Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tkd kontra inne style walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Tkd kontra inne style walki
No właśnie temat który może wywołać troche zamieszania. Jakie są wasze doświadczenia dotyczące konfrontacji tkd z innymi stylami. Czy sądzicie że adepci tkd poradzili by sobie z Thai boserami czy choćby z Karatekami z Oyamy, czyli styli uważanych za czysto uliczne?
Może byliście kiedyś świadkami takich walk, może w nich uczestniczyliście? Prawdą jest że walczy człowiek nie styl, ale widziałem pare filmików z zawodnikami tkd no i niestety wszystkie pokazywały porażki tychże zawodników. Przypadek, może ci zawodnicy nie byli najlepsi? Podzielcie się własnymi spostrzeżeniami, jakie są waszym zdaniem najcenniejsze umiejętnści które wynieśliście z taekwondo i mogły by sie przydać w walce z przedstawicielami innych stylów. ( mówie nie o walce według jakiś reguł , ale pozbawionej zasad walce np.na ulicy)

pozdrawiam Dźwiedziu
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
off topic

najlepsze jest to ze czesto ludzie dlugo cwiczacy TKD
nie maja pojecia o innych sztukach walki

min. moj znajomy z danem (w tkd naprawde swietny zawodnik , bardzo dobrze wyszkolony technicznie itp itd) myslal ze karate oyama to takie tradycyjne karate :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Ludzie z naszego klubu walczyli z karatekami kyokushin, kickbokserami, zawodnikami sportowego jiu-jitsu i kung-fu. No i na bieżąco startujemy w taekwondo WTF i GTF. Wyniki - jak to w życiu, raz na wozie, raz pod wozem. Parę tych walk mam na wideo bądź zgranych na płytki. W każdym razie per saldo w najgorszym razie wychodziło remisowo (czyli mniej więcej tyle samo przegranych co wygranych).

Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
czesc odpowiedzi na sowje pytania znajdziesz w twmacie choonga pt zdaje sie 'wasze doswiadczenia z innymi stylami' :wink:
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
grupa zaawansowana w naszym klubie walczyla z kyokushin i kickbokserami (jeden sparing widzialem na wlasne oczy)- o innych stylach nie wiem. Wiekszosc walk wygranych dla tkd

wczoraj totalnym zbiegiem okolicznosci na studniowce kolezanki poznalem kolesia ktory wlasnie byl w tej grupie kickbokserow ktora do nas przychodzila. Spytalem go o wrazenia- powiedzial ze walczyl trzy razy z Rafalem Gozdalskim i (cytuje) "nie bylo na niego ch... we wsi" :)
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Gizmo mialbys mozliwosc udostepnic te filmiki przez FTP jakis?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Niestety brak stałki i dostępu do FTPa, ale jeśli jesteś z Lublina, to mieszkasz 12 km ode mnie, a połączenie autobusowe jest baaardzo dobre ;) napisz na priva i jakoś się spikniemy.

Gizmo
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
czesc

Ja w tym tygodniu bede miala 1 trening/sparring z przyjaciolka z tkd. Ona jest na troche nizszym poziomie ale mniej wiecej bedzie widac co i jak jest .. ja cwicze od ponad 4 latek Karate a ona od podobnego czasu ale z przerwami tkd.
po feriach ona wpada do mnie ewentualnie na trening i robimy sobie prawdziwszy sparring :) potem moze ja do niej do klubu wpadne, zoabcze :)
mniej wiecej krotko streszcze co i jak

