Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozgrzewka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

rozgrzewka
Jak na waszych sekcjach wyglada rozgrzewka? Ile czasu poswiecacie na ten element treningu? Czy polega ona tylko na jakis zwyklych cwiczeniach typu.. machanie raczkami, kilka przysiadow, pompeczek i przechodzimy do technik..., czy macie jakies specyficzne cwiczenia?
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
Rozgrzewka to podstawowa ważna rzecz nie tylko w aikido.
Ale nie podoba mi się jak poświeca się na nią zbyt dużo czasu. Z drugiej strony możnaby zadać pytanie co to znaczy zbyt długo. Uważam, że rozgrzewka np 30 min to przesada. Można się dobrze rozgrzać w krótszym czasie.
Lepiej więcej czasu poświęcić na techniki. :-)
  • 0

budo_whisper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
ja nie uwazam, ze na rozgrzewke szkoda czasu. racja, jesli trening trwa 1.5h, to 30min na rozgrzewke boli, ale 10min rozgrzewka nie jest skuteczna, a o kontuzje nie trudno.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
zakaladajc ,ze trenieng jest sperawa czyst techniczna.. to dla mnie ideal jest 3 h trenieng z 1,5 h rozgrzewka na maxa. miedzy jedneym a drugim chwila przewy.. by dojsc do siebie.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
rozgrzewka, w tym ukemi 20 min
1 godzina technik , mozna przeplatac silowka
10 min rozluznienia i odpoczynku

i do domu :)

jesli chodzi o rozgrzewke, to typowa jak wszedzie plus elementy aikidowe, np cos z taiso itd...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
Smail ukemi i techniki to nie rozgrzewka.. :-))
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
wlasnie,ten temat mnie bardzo interesuje,co powinna zawierac rozgrzewka,jakie elementy.
Troche sie naczytalam na innym forum o rozgrzewkach ,kontuzjach itp.
o rozgrzece dynamicznej i statycznej,w sumie nie znam sie natym.
Co wlasciwie robicie na swojej rozgrzewce? Czy wiecie jaki ma cel poszczegolny element.
Robicie co wam kaza i nie pytacie sie o nic?
Czy wolno sie u Was w dojo pytac,jaki jest cel cwiczen?
( tak Aiki,znowu duzo pytan,hehe)
Czy to takie dziwne,ze chce robic rzeczy,ktore maja sens?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
kobieta ktora robi cos z sensem jest mocno podejrzana.
a co do rozgrzewki.. hmm trz zgrzewki piwa i chwatit.. ;-))
ale powaznie.. rozgrzac wszystkie partie miesniowe z uwzglednieniem tych nad jakimibedziemy parcowali podczas treningu technicznego. W znacznej mierze ulatwia trenieng. I obniza prawdopodobienstwo kontzji
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
Mr Smail,
A może coś więcej o tym słynnym taiso................ :D

S.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka

rozgrzac wszystkie partie miesniowe z uwzglednieniem tych nad jakimibedziemy parcowali podczas treningu technicznego.


rozgrzac,ile na to czasu? jakie cwiczenia?
co z rozciaganiem? jak dlugo i kiedy?

( tylko nie piszcie,ze w domu ,czy gdzie indziej,bo chodzi mi o skonkretyzowanie,co powinna zawierac wlasciwa rozgrzewka)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka

rozgrzac,ile na to czasu? jakie cwiczenia?
co z rozciaganiem? jak dlugo i kiedy?

( tylko nie piszcie,ze w domu ,czy gdzie indziej,bo chodzi mi o skonkretyzowanie,co powinna zawierac wlasciwa rozgrzewka)


Najpierw 3 minuty intensywnego biegania wokol maty(do przodu, do tylu, przeplatanka bokiem , kolana wysoko, piety wysoko itd...) Skakanie na jednej nodze przez dlugosc calej maty. Potem kolyski do tylu, ze wstawaniam na kolano, ze wstawaniem kompletnym - 2 minuty.. Rolki do tylu - 3 minuty. 40 brzuszkow, 40 pleckow, 20 nozyc, 20 rowerkow. 40 pompek - tutaj to wszytko na zmiane i na tempo. Potem 20 wyrzutow nog do swiecy. Czolganie sie przez mate na plecach do przodu w kierunku glowy i w kierunku nog. Rozgrzewka barkow - jak w judo - lezenie na plecach, stopy blisko posladkow i wyrzucanie w gore bioder wraz z siegnieciem reka daleko za przeciwny bark. Skoki w polprzysiadzie przez cala mate w jedna strone dalekie, z powrotem bardzo czeste, prawie w miejscu. Rozgrzewa kolan i shikko przez cala mate.
Rolki do przodu 5 minut. Twarde pady przez przeszkode(uke lezacy na kolanach, lub stojacy zgiety w odwrocone L ) - 5 minut.
Czasy moga sie zmieniac i sa podawane wylacznie orientacyjnie :wink: Intensywne tempo rozgrzewki nadaje instruktor ktory oczywiscie sam tez wykonuje wszystkie cwiczenia :wink:

