Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ashihara Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Ashihara Karate
Interesuje mnie jedna rzecz. Mianowicie organizacje w tym stylu. Czy ktośmógłby mi powiedzieć czym się różni New International Karate Organization od Ashihara Karate International. Bo jakoś nie mogę się w tym połapać :roll: Chodzi mi tu zaróno o różnice techniczne jak i powód rozpadu (tzn. taki oficjalny, a nie o kasę :twisted: ) I z góry dziękuję za pomoc :)
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Jeszcze jest AIKO (Ashihara International Karate Org.), ktore najpierw w 1995 polaczylo sie z IBK (International Budo Kaikan) Bluminga, ale w pazdzierniku zeszlego roku powstalo na nowo. Tutaj chodzilo glownie o to, ze IBK wymyslalo rozne dziwne przepisy dotyczace skladek, oplat za treningi itp. w zamian nie oferujac niczego specjalnego.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Sorki, ale zapomnialem dodac, ze oficjalnym powodem odlaczenia AIKO od IBK bylo niezadowolnie z rzadow Bluminga w tym rowniez w sprawach dotyczacych kasy. Sciemniania nie bylo.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Dobrze wiedzieć że sąjeszcze szczerzy ludzie na tym świecie :wink:
Ale czy ktoś mógłby mi ćoś jeszcze powiedzieć o tych wszystkich organizacjach? Proszę :)
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Interesuja Cie konkretnie organizacje jako takie (np. kto jest przewodniczacym, sekretarzem lub skarbnikiem :wink: ), czy np. roznice w technikach i takie bardziej stylowe rzeczy?
Bo jesli to pierwsze, to najprosciej chyba bedzie poogladac pare stron w intenecie. Znalezc nietrudno.
A jesli to drugie, to moge powiedziec, ze na podstawie doswiadczen wlasnych oraz obserwacji wspomnianych stron internetowych roznic w zasadzie nie widze. Kata wszedzie sa takie same, wymagania egzaminacyjne z grubsza tez, techniki takze. Zapewne sa roznice gdzie na co sie kladzie jaki nacisk, ale to jest i tak zawsze najbardziej zalezne od trenera.

Jest jeszcze klub karate "ashihara" w Polsce, przy czym dane na ich stronie dotyczace zagadnien technicznych nijak sie maja do jakiejkolwiek wersji ashihara karate znanej na swiecie. (Na razie czekam na wyjasnienie mi tego faktu przez kogos z tamtego klubu, ale pewnie sie nie doczekam.)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Właściwie to chodzi mi o to dlaczego i kiedy się podzieliły. O różnice w technikach tezmi chodzilo ale skoro mówisz że nie ma to już wszystko jasne :)
  • 0

budo_akira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Z tego co wiem to Ashihara trenowane jest w Darłówku ich sensei trenował po kolei : kyokushin , oyama , seitedo a potem odkrył ashihara
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
no ja cos kiedys w samuraju czytalem o jakims zgrupowaniu ashihara karate w Polsce - prowadzil sam SEMI SCHILT!!!!!! a szefem w Polsce byl ( a moze i jest) sensei D.WIniarski ( przynajmniej tak pisalo w samuraju)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
To ten spec od ashihara w Polsce nieżle ewoulował niczm jak gatunek :( człowieka :) :(
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
karateka1 ile ty masz lat ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
Aż 12 chyba :)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashihara Karate
na to wygląda :-) :twisted: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024