Skocz do zawartości


Zdjęcie

zapytanko...1 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zapytanko...1 dan
Wiem ze byl juz taki temat... nawet go odszukalem i tam zadalem pytanie ale nikt mi nie odpisal:(... ale prawdziwa ninja ze sie poddaje no to probuje jeszcze raz:)
chodzi mi o egzamin na 1dan... mianowicie czy ktos widzial/zdawal/slyszal zeby trzeba bylo kopac na takim egzaminie techniki nozne w powietrze tak jak na kolorowe paski? np.jak zdawalem na 1kup to kopalem wszystko jak leci(8-10 powtorzen na kazda noge) od ap chagi az do 360 bandae dollyo itepe... i musze przyznac ze malo pluc nie wyplulem...
ja kiedys widzialem egzamin na dana i tam nikt nie kopal w powietrze... bylo "tylko" lamanie desek, uklady, samoobrona no i walki(krokowe i wolna)... aha oczywiscie zapomnialem o teorii...(trudna jest? :? ... chodzi mi o to czy mozna sie tego nauczyc z jakiegos innego zrodla niz encyklopedia tkd... a moze ktos poda przykladowe pytanie? tylko nie takie w stylu:"stan w pozycji...")
przepraszam ze sie tak rozpisalem;
z goory thx
pozdrawiam, majki
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanko...1 dan
O ile się nie mylę, to na grudniowym egzaminie były kopane techniki w powietrze. Nie były to jednak takie techniki jak Ty napisałeś, ale kombinacje kopnięć np. goro + dollyo +yop itp.

Pozdrówka.
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanko...1 dan
Pytanie na egzaminie na 1 dan na ,którym więkoszsc zdających się pomyliła :
"Dlaczego kopnięcie w bok nazywa się yop cha jirigi i co to oznacza?" :)
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanko...1 dan

Pytanie na egzaminie na 1 dan na ,którym więkoszsc zdających się pomyliła :
"Dlaczego kopnięcie w bok nazywa się yop cha jirigi i co to oznacza?" :)

:o
zawsze myślałem że to wiem... ale skoro większość się na tym pomyliła to zgłupiałem(juz nie jestem pewien czy wiem... :? ) chyba yop - bok; cha - :?: (chyba skrót od chagi-kopnięcie); jiurugi-uderzenie :?: ... wynikałoby z tego "kopnięcie-uderzenie w bok"???

przedstawcie swoją interpretacje :idea: :) ... albo oWat jesli mozesz napisz od razu prawidłową odpowiedź :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanko...1 dan
yopcha- boczne (?) tak jak np yopcha/apcha/dwitcha olligi... jirugi-miarzdzenie... czyli boczne miazdzenie... tylko dlaczego tak?
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanko...1 dan
yop chagi - kopnięcie w bok , jirugi - to nie żadna ręka pięsc czy "miarzdzenie" , jirugi oznacza wkręt :)
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanko...1 dan
zapomniałem dodac że chodzi oczywiśce o wkręt pięty :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024