Rozciaganie robi sie PO treningu a nie na rozgrzewce rotfl
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
pasqda:
czas rozgrzewki zalezy od zaawansowania co wiąze sie z doświadczeniem ćwiczącego. Także nie można powiedizeć ile minut powinna trwac. Nie mozna tez skodyfikowac cwiczen do rozgrzewki. Bo to juz zalezy od fantazji instruktora.
Rownie dobdrze mozna pograc w kosza jak i robic funa-kogi- undo albointensywnie rozmasowac wszystkie partie miesniowe.
Rozciaganie nei ma sensu jezeli nie ma sie rozgrzanych miesni
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
snajper hmm wiem,ze to nei bylo do mnie ale do dzis mam zakwasy po taiso..
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
Aiki,
No co Ty...? Aikidoka z takim doświadczeniem i wymiekł.....
A gdzie Twoje wielokilometrowe biegi i wielogodzinne ćwiczenia?
Jak napisałeś byłes na zajęciach w sobotę, dziś dzięki Bogu już jest wtorek i jeszcze zakwasy?
:wink: Czegoś nie rozumiem :) :) .
To napisz co tam się działo na 1,5 godzinnym treningu bo.....


zakaladajc ,ze trenieng jest sperawa czyst techniczna.. to dla mnie ideal jest 3 h trenieng z 1,5 h rozgrzewka na maxa. miedzy jedneym a drugim chwila przewy.. by dojsc do siebie.


S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
nie nie wymiekl.. podczas treniengu niektorzy darli sie tak jakby mieli urodzic. Az wstyd.. sensej Pierre mial niezly ubaw. Jestem na etapie dochodzenia do formy. A co do biegow to prosze czytac uwaznie .. pisalem ,ze biegalem kiedy zajmowalem sie aikido zawodowo. Teraz sie nie zajmuje aikido zawodowo wiekszosc czasu spedzam przed kompem.
A co sie dzialo ?
Heh dziwnie bylo.. najpierw szukalem kogos kto by chcial moje pieniadze za staz.. nie znalazlem.. troche sie dziwnei cwiczy jak sie ma kase za pazucha.. ;-) O tym ze brak jakiegkolwiek info w miejscu gdzie byly treniengi juz pisalem.
A sam trenieng? Cwivczenia glownie statyczne ukierunkowane na rozciagniecie, zachowanie rownowagi.
1,5 godziny i wszytkie miesnie bola i sa mocno rozgrzane.. fajne to.
Cwiczenia sa robione seriami.. ze wzrastajacym czasem cwiczenia czyli 30 sek, minuta ,2 itd do 10 min..
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka

nie nie wymiekl.. podczas treniengu niektorzy darli sie tak jakby mieli urodzic. Az wstyd..


Raczej nie wstyd, widać przykładali się do ćwiczenia.
Mozna sie nie przykładać, a wtedy te ćwiczenia są jak wczasy w siodle...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
na jiu-jitsu mamy 15 minut rozgrzewki - zależy kto prowadzi, jak mój koleżka to jest fajnie i ciężko, jak trener to jest laba. Potem parę minut padów.
Na karate kto by nie prowadził to jest ciężko - do tego wchodzi kihon.
Kiedy ćwiczymym iaido - rozgrzewka indywidualna zgadnie z demokratycznym statusem naszej sekcji. :)
  • 0

budo_munieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole Big wiocha

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
rozgrzewka zalezy od kazdego z nas jezeli chce sei rozgrzac dobrze i pozadnie to chodz by jaka nie byla to sie rozgrzeje jezeli niechce to oze byc ciezka i sie nie rozgrze

mysle ze powinna zaczac sie od prostych cwiczen pozniej do coraz bardziej ciezszych i intensywniejszych, na koniec chwila rozluzniena i zwykly trenig
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
to Aiki: a czy tym razem sensei Pierre cos pokazal, czy tylko omawial ?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozgrzewka
ba.. nie czuej sie kompetentny, bo bylem tylko na taiso.. a tam glownie liczyl czas.. no ale go potem pomeczylem pytaniami.. tlumcz. khem.. pominmy milczeniem. Po wyjsciu z dojo ucialem sobie z nim pogaduszke.. z sensejem nie z tlumaczem..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024