Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dju Su


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dju Su
Witam.

Mam do was zapytanie:
czy wiecie coś o stylu Schaolin Dju Su?
czy ktoś z was go trenuje i co o nim sądzicie?

Będę wdzięczny za każdą informację.
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Może chłopaki z Pszczyńskiej Akademii Sztuk będą mogli coś więcej powiedzieć na tem temat.
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Dzięki Macwar. Byłem w pszczyńskiej ale mają tam tylko krótką wzmiankę która niewiele mi mówi.

Szczególnie interesują mnie oceny ludzi którzy ćwiczą ten styl, ponieważ od bardzo niedawna sam go trenuję , a naczytałem się tym forum różnych rzeczy, że jakoby większość styli kung-fu jest do bani.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Myślę, że na pytanie o skuteczność różnych styli KF najlepiej odpowiedzą nasi praktykujący i w Chinach bywali znawcy sinologii.

Ja sam poświęciłem na KF już odrobinę czasu i nie zamierzam zrezygnować. Niepokonany nie jestem, ale swoje potrafię i nie wstydzę się tego, że zajmuję się Tradycyjnymi Chińskimi Sztukami Walki. A jak ktoś chce to zawsze mogę zademonstrować kilka technik :twisted:

O Dju Su niestety wiem tyle co widać czasami na plakatach. Sorry
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Nie wiem czy ci pomogę ,powiem tyle co wiem
Na pewno koledzy w PszczyNskiej Akademii ćwiczą ten styl a jest on z tego co wiem odpowiednikiem japońskiego ju-jitsu,ćwiczą go oddziały specjalne,żołnierze w Chinach-taki chiński Combat :dzwignie,duszenia,przechwyty
To tyle jesli chodzi o moją wiedzę na ten temat
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Dzięki Royek20.
Na treningach właśnie mamy wszystkiego po trochu. Ćwiczymy dość dużo w stujce, wejścia do rzutów, parter, różnego rodzaju dźwignie. Styl jest "fajny", jednak nigdzie nie mogę o nim nic zanleźć. Znalazłem, o nim, parę stronek po niemiecku i czesku (lub słowacku) ale takimi językami biegle nie władam.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su

specjalne,żołnierze w Chinach-taki chiński Combat :dzwignie,duszenia,przechwyty


8O 8O 8O 8O

nie chce sie czepiac w sumie sinologiem nie jestem ale dju su to nawet po chinsku nie jest :!: :!: :!: :!:
zolnierzew chinach cwicza wiekszosci przypadkow po prostu san shou (taka rozbudowana sanda) lub kui jiao czyli chinskie zapasy shuai jiao ale w ulicznej wersji, szybkie rzuty kopniecia plus uderzenia, zawsze prawie konczy sie rzutem, wycinka itd.
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Oczywiście mogę sie mylić ,napisałem tylko to co słyszałem ,nieduzo ale zawsze coś :-)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Dju su to niby to drugie. Rzeczywiście zapis wygląda tak, jakby sobie jakiś Marsjanin wyobrażał język chińsko-japońsko-północnoszwedzki :) Ale cóż, znów chodzi o dzieło mongolskiego księcia, o którym już wspominaliśmy przy okazji Chan Shaolin Si
Niestety nigdy nie widziałem jak on to zapisuje znakami, więc do końca nie mam pewności, ale mozliwości są dwie, może chodzić o:
- roushu - czyli chiński zapis jiu-jistsu,
- albo jiaoshu - pod tą nazwą właśnie spotyka się wspomniane kombatowe shuai-jiao (kuai-jiao).
Przy czym znów nie wiem do końca w jakim stopniu opiera się to dju su na chińskim shuai-jiao, a w jakim na japońskim jiu-jistsu, bo książę chyba dłużej uczył się jiu-jitsu, a podobno także armiejnych combatów, gdy był w Azji południowo wschodniej, a zarówno chan shaolin si (pod taką nazwą dotarło to z Niemiec do Polski, a np. w Holandii, zwą to raczej Shaolin Kempo :-) ), jak i dju su są autorskimi kompilacjami księcia.
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Ależ to zawiłe... 8)
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Taak. Ale teraz przynajmniej zapytany o pochodzenie "mojego" stylu będę mógł cokolwiek powiedzieć.

Dzięki.
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
To ja teraz będę trochę złośliwie uparty i poproszę o kilka słów na temat skutecznych i nieskutecznych stylów Kung Fu. Bo potem słyszy się lub czyta takie właśnie zdania:
"...a naczytałem się tym forum różnych rzeczy, że jakoby większość styli kung-fu jest do bani. ..."
To bez przytyków osobistych oczywiście.

