Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
wtc, a na których filmikach jest to odpychanie?

K.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
ostatni jaki ogladalem (nie moge teraz na chybcika trafic) znalazlem gdzies na forum, plik nazywa sie GaryLamchisaublk.wmv
mam zreszta wrazenie, ze takie rzeczy widzialem jednak wiele razy...
to co, jest wyjasniajaca takie zachowanie jakas teoria albo inne cholerstwo :?: :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Dzięki, spróbuję znależć. Zapytałem, bo my w yiquanie robimy coś podobnego, w ramach wpływania na równowagę i robimy tego dużo. Stosowalność? Cóż, można po prostu odrzucić (i to na ładny kawałek, z zapewnieniem "twardego lądowania"), mozna wrzucić na drzewko, ścianę, albo inną przeszkodę terenową i dalej bić ;) Mozna sobie w ten sposób wykreować przestrzeń do wejścia, obrócić delikwenta w trakcie. Mozliwości jest multum.
Ale jak ma się to, co my robimy, do tego, co jest ewentualnie na filmiku to najpierw muszę popatrzeć na filmik. Idę szukać :)

K.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
znalazlem :wink:
adres to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ving publikowal, wiec jego pytalem... moze bez sensu bo wiele innych rzeczy (nawet z wingtsun.hu) tez publikowal.
w kazdym razie intryguje mnie jak to :!: mozna wytlumaczyc :-)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Dzięki :)
Ściągnąłem, obejrzałem. Cóż, w sumie dość podobne do tego, co my robimy, w tym akurat fragmencie, chociaż sama mechanika pchania trochę inna (u nas bardziej widoczna jest składowa do góry).
Natomiast fakt jest faktem, że tu akurat niewiele z tego pchania wynika, ot, przeciwnik został odrzucony delikatnie dość i tyle. Prawdopodobnie pchający chciał mu pokazać, że może pozbawić go równowagi ;)
Dodatkowo przy tym pchaniu zwróć uwagę na ułożenie rąk pchającego i pchanego - ten pchany ma bardzo niewielkie możliwości zrobienia czegokolwiek, bo ręce ma przyblokowane na równo. Nie wiem natomiast jak i na ile wiąże się to z yongchun, bo nigdy go nie ćwiczyłem ;)

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
ja natomiast nie mam pojecia o yiquanie :-)
zapytalem nieco podstepnie, spodziewajac sie teoretycznej batalii, a tu cisza... piatek... moze i slusznie - czas wypoczywac.
moj komentarz bedzie krotki: chyba najgorszy z moich uczniow prawdopodobnie by sobie poradzil ;) bledow cala masa. null ze zwrotami, zero uwolnien, zadnego kwan sau, linia centralna nie istnieje no i przyjmowanie sily/masy frontalnie na klate i twarz...
zgroza :roll:
aha, jeszcze ten moment, jak chwile przed przewroceniem uczniowi zostaje nie kontrolowana reka przy twarzy pana lam, ale z szacunku nie uderzyl :)
no dobra, nie bede sie dluzej pastwil. czas sie weekendowac.
bawcie sie wszyscy dobrze
ps. kolega mi podpowiada, ze jego zdaniem sie czepiam, bo techniki lama sa wstepem do jedynki, tyle ze wejscie powinno byc z krokiem, a nie samo pchanie. niniejszym i jego zdanie zamieszczam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
O shiiiit :(
Okazało się, że wcześniej ściągnąłem jedynie kawałeczek - jedno wejście i eto wsio :)
Faktycznie, jak jest tego więcej, to już tak różowo nie wygląda ;)
Faktycznie uczeń jest statyczny. Kufa, ilekroć oglądam filmik z wt, to zawsze nauczyciel tłucze tego biednego ucznia na full speed, a uczeń niemrawo udaje, że się broni... zawsze się tak pastwicie nad asystentami? ;)
Trudno mi analizować techniki z punktu widzenia yongchun, bo jak już wspominałem nie znam się na nim. Mógłbyś wytłumaczć, co znaczy "techniki są wejściem do jedynki"? Co do samych wejść i odrzuceń, to faktycznie możliwośći płynące z wejścia z krokiem są nieco większe niż samo pchanie.
OK, wiele póki co nie wymyślę, a późno się robi, zatem miłego weekendu wszystkim.

