Skocz do zawartości


Zdjęcie

pady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pady
Jak wykonać prawidłowo pad by nie złamać obojczyka. Tzn.: czasem zdarza się, że w trakcie upadku, jest on u mnie na granicy (swojej) wytrzymałości. Stąd moje pytanie...

I CZEMU TA CHOLERNA NOGA MUSI BYĆ PROSTA?!?
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Jaki pad?
Najlepiej to poroś kogoś na treningu żeby Tobie pokazał. Może senseja :))
Niby można podwijać nogę, szybciej się wtedy wstaje, ale możesz kolano sobie uszkodzić jak ktoś mocniej rzuci.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
moze sprobuj celowac tak by wladaowac na lopatce.. wiem ,ze to malokominitywne.. ale :-)))))))
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

Jaki pad?

Do przodu...

Najlepiej to poroś kogoś na treningu żeby Tobie pokazał.

Tak, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie... (dziwne, że sam na nie nie wpadłem :oops: )



moze sprobuj celowac tak by wladaowac na lopatce

Sęk w tym, że wtedy ląduje płasko na plecach (a to boli)... Poya tzm, to take nadwzra obojczzk.

Niby można podwijać nogę, szybciej się wtedy wstaje, ale możesz kolano sobie uszkodzić jak ktoś mocniej rzuci.

OK... rozumiem 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
no wiem ,ze lądujesz na plecach.. :-)
robisz po prostu przewrot do przodu.. w zwiazku z tym ladujesz na plecach. Czyli linia styku z mata jets wg. kregoslupa.. Powinno byc po przakatnej plecow.. i nic nie powinno bolec.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Ja mam spore problemy z przewrotami z rozbiegu, kiedy druga osoba prawie stoi wyprostowana......Biorę rozpęd, ale zawsze zatrzymuję się przy końcu i skaczę głową do przodu.....Przy czym już parę razy lądując tak, coś mi chrupneło z tyłu pleców i ledwo chodzić mogłem :oops:
Jednak jakoś nie wychodzi mi rzut po przekątnej na prawy bok lub lewy.....Mieliście problemy z takimi przewrotami?
Pozdrawiam i.....lęcę wcinać obiadek 8)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
A moze by zaczac robic pady od niskiej pozycji a dopiero potem zwiekszac wysokosc czy predkosc.
A noga jest prosta po to zeby bez wysilku wstac (w przypadku gdy chcesz sie obrocic w strone skad przyleciales)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

A moze by zaczac robic pady od niskiej pozycji a dopiero potem zwiekszac wysokosc czy predkosc

Tak, tak... to ja wiem. Jednak, gdy zrobie ich więcej. Po dłuższym czasie mam wrażenie, że mój obojczyk nie wytrzyma. W tym problem. I z tego powodu, doszedłem do wniosku, iż muszę gdzieś popełniać błąd...

i nic nie powinno bolec.

A jednak boli... :?

NO NIC... JESZCZE DŁUGA DROGA PRZEDE MNĄ...

I jeszcze mała uwaga. Zauważyłem, że im mniej myślę, tym lepiej wychodzi... (nie dokładnie, ale mniej boli)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
zacznij od malego ukemi , potem z pozycji stojacej.. szkoda barku.. peknie albo cos.. najpier etchnika.. potem reszta..
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
ok
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

Ja mam spore problemy z przewrotami z rozbiegu, kiedy druga osoba prawie stoi wyprostowana......Biorę rozpęd, ale zawsze zatrzymuję się przy końcu i skaczę głową do przodu.....Przy czym już parę razy lądując tak, coś mi chrupneło z tyłu pleców i ledwo chodzić mogłem :oops:
Jednak jakoś nie wychodzi mi rzut po przekątnej na prawy bok lub lewy.....Mieliście problemy z takimi przewrotami?
Pozdrawiam i.....lęcę wcinać obiadek 8)


Robienie padów z rozbiegu nie jest zbyt dobre. Nie widze celu. W technikach sie nie biega. Skakanie tez nie jest dobre bo winienes raczej pracowac nad równowagą poprzez wychylenie tracić ją i następnie wykonać ukemi w wyniku jej utraty. Nie czaje tez o co chodzi z tą drugą prawie (?) stojącą osobą, skaczesz nad nią ???
Moje uwagi nie dotyczą twardych szkół, gdzie rzuty wykonywane są poprzez ból (buła wtedy ratuje ci staw na którym jest zakładana dżwignia).
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

Jak wykonać prawidłowo pad by nie złamać obojczyka. Tzn.: czasem zdarza się, że w trakcie upadku, jest on u mnie na granicy (swojej) wytrzymałości. Stąd moje pytanie...

I CZEMU TA CHOLERNA NOGA MUSI BYĆ PROSTA?!?


