Skocz do zawartości


Zdjęcie

T. Idzikowski chce wrócić do ITF...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Dzisiaj w "Gazecie Olsztyńskiej" ukazał się wywiad z Tomaszem Idzikowskim, w którym wyraził on swoje niezadowolenie z tego, z czym miał do czynienia w WTF, oraz oświadczył, że chce wrócić do ITF, tyle, że ponoć nie bardzo mu chcą na to władze polskiego ITF pozwolić.

Co wy na to?

Gizmo
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
hmm , fajnie jakby chciał wrocic , a polski zwiazek powinien sie zastanowic co robi :)
  • 0

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Także uważam, żeby Tomasz wrócił do ITF-u. Znam go dobrze i wiem że jest to spoko człowiek. Razem ze Swoim bratem bliźniakiem Darkiem tworzyli swego czasu wizytówke polskiego ITF-u. Obaj byli Mistrzami Świata ( w walkach i technikach specjalnych) i byli podstawą Polskiej Kadry. Uważam, że Polski Związek zrobi błąd nie przyjmując go do ITF-u.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
A ja mysle ze konekwencje trzeba ponosic. Jestem za nie przyjeciem go z powrotem do kadry i w ogole do ITF.
pozdrawiam
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Po jaka cholerę więc odchodził, skoro chce wracać ? Nie udało się zrobić kariery w WTF, to chce z powrotem wracać do ITF-u. Domyślam się że chodzi o stypendium z PZTKD, a Mistrzostwa Świata już w tym roku. Moim zdaniem do ITF-u mogliby go przyjąć z powrotem, ale pod warunkiem że np. nie bedzie brał udziału w żadnych zawodach sportowych np. przez 2-3 lata. A gdyby go od razu wzięli do kadry, i wystartowałby w tegorocznych MŚ to już byłaby parodia.

P.S.
Gizmo czy tylko on chce wrócić ?

Pozdrówka.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
A wedlug mnie kazdy powinien moc startowac gdzie chce, czy w ITF czy w WTF, a jak chce to tu i tu!
Podobnie jak zawodnicy kickboxingu startuja tez jako bokserzy.
Polityka federacyjna to syf :evil:
Jestem za przyjeciem go spowrotem, bo skoro jest dobry to moglby wzmocnic nasza kadre, szczegolnie na mistrzostwach swiata... dobrych zawodnikow nigdy za duzo :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
ja tez uwazam ze prezde wszystkim nie powinno sie robic problemow jak ktos chce startowac w innych systemach.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Ukasz: słyszałem tylko o nim. Dorota Majorkiewicz np. startowała w ostatnim turnieju klasyfikacyjnym do kadry Polski WTF i nawet wygrała z Agnieszką Skaradzińską.

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Poniżej tekst z "Gazety Olsztyńskiej", który dostałem od kumpla (thx Andrzej!)

