Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytania laika :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

pytania laika :)
mam kilka pytan, a w zwiazq z tym, ze TKD nie cwicze [ tylko capo ] mam kilka pytan, ktore mnie nurtuja. Wiec jedziemy :)

1. dlaczego nie trzymacie wysokiej gardy ? w kazdym filmiku czy to z mistrzostw swiata czy normalnego treningu cwiczacy TKD maja niska garde! wg mnie to troche "dziwnie" wyglada jak na sztuke samoobrony i nie tylko...

2. Czy na treningu macie sparingi ? jesli TKD to tez walka to chyba byc powinny ? sam trenuje capo [ ktora jest bezkontaktowa ] i wiem co to znaczy walka_bez_zwarcia i bez tego ciezko sie obronic...

3. teraz takie smieszne moze wydawac sie dla was ale mnie to bajdzo ciekawi :) w tekken 3 byla postac o imieniu hworang. Z tego co widze i czytam to wlasnie walczy uzywajac TKD a tekken 3 bazowany byl na prawdziwych mistrzach i wiekszosc ciosow w tej grze ma odzwierciedlenie w rzeczywistosci. W zwiazq z tym pytanie: czy to co on robi jest czego Wy sie uczycie ? czy to jest trudne [ wg mnie wcale ] czy to nie przydalby sie na ulicy? chyba mi nie chcecie wmowic ze na leszcza czy nap*** kolesia taka kombinacja nie zadzialalaby?! [ co do innych ludzi to wiem ze nie :) ]

p.s nie bluzgajcie za bardzo na mnie nie znam sie na tym :)
p.s 2 nie pisze jakis nazw zajewiaszczych bo nie wiem o co chodzi, a jak jush piszecie to piszcie mniej wiecej o co wam chodzi

z gory thnx i sorx za dlooooogi post :P
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
1) patrz na zdjecie pod nickiem.
2) nie nie mamy sparringow... wkladamy rekawice, szczeki, wchodzimi na mate i sie na siebie patrzymy :wink:
3) bez komentarza
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
albo dobra, powiem co nieco o tekkenie- ruchy 'zewnetrznie' wygladaja jak w TKD, ale to nie znaczy ze sa do wykonania tak jak to widzisz na monitorez na ulicy.
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
no dlatego ja mowie, ze sie na tym nie znam i dla mnie to tak wygladalo ale dzieki za wyjasnienie. Co do zdjecia to rzeczywiscie jest ok, choc dla mnie nadal jest troche niska :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
bo to jest klatka wyrwana z kontekstu :wink: ale jak widzisz nie wszycy oslaniaja jedynie swoj pas 8) :wink:
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
i dopsze bo z taka daleko by nie zaszli :) :wink: a tak odbiegajac troche od tematu, wiem ze o skutecznosci sie nie rozmawia i nie chce zadnej wojny wywolac, ale jak sadzisz, czy TKD[ z taka garda :wink: ]jest skuteczniejsze np. od kickboxingu?
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
sorry ze dodalem 2x ale mialem problem z explorerem :) zeby nie marnowac miejsca mam jeszcze jedno pytanie: co daje rozbijanie desek/cegiel ?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
jakie TKD? od jakiego KB? na zawodach? na ulicy? ...tak czy inaczej nie wiem. duzy plus KB to brak form i innych piedul w zwiazku z czym treningi ida tylko pod walke, z kolei na TKD przemawia nauka tzw samoobrony.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)

co daje rozbijanie desek/cegiel ?

hmm, podnosi poziom samouwielbienia i jest przyczyna kontuzji :)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
Kozi, moze widzialas filmiki TKD WTF , gdzie nie istnieje cos takiego jak garda na wysokosc glowy..w sumie nie wiem dlaczegpo, bo sa dozwolone kopniecia wysokie, ale gardy sie nie trzyma.....przynajmniej nas w klubie tak ucza :)

