciej ,łatwiej wychodza criss crossy,triple turns) tylko trzeba uwazac na nogi(przyzwyczic sie do bolu) ,jeden fajny bajer jak skacze sie na betonie,kafelkach to iskry leca :)


Widziałem jak skakał fazowo to wyglądało w ciemnym garażu, tylko jak by szybciej skakał :-) to efekt wizualny byłby jeszcze lepszy.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?

... tylko jak by szybciej skakał :-) .

Nie bede mowił jak ty skaczesz na skakance :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką skakankę?
Efekty skakania na skakance zaleza od tego, co chcesz osiagnac.
Ja skacze, tak jak Kenjiro mi polecil liczac, ze dojde do wymarzonych 15 x 3 min z 1 min przerwa w tempie 2/sek.

Z drugiej strony bokserzy traktuja skakanke jako cwiczenie rozluzniajace.
Mi w skakaniu najbardziej przeszkadza bolacy bark.. ciekawe nie? :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024