Skocz do zawartości


Zdjęcie

składanie hakamy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

,a jesli chodzi o ewentualny feudalizm,robienie z trenera guru ,to jestem zdecydowanie przeciwna.I nie wykonuje polecenien jesli uznam,ze sa dla mnie niebezpieczne,niestosowne,uragaja mojej godnosci,lub sa niesprawiedliwe.


widzisz, wszystko jest wzgledne, klanianie sie to dla ciebie rybka, a tradycjonalni Zydzi oraz extremalni mahometanie kalaniac sie obrazom nie beda. A japonczycy kamieniom sie beda klaniac jesli uznaja ze tam jakis Kami siedzi.

I jak sie w tym wszystkim polapac? A sa dojo w ktorych taka mieszanka narodowosci cwiczy.

Nie, Pasquda, dojo to inny swiat. Tam nie obowiazuja normy z zewnatrz. To co jest uznawane za niestosowne czy uragajace na ulicy, zaraz za drzwiami dojo moze byc kompletnie normalne. Dlatego poczatkujacy nie moze miec wlasnego zdania, ma sie zachowywac jak mu sensei mowi a nie kombinowac po swojemu. Zawsze ma mozliwosc zaglosowania nogami przeciwko, nie? Z czasem, jak dojrzeje, zaczyna inaczej patrzec na etykiete, rozne dziwne poczatkowo zachowania, i zaczyna rozumiec waznosc tego wszystkiego. Jednak przez kiolkanascie pierwszych lat cwiczenia czlowiek nie ma zadnych "narzedzi" do prawidlowej samodzielnej oceny jak postepowac.

Z cala pewoscia istnieje duzo ludzi co tylko udaja ze akceptuja, i wykonuje machinalnie wymagane gesty bez zadnego wewnetrznego przekonania. Taka postawa prowadzi do zatrzymania sie na pewnym etapie rozwoju aikido, niezaleznie jak wysoki stopien dana osoba posiada. Wielokrotnie osobiscie mialem mozliwosc zaobserwowania tego zjawiska na roznych kontynentach.
  • 0

budo_syria
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
W dojo gdzie cwicze jest zwyczaj skladania hakamy Mistrzowi. Wg mnie jest to okazanie szacunku i wdziecznosci za trening. Nie ma zadnego zmuszania. Sklada kto chce, ale dobrze jest, gdy zielone pasy juz potrafia to robic. Czesto na stazach zdaza sie, skladamy hakame rowniez jakiemus koledze. Paskuda. nigdy nie maslalas, ze jest to rowniez w pewien sposob okazanie sympatii?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
e tam.. pasqda ma mord w oczach jak widzi meżczyzne.. no..wyjatkiem jest stan kiedy jest glodna. i gotuje mezczyzna..
Mozeby i poskaladala ale kobiet sensejow jak na lekarstwo.. a pasqdzie sie nei chce zdawac na 1 dan :-))))
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
Paskuda nie ma mordu w oczach czy gdzieś tam indziej tylko normalne podejście do sprawy. Ktoś mówił że u niego w sekcji ludzie składają sensei hakamę, ma to jak najbardziej ale właśnie tak jsak to zostało powiedziane, nie na zasadzie masz i składaj bo dziś twoja kolej.

Poriszając ten temat miałem na myśli takich palantów, którzy po skończonym treningu szukają łosia do składania ich czarnych czy granatowych gaci.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

. Paskuda. nigdy nie maslalas, ze jest to rowniez w pewien sposob okazanie sympatii?


tak,jesli to jest okazywanie sympatii,czy szacunku dla kogos ,to fajnie.
Przeciez nie walcze o zaprzestanie skladania hakamy.
Okazywac sympatie ,szacunek mozna w rozny sposob.Ten mi specjalnie nie odpowiada,wole inne.

To Aiki: jak Ty mnie znasz,ale na szczescie nie do konca :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
tez sie z tego ciesze..
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
A wlasciwie czy noszenie hakamy jest obowiazkowe?
I czemu sluzy?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
nie , ni jest obowiazkowe.. ale taka jest tradycja..
Czemu sluzy? niby ukryciu stop.. ale wg,. mnie to bez znaczenia .
  • 0

budo_munieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole Big wiocha

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
tak samo jak bys zapytala czy cwiczenie w kimonie na trenigu jest obowiazkowe :D
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

tak samo jak bys zapytala czy cwiczenie w kimonie na trenigu jest obowiazkowe :D


Drogi Munieczku,to nie to samo :wink: ,"kimon" jak piszesz, uzywa sie we wszystkich sw z wygody,bo nikt nie wymyslil nic lepszego ,hakama to jak np.:jakies ozdobniki na mundurach wyzszych ranga oficerow.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
no coz.. my mamy zodobniki a wy sie musicie malowac :-))))))))
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

no coz.. my mamy zodobniki a wy sie musicie malowac :-) )))))))


a sie nie maluje,nie musze i tak jestem sliczna,co widac na zalaczonym obrazku :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
[/quote]

a sie nie maluje,nie musze i tak jestem sliczna,co widac na zalaczonym obrazku :) [/quote]

e tam na obrazku, przyjade do Opola to zobaczę w realu jaka jesteś śliczna, bedziemy razem składać hakamy :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

nie , ni jest obowiazkowe.. ale taka jest tradycja..
Czemu sluzy? niby ukryciu stop.. ale wg,. mnie to bez znaczenia .


a nie kolan???
stopy to spod hakamy widac...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
kolana mam wlochate lepiej by nie bylo widac
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
a ja jestem niebieskookim blondynem więc jestem od was przystojniejszy narcyzy dwa. A hakame mam tak wymierzoną by nie było widać kostek - sięga dwa cm do ziemi, więc zakrywa wszystko.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
[quote name="budo_marcin954"][/quote]

a sie nie maluje,nie musze i tak jestem sliczna,co widac na zalaczonym obrazku :) [/quote]

e tam na obrazku, przyjade do Opola to zobaczę w realu jaka jesteś śliczna, bedziemy razem składać hakamy :) [/quote]

o rany ,wszystko sie wyda :roll: :wink:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
a jeszcze zapomnialam dadac,ze z Toba moge skladac hakame,ale Twoja,zreszta moze byc kogo chcesz :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy
przyjadę to poskładamy ale niestety swoją hakamę składam sobie sam bo co za facet, który potrzebuje czyjejś wyręki, no chyba że ktoś ładnie poprosi. :-) :) :D
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: składanie hakamy

przyjadę to poskładamy ale niestety swoją hakamę składam sobie sam bo co za facet, który potrzebuje czyjejś wyręki, no chyba że ktoś ładnie poprosi. :-) :) :D


ladnie poprosi,heheh
Zastanawialam sie co bym zrobila,gdyby ktos chcial abym mu poskladala hakame,choc watpie by znalazl sie taki smialek,bo jak Aiki zauwazyl mam mord w oczach i nawet pewne bardzo wyszkolone osoby mnie sie boja,co bym zrobila.
Tak wogole nie mam pojecia jak sie to robi,czy byloby uznane za obraze,jakbym poskladala po" swojemu"?Mysle ,ze wystarcza ze 4 ruchy,moze 3. :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024