Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira a ulica.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
254 odpowiedzi w tym temacie

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

O ile sie nie myle to kilku mistrzow capo bylo mistrzami Vale W.. Tudo :wink: :)


Niestety, mylisz sie... jezeli juz byli to dlatego ze trenowali tez VT i na nim opierali swoje walki.

Slyszalem rowniez jakas historie o jakims uczniu Helio Graciego, ktory rowniez byl mistrzem capo :o .


No i... ?? Nie widze zwiazku. Nikt nie pisal ze trenowanie jednego wyklucza trenowanie drugiego. I zapewniam Cie ze skoro cwiczyl pod okiem Helio to w walce uzywal jiu-jitsu.

A Ty karim wyluzuj troche, ja tez uwazam ze capoeira na ulice sie nie nadaje, tez cwicze bjj, ale chociaz liznalem troche capoeira i nie mieszam jej z blotem bo to jedna z piekniejszych rzeczy jakie w zyciu widzialem. Mowisz o czyms o czym nie masz pojecia wiec sila rzeczy nie mozesz przytoczyc sensownych argumentow [mowiac o saltach i staniu na rekach w walce dales temu dowod].

A grozenie komus pobiciem jest w ogole smieszne. Wyluzujcie juz.
  • 0

budo_pedreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Genshoa: Czy ja gdzies napisalem, ze ktorys z tych mistrzow wygrywal dzieki capo(chociaz napewno po czesci tak ;-) ) ? :P 8O
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Ja dodam tylko, ze karim ma prawo do wlasnego zdania, ale jesli jeszcze raz zacznie kogos obrazac lub robic cos anty-regulaminowo to poleci :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
pedreiro pewnie ma na mysli waldemara santane, tworce lute livre, ucznia helio gracie, z ktorym stoczyl bodajze najdluzsza walke vale tudo 3 godz. 45 min. (!!!!!!). santana oprocz jiu jitsu mial stopien mistrzowski zarowno w capo jak i w boksie.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
jak ktos tu kogos obrazil to ty uirapuru bo sugerowales ze jestem zlodziejem....(sugerowales ze jedyne co wynioslem z wojska to komorki itp)
wiec to moja riposta,odzew wiec nie obracaj kota.....
I przestan mi grozic jak masz jakies ale to mnie wywal a nie obiecuj....
Co do capoeiry i mojego przykladu to to byl tylko przyklad takie gdybania tak jak uirapuru podawal przyklady nie trzymajace sie kupy wiec i moje sa bezsensu (tak zeby mnie zrozumiano)
Pedreiro,nie sprowadziles mnie na ziemie swoimi argumentami a chcialbym zostac sprowadzony(do parteru:)Jescze raz podkreslam capoeira jest piekna ale skonczmy ja porownywac do sportow czy sztuk walki z akcentem na walke......
Bo to tak jak by porownywac kszeslo(capoeira)a krzeslo elektryczne(bjj)powtarzam sie wiem,ale inaczej nie moge.

Uirapuru-dzieki za stwierdzenie ze mam prawo do wlasnego zdania....
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
aa pedreiro po co podawac przyklad mistrza ktory procz capo trenuje vale tudo i np bjj,takim przykladem nie udowodnisz niczego ,no moze poza tym ze koles wiedzial co jest dla niego dobre,i zapewne jak genosha cwiczyl capo(bo kochal ta sztuke)a vale tudo bo dzieki temu mogl sobie radzic w klatce ....
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Witam.

Heh proponuje zakonczyc temat ... to nie forum BJJ vs Capoeira a do tego sie sprowadza ta dyskusja ...

Karim: co do walk "wolnych" to sory ale tam kazdy trenuje conajmniej 3 sztuki walki ... Wiec dlaczego uwazasz ze koles ktory cwiczyl kick boxing, BJJ i cos tam jeszcze wygra dzieki BJJ ? T damo jest z capoeira ... Mozna cwqiczyc wiele sztuk walki ale opierac sie na capo (to ze nie zawsze skutecznie to inna sprawa) ...

