Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwieksza bolaczka aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Jak już pisałem, nie chodziło mi o to, czy jest potrzebny tylko o to czy jest w ogóle możliwy.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Ja tam najwięcej takich historii usłyszałem niestety od autorytetów. W Polsce celuje w nich Jacek W sensei... Nawert jeśli młodzież je rozpowszechnia, to źródło leży gdzie indziej.

Czasem i niektórzy w ten sposób reperują swoje ego :wink: :)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Co dokładnie masz na myśli?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Jak już pisałem, nie chodziło mi o to, czy jest potrzebny tylko o to czy jest w ogóle możliwy.

Oczywiscie ze jest mozliwy, tylko ze obowiazujace prawo karne skutecznie zniecheca do takich experymentow.
W kilku mocnych dojo jakie mialem przyjemnosc odwiedzic, zawsze znajdzie sie paru "wykidajlow" :lol: :lol: Oczywiscie mowie tu raczej o dojo shihanow, a nie dojo jakiegos 1 dana z 4 latami treningu 8)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
1. Prawo karne dopuszcza obrone konieczną
2. Naprawdę wyobrażasz sobie jakiegokolwiek Aikidokę wykonującego (powiedzmy) kotegaeshi na (powiedzmy) 1 danie karate? Toż to masakra by była, bój się boga, Szczepan...
  • 0

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
co to jest ten efekt "peknietego czasu"? Co masz dokladnie na mysli?
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Co dokładnie masz na myśli?

może kompleksy :) :wink: ale o tym sza...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

1. Prawo karne dopuszcza obrone konieczną
2. Naprawdę wyobrażasz sobie jakiegokolwiek Aikidokę wykonującego (powiedzmy) kotegaeshi na (powiedzmy) 1 danie karate? Toż to masakra by była, bój się boga, Szczepan...

Nie o to chodzi, Socjon. Jak prowadzisz dojo, zawsze masz odpowiedzialnosc za to co sie dzieje. Jesli potem gosciu zechce cie scigac prawnie, to wdeptujesz w takie gowno, ze sie wyplacisz do konca zycia. Adwokaci z tego zyja. Juz oni sie toba zaopiekuja :roll: :twisted:

Z tego tez powodu, w dojo SW gdzie sa sparringi ludzie beda chetnie z toba sparowali w ramach przepisow. To ich chroni przed odpowiedzialnoscia prawna.

Kiedys w Japonii nie bylo takich problemow, bo nikt nikogo prawnie nie scigal po walce.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

2. Naprawdę wyobrażasz sobie jakiegokolwiek Aikidokę wykonującego (powiedzmy) kotegaeshi na (powiedzmy) 1 danie karate? Toż to masakra by była, bój się boga, Szczepan...


Dla przykładu. Choć zaden tam ze mnie master udało mi sie zrobić odruchowo, kotegaeshi na 1 danie karate i to podczas sparingu noża. Tak jakoś wyszło (nie radze tego próbować w domu :D ).
Ale pewnie gdyby to nie był sparring noża tylko na gołe łapy pewnie rozsmarował by mnie jak masło na kanapce.
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
ciekawi mnie jak to każdy porównuje sztuki walki, jak małe dzieci..
a mój tatuś to by zbił twoją babcię,
ale jak by moja babcia miała kose za pazuchą to by twojemu tatusiowi obcieła........
Aikido to aikido, karate to karate a kombinacja tych to mieszanka wybuchowa!! porównanie roznych stylów widać na takich szołach jak K1 czy UFC... close combat vs karate, Gracie vs. Tyson itp. itd
co wy na to?
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
odruchowo kotegaeshi this hehehe .......BOB SAPPDołączona grafika
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
garry: staraj się pisać o prawidłowościach, a nie o tym co się zdarzyło przypadkiem, bo te zdarzają sie zawsze. Jakieś dwa razy mojej osobistej dziewczynie udało się ze mną wygrać. To o niczym nie świadczy. Poza tym, czy kotegaeshi było jedyną techniką, którą wykonałeś podczas tego sparringu?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Robiłę rach-ciach-ciach, z nożem w łapie i tamta gorilla mogłaby mieć by problemy. ;D
Przedewszystkim, weź też pod uwage nie zniekazdy karateka z czarnym pasem jest rewelacyjnym wojownikiem - wymiatczem. Dla przykłady bigboss polskiego kyokushinu sensei Drewniak, w zyciu nie widziałem by kopnął jodan-mawashi. W karate tak już jest ze przychodzi ten czas kiedy pojawiją się młodsi sprawniejsi... Wiem, wiem. Ty generalizujesz - ja generalizuję. Od takie sobie piardy, a czas leci. Zastanawia mnie tylko dlaczego z takim uporem starasz sie dowieść ze aikidole to cieniasy co wcinają kaszke manną na śniadanie. Naprade nie widziałeś zadnego aikido rzeźnika?