Po kilkunastu miesiącach treningów w olimpijskim taekwondo WTF Tomasz
Idzikowski ze Startu Olsztyn chce wrócić do "swojego" taekwondo ITF, w którym
zdobył m.in. dwukrotnie mistrzostwo świata. Tyle że niechętnym okiem patrzą
na to działacze ... Polskiego Związku Taekwondo ITF.
Red.: Dlaczego chce pan wrócić do taekwondo ITF?
- złożyło sie na to wiele przyczyn, a ja powoli dojrzewałem do tego kroku.
Rozpoczynając treningi w WTF tak naprawdę nie wiedziałem, co mnie czeka, a
na pewno wyobrażałem to sobie trochę inaczej. Wydawało mi się, że skoro to
sport olimpijski, to wszystko funkcjonuje w nim profesjonalnie. Zetknąłem
się jednak ze słabą organizacją, do tego jakimiś wewnętrznymi gierkami ludzi
ze związku, co nie pomaga zawodnikom w przygotowaniach. Brakowało mi
rodzinnej atmosfery, wzajemnej mobilizacji i wspierania na zawodach, do
czego przywykłem w taekwondo ITF. W WTF każdy sobie rzepkę skrobie, a dla
mnie to był szok. Wyobrażałem też sobie, że skoro przychodzę jako nowy
zawodnik do nowej dyscypliny, to wszystkie duże różnice między ITF a WTF
zostaną podane mi na tacy. Tymczasem zdobywanie tej wiedzy zajmowało mnóstwo
czasu. Trenując taekwondo ITF naprawdę czułem, że uprawiam sztukę walki, a
WTF to było dla mnie coś w rodzaju wuefu. Co prawda po 3 miesiącach treningu
zostałem mistrzem Polski, co jest sukcesem, tyle że to, czego się
nauczyliśmy, już nie wystarczyło na zawody międzynarodowe. Dopiero
konfrontacja z rywalami z zagranicy pokazała, że jesteśmy daleko w tyle.
Zresztą jak prawie całe polskie taekwondo WTF.
Red.: Co dalej? Podobno wszechwładny prezes PZT ITF T. Łoboda nie przyjął pana
z otwartymi rękami.
-- Złożyłem podanie do związku ITF o przywrócenie mnie na prawach zawodnika,
chociaż w ogóle nie powinienem być zawieszony, bo wolność należenia do
zrzeszeń jest gwarantowana przepisami. Byłem na zebraniu zarządu, ale
zamiast przychylnego podejścia wyczułem chęć odegrania się niektórych
działaczy na moim trenerze za to, że związał się z konkurencyjnym taekwondo
WTF. W końcu zostałem formalnie przywrócony, ale ....bez prawa startu przez
rok w imprezach firmowanych przez związek! Napisałem odwołanie z prośbą o
pomoc do Polskiej Konfederacji Sportu i czekam na odpowiedź wiceprezesa
Zbigniewa Pacelta. Tyle że trener kadry G. Ozimek dał mi do zrozumienia, że
nawet jeśli zostanę odwieszony, to i tak nie mogę liczyć na powołanie do
reprezentacji.
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
A ja myślę że robi błąd. ITF-y sa już trzy czy cztery. Za chwilę w Polsce pewnie będą ze dwa związki ITF-u. Nie wiadomo czy w końcu będą u nas mistrzostwa świata, a jak będą to w którym ITF-ie. Jeżeli przeszedł na WTF
to powinien ciągnąć to dalej, nie sądzę by wykorzystał wszyskie możliwości żeby zaistnieć w WTF-ie.A zresztą nie wiem jak jest w WTF-ie, ale jak by ktoś wszedł z boku do PZTKD ITF to też nie było by za pięknie.
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
nie znam sytuacji zeby ktos z wtf przeszedl do itf i potem chcial wrocic... ciekaw jestem jak zareagowalyby wladze wtf...
widzailem 'na zywo' reakcje prezesa itf jak trzymal w reku gazete z artykulem pt.'bracia zmieniaja barwy'... delikatnie mowiac byl zniesmaczony:)... rozumiem to... chodzi o to ze Idzikowski byl czlonkiem kadry narodowej, mistrzem swiata a tu nagle... taka wiadomosc to jakby dostac w morde... to normalne ze istnieje rywalizacja miedzy federacjami. Kiedy jeden z najlepszych zwodnikow przechodzi do konkurencyjnej federacji to tak jakby publicznie powiedzial 'bo tamto jest lepsze niz to'... mysle ze taka deklaracja wkurzylaby kazdego(mniej lub wiecej, na pewno wzbudzilaby raczej negatywne emocje)... a TA konkretna byla bardziej wkurzajaca bo jej autorem byl jeden z najlepszych adeptow itf...
Wydaje mi sie ze predzej czy pozniej Idzikowski wroci do kadry... chyba ze bedzie ktos lepszy...
pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
wiec pan prezes moze powinien takze zastanowic sie co mozna zmienic aby zapobiec odchodzeniu czolowych zawodnikow od ITF,
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
A co prezes moze zmienic , TKD ? 8O
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Również byłem na Centralnym Zgrupowaniu w Kraśniku gdy Idzikowski przeszedł do WTF-u. Zatem mogłem na żywo obserwować reakcje włodarzy klubowych. Ogólnie rzecz biorąć komentowano iż ,,poleciał" na pieniądze i nie mniej zachęcającą możliwość zdobycia medalu olimpijskiego. Prezes zarzekał się, że nawet gdy będzie chciał wrócić to nie będzie takiej możliwości. Tłumaczył, że dzięki takiej konsekwencji PZTKD jest silne. Jeżeli umożliwiono teraz Idzikowskiemu powrót do ITF powinien się z tego bardzo cieszyć.
  • 0

budo_andrzejj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nidzica

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
a nie uważacie ze nie powinno byc zadnych zakazow startow w roznych federacjach. Ponieś okreslone koszty (skladki) i sobie walcz Tomkowi nie wyszedl WTF ale przeciez w ITF-ie byl najlepszy. Glosy w stylu nie dopuscic go sa ze szkoda dla sportu. Ten co zajal jego miejsce musi znowu z nim sie zmierzyc :)
Pozdrawiam wszystkich Andy
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...

nie znam sytuacji zeby ktos z wtf przeszedl do itf i potem chcial wrocic... ciekaw jestem jak zareagowalyby wladze wtf...