K.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

pochylanie głowy jest duzym błędem,
1. głowa w wing chun powinna być zawsze z tyłu a ręce z przodu,

owszem, tak mowi wszystkim LT i spolka, co nie do konca musi byc prawda tymbardziej zgodna z tradycjami/realiami w walce. ale niech tak zostanie :) ja robie inaczej

zajżyj do 116 technik manekina, mistrza Yip Man, zawsze ma proste plecy i głowę z tyłu

marek, a ty sie z ksiazek uczysz? :)
sorry, to co robi dziadek Yip wcale mnie nie przekonuje.

2. uderzanie łokciem w manekina 8O , znacznie lepiej uderzać w tarczę czy worek- uderzenie z całej siły rozwali ci staw a dotykanie na niby nic nie daje :?

tutaj sie zgodze i popieram
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

ving publikowal, wiec jego pytalem... moze bez sensu bo wiele innych rzeczy tez publikowal

w necie jest wiele roznych filmow i filmikow ale 98% to badziewia, bzdety tworzone przez chinskich pseudo-mistrzow wiec nie dziwcie sie dlaczego mamy takie zdanie i pojecie o Yong Chun. Praktycznie nikt nie pokaze prawdy a jesli juz to robi to w przypadkowy sposob. 2% to bardzo malo.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[, tak mowi wszystkim LT i spolka[/quote]

nie interesuje mnie mówienie tylko praktyka a w walce nie powinno się mieć głowy na pierwszej linni ,tego uczą prawie wszyscy uczniowie Yip Mana , LT,Wong, bracia Yip, Tsui Sheung Tin, ho Kam Ming ( jest nawet kuen kuit z 19 tego wieku w ving tsun museum z tym przysłowiem w Fatshan ) jeżeli ty masz głowę z tyłu a przeciwnik z przodu to ty trafisz pierwszy - ale może ty wiesz lepiej a Yip Man robił żle :o
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Krzyst - odpowiadam: wejście z jedynki określa pierwszą sekcję chi sao - i zrozumieją tylko Ci którzy ćwiczą system Leung Tinga

Vingdragona zapewne mało obchodzi Yip, gdyż trenuje z lini przekazu która wogóle go nie zawiera...

Ale dlaczego należy się pochylać? prosilbym o wytłumaczenie?
nie należy, bo głowa jest cenna i powinna być jak najdalej od, a prosty tłów zapewnia dobre rozłożenie siły (odleci przeciwnik, a nie my)

pozdrawiam

ps. coraz wiecej tematów o yongchunach - moze teraz wybłagamy o nowy dział :-)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

nie interesuje mnie mówienie tylko praktyka a w walce nie powinno się mieć głowy na pierwszej linni - ale może ty wiesz lepiej a Yip Man robił żle :o

nie mowie ze ja wiem lepiej, i ja tez staram sie wyjasniac na zasadach realnych zastosowan a nie teoretycznych pierdul. ja np. uzywam zarowno zakrocznej jak i wykrocznej pozycji w zaleznosci od dystansu - jednak nie mowie, ze ten czy tamten sposob jest zly - kwestia dystansu. a przyslowia sa dobre, owszem ale dla Azjatow :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Krzyst - odpowiadam: wejście z jedynki określa pierwszą sekcję chi sao - i zrozumieją tylko Ci którzy ćwiczą system Leung Tinga


Dzięki za objaśnienie. Co prawda nadal nie wiem, jak to wygląda, ale przynamniej jakieś światełko w tunelu się pojawiło ;)

K.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
wyobraź sobie to jak dwuosobową formę z większą dowolnością i z nastawieniem na chisao
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Kufa, ilekroć oglądam filmik z wt, to zawsze nauczyciel tłucze tego biednego ucznia na full speed, a uczeń niemrawo udaje, że się broni... zawsze się tak pastwicie nad asystentami?


