Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygody z kanarami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
tez mialem kiedys przygode w autobusie, zakonczylo sie bez wiekszych problemow. chcialem kupic u kierowcy bilet, ale mialem same drobniaki ( glowne miedziane ;) . autbus sie spoznil a jak dalem kierowcy kase to on na mnie z morda wyskoczyl ze nie ma czasu tego g***na liczyc. jak na zlosc trafila sie kontrola biletow, ja oczywiscie nie mialem, wiec mowie kanarowi ze kierowca nie chcial mi sprzedac. w odpowiedzi uslyszalem ze to nie jego sprawa i ze wypisuje mandat. na jego oczach podarlem mandat i powiedzialem ze nie zaplace. dwa dni pozniej poszedlem do MZK i poprosilem o anulowanie mandatu, wyjasniajac jednoczesnie wszystkie okolicznosci. zaplacilem 5 PLN i zadowolony poszedlem do domu.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

no tak... teraz jestes przynajmniej zlodziejem.. brawo!

Czy ucieczka kanarom to dla Ciebie złodziejstwo?? Lekka przesada :? :wink:

a co to jest wg ciebie bartek ? bohaterstwo ?
to normalne że jak ktos nie zapłacił za przejazd to jest złodziejem...przypadek małej wagi ale zawsze.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

kanary ujawniają się i sprawdzają bilety. więc kiedy podchodzą do mnie, ja zaczynam nerwowo przetrząsać kieszenie i powatarzać: "on gdzieś tu jest". Kanary odpuszczają sprawdzanie innych pasażerów i już się cieszą że złowili jelenia. No i uśmiechnięci proponuja, żebyśmy wysiedli, może bilecik się znajdzie. No więc wysiadamy a ja od razu znajduje bilet. I wtedy te rozczarowane miny i żal w ich oczach...


piekne Silvio, tak mi sie to podoba, ze przysiegam robic tak przy kazdej mozliwej okazji :) :) :)

nie dosc ze pognebisz kanara, to jeszcze innych uratujesz.
Tak trzymać :!:
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Cougar wytlumaczyl i spox. Chyba oczywiste ze jezeli nie placisz za cos platnego to kradniesz. To ze cie nie kontroluja przy wejsciu raczej nie uprawnia cie do uciekania przed zlymi kanarami ktorzy chca zarobic na zycie w naszym pieknym kraju. Nie chcesz placic to nie wsiadaj. Przynajmniej bedzie miejsce dla tych ktorzy jednak zaplacili.
  • 0

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Ja to mam kwartalny, a u kanarów co mnie osobiście denerwuje to ich machanie legitymacją przed oczami. Ile razy mnie sprawdzają zawsze muszę się dopraszać o to by mi pokazał legitymacje w ten sposób żebym wszystko mógł sprawdzić.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

Rajcuje cię to, że widzisz żal w ich oczach? Robi cię to? Walisz po tym gruchę, czy jak?
Chłop uczciwie pracuje i ma procent od każdego mandatu.


Założę się, że znowu byłeś pijany, kiedy czytałeś Budo Forum. Weź no Ty się za siebie, chłopie!
Silvio
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

Rajcuje cię to, że widzisz żal w ich oczach? Robi cię to? Walisz po tym gruchę, czy jak?
Chłop uczciwie pracuje i ma procent od każdego mandatu.


Założę się, że znowu byłeś pijany, kiedy czytałeś Budo Forum. Weź no Ty się za siebie, chłopie!
Silvio


8O Przeciez LvB nie pije, ja go znam :) Nie mogl byc pijany, alkoholu przeciez do ust nie wezmie :)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

Założę się, że znowu byłeś pijany, kiedy czytałeś Budo Forum. Weź no Ty się za siebie, chłopie!
Silvio


Przeciez LvB nie pije, ja go znam Nie mogl byc pijany, alkoholu przeciez do ust nie wezmie

Schodzicie z tematu.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
wracając do niego, ostatnio podcxzas gdy wyciągałem sieciówkę jeden kanar chwycił mnie za rękaw, odtrącłem jego łapę nic mu nie robiąc, chyba się starzeje. :) :) :)

niemal zawsze kasuję bilety ale tylko mpk, pksu juz nie bo się nie opłaca
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Ja apropo takich syt.
Z tego co zauwazyłem najwiecej kontroli jest 1-4 i 26-31 dnia miesiaca.
Ost. nawet gdzies kolo połowy miesiaca.
Pewnie to dlatego ze chca złapac ludzi którzy jeszcze niezdarzyli kupic sieciówki lub takową zgubili (sie niepodpisali).