Na początek może zdefiniujemy co rozumiemy pod pojęcie skuteczności w odniesieniu do Sztuk Walki. Potem zapytajmy o zdanie tych co praktykują konkretne style i mieli okazję zweryfikować umiejętności, których nabyli w praktyce (mata, ring, ulica), tylko bez ściemy. Może w końcu zdobywszy się na odwagę wymieńmy się doświadczeniami.
To wszystko po to by nie sugierować się opiniami, które ktoś tam gdzieś nabazgrał bo wydawało mu się, że jest autorytetem.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Macwar, a może byś tak najpierw archiwum poczytał? Bo wiesz, takich tematów było na tym forum od ptyt i ona naprawdę niewiele wnoszą. Mnie to szczerze mówiąc totalnie wisi, co kto sobie myśli o moim stylu. Ważne jest to, co ja robie i co mi to daje, a sztucznych potwierdzeń u ludzi, którym "wydaje się, że wiedzą" szukać nie muszę.

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Mnie także nie zależy aby ten temat zamienił się w "Który styl jest lepszy".
Załuję iż napisałem tamto zdanie.

Poszkuję tylko wszeklich wiadomości o stylu Dju Su za które będę wdzięczny.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su

Mnie to szczerze mówiąc totalnie wisi, co kto sobie myśli o moim stylu. Ważne jest to, co ja robie i co mi to daje, a sztucznych potwierdzeń u ludzi, którym "wydaje się, że wiedzą" szukać nie muszę.


Ojjj... dawno mnie tu "u chinoli" nie było, bo się zająłem zimną stalą ;) Co ja to chciałem... no, nie musisz udowadniać, za to możesz przypie***lić całkiem solidnie. To zmienia nastawienie wewnętrzne do tłumaczeń co jest skuteczne a co nie jest. A chłopak pewnie ma wątpliwości.

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Witam Wszystkich i przepraszam za nieobecność, ale nie zawsze mam stały dostęp do "sieci".

Dzięki Krzysiu za dobrą radę, choć muszę Cię rozczarować spóźnioną. Poczytałem historię dokładnie i ze zrozumieniem zanim zdecydowałem się cokolwiek napisać.
Tekst, który Cię rozdrażnił popełniłem świadomie by odrobinę sprowokować, anie wdawać się w jałowe dyskusje. Resztę zostawiam na najbliższą okazję w Stolicy lub w Puszczykówku i odpowiednią ilość piwa.
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
Do Szanownego Adama!
Jeśli tym "chłopakiem" mam być ja, to jeśli o mnie chodzi, jeśli mam jakieś wątpliwości to poprostu pytam wprost bądź wyrażam swoją opinię.

Pozdrawiam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su

Dzięki Krzysiu za dobrą radę, choć muszę Cię rozczarować spóźnioną. Poczytałem historię dokładnie i ze zrozumieniem zanim zdecydowałem się cokolwiek napisać.


Ot i słuszniem zganiony został. :wink:
Pardon macwar, po prostu mam ostatnio jakiś okres niechęci na pisanie czegokolwiek, zresztą większość postów jest ostatnio takim blabla, że nie ma o czym pisać. Doceniam, że zapoznałeś się najpierw z historią. Poważnie.

Tekst, który Cię rozdrażnił popełniłem świadomie by odrobinę sprowokować, anie wdawać się w jałowe dyskusje. Resztę zostawiam na najbliższą okazję w Stolicy lub w Puszczykówku i odpowiednią ilość piwa.


Ależ nie rozdrażniłeś mnie, skąd takie przypuszczenie. Do Puszczykówka się wybieram, między 19 lipca a 3 sierpnia, jeżeli uda nam się spotkać, to będe happy. :)

Natomiast co do tego przywalenia... Adam, własnie kumpel mi przysłał nakręcony na ostatnim treningu film, gdzie dostaję po łbie aż miło :)
Specjalnie chyba takie momenty wybrał, żeby mnie pogrążyć ;)


Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su

Do Szanownego Adama!
Jeśli tym "chłopakiem" mam być ja, to jeśli o mnie chodzi, jeśli mam jakieś wątpliwości to poprostu pytam wprost bądź wyrażam swoją opinię.


Oj, to Cię chyba zmartwię, bo chodziło mi o autora tematu, któego nicka (sorry, zmęczonym) nie pomnę. Tenże zresztą - podobnie jak Ty w swojej deklaracji - spytał wprost.

KrzysiuT:
Po łbie? :) Dasz popatrzeć?

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dju Su
[quote] Po łbie? Dasz popatrzeć? [/quote]

Jasne, nawet na płytę wypalę jak tego się więcej nazbiera. Ale jak się będziesz za głośno śmiać, to zostaniesz zobligowany do osobistego przetestowania mojego łba :)

K.
[/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024