Skocz do zawartości


Zdjęcie

Honorowe dany w Oyama Karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuba
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Do Kuby czyzbys był posiadaczem honorowego I dan w Oyama?


Nie, nie posiadam takowego. Ale znam kilka osób, które posiadają oraz powody, za które je otrzymali. I wystarczy mi.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Ja też znam nie które powody za ,które awansowali z 4 kyu na i dan ale możesz sie nimi podzielic innymi użytkownikami forum :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Kiedyś dojdzie do tego, że zaczniemy sie przegadywać kto ma ładniejsze symbole klubowe :) rotfl
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Tak se teraz pomyślałem, że w zasadzie nie widze powodu żeby ktoś nie mógł awansować z któregoś tam kyu na dana. Przecież pasek miał i ma odwzorowywać umiejętności. Sam znam chłopaka, który przeszedł z jujitsu do kyokushin i uzyskał taki sam czy nawet wyższy stopień w czasie weryfikacji. I co to ma być za problem.

Zresztą akurat nasz traddycyjny kyokushin był znany z tego, że nie wszyscy mogli zdwać w dawnych czasach, a nawet jak chcieli to nie zdawali.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
:) hihihi po czasie można to tak nazwać i najprościej zrzucać wine na wszystko i na wszystkich , a lustro ni kłemie fififi
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
a co stoi na przeszkodzie sprawdzic czy koles ma umiejetnosci i zasluguje na dana czy nie? zamiast gadac umowic sie na sparring i wtedy mamy jasnosc sytuacji...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Właśnie nie wiem co stoi na przeszkodzie i w ogóle co to ma być za problem z tymi przeskokami ze stopnia na stopień. Wiem natomiast, że Polacy często mają z różnych powodów często niższe stopnie niż ich zachodni (czy wschodni) koledzy. Zdarzało się i tak, że japończyczy sami stwierdzali, że ich polscy odpowiednicy są od nich dużo lepsi.

A ty karateka to się zgubiłeś w realiach polskiego kyokushinu i już jesteś stracony. Będziesz pisał pierdoły po forach internetowych, tracąc co roku uczniów ze swojego dojo i za każdym razem zakładając swój niebieski mundur będziesz się zastanawiał jak się w to gówno dałeś wpakować.

Świat sie zmienia nie ma lekko...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Oj widzę ,że robisz za wróżbite swojego dojo nie mam zamiaru otwierać,gdyz zbyt duzo czasu kosztuja sprawy organizacyjne.

Do tego moja praca polega na tym,że często jestem poza krajem ,a jeżeli chodzi o mundur to chodziłem w zielonym w wojskach zmechanizowanych -hihihi
  • 0

budo_kuba
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Ja też znam nie które powody za ,które awansowali z 4 kyu na i dan ale możesz sie nimi podzielic innymi użytkownikami forum :)


Karateka1, ja znam osoby, które dostały 2dan honorowy, posiadając już 1dan, który zdobyli w czasie normalnego egzaminu. Nie wypowiem się co do innych przypadków, bo byłoby to tylko gdybanie.
Nota bene 2dan też już zdali...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Ja też znam nie które powody za ,które awansowali z 4 kyu na i dan ale możesz sie nimi podzielic innymi użytkownikami forum :)


Karateka1, ja znam osoby, które dostały 2dan honorowy, posiadając już 1dan, który zdobyli w czasie normalnego egzaminu. Nie wypowiem się co do innych przypadków, bo byłoby to tylko gdybanie.
Nota bene 2dan też już zdali...


