Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
To znaczy nie jak na zdjeciu tylko jak na tym filmie - pokazowce.
Bo ta na zdjeciu to wierze ze moglaby trwaly uszczerbek na zdrowiu u nie jednego pana spowodowac
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
kiepskie znasz dziewczyny ;) wydaje mi sie ze przylanie z kolanka w twarz człowiekowi który wchodzi w tak prosty sposób jak tam w nogi to kwestia wyłącznie timingu

i zauwż - im mocniej wchodzi tym mocniej się nadziewa... więc ona nie musi być super silna... poza tym wt-nistki maja naprawde silne nogi od izometrii w pozycji X ;>
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

poza tym wt-nistki maja naprawde silne nogi od izometrii w pozycji X ;>

:rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
naprawdę :) poza tym ona świetnie kształtuje biodra... mniam.. mówię Wam :wink: :wink: :wink: i już się wydało dlaczgeo wolę WT.... :) :) :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
no to trochę egzotyki z Peru, Lima, trochę tam skośnookich trafiło a z nimi także kungfiarstwo, klipek z siu lim tao w wersji wychylno-mobilnej z linii przekazu Chan Wah Shun - Chan Yu Min - Fong Long Choy - Chang Kin Phan, szkoła prezentuje połączenie -w/vczunistwa z hung gar
link poniżej, odczyt w avi

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
poniżej link do kilkuminutowego materiału o szkole vinh xuan quyen z Hanoi w Wietnamie, generalnie urywki o nauce technik manekina i trochę dodatków marketingowych, manekin konstrukcyjnie w wersji bez ramy i list zawieszkowych, tylko sam pal i odnóża z możliwością obrotu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
kilkanaście scenek treningowych z zajęć szkoleniowych w szkole wing chun sifu Lee Che Kong

poniżej link

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

trzeba wybrać interesującą nas scenkę
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Dołączona grafika Dołączona grafika

korzystam z okazji ze jest u mnie GPW, wiec :

pocwiczyli, wypili i pojedli, :) i tak na okraglo

zrobili fotek mnostwo i troche na video (maly fragment z wiekszej calosci zamieszczamy) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zapisz cel jako...

PS. jest tam mala wzmianka co do tansao ;)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
tośta porządziliśta staropolskim łobyczajem, pojem, popijem i pobijem, a może i bockiem, bockiem takowe niewiasty trenowały :wink:
w końcu z tego życie się składa, z przerwą na robienie kupki i i siusiu
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
czy tylko mnie nie dziala ten link vingdragona? :(
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
plik jest w formacie windows media player. zrob aktualizacje lub sciagnij kodeki a przedewszystkim nie otwieraj w IE - raczej sciagnij na komputer i pozniej otworz :idea:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zapisz cel jako...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Spot 2, uwagi:

1) pierwsza akcja po przewróceniu gościa z krzesłem:
Atakujący podbiega z wyciągniętymi w przód łapami... i koniec ataku :? Akcje które wyglądają w taki sposób (ręka z zaciśniętą pięścią wyciągnięta w przód, i bieg w stronę atakowanego) to ja widziałem do tej pory tylko na japońskich kreskówkach które oglądał młodszy brat 8O

2) akcja na nóż:
Gość z nożem zaatakował jak ostatnia ciota po prostu, na takie ataki to są skuteczne nawet magiczne obrony z Aikido

3) akcja kolejna:
Atakujący leci na broniącego się z głębokim przekonaniem że zaraz dostanie w pysk, i zamiast zrobić jakąkolwiek akcję ofensywną zasłania się żeby nie dostać zbyt mocno. Co to ma pokazać? Jak się walczy z przestaszonym przeciwnikiem zmuszonym do ataku?

Reasumując - odniosłem wrażenie że:

1,3) wszyscy się boją prowadzącego trening, bo najwyraźniej znany jest z tego że napieprza ludzi bez litości, nawet w czasie demonstracji technik. Szacunek czy coś (tu się kłaniają podstawy wywierania wpływu na ludzi ;) ) nie pozwala im spróbować mu solidnie przypie*dolić, więc jedyne co robią to starają się zaatakować tak, żeby zminimalizować obrażenia u siebie

2) obrona przed atakiem nożem gołymi rękami jest na tym samym poziomie co wszędzie indziej, czyli zero realizmu, 100% dobrego samopoczucia. Mam nadzieję że mówią ludziom uczciwie że takie obrony to się udają raz na sto przypadków jak są dobrze przetrenowane, i jak ma się kupę szczęścia.

