Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak wygląda egzamin na 1 dan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak wygląda egzamin na 1 dan?
zawsze mnie to ciekawilo, kiedys w tv widzialem o tym program, ale jako ze to byl dawno temu to juz nie pamietam szczegolow. jesli ktos zdawal albo wie, jak taki egzamin wyglada to prosze o odpowiedz.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
A w jakim stylu?Bo przecież różne szkoły i rożne organizacje różnie traktują ten egzamin.
W KK PZK wymagany jest cały materiał do 1kyu włącznie,ponadto uderzenia,cięcia,bloki,kopnięcia na tenże stopień i kata:tensho,saiha,taikyoku ura.Walk jest min.50 minut,chociaż podobno jest więcej-np.jeden znajomy sempai zdając w Krakowie dopiero na 3 kyu dostał 3 godziny kumite z kadrą 8) To ile musi być na dana :wink: Oprócz tego tameshiwari i test kondycyjny.Ponadto przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy.
Z kolei w Goju-Ryu swego czasu było podobnie,tyle,że walk 2,5 godziny.Nie wiem,jak w goju-kai wygląda to teraz?
Domyślam się,że zaraz ktoś rozpocznie licytację,w jakim stylu jest najtrudniej zdać na czarny pas.Prawda jest taka,że taki egzamin powinien zmuszać zdającego do maksymalnego wysiłku fizycznego i koncentracji.
  • 0

budo_broda69
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
czesc wam ....jak bysś nie patrzył jest naprawde ciężki...i taki ma byc...............!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
przepraszam, stupid me, chodzilo mi o kyokushin ( karate kojarzy mi sie tylko z kyokushin :wink: ). to co napisal Mike jest w informatorze m.in slaskiego zwiazku karate. ale mi chodzilo o jakies szczegoly, bo slyszalem, ze naprzyklad na wyzsze stopnie ( > 1 dan ) jednym elementow egzaminu jest salto ( jakies efektowne, w powietrzu of coz ).
a co do walk z kadra w krakowie, to znam bardzo podobny przypadek:
egzamin trwal pare godzin, ko kihon i kata przyszedl czas na kumite, weszla kadra, wypoczeci zawodnicy, podczas gdy zdajacy byli juz "ugotowani".
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?

(...)Walk jest min.50 minut,chociaż podobno jest więcej-np.jeden znajomy sempai zdając w Krakowie dopiero na 3 kyu dostał 3 godziny kumite z kadrą 8) To ile musi być na dana :wink: (...)

3 godziny, po 2 minuty walka, to jest 90 walk.... Hmm, to moim zdaniem przy okazji zdawania na 2 kyu moglby sobie zaliczyc test 100 kumite. A nawet znacznie wiecej. :?:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Nie wiem ile jest walk egzaminacyjnych IKO1, ale przeciętnie jest to około 20-40 walk i istotnie miłym doświadczeniem to to wcale nie jest.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?

ale mi chodzilo o jakies szczegoly, bo slyszalem, ze naprzyklad na wyzsze stopnie ( > 1 dan ) jednym elementow egzaminu jest salto ( jakies efektowne, w powietrzu of coz ).


Taaaaaaa....a na 3 dana jest połykanie noży...
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Mój sensei zdając w 2001 roku musiał skakać na kijkiem,tak jak swego czasu Oyama nad lnem :wink: .Oprócz tego ileś tam metrów trzeba przejść na rękach.
Zgadza się,Kraków to hardcore-kihon i kata do skrajnego wyczerpania,a potem zdający na zielony pasek dostaje kilerów,którzy walczą na MŚ.To dopiero jazda :twisted:
A w Tsunami na 10 dana obowiązuje ninjistsu :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Kihon ,kata i walki od 10 do 1 kyu+ techniki na 1 dan; na shodan jest tak jak mowi Jarek ok 40 walk i to chyba niezleznie od organizacji.NA obozach moze byc tak ,ze egzamin trwa kilka dni i jest podzielony - 1 dzien kihon ,2 kata , walki itd -zalezy od egzaminatora.Jeszcze dochodzi test sprawnosciowy i skakanie nad pasem lub kijem .
Prawda jest taka ,ze jest to ciezki egzamin ,nie tylko pod wzgledem fizycznym jak rowniez psychocznym .
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
I taki powinien być!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
W IKo 1 kyokushin jest zapisane w wymogach ,ze trzeba stoczyć 50 walk po 2 minuty ale praktycznie wygląda to tak jak napisał kolega z Poznania,że może top potrwać nawet do 3 godzin czyli tych walk jest więcej.Najgorzej jest do 30 potem juz sie nie liczy , a czas sobie płynie razem ze zdającym.

Ps.Jarek nie nalezy mylic testu kumite z egzaminem -gdyz to inna para kaloszy! :!:
  • 0

budo_warriorz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
egzamin trwa ok 5h i jest bardzo trudny, należy stoczyć 25 walk po 2min każda, znać dużo technik i kata. Im wyższy stopień dan tym mniej walk. Mieć dobre serce i czysty umysł :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
A w jakim stylu :?:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?

Ps.Jarek nie nalezy mylic testu kumite z egzaminem -gdyz to inna para kaloszy!


A w jakim celu mi to napisałeś ???
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
chodziło mi oto,ze walk egzaminacyjnych jest więcej w IKo 1 niz napisałeś ,a w porównaniu z testem kumite maja troche inny charakter.
Tak więc nic złego na myśli nie miałem
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
No oczywiście, że mają ale każdy kto miał kiedykolwiek kontakt z kyokushin ma tego świadomość.

A tak swoją drogą to dałbym głowę, że jeszcze kilka lat temu na egzaminie IKO1 nie było więcej niż 25 walk po 2 minuty :? Musze poszukać gdzieś starych syllabusów.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Coś mi się wydaje,że było chyba odwrotnie ,gdyz doskonale pamiętam jak przebiegały egzaminy w kyokushin np. 15 lat temy, ale jednocześnie nie uważam aby było to dobre !!! :(
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Teraz to na 5 kyu jest 25 minut walk po 2 minuty każda.
  • 0

budo_sheer terror
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańk

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Z tego co pamiętam, to kiedyś w wymaganiach egzaminacyjnych było podciąganie się na drążku - 20 razy, przeskoki nad kijem trzymanym oburącz - chyba 40 razy, yoko tobi geri nad kilkoma pochylonymi karatekami, tameshiwari. Nie wiem czy te rzeczy się ostały i czy rzeczywiście są egzekwowane na egzaminie...
Pozdrowienia!
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wygląda egzamin na 1 dan?
Z tego co wiem,to przeskoki nad kijem i tamaeshiwari są jak najbardziej aktualne.O drążku nie słyszałem,ale to możliwe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024