Skocz do zawartości


Zdjęcie

Honorowe dany w Oyama Karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Co do Tych niby Mistrzostw Europy Oyama Karate w Holnadii to wiem od kolegi,który tam mieszka ,że to były zwykłe międzynarodowe zawody klubowe robione dla klubów z odłamów KYOKUSHIN w jednej kategorii wagowej było tylko 6 zawodników -co pozostawiam bez komentarza :oops:
  • 0

budo_kuba
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

.
- Co do honorowych danów to po co je nadawali jezeli potem klijent zdawał na nie.Przy takim nie właściwym rozdziale tych pasków to ich wartośc jest taka co papieru toaletowego !
.

Nie zgodzę się. Zostały nadane w uznaniu takich lub innych działań na rzecz organizacji. A to że potem ktoś chciał dla własnej satysfakcji zdać egzamin na stopień, to jest jego prywatna sprawa. Nie jest to odosobniny przypadek. W wypadku dwóch osób, które znam osobiście, zanim otrzymały 2 dan honorowy wcześniej posiadały już 1 dan. I nikt nie zrobił im w ten sposób żadnej łaski, po prostu uznał ich zasługi.

A co do wtrąceń dot. wizyt S. Oyamy w Polsce, to pozostawiam bez komentarza..
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Po co nadawac te śmieszne dany lepiej napisać ładne podziekowania , dac upominek np.Wielki Puchar , a potem wlać do niego gorzołki i opić całą sprawę-hhihihi

W marcu w Warszawie odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Seniorów i z tej okazji ponad 200 szefów klubów i instruktorów oraz medalistów Europy i Świata nie dostało Żadnych honorowych danów tylko pamiątkowe Puchary.

A według polityki Oyama to wszyscy powinni dostać conajmniej po 3 dan honorowy
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Faktycznie,chyba jakiś list gratulacyjny albo podziękowanie byłoby lepsze od honorowego dana.Ale wszystko byle nie te tandetne katany i wakizashi rodem z Tajwanu,które są odpustową kpiną,a nie repliką najdoskonalszej broni białej,jaką człowiek stworzył :)
Ale jest to wewnętrzna sprawa i polityka Oyama Karate i mnie to raczej nie przeszkadza.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
No nie wiem kasy nikt nie ma ,a taka dekoracja fajna rzecz :D
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
No więc od początku :
1) Jeśli chcesz komuś dawać w prezencie tandetę to miecz za 250 zł w zupełności wystarczy. Wyraz szacunku będzie to raczej kiepski, ale za to jaki dobitny dowód skąpstwa :wink:

2) Zgadza się - KK to potężna organizacja, mająca duże potrzeby, w tym także związane z pracą biurową. Oyama jest organizacją mniejszą , mniej zamożną i nie stać jej na zatrudnienie sekretarek - nawet jeśli nie trzymali byśmy ih dla przyjemności...

3) Stopień dan, czarny pas ze złotym pagonem to SYMBOL. Czemu w wojsku w uznaniu zasług wręcza się szablę? Gdyz chodzi o symbolikę, o znaczenie upominku. Tego nie zastąpią pamiątkowe dyplomy czy listy z podziękowaniami. Otrzymanie honorowego dana ma zupełnie inne znaczenie niż zdobycie go w egzaminie - wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego właśnie ludzie, którzy otrzymali honorowego dana i tak podchodzą do egzaminów - nie wiem czemu to tak ciężko zrozumieć, może w KK jest inaczej ale w Oyama honorowy dan jest TYLKO SYMBOLEM i nie uprawnia do prowadzenia zajęć/szkolenia zawodników.

4) Kluby przyjmujące Shigeru w kraju są obciążone. Ale zastanów się : toś musiał mu kupić bilety lotnicze, zarezerwować hotel, przewozić z jednego klubu do drugiego itp. - czy tym według Ciebie również zajmowały się poszczególne kluby ?
Prawda jest taka, że wizyta ta musiała być centralnie zaplanowana, centralnie finansowana i organizowana. Godne podjęcie takiego gościa mmusi nastręczać pewnych organizacyjnych trudności.