Bo tak jest skonstruowane te ukemi. Pierwsza noga musi być prosta abys kolanem nie uderzył się w twarz (zartuję :). Tak naprawde widać w twoim pytaniu strach przed tym ukemi, co wcale mnie nie dziwi (boli ciebie - więc sie blokujesz). Chęć zgięcia nogi oznacza ze z pozycji tachi chciałbyc robic znów suwari. Być moze właśnie dlatego robisz ukemi kierując impet w dół, a nie w przód. Nie wydaje sie być to dobre, ani bezpieczne. Ukemi do przodu, wykonuje się jak nazwa głosi do przodu. Siła upadku rozkłada się na całej długości przestrzeni po której się przetoczysz. Jesli tak jak juz pisałem zepniesz się i bedziesz dążył w dół zderzysz się barkiem z matą. A siła będzie przyłożona tylko w jednym miejscu. Jest to obciązenie. Mozesz próbować amortyzowac bark przykładając drugą rękę, ale jest to ruch zbyteczny (a tym samym nieprawidłowy) nie przynoaszący zadnej korzysci. Łechcząc złudne poczucie bezpieczeństwa, zamyka twoją pozycję, a powinno być odwrotnie. Aby prawidłowo wykonać ukemi należy stworzyć z ramion obręcz. Spróbuj ułożyc przed ukemi swoje ramie niemal jak do sankyo, zwróć szczególną uwagę na to by ani ramie, bark i plecy tworzyły półokrąg. (Twój ból prawdopodobnie bierze sę stąd ze w linii barku nie jest zachowane te łagodne przejscie. ) Drugą ręką możesz ułożyć w podobnym układzie, ułatwi ci to zrozumienie tej zasady. Obie ręcę i barki utworzą okrąg. Najpierw w suwari waza z matą sklej grzbiet dłoni i spróbuj przetoczyć się po tej obręczy. Jesli uwazasz ze jest good zrób to na parkiecie. Jaki kolwiek ból w którymkolwiek miejscu, będzie iznaczał ze to własnie miejsce wystaje poza obręcz. Kiedy to załapiesz zacznij uzywac tylko jednej ręki w przewrocie. ufff.....

ps: garry nie bierze zadnej odpowiedzialności jesli sobie cos polamiesz :))
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Tak Garry skaczę nad osobą, która prawie stoi. Trzeba zrobić dobry rozbieg i potem się ładnie poskładać przy lądowaniu, żeby wyszło 8) Jest to ćwiczenie wykonywane przy ukemiwaza i moim zdaniem uczy szybkości i koordynacji ruchowej.
Pozdrowionka
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Dziś trening. Więc zobaczę, co da się zrobić...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
spróbuj tak: usiądź w seiza, następnie wysuń jedna noge przed siebie - tak zeby kolano bylo przed brzuchem, stopa płasko na macie, równoczesnie ręka do przodu lekko zgieta - jak wysunąłes prawą nogę to i wyciągasz prawą rękę. Następnie zacynasz powoli podnosić się na tylnej nodze - podnosisz środek ciężkości, zginając się jakby w kłębek. Motorem napędowym są biodra i tylna noga - staw skokowy. Kiedy zaczynasz padać , ważne są trzy rzeczy
1- ręka wcześniej dotyka maty niż jakakolwiek inna część ciała, zaczynasz od małaego palca u dłoni i stopniowo przesuwasz się dalej ku łokciowi i ramieniu, ręka powinna byc niemal prosta byś sobie niczego nie wybił.
2- biodra w momenncie wykonywania padu powinny skierowane w kierunku jego wykonywania byś nie miał problemu później ze wstaniem - tak naprawdę to pracujesz biodrami.
3 - odchylk głowę - jak lecisz przez prawą rękę to na lewe ramie, jest ot ważne bo nie możesz głową dotknąć maty, w przypadku betonu byłoby to niezdrowe.

To chyba tyle, pady są trudne, ale jak się nauczysz to będziesz miał problem z wytłumaczeniem komuś jak sie to robi - tak jak ja teraz.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady

1- ręka wcześniej dotyka maty niż jakakolwiek inna część ciała, zaczynasz od małaego palca u dłoni i stopniowo przesuwasz się dalej ku łokciowi i ramieniu, ręka powinna byc niemal prosta byś sobie niczego nie wybił.

Czyli łokieć nie mkoże dotknąć maty? A może to ta druga ręka ma być prosta? Ta która nie wchodzi pode mnie...

2- biodra w momenncie wykonywania padu powinny skierowane w kierunku jego wykonywania byś nie miał problemu później ze wstaniem - tak naprawdę to pracujesz biodrami.

Bez przesady... można obić sobie miednicę. Właśnie sprawdzałem...

w przypadku betonu byłoby to niezdrowe.

Oj, tak... 8O
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
owzem - lokiec nie po2winien dotknac maty.. a z tymi biodrami heheh przesada
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Ale żeście zakręcili chłopaka :))))))
Korespondencyjny kurs ukemi odcinek pierwszy z cyklu z cyklu "Połam się sam"
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
to, o co pytasz, przychodzi samo po miesiacu (gora) treningu. To zaden pad, a zwykly przewrot do przodu. Pad jest wtedy, kiedy uciekasz przed technika, zeby nie zlapac kontuzji. od robienia mae/ushiro ukemi do prawdziwych padow jest kawalek drogi.
  • 0

budo_d_m0n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pady
Jesli ktos ma problemy z padami, to najlepiej zaczac z suwari-waza. Nic nie boli na ogol, a mozna dokladniej pozac podloze ;-) . I najlepiej sprobowac jednoczesnie do maty przylozyc kant dloni i kolano (mowa o padzie w przod). I jeszcze jedno - przy padach koniecznie patrz na nauczyciela. Inaczej moze dlugo bolec...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024