Skocz do zawartości


Zdjęcie

składanie hakamy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
to zależy od tego jak składasz, na poczatku to jest to czarna magia, potem człowiek się oswaja. Co do składania to nie zamierzałem prosić, ewentuaslnie złożyć propozycję nauki składania kiecy. :) Co Ty na to?
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

to zależy od tego jak składasz, na poczatku to jest to czarna magia, potem człowiek się oswaja. Co do składania to nie zamierzałem prosić, ewentuaslnie złożyć propozycję nauki składania kiecy. :) Co Ty na to?


hehe,czemu nie? :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
no to jestesmy ustawieni, teraz będę musiał jechać do Opola, chyba że Ty pojedziesz na staż iaido do Olkusza w maju. :D :D
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

no to jestesmy ustawieni, teraz będę musiał jechać do Opola, chyba że Ty pojedziesz na staż iaido do Olkusza w maju. :D :D


to chyba jako widz :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
niekoniecznie, kiedyś trzeba spróbować własnych sił w czymś innym.
  • 0

budo_d_m0n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
W niektorych dojo skladanie hakamy jest elementem egzaminu na 5 kyu...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

W niektorych dojo skladanie hakamy jest elementem egzaminu na 5 kyu...

co ty powiesz? pierwszy raz slysze... 8O co to za dojo?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
oj tam.. znam goscia u ktorego jedneym z elementow egzaminu jest spuszczenie lomotu chuliganom..
Co dojo to obyczaj..
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
to dosyc ciekawe po co komu z 5-tym kyu umiejętnośc składania hakamy!
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

to dosyc ciekawe po co komu z 5-tym kyu umiejętnośc składania hakamy!


no jak to po co? by pozniej mogli okazywac sympatie i szacunek :wink:

Co do innych zainteresowan,o ktorych piszesz to pewnie to nastapi,ale jeszcze nie teraz,bo caly swoj czas poswiecilam aikido,a jestem na etapie ,ze nic specjalnie nie umiem,ale wiem czego mam sie uczyc,musze osiagnac satysfakcjonujacy mnie poziom.Potem tak i inne rzeczy tez.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
ja się nauczyłem składać hakamę po tym jak zacząłem ją nosić - kumpel nauczył w jedną noc jak się składa.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

ja się nauczyłem składać hakamę po tym jak zacząłem ją nosić - kumpel nauczył w jedną noc jak się składa.


co oznacza dla Ciebie hakama?
dlaczego ja nosisz?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
dobre pytanie, hakamę noszę gdy ćwiczę bronią, ale jeszcze parę miechów temu nosiłem ją na każdym treningu jiu-jitsu. Hakamę noszę bo sobię na nią zasłużyłem.Teraz już tego nie robię, ograniczyłem zakładanie hakamy tylko do treningów iaido. Dla mnie hakama to pewnego rodzaju symbol, dodaje ona powagi i płynności ruchów ćwiczącemu. Wymusza jednak na ćwiczącym odpowiednią etykietę w dojo, hakamiarz nie może zachowywać się jak jakiś ćwok, musi świecić przykładem innym uczniom.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

dodaje ona powagi i płynności ruchów ćwiczącemu.


to tylko zludzenie
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

dobre pytanie, hakamę noszę gdy ćwiczę bronią, ale jeszcze parę miechów temu nosiłem ją na każdym treningu jiu-jitsu. Hakamę noszę bo sobię na nią zasłużyłem.Teraz już tego nie robię, ograniczyłem zakładanie hakamy tylko do treningów iaido. Dla mnie hakama to pewnego rodzaju symbol, dodaje ona powagi i płynności ruchów ćwiczącemu. Wymusza jednak na ćwiczącym odpowiednią etykietę w dojo, hakamiarz nie może zachowywać się jak jakiś ćwok, musi świecić przykładem innym uczniom.