Aha i naprawde nie musisz juz udowadniac, ze wybrales dobra sztuke walki i kazdemu z nas skopiesz dupe kim bysmy nie byli ... Jak uwazasz, ze jest skuteczne to ja cwicz ... A jak masz watpliwosci to nie musisz na forum jechac innych :] Swoja droga z tego co mowisz to nie cwiczyles nigdy capo wiec wiesz o tym tyle co ja o BJJ ... :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_pedreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

Pedreiro,nie sprowadziles mnie na ziemie swoimi argumentami a chcialbym zostac sprowadzony(do parteru:)Jescze raz podkreslam capoeira jest piekna ale skonczmy ja porownywac do sportow czy sztuk walki z akcentem na walke......
Bo to tak jak by porownywac kszeslo(capoeira)a krzeslo elektryczne(bjj)powtarzam sie wiem,ale inaczej nie moge.

No tak krzeslem drewnianym mozesz komus czache rozwalic, a elektrycznego nawet nie podniesiesz :) Capoeira sie zmienia(rozwija) i napewno w swiecie mozna jej spotkac w wielu wydaniach. Ja znam jak narazie tylko jedna(no moze dwie bo jeszcze moja wlasna :) :lol: ), ale napewno byly/sa i beda jeszcze jakies inne moze bardziej nastawione na walke :? Wiec nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora ok? :oops:
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
co do wolnych walk to ludzie tam walczacy cwicza np to co cwiczyli czyli np kick boxing i dolazaja do tego parter zazwyczaj jest to bjj koniec .
Malo kto cwiczy trzy style...
Nikomu nie chce udowodnic ze skopie kazdemu dupe bo tak wcale nie mysle pisze tylko o realiach....
Okej koles moze cwiczyc np kick boxing,muai thai,capoeire i bjj ale jak walczy co robi?proboje najzwyczajniej w swiecie poslac przciwnikowi lufe jak mu sie nie udaje wchodzi w nogi sprowadza do parteru i zajkada np balache,wiec trudno tu powiedziec ze wygral dzxieki capoeirze....
Walki koncza sie technikami bjj w wiekszosci koniec....
Masz racje capoeiry nie cwiczylem ale czytam uwaznie posty innych,100 osob twierdzi ze capo sie nie nadaje na ulice,ze nie ma w niej sparingow,ze za maly nacisk stawiay jest na garde,wszyscy twierdza ze nie ma juz tej capoeiry ktora uczyla faktycznie walczyc,a 2 osoby mi wmawiaja ze w capoeirze jest boks,sparingi,ze kopniecia zabijaja ,ze capo jest takie czy siakie.... Ktos tu sie mija z prawda.....(napewno nie ja)


Co do krzesel,moze inne poroownanie bo tego widzocznie nie zrozumiales,cocer spaniela i pitbulteriera ten pierwszy ladnie wyglada.....
a drugi zostal stworzony by wygrywac tak samo jest z bjj i capoeira....
POZDRAWIAM
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Witam.

Ogolnie masz racje, capoeira jest piekna sztuka walki, lecz jej skutecznosci przy takim nauczaniu jakie jest teraz nie jest zbyt duza (co nie oznacza, ze nie moze byc skuteczna). Bjj owszem jest skuteczne (z tego co mowia ludzie), lecz nie ma ono w sobeie piekna (moze inaczej, piekno ma w sobie, lecz inne niz capoeira .. dostrzegalne dla tych ktorzy to cwicza :] ) ... Jak kto lubi :]

Lecz jak juz mowilem, zalezy do czego ma byc ci potrzebna ta sztuka walki ... jezeli na ulice to naprawde malo ci to da ... Niestety w dzisiejszych czasach na ulicy ine ma czegos takiego jak 1/1 czy uczciwa wlaka ... DOstajesz kose pod zeberko, kulke w leb, lub kopie cie kilku przeciwnikow ... O ile rzed zwylym nozem (w rekach kogos kto nie umie nim machac) mozna sie obronic latwo to juz przed takim bear clawem albo innym ostrzem do "szarania" jest trudno sie obronic ... O broni palnej nie wspomne ....