Jak uniknąc kary?
Jest spos. ale niecałej, kilkukrotnie sprawdzony. Potrzebujesz znajomego który kupił bilet miesięczny imienny i jeszcze go niepodpisał. Jak cie zlapia bez biletu to muwisz ze zapomniałes. Odkupujesz znajomemu bilet (ok. 38zl) i dodatkowo placisz w MPK 10zl za jego brak (zawsze to lepiej niz wydac ponad stówke).
Cały trick polega na tym ze na biletach masz date wydania, a imienny to imienny.
Wada tego rozwiazania jest ze o ile niepodpisany (lub podpisany ołówkiem) bilet przejdzie u kanarów na pocz. miesiaca (panowie zapomniałem sie podpisac, oj ja biedulek) albo cie puszcza albo kaza przy nich podpisac i cie puszcza to pod koniec miesiaca zdarzyło mi sie ze musiałem podpisac i zabulic 10zl.

Ale i tak 10 +38 (i jazda do konca miesiaca na legalu) jest lepszym rozwiazaniem niz obicie twarzy kanarowi lub bieg przez ulice.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

Rajcuje cię to, że widzisz żal w ich oczach? Robi cię to? Walisz po tym gruchę, czy jak?
Chłop uczciwie pracuje i ma procent od każdego mandatu.

Czy aby trochę nie przesadzasz??? Wyluzuj...
Jak uczciwie (oczywiście nie dotyczy to wszystkich kanarów) - wobec kogo, MPK, czy siebie? Nie raz widziałem jak biorą od ludzi po 5, 10 zł, czy cokolwiek w gotówce nie wypisując mandatów...
A część z nich jest skończonymi chamami i trochę nauczki czasem nie zaszkodzi.

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

Ja apropo takich syt.
Z tego co zauwazyłem najwiecej kontroli jest 1-4 i 26-31 dnia miesiaca.
Pewnie to dlatego ze chca złapac ludzi którzy jeszcze niezdarzyli kupic sieciówki lub takową zgubili (sie niepodpisali).

zgadza się, szczególnie w PKS-ach. :-)
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
storm ma prawdziwy talent do opowiadania bajek :P

storm jesteś moim bogiem!!!!!!!
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Trzeba przyznać że dość często kanary zachowują się bezczelnie. Ale z drugiej strony sam pewnie bym reagował na pewne sytuacje agresywnie spotykając sie codziennie z chamstwem niektórych pasażerów. Tak więc prawda leży pośrodku.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
a propos kanarow i aby lagodnie zakonczyc temat:

Do ruszajacego z przystanku autobusu podbiega mezczyzna, krzyczac:
- Ludzie, zatrzymajcie ten autobus, bo się spoznie do pracy !
- Panie kierowco - wolaja pasazerowie - niech pan stanie ! Jeszcze ktoś chce wsiasc !
Kierowca zatrzymuje autobus, mezczyzna zadowolony wsiada i mówi z ulga:
- No, nie spoznilem się do pracy... Bilety do kontroli proszę !

:) :) :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
ahahahah normalnie usmialem sie jak nigdy ... po pierwsze niektorzy powinni sie nauczyc czytac ze zrozumieniem ... Bo jak wynika z postu Storma to ten text o nawalaniu kanarow byl o jakims drechu ... A nie o nim ... Po drugie wszyscy nagle rzucili sie na obrone MPK i ogolnie ... ze to niby sie ich okrada i wogle nie kasujac biletow ... Smieszne ... Gdyby walone urzedasy nie kradly kasy w przedsiebiorstwach komunikacyjnych, gdyby waleni politycy nie kradli kasy na wyzszym szczeblu i ogolnie gdyby w polsce nie bylo tyle "legalnego" zlodziejstwa to i bilety by nie kosztowaly tyle, przedsiebiorstwa by nie upadaly a problem z nie kasowaniem biletow byl by minimalny .. a teraz ?

Podobnie jest w pociagach ... powaleni politycy zabrali znizki studentom (zmniejszyli) a sami jezdza za darmo ... I co po co ma taki student placic za bilet ? I tak nie oplaca sie koleji brac sprawy do sadu bo koszty procesowe beda wyzsze niz zysk ... A bilety powoli beda ulegac przedawnieniu ... Jak politycy kradnacy nasza kase maja darmowe bilety to czemu my nie ?

pomyslcie czasami ...

Co do bicia kanarow to to szczyt perwy i nie ma co tu dyskutowac ...

Co do wymigiwania sie od kanarow to gdzies w sieci krazy faq o tym :D

Aha co do biletow to ja je kasuje lub nie zalezy jaki mam chumor ... Mozecie mnie nazwac zlodziejem jak nadal tak uwazacie szczerze malo mnie to w takim razie obchodzi ... probuje sie wtopic w tlo szarej spolecznosci polskiej ...

pozdrawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

ahahahah normalnie usmialem sie jak nigdy ... po pierwsze niektorzy powinni sie nauczyc czytac ze zrozumieniem ... Bo jak wynika z postu Storma to ten text o nawalaniu kanarow byl o jakims drechu ... A nie o nim ...



