Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwieksza bolaczka aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
uff znalazłem coś ale sorki ze nie przetranslatowałem...................Randori was an original idea of Tomiki Shihan from around 1960. As with judo, it was one against one with both participants unarmed. In contrast to judo, foot techniques were prohibited as was grabbing the jacket. The characteristic was grabbing the bare forearm and attempting atemi waza or kansetsu waza.

After this, empty handed against knife (tanto randori) was practised so there are now two events: toshu randori (empty handed) and tanto randori. Tanto randori is the only one that is adopted for competition matches but toshu randori remains an important practice for learning combinations of techniques and timing.

Enbu competition has two events: compulsory and free. In compulsory enbu participants compete by demonstrating a fixed set of techniques. In free enbu participants compete by demonstrating a completely free choice of techniques within the requirements for the event - whether weapons are allowed, more then one uke, etc. Enbu is not judged on one person's movements as a gymnastics competiton, it is judged objectively on the composite movements of tori and uke.
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
z tego wynika ze zawody są ustawione :( :( :( :( :(
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
nie znam się na tym az tak bardzo jak niejeden sensei tu na forum obecny ale najbliżej do aikido może pada Kodokan Judo z wieloma kata "podobnymi"
do aikido lecz nieco mocniejszymi, ale co ja %$^%$& wiem o aikido!!
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
ktory styl aikido nadaje sie najbardziej na ulice? i co myslicie o shudokan aikido?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

ktory styl aikido nadaje sie najbardziej na ulice? i co myslicie o shudokan aikido?


Combat Aikido !!! :) rotfl
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
wejdz na forum ulica i napisz ze jestes fighterem aikido i ze pokonasz kazdego z forum combat.
wtedy takich kilku nauczy cie forumcombatu:P
powodzenia
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Aikido to jest taki troche gorszy balet. Uprawianie twardego aikido ma maly sens, bo a)jest malo estetyczne, B) bardziej niszczy stawy, c)do walki i tak sie nie nadaje. W Niemczech dawno doszlismy juz do tego wniosku, dlatego tutaj prawie w ogole nie ma kontuzji.
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
no ale odpowiedzcie mi na pytanie :cry: :cry: :cry: :cry:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

no ale odpowiedzcie mi na pytanie :cry: :cry: :cry: :cry:

Trenowanie aikido w celu nauczenia sie bić, jest jak nauka sikania przez nogawkę. Może sie udać ale są prostsze i lepsze sposoby po temu...
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
"Trenowanie aikido w celu nauczenia sie bić, jest jak nauka sikania przez nogawkę. Może sie udać ale są prostsze i lepsze sposoby po temu..."

:) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

nie znam się na tym az tak bardzo jak niejeden sensei tu na forum obecny ale najbliżej do aikido może pada Kodokan Judo z wieloma kata "podobnymi"
do aikido lecz nieco mocniejszymi, ale co ja %$^%$& wiem o aikido!!


W aikido nie ma kata, no moze pare z bronią by sie znalazło.
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
combat aikido = sikanie przez nogawke hehehe. dobre :) :) :) :) :)
z Aikido można wyjść na ulice, przejść na drugą strone pod budkę z piwem i walnąć sobie browarka
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
a z jaką gracją to wszystko aikidoka wykona, fiu fiu
bezszelestne ruchy, płynące stąpanie po chodniku, zwinnym kolistym ruchem otworzy butelke, jeszcze bardziej kolistym ruchem przechyli piwko, a to wszysto tylko po 6 latach ciężkich ćwiczeń w pocie czoła!! :) :) :) :)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Nie ma nic za darmo :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

...płynące stąpanie po chodniku, zwinnym kolistym ruchem otworzy butelke, jeszcze bardziej kolistym ruchem przechyli piwko, a to wszysto tylko po 6 latach ciężkich ćwiczeń w pocie czoła!! :) :) :) :)

Kochany, nie lekceważ tych zdobyczy - uratowały juz nie jedna flaszkę mnie i znajomym aikidolom :) :D
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
oczyniewiście, wszystko w żartach. sam lubie raz na jakis czas zataczać takie i owakie kółka kółeczka itp. oczywiście w dojo- ma sie rozumieć :wink: :wink: :wink:
tak jak zawsze mój old stary sensej powtarzał - "sweep that floor "
RESPECT
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

"Trenowanie aikido w celu nauczenia sie bić, jest jak nauka sikania przez nogawkę. Może sie udać ale są prostsze i lepsze sposoby po temu..."

:) :) :) :) :) :) :) :)

Moze bede po kims powtarzal,ale nie chcialo mi sie czytac calego forum.Trenowalem AIKIDO kobajashi przez ponad 6 lat,wiec cos w temacie sie orientuje.
Rozpatrywanie jakichs zawodow AIKIDO jest poronionym pomyslem.AIKIDO jest piekna sztuka.I warto je cwiczyc chociazby ze wzgledu na walory zdrowotne.Ale nie warto rozpatrywac jej przydatnosci w realnej walce,a juz tym bardziej zawodow!To niszczy cale piekno tej sztuki.W walce przydatne sa jakies poszczegolne elementy.Ale mowie jasno,i to powinni mowic otwarcie wszyscy trenerzy:jak chcesz sie nauczyc bic to idz gdzie indziej!Juz to gdzies mowilem.Ja nauczylem sie swietnie padac,mam niezly timing i niezle podstawy w dzwigniach i rzutach.Teraz trenuje COMBAT56 i pewne rzeczy chwytam duzo szybciej niz ludzie zieloni.Ale nie rozpatruje AIKIDO jaka zabojcza sztuke walki.To po prostu taka sztuka dla sztuki.Tak uwazam.A jesli ktos cwiczy AIKIDO i uwaza sie za super fightera to zycze mu tego samego co mojemu bylemu trenerowi;zeby nigdy nie musial sprawdzic swoich umiejetnosci w praktyce.Bo po takim bolesnym doswiadczeniu moglby sie bardzo zle poczuc.A chce podkreslic ze moj trener jest naprawde swietny technicznie i jest mistrzem na treningu!Ale w praktyce to chyba woli sie poprostu oszukiwac,ze dalby sobie rade.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
nie koniecznie ten kto cwiczy aikido przegra widzialem tylko dwie konfrontacje aikidokow jeden 1kyu drugi wtedy 3dan teraz juz 4 i obaj poradzili sobie bardzo dobrze ten z 4danem najpierw zblokowal cios jednego omeksa a potem pokierowal nim tak ze ten pocalowal sie z drewnianym plotem i bylo po walce. Brazowy bil sie normalnie jak
by nic nie trenowal ale tez wyjasnil klienta.
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Ale w praktyce to chyba woli sie poprostu oszukiwac,ze dalby sobie rade.


Bo takim ludziom poprostu żal tak wielu lat według nich zmarnowanych na aikido, zamiast przeciwstawić się temu "problemowi" to wolą sobie wmawiać,że są nie do pokonania. Trzeba odrzucić złudzenia już na początku.
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Ale ćwiczenie Aikido może dać naprawdę niezłe podstawy i (zdarza się) nawyki przydatne kiedy się zmieni SW. Ot chociażby na Combat56...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024