Dlatego wedlug mnie nie ma sensu gonic za skutecznoscia, lepiej robic to co sie lubi chocby to bylo szydelkowanie :] A do wypadkow 1/1 na ulicy capoeira spokojnie starczy (oczywiscie przy odrobinie "sparingu" lub worka ...).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_pedreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Karim: Nie wiesz za bardzo co to jest capoeira(wydaje ci sie, ze wiesz) i wypuszczasz jakies smiale tezy. Ja nie mowie, ze Capoeira jest skuteczna lub nieskuteczna z jednego prostego powodu: nie widzialem nigdy walczacego capoeiristy z drugim capoerista lub kimkolwiek. Nie uczylem sie zadnej innej sztuki kopania, rzutow itp. co nie oznacza, ze jestem bezbronny :P Wiec czlowieku opanuj sie, bo popelniasz podstawowy blad. Wiesz o Capoeira tyle co zobaczyles na zdjeciach czy jakims filmiku. Oczywiscie bez urazy ale taka jest prawda! Jakbys cos wiecej wiedzial to bys teraz tutaj nie dyskutowal o skutecznosci Capoeira! :)

peace :)
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
A ja tam uważam że capoeira jest skuteczna i jest wspaniałą sztuką walki.

A tak odchodząc od tych wszystkich Waszych konfrontacji...zastanawiam się jak to było kiedyś w zamierzchłych czasach..na początku ,kiedy capoeira się dopiero formowała.Wiem że capoeira cały czas się rozwija i zmienia.Jak wtedy wyglądała,czy była to zwyczajna walka na pięści...czy walczono kolanami i łokciami,czy może żeby pokonać przeciwnika,używano białej broni..?

I jeszcze jedna sprawa,jak myślicie czy są ludzie którzy naprawdę walczą,na ulicy,jakimś konkretnym,jednym stylem,wykorzystując jedną sztukę walki np. taekwondo,abstrahuję od tego o czym piszecie,(znacie takich mistrzów,wojowników,kogokolwiek)czy można,sztukę walki,jaką niezaprzeczalnie jest capoeira wykorzystać na ulicy w 100 %...no właśnie może trzeba na początku zadać sobie pytanie: Czym jest Capoeira ?

Przepraszam Was jeśli za bardzo "zszedłem z ulicy" ale straszny zgiełk w tym temacie panuje

Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Marcinie poniewaz czlowiek w warunkach stresu(walki)traci ponad 70%umiejetnosci z tego prosty wniosek ze w walce realnej dzialaja najprostsze mechanicznie wykonywane techniki a nie powiesz mi ze wasze techniki sa proste...druga rzecz zeby moc walczyc skutecznie trzeba przynajmniej regularnie sparrowac z kontatem azeby nabrac wlasciwych w walce odruchow...i nie jest tu mowa o tobie bo powalczyles juz troche w regulach karate i wiesz w czym rzecz ale mowie o chlopakach ktorzy moga zyc zludna nadzieja skutecznosci...tu raczej w gre moze wejsc zaskoczenie przeciwnika dziwnym ruchem niz tak naprawde zalety bojowe systemu...
rzecz ktora robicie jest piekna i nie przecze ze chetnie bym widzial swoja core ktora sie w to bawi ale nie widze tu realizmu, prostota=skutecznosc..
w boksie sa trzy uderzenia a jakiez z tego bogactwo techniczne wynika. nie sposob wypracowac taka skutecznosc w wielu innych skomplikowanych systemach...
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Tak,zgadzam sie z Tobą...
Zapraszam wobec tego Twoją córę do wspólnej zabawy :wink: do nas na zajęcia.

hmm znasz moje imię..znamy się ?

