Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwieksza bolaczka aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Najwieksza bolaczka aikido
Na calym swiecie aikidocy sa lzeni i upokarzani przez elementy wrogie i naszemu srodowisku nieprzyjazne. Fajterska reakcja podnosi swoj bezczelny leb. Wywrotowcy rzucaja nam w twarz jedno slowo-obelge: skutecznosc.
Odpowiedzi iz aikido nie sluzy do tego, zeby bic sie na ulicy, pograzaja nas jeszcze bardziej. Na okreslenie "balet" reagujemy jeszcze bardziej nerwowo. Najwieksza bolaczka aikido jest pelna sprzecznosci wizja, brak konsekwencji w definiowaniu tego, czym ono jest.
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
NIektorzy nigdy niezrozumieja poprostu dla tego iz tego nie chca. A Aikido jest PIEKNE i dlatego je cwicze.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
ciekawy temat, powiedzcie moze panowie i panie czym jest wg was aikido. tak jakbyscie to mieli wytlumaczyc komus 'z zewnatrz' np mi.
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Ostatni już mi się nie chce nikomu nic tłumaczyć, bo to nie ma sensu... Odpowiadam poprostu jak kobieta : BO TAK!!!!!
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Glownym zarzutem przeciwko Aikido nie jest jego skutecznosc tylko klopot w znalezieniu dobrego nauczyciela. Cale to srodowisko jest bardzo sklucone wewnetrznie. Pojawily sie tez opinie o niskim poziomie polskiego aikido w porownaniu z reszta swiata. I to raczej stad te zarzuty nieskutecznosci, baletu, podkladania sie, tresowania uke i ukladanych treningowych randori.
Ciekawe czy bylibyscie w stanie ustalic jedna osobe z Polski ktora mialaby uznanie w oczach wiekszosci forumowiczow aikido.
Zgodna opinia ze tak, ten mistrz jest dobry technicznie i prezentuje cos soba jako czlowiek. To czego naucza oraz sposob w jaki to robi to nie mizeria i fotomontaz.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
moro: czym wg was jest aikido
emi: bo tak!

8O 8O 8O 8O ja chyba nie rozumiem tego waszego aikidockiego slangu.. poprosze troche jasniej :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Na calym swiecie aikidocy sa lzeni i upokarzani przez elementy wrogie i naszemu srodowisku nieprzyjazne. Fajterska reakcja podnosi swoj bezczelny leb. Wywrotowcy rzucaja nam w twarz jedno slowo-obelge: skutecznosc.
Odpowiedzi iz aikido nie sluzy do tego, zeby bic sie na ulicy, pograzaja nas jeszcze bardziej. Na okreslenie "balet" reagujemy jeszcze bardziej nerwowo. Najwieksza bolaczka aikido jest pelna sprzecznosci wizja, brak konsekwencji w definiowaniu tego, czym ono jest.

Nie ma się co dziwić takim opiniom . Sami się do tego przyczyniamy .
Dla mnie aikido to sztuka walki i staram się wpajać swoim uczniom że jeśli ktoś szuka baletu i tańca to musi poszukać gdzie indziej .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
hmm.. bujin.. no to podaj pare przykladow.. Tohei szkolacy marines, Kobayashi - japonska yakuza.. kilku innych komandowsów w Wietnamie,
aikido jest uzywane w japońskiej policji.. itd.. itp..
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Pojawily sie tez opinie o niskim poziomie polskiego aikido w porownaniu z reszta swiata.


Wybierz sobie dowoly 1 dan (sproboj tez z 2) na swiecie i przyslij go do mnie.
Odwaznie, nie bedziesz sie wstydzil.

Ciekawe czy bylibyscie w stanie ustalic jedna osobe z Polski ktora mialaby uznanie w oczach wiekszosci forumowiczow aikido.
Zgodna opinia ze tak, ten mistrz jest dobry technicznie i prezentuje cos soba jako czlowiek. To czego naucza oraz sposob w jaki to robi to nie mizeria i fotomontaz.


Do tego jest niezlym kolazem, dobrze biega na setke i 5000m, robi niezly gulasz z zoladkow, ma fiuta jak kij bejsbolowy.......

Cholera - nie ma...
Faktycznie, aikido cierpi na brak mistrza...
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

hmm.. bujin.. no to podaj pare przykladow.. Tohei szkolacy marines, Kobayashi - japonska yakuza.. kilku innych komandowsów w Wietnamie,
aikido jest uzywane w japońskiej policji.. itd.. itp..


z faktami sie nie dyskutuje. te przytoczone przez ciebie naleza jednak do przeszlosci. policjant czy komandos zna na pewno dzwignie typu nikyo czy sankyo. NIE jest on jednak aikidoka. A to roznica. Jesli sie myle, poprawcie mnie. Poprosze jednak o wypowiedzi merytoryczne, bo to nie jest thread pt. "skutecznosc". Jest ona bowiem ( lub nie- to jest wlasnie m.in. do dyskusji) tylko elementem pewnej calosciowej wizji aikido.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Jedyne na co cierpi aikido to glupota tych ktorzy cos mu zarzucaja.

