Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przywitanie i pare spraw :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Przywitanie i pare spraw :)
Witam!

Jestem nowy na forum i chcialem sie przywitac :) W maju stuknie mi 23 lata, mieszkam w Lublinie, trenuje TKD ITF w LSKT od prawie 2 lat, obecnie posiadam stopien 7 Cup. :)

A teraz pare przemyslen po przeczytaniu tematow na tym forum:

1) Skuteczne techniki na ulicy: dziwi mnie fakt ze nikt nie wspomnial o yop chagi (jezeli przeoczylem to sorry). Szybkie i bardzo silne kopniecie. A co do naeryo to slyszalem ze w Lublinie w Ogrodzie Saskim (pare lat temu) 1 dan tkd zastosowal wlasnie to kopniecie w obronie przed napastnikiem z nozem. Efekt byl tragiczny gdyz napastnik zmarl z powodu zlamania kregow szyjnych.

2) Uklady: osobiscie lubie :P (juz widze pomidory rzucane na scene), ale na rowni cenie sparringi :> Zreszta dla mnie tkd bez ukladow (czy kazdego innego elementu) to juz nie tkd :)

3) Laczenie stylow: tu mam pytanko, jaka konkretnie jest roznica miedzy judo i bjj, oraz co lepiej uzupelnialo by tkd? lame pytanie ale jezeli chodzi o parter to ja go znam tylko od Germana, nie mam pojecia o bjj :)

4) Rociaganie: tu drugie pytanie, jak pisalem wyzej leci mi 23. Mam klopoty z rozbiciem bioder. I teraz: czy w ogole w tym wieku moge osiagnac stopien rozciagniecia ktory umozliwi mi bezproblemowe wykonywanie wszystkich technik (nie mam na mysli szpagatow tylko techniki nozne)? Jezeli tak to moze ktos zna jakis skuteczny program cwiczen na bioderka konkretnie? Wiem ze moge o to spytac w dziale zdrowie ale chodzi mi o opinie ludzi trenujacych tkd

Sorry za przydlugi temat ale chyba lepiej naspamowac w jednym niz zalozyc 5 roznych tematow :P
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przywitanie i pare spraw :)
milo ze sie prezdstawiles ale sprawy ktore poruszasz dotycza roznych watkow wiec poszukaj odpowiednich tematow i tam powspisuj swoje spostrezzenia.
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przywitanie i pare spraw :)
no dobra ale skoro juz to tu wypocilem..... ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przywitanie i pare spraw :)
wypociles tu, zostalo ci wybaczone :wink: i pisz dalej w istniejacych tematach, albo tworz nowe (tylko tak zeby sie nie powtarzaly)
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Przywitanie i pare spraw :)
Tak a propos to German Anfinogenov (3 dan, trener z Radomia) raczej nie trenował bjj. Wiem że posiada czarny pas w judo, prócz tego trenował sambo, rosyjską sztukę samoobrony.
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przywitanie i pare spraw :)
ma 2 dan w judo

dlatego napisalem, ze znam parter tylko do niego (w domysle jako judo), a o bjj nie mam pojecia co to jest i czym sie rozni od judo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024