Pozdrawiam Cię :D
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Znasz mnie Marcinie bardzo dobrze w koncu byles jednym z najzdolniejszych moich uczniow :)
Twoj byly trener Darek :)
Swiat jest maly, czyz nie ?
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Sorry ale jednej rzeczy nie rozumiem. Czy my (ludzie z forum capo) wchodzimy na wasze forum (bjj, pankration, itp) i wrzucamy na waszą sztuke walki że jest nieskuteczna do bani i tak dalej ?? Raczej nie a czemu ? bo raczej nie znamy jej zasad nie nie mieszamy się w sprawy czegoś czego nie znamy (przynajmniej ja i Ci których znam) więc prosze nie obrażać naszej sztuki walki ponieważ nie wiecie na czym ona polega (przynajmniej większość). Zakończmy ten temat bo nie ma sensu się dalej kłucić. Pozdrawiam WSZYSTKICH uprawiających sztuki walki.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
OK wydaje mi sie ze to juz moje ostatnie wypowiedzi,zgadzam sie ze na ulicy nie ma reguly, nie ma walki 1 na 1,i nawet swiete bjj nie pomoze(jezeli koles ma kose a drugi smietnik w reku)0,zgadzam sie z tym ze to nie moja brocha (capoeira)przepraszam jezeli kogos urazilem,niech kazdy robi swoje, na swoje usprawiedliwienie powiem tylko ze naprawde nie chcialem otwierac tu zadnej wojny capo vs bjj ale nie moglem sie powstrzymac:)Wiekszosc mowi trenuje capo dla piekna nie dla skutecznosci wiec ja sie pytam po co te pytania czy jest skuteczne?
Capoeira jest piekna,koniec kropka
Ale zakazdym razem jak bedziecie mowic o skutecznosci........
POJAWIE SIE JAK UPIOR......
:)


POZDRAWIAM WSZYSTKICH I MAM NADZIEJE ZE JUZ NIE BEDE WAM MUSIAL TRUC D....Y
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

Wiekszosc mowi trenuje capo dla piekna nie dla skutecznosci wiec ja sie pytam po co te pytania czy jest skuteczne?
Capoeira jest piekna,koniec kropka


W Polsce mamy rozna Capoeira. Jedni uwazaja ze ich jest lepsza, inni na odwrot. Capoeira jest taka jak cwiczacy ja ludzie. Malo kto, kto cwiczy ja dluzej niz 3-4 lata postrzega ja jako "taniec smierci", skad sie wogole biora te hasla? Mam zaczac rzucac nazwiskami, zeby pokazac, kto w Polsce potrafi przypierdolic Capoeira? Ale oni trenuja po 6-7 lat. Na to trzeba czasu i doswiadczenia...

Ale zakazdym razem jak bedziecie mowic o skutecznosci........
POJAWIE SIE JAK UPIOR......
:)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I MAM NADZIEJE ZE JUZ NIE BEDE WAM MUSIAL TRUC D....Y


Ja mam wrazenie ze Karim przejal sie swoja mesjanistyczna rola niesienia nam pochodni oswiecenia i uwaza sie za nasze sumienie :/ Karim, jestes w bledzie, tylko tyle chce Ci powiedziec, bez zadnej uszczypliwosci czy podchodzenia z haslami "ty glupi debilu". Nie jestes taki, widze, bo umiesz madrze mowic, ale chodzi o to, ze nie wielkie masz pojecie o Capoeira. Po prostu to nie Twoja dzialka. Dlaczego tak Ci zalezy na udowodnieniu nam, ze jestesmy gorsi?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
dzisiaj na ULICY (no..na chodniku powiedzmy) nagle i bez ostrzezenia Pangol zaatakowal jkaims kopnieciem niczego nie spodziewajacego sie Kazame... ale ten zdolal prezchwycic noge agresora i gdyby nie zmiana swiatel na prezjsciu Pangol zapewne stracilby na jkais czas mozliwosc kozystania z komputera :wink: brawo kazama!! :wink: :)
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
potwierdzam ,tak bylo :) :) :)
refleks kota , szybkosc concorda --> kazama 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024