Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem

Wiesz, ja wtedy nie rozciągam się, żeby mieć efekty, tylko żeby rozciągnąć mięśnie, których za chwilę będę używał. A potem, żeby uniknąć ich skracania się. Myślisz, że to za mało? Gdzieś czytałem, że powinno starczyć.

5 minut to może wystarczyc osobie, która ma bardzo dobrą gibkość. Ja tyle czasu poświęcam jednemu lub dwóm ćwiczeniom rozciągającym.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
W treningu silowym, a szczegolenie kulturystycznym, rozciaganie sluzy czemus innemu niz pozniejsze robienie szpagatow.

Tak trzymaj - dobra robota.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem

W treningu silowym, a szczegolenie kulturystycznym, rozciaganie sluzy czemus innemu niz pozniejsze robienie szpagatow.

Tak trzymaj - dobra robota.

Służy temu samemu - rozciąganiu mięśni. 5 minut to naprawdę niewiele.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
kulturystyka.pl/atlas

"Ćwiczenia rozcišgajšce mięœnie sš bardzo istotnym elementem treningu kulturystycznego. Rozcišganie powinno być częœciš prawidłowej rozgrzewki, jak również sposobem wyciszenia organizmu po treningu. Korzyœci, jakie niesie ze sobš stosowanie stretchingu- rozcišgania mięœni:

- powiększenie zakresu ruchu w stawach(a majšc na uwadze zasadę mówišcš, że „im większy zakres ruchu, tym większe efekty treningu”nie trzeba wiele zastanawiać się nad przydatnoœciš rozcišgania),

- wzmocnienie œcięgien(nie trzeba tłumaczyć, jak ważnš rolę odgrywa moc œcięgien),

- polepszenie ukrwienia mięœni(co za tym idzie lepszy dostęp tlenu i substancji odżywczych do mięœni-szybsza regeneracja)

- rozluŸnienie mięœni po treningu(szczególnie polecane dla tych, którzy długo nie mogš dojœć do siebie po treningu)"

Wydaje mi sie, ze MA stosuje sie rozciaganie takze w innych celach, np. 'rozwalenie' stawu biodrowego.

Moze faktycznie 5 min nie wystarczy na dobre rozciagniecie calego ciala, lecz wiekszosc ludzi trenuje na silowni 2-3 partie miesniowe dziennie.

Niech kazdy robie jak uwaza, mi rozciagac barkow przez 15 zwyczajnie sie nie chce
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
co robię w domu??? są wakacje..... no więc:

1. rozgrzewka (tego co będę ćwiczył)
2. pompki
3. przysiady
4. brzuszki i inne ćwiczenia na brzuch
5. ćwiczenia przedramion przyrządem służącym do tego (coś jak gripmaster)

robię to codziennie........ nie obciążam się maksymalnie ( przy brzuchu tak), bo ja muszę popaść w rutynę .......jak przestaje na kilka dni to lenistwo wraca do krwi (ale rymy) .......... myślę, że moje mięśnie mają czas na regenerację ( staram się im to maksymalnie zapewnić) ...
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
Witam,

właśnie wróciłem z obozu sportowego... w sumie to był obóz rekreacyjny, było trochę mniej wysiłku jak na normalnych treningach, ale bardzo mi się to podobało, szczególnie że są już wakacje, które służą przede wszystkim do wypoczywania. Oczywiście nie było tak łatwo: poranny rozruch + 2,3x razy trening podstawowy + trening ponadpodstawowy (pływanie kajakiem nie jest w cale takie łatwe). Sądzę, ze gdyby praktykować taki układ ćwiczeń można zachować formę przez wakacje, a może nawet podnieść jej poziom. Dlatego nasunęło mi się takie pytanie: czy warto przez wakacje zap*******ć ze zdwojonym wysiłkiem i zapałem? Czy to nie zaowocuje zmęczeniem treningami na kolejny sezon? Oczywiście też nie należy rozumieć słowa odpoczynek w znaczeniu: położyć się przed TV z zapasem żarła i tak przez całe wakacje ;) Moim skromnym zdaniem warto rano się rozgrzać (jakieś bieganie lub podobne ćwiczenia), w ciągu dnia przeprowadzić z 2-3 treningi zajmujące 1h, jednak niezbyt męczące, czyli takie po ktorych człowiek się czuje wypruty, ale też o żadnym opieprzaniu nie ma mowy, bo po co? lepiej wtedy już nic nie robić, niż robić coś źle, przez co nabiera się złych nawyków... I wieczorkiem przed spaniem może jakieś skromne seryjki brzuszków, pompek, itp. Co wy o tym sądzicie? Dla nie których może i to się wydawać za ciężkie, ale sam przez 2 mc przed zawodami tak ćwiczyłem i wiem, że tak można, ale nie w tym rzecz.
No i jaką dietę polecacie do takiego rozkładu ćwiczeń?

Pzdr CarpeDiem

PS moje pytania skierowane są raczej do ludzi, którym przez wakacje czas będzie się dłużył (tzn mają go aż nadmiar), chociaż rady osób pracujących i doświadczonych też bedą mile widziane.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
ja,jako cwiczenia "domowe" oprocz pompek i cwiczen na miesnie brzucha, biegam codziennie okolo 8 km, potem rozciaganie( Po takim dystansie miesnie sa b. dobrze rozgrzane dlatego rozciaganie duzo latwiej wchodzi)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
CarpeDiem.. Jak to mawia moj trener "zeby byc lepszym od innych trzeba od nich wiecej trenować"(niestety wprowadza to również w życie :wink: hehe) wszystko zalezy od tego co chce sie osiagnac i jak bardzo na serio bierze sie to co sie robi...takie moje zdanie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: trening ogólnorozwojowy i trening poza treningiem
Niestety, to byloby zbyt proste - nie trzeba wiecej trenowac od innych, ale "madrzej".
Podrawiam K_P
PS. Z rozciaganiem bezposrednio po bieganiu tez nie jest tak prosto, zdrowo i skutecznie jakby sie z pozoru wydawalo. Poszukajcie sobie cos na ten temat. Tylko nie sugerujcie sie opinia jakiegos 15-letniego eksperta.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024