No, to możesz mówić, że znasz... ja przeszedłem taką drogę. Z tym, że jak zmieniałem federacje, to bynajmniej nie byłem znanym zawodnikiem (teraz też nie jestem). Z powrotem do WTF i potwierdzeniem stopnia nie miałem w kazdym razie żadnych problemów (tyle, że to już 8 lat temu było).

Kiedy jeden z najlepszych zwodnikow przechodzi do konkurencyjnej federacji to tak jakby publicznie powiedzial 'bo tamto jest lepsze niz to'... mysle ze taka deklaracja wkurzylaby kazdego(mniej lub wiecej, na pewno wzbudzilaby raczej negatywne emocje)...


Popraw mnie, jeśli się mylę. Ale wydaje mi się, że zawodnicy "Startu" nie tyle chcieli odejść z ITF, co wystartować w WTF. Z polskiego ITF wykopano ich właśnie za ten start na WTF, co nie przydarzyło się wcześniej np. Stefanowi Tapilatu (mistrz świata i Europy ITF, wicemistrz świata WTF, obecnie zawodnik teamu Golden Glory)... co kraj to obyczaj...

Jak już pisałem, jako "freestyler" mam nieco skrzywione spojrzenie... ale dla mnie jest to dość naturalne, że zawodnik sportów walki, jeśli w danej dyscyplinie osiągnął wszystko to, co zamierzał (czyli np. mistrzostwo świata) szuka nowych wyzwań gdzie indziej... i trzeba tu rozróżnić SZTUKĘ, której można się oddawać w domowym zaciszu, i SPORT, w którym po prostu chce się osiągnąć zwycięstwo...

Mnie - powiem szczerze - ta wypowiedź T. Idzikowskiego trochę zniesmaczyła, chociaż środowisko polskiego WTF znam od środka i panujące tam "swojskie klimaty" ;) nie są dla mnie niestety niczym nowym...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
niech wraca do ITF bo mam do odegrania walke z MP 2001,przegralem w polfinale...ale.
Jestem jak najbardziej za tym zeby mozna bylo startowac w innych stylach.Cholernie mnie to drazni ,ze sa jakies ograniczenia.
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Gizmo: Przyznam sie ze nie znam dokladnie w jaki sposob Idzikowscy wyobrazali sobie kariere w wtf... nie mam 100% pewnosci czy chcieli przejsc czy tylko startowac w wtf... slyszalem rozne opinie; no dobra, ale nie do konca zgadzam sie w kwestii startu w dwoch federacjach - przypuscmy nastepujaca sytuacje:
Dobry zawodnik znajduje sie w kadrze narodowej w obydwu federacjach. Zblizaja sie wysokie ranga, ROWNOLEGLE ROZGRYWANE zawody (np.ME w jednej i MS w drugiej)... i co wtedy??? Co ma zrobic federacja ktorej zawodnik powie: 'ja wole jechac tam'; jak w ogole dokonac takiego wyboru???
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...

Dobry zawodnik znajduje sie w kadrze narodowej w obydwu federacjach. Zblizaja sie wysokie ranga, ROWNOLEGLE ROZGRYWANE zawody (np.ME w jednej i MS w drugiej)... i co wtedy??? Co ma zrobic federacja ktorej zawodnik powie: 'ja wole jechac tam'; jak w ogole dokonac takiego wyboru???

Tym bardziej że wtedy obie federacje poświecają czas i pieniadze na trenowanie takiego zawodnika, a przeciez mogłyby inwestować w innych. Ja tam troche rozumiem postępowanie władz polskiego ITF.

Pozdrówka.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: T. Idzikowski chce wrócić do ITF...
Jeśli zawodnik myśli o kadrze narodowej, to lepiej, żeby zdecydował się na jedną kadrę - jednak nadal nie rozumiem, dlaczego nie może startować także w swoim stylu, skoro klub płaci składki, a on spełnia wymagania regulaminowe (ma książeczkę zdrowia, stopień itd.). Jeśli się zamierza "rozdwajać" - musi się liczyć z tym, że w stylu, w którym nie jest "w pełni dyspozycyjny", czyli w tym, który w danej chwili traktuje "uzupełniająco", nie będzie powoływany do kadry, nie dostanie stypendium itp.

Innymi słowy - rezygnuje z kadry w federacji ABC, jest w kadrze federacji XYZ, ale czy to znaczy, że powinno mu się zakazać udziału we wszelkich turniejach ABC?

Podejrzewam zresztą, że jeśli T. Idzikowski chciałby po powrocie do ITF wystartowac jeszcze na WTF, to o ile spełni wymogi licencyjne, nikt mu tego nie zabroni :) No ale to już przyszłościowe dywagacje.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024