5) Zawody w Holandii nie będę w tej chwili komentował - badam sprawę.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Kirin daj sobie spokój. Karateka1 widać lubi naskakiwać na innych i wszędzie doszukiwać się jakichś przekrętów, zapominając o tym, że jego organizacja i zapewne on sam też nie są bez skazy. Szkoda czasu...

BTW, uczelnie nadają doktoraty honoris causa. Po co, przecież można dać jakiś prezent...
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Dzieki, Kirin, za linka. Rzeczywiscie rozwiewa to czesc watpliwosci i ma ten walor, ze czyni te praktyke bardziej przejrzysta - rozwiales czesc moich watpliwosci (choc przyznam, ze tylko czesc...) :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
slaszysz
Ty juz chyba masz obsesje na moim punkcie i Cieszy mnie fakt ,że tak uważnie czytaj moje wypowiedzi tylko widocznie są dla Cibie zbyt proste i tym samym nie zrozumiałe,gdyz nikogo nie atakuje i nie zamierzam .Twoje prowokacje i tak niczego nie spowodują.
Nam z Kirinem doskonale sie prowadzi dyskujse na różne tematy , a ty nie musisz nas prowokowac do kłótni .
Czyzby bolało Cie to ,że nic nie wiesz w tym TEMACIE I DLATEGO NIC NIE MOŻESZ KONKRETNEGO PANISAĆ.

:oops: Do Kirina- lepsza tandetna replika katany za 250 złotych niż kawałek papieru na którym pisze certyfikat shodan itp.-to moje zdanie 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

slaszysz
Ty juz chyba masz obsesje na moim punkcie i Cieszy mnie fakt ,że tak uważnie czytaj moje wypowiedzi tylko widocznie są dla Cibie zbyt proste i tym samym nie zrozumiałe,gdyz nikogo nie atakuje i nie zamierzam .Twoje prowokacje i tak niczego nie spowodują.
Nam z Kirinem doskonale sie prowadzi dyskujse na różne tematy , a ty nie musisz nas prowokowac do kłótni .
Czyzby bolało Cie to ,że nic nie wiesz w tym TEMACIE I DLATEGO NIC NIE MOŻESZ KONKRETNEGO PANISAĆ.

Jasne, nikogo się nie czepiasz, ty się "pytasz". Mnie nie interesują przepychanki i intrygi i denerwuje mnie, kiedy muszę to czytać.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

slaszysz
Ty juz chyba masz obsesje na moim punkcie i Cieszy mnie fakt ,że tak uważnie czytaj moje wypowiedzi tylko widocznie są dla Cibie zbyt proste i tym samym nie zrozumiałe,gdyz nikogo nie atakuje i nie zamierzam .Twoje prowokacje i tak niczego nie spowodują.
Nam z Kirinem doskonale sie prowadzi dyskujse na różne tematy , a ty nie musisz nas prowokowac do kłótni .
Czyzby bolało Cie to ,że nic nie wiesz w tym TEMACIE I DLATEGO NIC NIE MOŻESZ KONKRETNEGO PANISAĆ.

Jasne, nikogo się nie czepiasz, ty się "pytasz". Mnie nie interesują przepychanki i intrygi i denerwuje mnie, kiedy muszę to czytać.


Wiesz co nie zamierzam z Tobą polemizować ale to ty się wtrąciłeś do tego tematy nie wznosząc żandje konkretnej odpowiedzi tylko znułeś intrygę.Jak nie musizz to nie pisz tylko czytaj -hej
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

:oops: Do Kirina- lepsza tandetna replika katany za 250 złotych niż kawałek papieru na którym pisze certyfikat shodan itp.-to moje zdanie 8)


czy ty wiesz jak taka replika wygląda?, jst to coś gorszego niż cepeliada, która kosztuje 100 - 150 zetów więcej i można jak się ktoś uprze tym ćwiczyć ale nie za długo.