Biorąc pod uwagę powyższe, to szczerze mówiąc nie rozumiem co miało pokazać to wideo.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
AdamD, co ćwiczysz i jak długo jeżeli można spytać?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Ćwiczę różne rzeczy, ostatnio boks (króciutko) oraz te najbardziej sparringowe elementy wybrane z taiji (centrowanie, pchające dłonie).
Równolegle od jakiegoś czasu jadę z walką nożem (opartą głównie na intuicyjnych podstawach poruszania się w stójce, z technikami rozwijanymi naturalnie w trakcie sparringów).
Trenowałem też karate Hoenkai (głównie stójka z ładnym filipińskim trappingiem), potem przeszło to w Shidokan (dużo więcej łokci i kolan, parter z bjj). Przewinąłem się też przez sale treningowe kung-fu (Red Tiger :roll: ), taekwondo, i moze jeszcze coś czego nie pamiętam ;P

Razem => 10, może 11 lat.

Nie mam żadnych wspaniałych osiągnięć, tego co zrobiłem nie da się pomierzyć stopniami / paskami / medalami / czymkolwiek, więc proszę, nie pytaj o to w jakiej organizacji zdobyłem jakie stopnie.

I pytanie na koniec - czy moja przeszłość treningowa ma wpływ na to, co pokazano na filmie?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Nie, po prostu byłem ciekaw co daje Ci perspektywę pozwalającą w ten a nie inny sposób oceniać film.

Jeszcze jedno pytanie - czy Twoim zdaniem jakakolwiek obrona przed nożem gołymi rękami ma szanse zadziałać? Tzn. - czy podczas Twojej jakże długiej i krętej drogi po sztukach walki trafiłeś na coś, co sprawdzałoby się lepiej niż "magiczne aikido" itp.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Nie, nie trafiłem na nic takiego.

Nie wyobrażam sobie specjalnie obrony przed ATAKIEM nożem za pomocą gołych rąk. Jestem sobie w stanie wyobrazić podjęcie takich prób, jednak skłaniałbym się ku stwierdzeniu że raczej szybka modlitwa do swojego Boga i szczęśliwy traf mogą tutaj uratować tyłek. A własnymi rękami i nogami można co najwyżej trochę im pomóc.

Widziałem dość interesujące podejście do obrony przed ZAGROŻENIEM UŻYCIEM noża, kiedy napastnik terroryzuje bez wyraźnego zamiaru zadania ciosu. Widziałem to na seminarium KravMagi poświęconej temu zagadnieniu.

Ogólne wrażenia z filmu... cóż, myślę że podstawę daje mi to, że sporo razy widziałem takie akcje, kiedy uczeń dostaje w ramach pokazu łomot, choć tak na oko mógłby swojego nauczyciela rozciągnąć na dechach solidnym strzałem. Ale NIGDY nie zaatakuje uczciwie, bo
1) to tylko pokaz (co nie przeszkadza nauczycielowi działać brutalnie)
2) jakby mu się udało, to to jest dla niego koniec ćwiczeń.
3) kwestia psychiki - nie ma ataku bo atakujący:
a) NIE WIERZY w to że atak w ogóle może się powieść
B) nie jest w stanie się przełamać bo myśli o tym że autorytet mistrza upadnie jak strzeli mu w pysk - co zrujnuje pieczołowicie budowany system wartości oraz zaburzy hierarchię grupy - czyli wykonując solidny i uczciwy atak ryzykuje znacznie więcej niż atakując w sposób lipny i oczywisty do obrony i kontry
c) wie że nauczyciel nie oszczędza uczniów w czasie pokazów, więc odruchowo stara się odnieść jak najmniejsze szkody już w momencie ataku -> skupia się więc na obronie przed kontrą zanim jeszcze zaatakuje :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[quote name="AdamD"]Biorąc pod uwagę powyższe, to szczerze mówiąc nie rozumiem co miało pokazać to wideo.

Adam film pokazuje kilka lużnych ćwiczeń z treningu- to nie są sceny walki, oczywiście że każdy uważa na siebie atakując, było już kilka przypadków braku kontroli u atakujących ale to w najlepszym przypadku kończyło się nokautem a czasem szpitalem, dlaczego istruktorzy którzy szanują swojego nauczyciela i chcą się od niego uczyć mają mu przyp......ć?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Hmmm... a dlaczego, idąc tym tokiem rozumowania instruktor nie ma dla uczniów szacunku i jakoś nie ma oporów żeby im solidnie jebnąć?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024