Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wytrzymałość kości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości
Po ostatnim wybiciu palca nie mogę docisnąć pięści do końca :evil:
Nigdy nie miałem nic złamanego, ale miałem kilka pękniętych palców i wybitych tez troche. Nadgarstki też miałęm 3 razy wybite :?
Chyba powiniennem jeść coś na wzmocnienie stawów i kości.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości
Powybijane palce są skutkiem kontuzji. Nie ma lekarstwa/odżywki na brak kontuzji. :D
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości
Złamania i wybicia są nieodłącznym towarzyszem treningów (no może poza Combatem, ale on jest z pewnością inaczej zbudowany). Złamań na siłowni bym się nie obawiał. Raczej urazy ścięgnowo-więzadłowe. Chyba, że złamania kompresyjne kręgosłupa przy nieprawidłowym obciążaniu. Z typowo bokserskich urazów dodałbym złamanie kości łódeczkowatej i hehe wybicia kciuka. Jako antidotum proponuję staranne dochodzenie do techniki i częste przyglądanie się swoim zaciśniętym pięściom.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości

...Złamań na siłowni bym się nie obawiał. Raczej urazy ścięgnowo-więzadłowe...

chyba że ci po siłowni odbije i zaczniesz się bawić w siłowanie na rękę - braciszek doświadczył
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości

Złamania i wybicia są nieodłącznym towarzyszem treningów (no może poza Combatem, ale on jest z pewnością inaczej zbudowany).


Jakoś trenuję tyle lat i NIGDY, powtarzam NIGDY nie widziałem żadnego złamania czy to na treningu czy na siłowni, czy na bieżni... (poza złamaniami nosa - ale to inna kwestia).

Inaczej zbudowany - lol - goście patrząc na mój trening na siłowni powinni tak myśleć :lol: :wink: :wink:

Wybicia, uszkodzenia scięgien i mięśni, zwichnięcia, siniaki, krew to tak.

Złamań na siłowni bym się nie obawiał. Raczej urazy ścięgnowo-więzadłowe.


No właśnie.
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości

chyba że ci po siłowni odbije i zaczniesz się bawić w siłowanie na rękę - braciszek doświadczył

kumpel mi opowiadal jak na jakims obozie judo silowal sie z kolesiem na reke i temu kolesiowi poszlo przedramie, tak ze kosc wyszla. chyba koles troche przekoksowal i mu sie kosci odwapnily :lol:
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości
Jakiś czas temu sparowaliśmy z kolegą bez rękawic. Jakoś tak wyszło że trafił mnie pięścią w ramię (później mówił że z całej pary).
Efekt - złamane dwie kości śródręcza i zerwane wiązadła (nie wiem jakie). Ręka na sześć tygodni w gips. Niestety kolega zdjął po dwóch tygodniach. W rezultacie gdy ktokolwiek ściśnie mu rękę (nawet lekko) klęka z bólu.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałość kości
Jeden z wielu przypadków w stylu: "A co mi tam dohtory bedą p...ć. Przeca lepiej wiem."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024