a tkd z taka wysoka garda jest chyba porownywalne do kickboxingu
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
ale to chyba ciekawsze niz tylko byc fajterem na ulicy ? ja cwicze capo to tez nie tylko walka ale i wiele innych aspektow. To wlasnie sprawia ze to oryginalne zarowno TKD jak i capo i wiele innych stylow. Jak ktos chce sie byc łorjorem na ulicy polecam wlasnie kb, ale to nie znaczy ze TKD nie obroni nie na ulicy nie? zdanie tego_co_sie_nie_zna: " uklady i rozbijanie desek jest dla mnie rzecza malo wazna i przydatna " co Ty na to ?
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
madzia111 nio w sumie to tez widzialem ITF i tam tez nie ma gardy, jak dla mnie wcale :) porownanie do kickboxingu ? czy ja wiem ? to po prostu dla mnie najlepsze rozwiazanie na tego typu kopniecia, uderzenia rekami itp. :)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
no uklady i rozbicia dla mnie wogole sa nie wazne :D ale dla wielu na tym forum czesc tradycyjna jest wazniejsza od sportu. Ja wole sparingi i walki, inni cos innego. Dla kazdego cos, co sobie wybierze :)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
ja jakbym cwiczyl wybralbym to samo :) wg. mnie niepotrzebnie uczy sie takich rzeczy w sumie przydatnych tylko na pokazach :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
to po co trenujesz capoeire? tam wszystko jest na pokaz
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
no wiesz... nie wiem coby sie dzialo jakby byl kontakt w capoeira... nie wiem czy wiesz, ale capoeira byla wymyslona przez brazylijskich niewolnikow, ktorym zakazano walki, dlatego wymyslili pod pozorem tanca capoeire ( w wieeeeeeelkim skrocie :) ). Nastawiali sie na jedno: jeden cios i pokolesiu i tak tez i jest, co nie znaczy, ze to w ogole nie potrzebne. Rownie dobrze mozna sie uczyc tego, co sie przydaje, jak i roznych akrobacji. I jak moi koledzy stwierdzili: "capoeira to salta i pajacowanie, a TKD to tylko machanie nogami na pokaz" ... no commentz :D dla nich tak to wyglada co nie znaczy ze tak jest.
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
a propos kicka i porownania z nim TKD: sparuje w wawie z sekcja kicka na legii i moge powiedziec ze techniki nozne TKD daja mi znaczna przewage w walce z nimi.Maja duze problemy ze zlapaniem rytmu i dystansu walki.Wiadomo ze w ringu nie bedzie zadnego baletu :) ,wiele rzeczy nie da sie zrobic,ale na przyklad ostatnio na walkach z awf wawa udalo mi sie wlozyc w narozniku bandae dollyo...skuteczne... :)


co do gardy,to sprawa kazdego z osobna.Ja opuszczam lapy jak jestem w bezpiecznym dystansie.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
kozi , albo porownujesz tkd do tekkena , albo co capo , albo do kb , co to ma na celu ? bo ja czytam i nie widze w tym sensu :) :) :)
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
kozi pytałeś czemu służą rozbicia, no to śpiesze wytłumaczyć. Wyobraź sobie sosnową deske ewentualnie cegłe (bo kiedyś cegły rozbijano na egzaminach i to na nawet stosunkowo niskich stopnie), teraz pomyśl co by sie stało gdyby taki cios rozbijający cegłe, bądź deske poszedł na twarz, dotalna destrukcja! Rozbijając deski rękoma, bądź nogami adept udowadnia stopień opanowania techniki, swoją siłę oraz utwardzenie powierzchni, rzecz bardzo waźna, a źe potrzebna na ulicy chyba nie musze udowadniać. Więc reasumując, rozbijanie ma bezpośrednio przełożenie na ulicy. Następna sprawa, pytałeś co jest lepsze KB czy TKD na ulicy. Jest to pytanie na które nie ma odpowiedzi, gdyź walczy zawodnik nie styl. Wielokrotnie miałem okazje sparować z zawodnikami z KB, często wygrywałem, nierzadko dostawałem w d..e. Zauważyłem, źe mają niezłe ręce, ja zaś górowałem technikami noźnymi i to tyle na ten temat. Nie naleźe do ludzi którzy ograniczają sie tylko do własnego stylu, powiem więcej często prosiłem ich (KB) po treningu by mi doradzili jak polepszyć ręce. Jeszcze inna sprawa, źe KB to sport walki, nie zaś styl. Nie krytykuje ich ale walka bez rękawic wygląda inaczej niź gdy ma sie je założone. Rozbijanie doskonale przygotowuje do walk ulicznych, gdzie nie masz ochraniaczy i używasz gołych rąk. Tak przynajmniej ja uważam i tak mi tłumaczył trener swego czasu.

sorry za długość, ale jakoś sie rozkręciłem :D
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania laika :)
hmm nie to mialem na mysli, chodzi o to, zarowno TKD jak i capo i kilka innych rzeczy wiaze ze soba nie tylko czysta walke sama w sobie, przez co staje sie bardziej atrakcyjna i oryginalna przynajmniej dla mnie :) nie twierdze ze cos jest lepsze bo " to nie styl walczy, ale czlowiek " ...

p.s juras(L) nie wiem co znacz "bandae dollyo" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024