Pozatym napisałęm ze tamen gość gdyby chciał to mnie rozsmarował jak masło, dlatego to mi dało tyle satysfakcji, ze jednak wyszło :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
a robcie to sobie wasze piekne aikido ktore jest piekne i nie da sie ukryc ze patrzenie na nie daje wrazenia takie jak patrzenie na balet./
czyli pikne. i tylko wtedy aikido mozna nazwac baletem. w porownaniu.
bo dla mnie aikido ma gracje i klase.
z tym ze draznui mnie tworzenie walk aikido, gdzie chodzi o wykorzystanie sily przeciwnika.
zawody w iaikido to bzdura.


pozdrawiam
nie aikidocki, lecz podziwiajacy aikido shaft:P
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Aikido to aikido, karate to karate a kombinacja tych to mieszanka wybuchowa!!


Jedno to jedno, drugie to drugie nie ma mieszanek. Ale w walce nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z obu systemów. Pozatym nawet jesli to juz taka mieszanka istnieje pod postacią Hapkido, chodz niestety nie dane mi było tej egzotyki na własnej skórze spróbować.

porównanie roznych stylów widać na takich szołach jak K1 czy UFC... close combat vs karate, Gracie vs. Tyson itp. itd
co wy na to?


Eeee tam, sluchy chodzą ze pierwsze edycje ufc, były ustawiane :D (ja osobiscie w to, nie wierze) Pozatym Aikido ze względu na swój ofensywny charakter do takich turniejów sie nie nadaje.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

a robcie to sobie wasze piekne aikido ktore jest piekne i nie da sie ukryc ze patrzenie na nie daje wrazenia takie jak patrzenie na balet./


Ja tam nie cierpie baletu, a porównanie tych dwuch spraw odbieram jako obelge. Jedyne balety jakie akcptuje to z kumplami przy wódeczce.

czyli pikne. i tylko wtedy aikido mozna nazwac baletem. w porownaniu.
bo dla mnie aikido ma gracje i klase.


No przepraszam nie róbcie z nas pederastów :D. Jesli ty mówisz ze my fletuchy w przepoconych kimonach i pranych raz od swięta hakamach, ze mamy klasę, to znaczy ze to ty o aikido nic nie wiesz :D

z tym ze draznui mnie tworzenie walk aikido, gdzie chodzi o wykorzystanie sily przeciwnika.
zawody w iaikido to bzdura.


A ja nie cierpie zupy ogórkowej. Zupa ogórkowa to bzdura. Założe się ze ją też wymyślił ten przebrzydły Tomiki :D

pozdrawiam
nie aikidocki, lecz podziwiajacy aikido shaft:P


Oj tam aikido tak ja wiele innych rzeczy to po prostu cięzki kawałek chleba. Pozdrowienia dla KravmagOwiec, którym pewnie też lekko nie jest :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
nie jest:)
ale wole obrzudliwa przepoconą aikidoczke niz kraverke:)
i aikido kojarzy mi sie z klasa a fakt..porównanie z baloetem mogło zabrzmiec pedałkowato.

w kazdym razie podoba mi sie aikido i tyl zupe ogókowa lubie a walk turniejów walk aikido nie toleruje:)
pozdrawiam(a ostrzegali mnei ze pisanie na forum aikido grzoi smiercią. a widac gówno prawda:) pozdrawiam:P
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
turniej aikido!
ok, ty atakujesz a ja robie technike. jak mi nie wyjdzie to twoja kolej!!
komu nie wyjdzie trzy razy pod rząd to przegrywa, hehehe

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

zawsze kończy sie na ziemi - przynajmniej dla aikidoki to jedyne wyjscie zeby mógł coś wskórać (grappling jest cool)!! :) :) :) :) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

turniej aikido!
ok, ty atakujesz a ja robie technike. jak mi nie wyjdzie to twoja kolej!!
komu nie wyjdzie trzy razy pod rząd to przegrywa, hehehe

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

zawsze kończy sie na ziemi - przynajmniej dla aikidoki to jedyne wyjscie zeby mógł coś wskórać (grappling jest cool)!! :) :) :) :) :)


Musisz Waści Grzegorzu jeszcze duzo sie nauczyć. Poszukaj sobie w googlu lub w archiwach informacji nt. Tomiki Aikido.
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

a ostrzegali mnei ze pisanie na forum aikido grzoi smiercią. a widac gówno prawda


Oj, prawda, prawda... bo nasz mod, na razie off, cwiczy aikido na granicy zycia i smierci :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024