Przeciez to paranoja 2 dan honorowy i potem 1 dan egzaminacyjny .CZy to nie jest ośmieszanie sie organizacji ? Jezeli jakieś stowarzyszenie chce kogos wyróżnić za prace instruktorska lub organizacyjna to wręcza sie jemu listy gratulacyjny,podziękowanie,nagrody rzeczowe i pamiatkowe ale ,żeby odrazy chlastać danami na prawo i lewo tu juz lekka przesada
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
wiesz co piszesz o tym jakby po zdaniu na dana czlowiek doznawal jakiejs boskosci w jednej chwili :) nizaleznie czym przewiazujesz gi masz taka sama szanse dostac wpieprz od goscia co nie nosi nic wiec o co jakies brachanie
jezeli ktos ma taki system to ma jego sprawa, jak dostanie to on sie bedzie wstydzil a jak nie to znaczy ze system jest ok...
  • 0

budo_kuba
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Przeciez to paranoja 2 dan honorowy i potem 1 dan egzaminacyjny .


Karateka1, czytaj proszę uważniej, ok?
Najpierw 1dan zdobyty podczas egzaminu, POTEM 2dan honorowy w uznaniu jakichś zasług, sądzę że nie prosili się o ten zaszczyt, jeszcze później 2dan zweryfikowany podczas kolejnego egzaminu. Czy to jasne? :-) Weekend idzie, rozumiem że człowiek myśli teraz już o wolnym...

CZy to nie jest ośmieszanie sie organizacji ? Jezeli jakieś stowarzyszenie chce kogos wyróżnić za prace instruktorska lub organizacyjna to wręcza sie jemu listy gratulacyjny,podziękowanie,nagrody rzeczowe i pamiatkowe ale ,żeby odrazy chlastać danami na prawo i lewo tu juz lekka przesada

Może ta orgaznizacja wybrała taki sposób. W końcu zawsze możesz założyć Karateka1-Do, w którym nie będzie danów, a ludzie będą nosili przy obi pamiątkowe katana i wakizashi , oczywiście w wykonaniu ala Cepelia :lol:
Pozdrawiam!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?


Przeciez to paranoja 2 dan honorowy i potem 1 dan egzaminacyjny .


Karateka1, czytaj proszę uważniej, ok?
Najpierw 1dan zdobyty podczas egzaminu, POTEM 2dan honorowy w uznaniu jakichś zasług, sądzę że nie prosili się o ten zaszczyt, jeszcze później 2dan zweryfikowany podczas kolejnego egzaminu. Czy to jasne? :-) Weekend idzie, rozumiem że człowiek myśli teraz już o wolnym...

CZy to nie jest ośmieszanie sie organizacji ? Jezeli jakieś stowarzyszenie chce kogos wyróżnić za prace instruktorska lub organizacyjna to wręcza sie jemu listy gratulacyjny,podziękowanie,nagrody rzeczowe i pamiatkowe ale ,żeby odrazy chlastać danami na prawo i lewo tu juz lekka przesada

Może ta orgaznizacja wybrała taki sposób. W końcu zawsze możesz założyć Karateka1-Do, w którym nie będzie danów, a ludzie będą nosili przy obi pamiątkowe katana i wakizashi , oczywiście w wykonaniu ala Cepelia :lol:
Pozdrawiam!


Wystarczy ,że już u was przekroczono wszelkie normy przyzwoitości przy zakłądniu kolorwych pasków , a zwłaszcza czarnych ok.
Powiem inaczej jest mi obojętne co tam jeszcze wymyśli Janke!!! możecie sobie nabawać jeszcze honorowe stopnie shihan !, a tak przy okazji kiedy Mistrzostwa Europy Oyama bo jak dotychczas to duzo kitu i brak sekcji po za krajem o nazwie Polska , a i w stanach cieniutko było na ostatnich MŚ nawet trójek nie było w ciężkiej!
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Ze też wam się chce tak brechać :roll: No ja rozumiem, że "mistrzowie" posiadajacy własne style to siętam mogąpokłucićo takie sprawy, bo tam chodzi przecież o sporą kasę. A le tutaj na forum nikt wam płacił nie będzie. Że oni sietam na górze kłucąto chociaż my moglibyśmy się jakoś solidaryzować . Karate to karate, i chyba nie ważne jaka organizacja i który dan honorowy. Ważne jak sie ćwiczy, jak się człowiek w tym czuje i jeszcze kilka innych oklepanych sloganów też jest ważne :)
Więc proponuje: Karatecy wszystkich organizacji jednoczmy się :) I jak to jużktośpisał: "Pax między karateki " :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Ze też wam się chce tak brechać :roll: No ja rozumiem, że "mistrzowie" posiadajacy własne style to siętam mogąpokłucićo takie sprawy, bo tam chodzi przecież o sporą kasę. A le tutaj na forum nikt wam płacił nie będzie. Że oni sietam na górze kłucąto chociaż my moglibyśmy się jakoś solidaryzować . Karate to karate, i chyba nie ważne jaka organizacja i który dan honorowy. Ważne jak sie ćwiczy, jak się człowiek w tym czuje i jeszcze kilka innych oklepanych sloganów też jest ważne :)
Więc proponuje: Karatecy wszystkich organizacji jednoczmy się :) I jak to jużktośpisał: "Pax między karateki " :)