Ehh chyba jest już późno -ale ZACYTUJ- bo TEGO TAM NIE MA.

Aha co do biletow to ja je kasuje lub nie zalezy jaki mam chumor ... Mozecie mnie nazwac zlodziejem jak nadal tak uwazacie szczerze malo mnie to w takim razie obchodzi ... probuje sie wtopic w tlo szarej spolecznosci polskiej ...

pozdrawiam.


Yeah - skoro wielu polaków to debile/drechy/menele - najlepiej też być debilem, drechem i menelem co? :twisted: :wink: (ort. celowo z małej litery)

lol - no to mnie rozbawiłeś. Skoro wszyscy kradną - ja też od dzisiaj zacznę- a WYPIEPRZA nas z Unii - za złodziejstwo, cwaniactwo itp. :roll: 8O :wink:
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Heh mozna sie usmiac z takich tematow.
Od kiedy to wszyscy tacy prawozadni i kochaj kanarow, a moze ja w innym kraju zyje? Widac ze niektorzy nie studjowali i nie wiedza jak to sie biednym studentom zyje, na ksiazki nie ma a jeszcze bilety kupowac kaza :/.
A teraz "Poradnik Anarchisty" czyli:
Sposoby zaslyszane/wyprobowane:

--sprinty, nie trzeba sie od razu rzucac pod samochod i tak nie beda cie gonic.
--na gluchoniemiego, rekami trzeba sie namachac ale skuteczne(choc cham sie odwrucil i klol na mnie bo myslal ze nie slysze)
--dobrze jest znac jezyki obce:) kanarzy ich nie znaja(zwyciestwo rozumu nad glupota:))
--Na studenta ewentualnie na piajnego studenta(wymaga wczesniejszego przygotowania:)).
--Po prostu nie zwracaj na nich uwagi jest duza szansa ze cie mina.

A na koniec pozwole sobie na wycieczke osobista do Pana Praworzadnego co mu sie nie miesci w glowie zeby biletu nie skasowac Pan woli "wolę żeby mnie dwunastu sądziło niż żeby mnie sześciu niosło......"
A ja pozwole sobie rowinac ta wiekopomna mysl i powiem(a co wolno mi) i powiem ze wole przebiec dwie przecznice niz zaplacic kare:/

Pozdrawiam:)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Witam.

... Po chwili dobiega do niego psełdokibol o gabarytach dresa i masakruje mu twarz ( a oni to potrafią walić na chama) ...


Chyba o ten cytat chodzilo ?

Po pierwsze nie przyrownuj mnie do drecha menela i debila bo prawdopodobnie przewyzszam cie IQ troszke ... pozatym ani menelem ani drechem nigdy nie bylem i nie mam zamiaru byc ...

Po drugie jak oskarzasz kogos innego o lamanie prawa musisz byc pewien ze sam nie masz nic na sumieniu ... daj mi swoje dane personalne a juz znajde prawnika ktory znajdzie na ciebie niejedno ... Taka jest prawda ...

Co do Unii to nie wywala nas z niej przez nie kasowanie biletow ... Moze przez zlodziejski rzad, ktory w tej chwili mamy, ale nie przesadzajmy z porownaniami bo nie sa one akurat trafne ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

Witam.

... Po chwili dobiega do niego psełdokibol o gabarytach dresa i masakruje mu twarz ( a oni to potrafią walić na chama) ...


Chyba o ten cytat chodzilo ?



:lol: :lol: A pozostałe DWIE HISTORIE są autorstwa storm'a!!!


Po pierwsze nie przyrownuj mnie do drecha menela i debila bo prawdopodobnie przewyzszam cie IQ troszke ... pozatym ani menelem ani drechem nigdy nie bylem i nie mam zamiaru byc ...



Uuu, czytaj uważnie co piszę... :lol:


Po drugie jak oskarzasz kogos innego o lamanie prawa musisz byc pewien ze sam nie masz nic na sumieniu ... daj mi swoje dane personalne a juz znajde prawnika ktory znajdzie na ciebie niejedno ... Taka jest prawda ...



He he - nie całkiem.

Co do Unii to nie wywala nas z niej przez nie kasowanie biletow ... Moze przez zlodziejski rzad, ktory w tej chwili mamy, ale nie przesadzajmy z porownaniami bo nie sa one akurat trafne ...


Nie , przez OGOLNE złodziejstwo które ma początki w tym co propagujesz!
Czy tego nie rozumiesz?!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024