Wiec traktujesz noszenie hakamy jak pewnego rodzaju nagrode.
Hakama jako nieobowiazkowy przywilej bycia wyroznionym,no wlasciwie czemu nie?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
w pewnym sensie jest otmoże i nagroda za poniesiony trud i upór w dążeniu do osiągnięcia pewnego poziomu technicznego. Dzisiuaj jest otdla mnie normalna część kimona, składam ją bo mam zwyczaj szanować swoje rzeczy.

marcin954 napisał:
dodaje ona powagi i płynności ruchów ćwiczącemu.


to tylko zludzenie



może i złudzenie ale sam przyznasz, że hakama dodaje powagi czy gracji ruchom ćwiczącego i czyni aikido czy jiu-jitsu bardziej widowiskowym.
  • 0

budo_munieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole Big wiocha

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
Drogi Munieczku,to nie to samo :wink: ,"kimon" jak piszesz, uzywa sie we wszystkich sw z wygody,bo nikt nie wymyslil nic lepszego ,hakama to jak np.:jakies ozdobniki na mundurach wyzszych ranga oficerow.[/quote]

ale noszenie kimona z wygody a z przymusu to 2 rozne zeczy

pozatym na kimonie tez mozesz sobie wyszyc naprzyklad znaczek kolka rozancowego i tez bedzie ozdoba
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
Hakama to nie ozdobnik, to strój który w japonii jest na równi z garniturem.
Zwykłego chłopa nie było stać na taki strój, a w czasach feudalnej japonii nawet nie wolno chłopstwu było hakama nosic.
Dlatego w szkołach typowo chłopskich jak np. karate, nie spotyka się hakama. Natomiast w sztukach typowo samurajskich, hakama jest na potrządku dziennym.
Odnosząc to do składania hakamy - tak jak z garnitur - Mozna ją prasowac wieszac na wieszaku, itp. lub jak jakaś fleja niedawno proponowała zgnieść i wrzucić do torby :)
Cóż jak zwykle wybór należy do was :)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
A ja wczoraj pierwszy raz mialem na tylku hakame na treningu iaido - bo tez i raptem w zeszlym tygodniu ja kupilem... Platala mi sie miedzy nogami jak diabli.... Ale Marcin ma racje... przydaje powagi... ale nie tyle wobec innych, co wogec samego siebie, bo ja mimo ze mialem ja pierwszy raz to staralem sie robic wszystko dokladniej, uwazac co i jak robie.... Moze to i smieszne... ale cos w tym jest.... No a pozniej sensei mi pokazal jak sie ja sklada... Nawet mi poszlo gorzej bylo z paskami... nie wiem kiedy to opanuje.. :) A juz na pewno nie bede jej byle jak wrzucal do torby.... Skoro moj nauczyciel moze poswiecic kilka minut na jej poskladania to ja tym bardziej to powinienem zrobic.....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
no, starałeś się nie wywalić co? to była chryja, wszyscy ćwiczą a tu many leży i kwiczy że boli. co do reszty uwag to faktycznie mój pogląd na ten temat, szczególnie ważne jest ot, że skoro nauczyciel ma tą chwilę czasu na złożenie hakamy, to uczen powinien mieć go tym bardziej.

Hakama to nie ozdobnik, to strój który w japonii jest na równi z garniturem.
Zwykłego chłopa nie było stać na taki strój, a w czasach feudalnej japonii nawet nie wolno chłopstwu było hakama nosic.
Dlatego w szkołach typowo chłopskich jak np. karate, nie spotyka się hakama. Natomiast w sztukach typowo samurajskich, hakama jest na potrządku dziennym.
Odnosząc to do składania hakamy - tak jak z garnitur - Mozna ją prasowac wieszac na wieszaku, itp. lub jak jakaś fleja niedawno proponowała zgnieść i wrzucić do torby :)
Cóż jak zwykle wybór należy do was :)



nareszcie ktoś napisał coś konkretnego, hakama upowszechniła się wśród innych warst społecznych w Japonii po rewolucji Meiji. Także wtedy kobiety zaczęły nosić hakamy, wczesniej nie miały tego prawa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024