Ja chce 100 danów w nowej organizacji i 50.000 złotych wynagrodzenia miesięcznie za wypisywanie certyfikatów :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Ze też wam się chce tak brechać :roll: No ja rozumiem, że "mistrzowie" posiadajacy własne style to siętam mogąpokłucićo takie sprawy, bo tam chodzi przecież o sporą kasę. A le tutaj na forum nikt wam płacił nie będzie. Że oni sietam na górze kłucąto chociaż my moglibyśmy się jakoś solidaryzować . Karate to karate, i chyba nie ważne jaka organizacja i który dan honorowy. Ważne jak sie ćwiczy, jak się człowiek w tym czuje i jeszcze kilka innych oklepanych sloganów też jest ważne :)
Więc proponuje: Karatecy wszystkich organizacji jednoczmy się :) I jak to jużktośpisał: "Pax między karateki " :)


poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon

Amen
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Czarny pas to magiczne slowo i u wszystkich wywoluje podziw dla czlowieka go posiadajacego , dlatego chyba taka gonitwa za tymi belkami.
W moich okolicach przyjelo to juz dawno przerazajace rozmiary i sa juz ludzie ktorym 10 dana malo wiec sobie sami swoje style pozakladali i zwiekszyli skale do 15 ( to dopiero brzmi , 15 dan , belki koncza sie chyba na plecach ).
Honorowe , polityczne , organizacyjno-marketingowe itd. dany sa w kazdym stylu ( i kyokushin rowniez) i o ile niektore osoby traktuja to jako wyroznienie za swoja prace , o tyle niektorzy z tym sie obnosza ,a nawet ( i tu zderzaja sie z twarda zeczywistoscia ) startuja z tymi belkami na zawodach , to przewaznie ich budzi z swojego snu , kiedy skromny posiadacz brazowego paska , skopie mu uda, obije brzuch i na koniec posadzi na mate kopnieciem.
Wiec jak chca nosic , to niech nosza , byle tylko nie pchali sie miedzy ludzi z prawdziwymi danami .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Zapmniałes chyba,że mistrzowie nie walczą gdyż mają tajemnicze techniki śmierci i moga podczas zawodów kogos skrzywdzić :) .Większośc magików z nowych styli wproawdza kumite kontaktowe aby nie podprowadzic do tego co opisałeś :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Mistrzowie nie walczą gdyż:
1. Uzyskali wyższy stan świadomości i nie musza zniżac się do tak prymitywnych form konfrontacji jak walka.
2. Mogą zabić przeciwnika wzrokiem - a to przecież pewna dyskwalifikacja.
:) :) :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Mistrzowie nie walczą gdyż:
1. Uzyskali wyższy stan świadomości i nie musza zniżac się do tak prymitywnych form konfrontacji jak walka. :) :) :)
2. Mogą zabić przeciwnika wzrokiem - a to przecież pewna dyskwalifikacja.
:) :) :) :) :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024