zawsze :)
a tak na serio - to zrozumiale - wszystkim zalezy żeby dobrze wypasc. zazwyczaj przewadze dynamiki po stronie instruktora towarzyszy takze przewaga techniki, dzieki temu ciosy udaje sie solidnie zlagodzic zanim dojda do celu. chodz zdarzaja się i wypadki. mniej lub bardziej zabawne :lol:

Co prawda nadal nie wiem, jak to wygląda, ale przynamniej jakieś światełko w tunelu się pojawiło


charakterystryczny dla roznych odmian yong chun trening lepkich rak (chisao lub chisau) w systemie wt podzielony jest na specyficzne formy tzw. sekcje chisau. W dodatku same sekcje tez odpowiadaja formom i poziomowi zaawansowania, stad biu-tze chisau czy chisau manekina.
koncepcja ma sens, gdyz w przeciwienstwie do kompletnie nieukladanego (nazywanego "wolnym") chisau rozwija w adeptach cale gotowe schematy ruchowe do zastosowania w walce, w odpowiedzi na rozne ataki.
przy okazji mam pytanko do cwiczacych inne, nie "yip manowskie" wing chuny, weng chuny etc. czy u was tez istnieja jakies poukladane sekcje chisau? :?:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

przy okazji mam pytanko do cwiczacych inne, nie "yip manowskie" wing chuny, weng chuny etc. czy u was tez istnieja jakies poukladane sekcje chisau? :?:

w Weng Chun nie ma chisao ani skomercjalizowanych poukladanych sekcji lepkich rak. Jest natomiast cos co podobne jest do "wolnego chisau" i nazywa sie Kiu Sao.

Ja nie moge zrozumiec jednego: jak mozna rozrozniac cos co nazywa sie tak samo: chisao=chisau ??
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

w Weng Chun nie ma chisao ani skomercjalizowanych poukladanych sekcji lepkich rak. Jest natomiast cos co podobne jest do "wolnego chisau" i nazywa sie Kiu Sao.

czyli co jest w ramach kiu sau (ucze sie, nie :D ) ? cykl poon sau? cykl lap sau? czucie energii przeciwnika? i dowolnosc reakcji kiedy poczujesz otwarta bramke? jak to jest tlumaczone ving?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
skomercjalizowane są w europie zachodniej... u nas są tylko "pukładane"

VingDragon: zauważ że usystematyzowany materiał łątwiej przyswoić - u LT wsytępuje -wydaje misei -duzo lepsza metodyka jak w wiekszosci WT...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

skomercjalizowane są w europie zachodniej... u nas są tylko "pukładane"

skomercjalizowane czyli te od LT bo wiekszosc szkol na swiecie istnieje wlasnie dzieki niemu :) - a to dopiero komercha

zauważ że usystematyzowany materiał łątwiej przyswoić

zgadzam sie, ale systematyka zostala wprowadzona dopiero niedawno czyli mozna powiedziec iz styl LT jest tworem wspolczesnym a nie tradycyjnym

u LT wsytępuje -wydaje misei -duzo lepsza metodyka jak w wiekszosci WT...

tutaj tez sie zgodze, z tym ze metodyka LT nastawiona jest na robienie kasy i stopni czego nie ma i niebylo w tradycyjnym Weng Chun nigdy - ot taka mala roznica :-)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

czyli co jest w ramach kiu sau (ucze sie, nie :D ) ?

ucz sie ucz, jak poznasz dobrze druga forme to sie dowiesz :)

cykl poon sau? cykl lap sau?

tych smiesznych rzeczy nie ma :)

czucie energii przeciwnika? i dowolnosc reakcji kiedy poczujesz otwarta bramke? jak to jest tlumaczone ving?

dokladnie tak. nie ma mielenia lapami w szybkim tempie po to tylko zeby za chwile komus przypieprzyc seria - tak kazdy idiota potrafi :) sztuka jest wyczuc co robi przeciwnik i odpowiednio go kontrolowac - niby to samo a zupelnie cos innego :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024