I wybacz moro i z calym szcunkiem ale tlumaczenie co to jest aikido juz dawno przestalo mnie bawic...
Cazsy byca "agentem ubezpieczeniowym" (czytaj aikidowym) mam juz dawno za soba - i dobrze, bo tylko nudzilem wszystkich wizja tego swiata....

Chcesz poznac aikido - zapraszam do siebie
Nie chcesz - twoja sprawa, co mnie to obchodzi...


ps. o aikido popytaj niejakiego jabbara (czy jakos tak) nowy tu jest, pelen werwy, jeszcze nie ma nawet 6 kyu(cyt) i nie jest zgorzknialy jak ja :)

on Ci chetnie wytlumaczyrotfl
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Odpowiedzi iz aikido nie sluzy do tego, zeby bic sie na ulicy, pograzaja nas jeszcze bardziej. Na okreslenie "balet" reagujemy jeszcze bardziej nerwowo. Najwieksza bolaczka aikido jest pelna sprzecznosci wizja, brak konsekwencji w definiowaniu tego, czym ono jest.


ostatnio przyszlo mi do glowy, ze to chyba jedyna sztuka walki, ktora moga uprawiac ludzie nawet w podeszlym wieku. Moze to jest jakis sposob na zachowanie kondycji na starosc?
Silvio
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Mr Smail:
Spokojnie... to nie byl zaden atak personalny czy cos w tym stylu.
Wiem ze sa w Polsce ludzie swiadomi swoich umiejetnosci. Nie chcialem nikogo obrazic.
Nowy czlowiek jak przychodzi na trening, calkowicie zdaje sie na nauczyciela. Musi uwierzyc na slowo ze to tam jest przekazywane jest faktycznie tym co powinno sie ukrywac pod nazwa aikido. W Polsce przez caly ten balagan, wzajemne klutnie i oszczerstwa trudno o to zaufanie.
Brak autorytetow uznawanych przez wszystkich, niezaleznie od federacji czy odlamu stylowego.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

ostatnio przyszlo mi do glowy, ze to chyba jedyna sztuka walki, ktora moga uprawiac ludzie nawet w podeszlym wieku. Moze to jest jakis sposob na zachowanie kondycji na starosc?





Niechciałbym sie czepiac ale "kung fu\wu szu" w chinach, rózne odmiany karate (kihon, kata mozna wyk. w kazdym wieku). Wydaje mi sie ze pzrykłady mozna jeszcze mnozyc.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Mr Smail:
Spokojnie... to nie byl zaden atak personalny czy cos w tym stylu.
Wiem ze sa w Polsce ludzie swiadomi swoich umiejetnosci. Nie chcialem nikogo obrazic.
Nowy czlowiek jak przychodzi na trening, calkowicie zdaje sie na nauczyciela. Musi uwierzyc na slowo ze to tam jest przekazywane jest faktycznie tym co powinno sie ukrywac pod nazwa aikido. W Polsce przez caly ten balagan, wzajemne klutnie i oszczerstwa trudno o to zaufanie.
Brak autorytetow uznawanych przez wszystkich, niezaleznie od federacji czy odlamu stylowego.

Nieprawda . Nie powinien wierzyć na słowo bo wcisną mu każdą głupotę .
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Soma... wlasnie o tym napisalem.
Nie powinien wierzyc na slowo, ale nie ma za bardzo innego wyjscia. Jak ma ocenic czy to co jest nauczane jest nauczane poprawnie ? Przeciez jest poczatkujacym, nie ma pojecia o aikido. Brak autorytetow, wzorcow, odnosnikow dzieki ktorym laik moglby probowac ocenic dany klub czy konkretnego nauczyciela.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
Cwiczę Aikido bo jest nieskutecznie. rotfl
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido
???? Macie jakis kompleks z ta skutecznoscia czy co ?
Prawie kazdy temat w tym dziale szybko zamienia sie w szyderstwa i drobne zlosliwosci.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

Soma... wlasnie o tym napisalem.
Nie powinien wierzyc na slowo, ale nie ma za bardzo innego wyjscia. Jak ma ocenic czy to co jest nauczane jest nauczane poprawnie ? Przeciez jest poczatkujacym, nie ma pojecia o aikido. Brak autorytetow, wzorcow, odnosnikow dzieki ktorym laik moglby probowac ocenic dany klub czy konkretnego nauczyciela.

Masz rację . Tak jest na początku .
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Najwieksza bolaczka aikido

???? Macie jakis kompleks z ta skutecznoscia czy co ?


my nie, cala reszta swiata (SW) tak
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024