Qómpel cóś takiego za 250 zeta dostał, to nawet się nie nadaje na dekorację, dzieciaki się z takiego byle czego śmieją - ja tam bym wolał kawałek papieru, można go oprawić i będzie wyglądał dużo lepiej niż kawałek blachy za 250 zeta.

Wiem co mówią bo znam się co nieco na mieczach, ćwiczę z mieczem i dawanie takiego kału nie świadczy najlepiej o ofiarodawcy, jak coś dawać to porządnego żeby obdarowany nie patrzał z obrzydzeniem na podarek co się zdarzyło mojemu qómplowi, który w życiu niejeden miecz widział...
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
z tego co wiem to np. w judo istneja 3 sposoby zdobycia 1 dana:
zawodniczy-za umiejetnosci i walki
trenerski-konczac AWF o okreslonym kierunku
honorowy-za zaslugi w propagowaniu judo
nie stanowi to zadnego problemu bo umiejetnosci weryfikuje mata a o kwalifikacjach danowych trenera swiadcza wyniki jego uczniow...
ponadto samo nazywanie sie masterem jest smieszne gdyz mistrzem zostaje sie w obrebie mistrzostw a nie stanowi o tym kawalek czarnego materialu...
dostajesz wpieprz to nie jestes zadnym mistrzem...
mistrz to dla mnie tytol przechodni jak w boksie zawodowym...
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
W 100% zgadzam się z przedmówcą!
  • 0

budo_kuba
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

W marcu w Warszawie odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Seniorów i z tej okazji ponad 200 szefów klubów i instruktorów oraz medalistów Europy i Świata nie dostało Żadnych honorowych danów tylko pamiątkowe Puchary.
[/b]


Hmm... No tak. Trochę spłyciłeś temat... Stopnia honorowego nie dostaje się za przyjazd nawet na XXX MP. Może zapytaj najpierw za co, kto, dlaczego, a tak tylko potwierdzasz swoją nienawiść do innych karateka, którzy mimo że pod szyldem innym niż wg Ciebie jedynie słusznym (nota bene do którego mam sentyment) propagują idee karate. A puchary czy albumy też ludzie dostają.
Przeczytaj dokładnie jeszcze raz swoje wypowiedzi, może jednak niekiedy przesadzasz??
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Do Kuby czyzbys był posiadaczem honorowego I dan w Oyama?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?

Kirin daj sobie spokój. Karateka1 widać lubi naskakiwać na innych i wszędzie doszukiwać się jakichś przekrętów, zapominając o tym, że jego organizacja i zapewne on sam też nie są bez skazy. Szkoda czasu...

BTW, uczelnie nadają doktoraty honoris causa. Po co, przecież można dać jakiś prezent...


Szczere dzieki, że trzymasz rękę na pulsie - doceniam poklon
Styl wypowiedzi karateka1 bywa może nieco agresywny, jednakże rozwiewanie wątpliwości dotyczących mojej szkoły należy chyba do moich obowiązków, podobnie gdy ja mam jakieś ale do innych organizacji mogę liczyć na wyjaśnienia ze strony forumowiczów. Jeśli zgłaszane sa pod adresem Oyama zarzuty, których nie potrafię przy swoim ubogim stanie wiedzy odeprzeć to skłania mnie to do poszukiwania odpowiedzi - korzyści z tego są oczywiste.
Póki granice dobrgo smaku nie zostają przekroczone i wszystko mieści się w ramach dyskusji nie mam powodów do skarg.

Podoba mi sie porównanie do doktoratu honoris causa, tylko czy :) rotfl "wojujące bojówki polskiego karate" rotfl :) można porównać do tak statecznych i poważnych uczelni jak UJ czy UW ?

P.S. Karateka1 - uważaj : jesteś pod obserwacją ! :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
KIRIN czy w czymś Cię uraziłem lub na Cibie naskaktuje :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
Nie - po prostu rzucasz się w oczy. :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany w Oyama Karate?
To nie wiem jak mam pisac aby sie nie rzucać w oczy.
Postaram sie pewne rzeczy przemilczeć uzywając ikon emocji :D :P :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024