Sei
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Widziałem Gozdalskeigo na obozie w Kraśniku i wymiatał wszystkich z grupy. Jak przychodziło z nim walczyć to ludziom nogi miękły :) Tak a propos to ma niesamowite ręce jak na tkd.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
nie obraz sie dzwiedziu , ale dobija mnie jak ktos zadaje to pytanie , wiadomo ,ze walczy czlowiek , a nie styl , od niego wszystko zalezy , sam to podkresliles , a jednak piszesz dalej.
najbardziej mnie wqrwia jak wszystcy dodatkowo powoluja sie na filmiki jak to niby ich jest wiele , ze zawodnicy tkd przegrywaja , wszyscy zawsze mowia o tym tkd vs mt , czy nie ma naprawde innych przykladow ? pozatym temat ciagniety juz nie wiadomo ile razy , a i tak kazdy bedzie mial swoje zdanie
pozdrawiam 8)
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
a i bym zapomniał, bardzo przydatne są kopnięcia poniżej pasa, w tym piszczelem, czy nie uważacie ich brak w tkd za bardzo zzubożąlające(kurde nie jestem pewien czy tak to sie odmienia:) )
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Tyle opinii ile opiniujących, fakt, ale wychodząc z takiego założenia to istnienie tego forum nie ma sensu :D ale uważam, że temat nie jest do końca pozbawiony sensu. Zobaczymy jak będzie się toczyła ta dyskusja i mam nadzieje, że inni będą bardziej dla mnie pobłażliwi. Osobiście widziałem kiedyś walke zawodnika tkd (chyba niezły bo zakwalifikował się kilka dni wcześniej na MP), który przegrał sromotnie z o głowe niższym zawodnikiem karate, którego jedyną poprawnie wykonywaną techniką był lowkick. Jak juź kiedyś wspominałem umiejętności które wynosze z treningów tkd w zupełności mnie satysfakcjonują, ale głupotą by było gdybyśmy byli wpatrzeni w siebie i twierdzili, że nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba. Nie obraziłem się Greed, natomiast Twoje oburzenie moge porównac tylko do oburzenia adeptów aikido, kiedy słyszą że ich styl jest bezużyteczny. Jeżeli sądzisz, że taekwondocy mieli by szanse np z karatekami to podaj jakiś przykład. Ja podałem ten jaki znam, walke K1 medalisty igrzysk olimpijskich WTF z karateką (raczej chyba bez większycj osiągnięć) który przegrał bo nadział się na backfista=znokautowany w drugiej rundzie).
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
uwazamy.... ale i we wlasnym klubowy/domowym zakresie cwiczymy.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Dzwiedziu , mnie oburzyl przyklad , ze ktos jako przyklad daje ten glupi film , jezeli widziales jak zawodnik tkd , przegrywa z zawodnikiem karate , to co innego , nie oceniam calego stylu jednak , a zawodnika.
zawodnik , ktory trenuje tylko karate , badz tylko taekwondo napewno bedzie lepszy od drugiego , walczac na swoich zasadach. 8)
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
smk: pozdrow Rafala od kolegii z kategorii z "LOTOSU".Jakby nie wiedzial o kogo chodzi to spotkalismy sie na druzynowkach w cwiercfinalach na MP.Napewno bedzie wiedzial o kogo chodzi :)

co do tematu: wlaczy czlowiek ,nie styl.jesli chodzi o walke bez zasad sportowych to jestem na plus z innymi stylami.TKD daje dobre podstawy,reszte trzeba sobie wypracowac...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki

Ja podałem ten jaki znam, walke K1 medalisty igrzysk olimpijskich WTF z karateką (raczej chyba bez większycj osiągnięć) który przegrał bo nadział się na backfista=znokautowany w drugiej rundzie).


Tez widziałem ten film, tyle ze jak pamietam, tam było napisane "taekwondo medallist" i ano słowa o olimpiadzie. Wątpię, żeby ktokolwiek z kadry olimpijskiej Korei startował w K1. Ci goście trenują tylko i wyłącznie pod olimpiadę, na której notabene tez sporo kasy moga zarobić, w ostatecznym rozrachunku bodaj czy nie więcej niż na K1 (za K1 się renty olimpijskiej nie dostaje).

Gizmo
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Lowkicki może i są przydatne, ale moim zdaniem są dla twardzieli. Widziałem jak w tym samym turnieju K1 dwóch zawodników: Duńczyk ćwiczący karate i Ray Sefo złamali sobie piszczele na kolanach przeciwników. Aha jeszcze był jeden filmik chyba z zawodów Valetudo, gdzie zawodnik totalnie i poetycko złamał sobie nogę tak, że aż wzdrygnąłem. Co za szok, jak złamana noga bezwładnie lata na wszystkie strony, brrr. Są to pewnie ekstremalne przypadki, ale ryzyko istnieje.
Wniosek z tego wysuwam taki, że trzeba umiejętnie kopać. Nie należy zaczynać akcję lowkickiem, kiedy przeciwnik jest przygotowany na przyjęcie uderzenia. Najlepszy skutek odnosi lowkick z zaskoczenia.
Z drugiej strony zastaniawiam się, czy jest możliwość obrony przed lowkickiem poza blokiem kolanem i unikiem. Może kontra dwitem z lekkim odskokiem do tyłu miałaby jakąś szansę?

P.S. Witam drugiego kolegę z klubu :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
kameh... mi sie wydaje ze w tych zlamaniach swoj duzy udzial mial trening, chodzi mi o wszelakie zabiegi sluzace znieczuleniu piszczeli, niedopowienie 'utwardzanie'... degeneracja okostnej, zle 'odzywiona' kosc, zaburzona regeneracja... i trrrrrrrrrach.
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
Greed ja wcale nie mówie o tym filmiku z turnieju w Finlandii. Chodzi mi o eliminacyjny turniej do K1. Zawodnik tkd miał niesamowite nogi (na prawde byłem pod wrażeniem)bandai wykonywał od niehcenia, karateka cały czas starał się zachowywać dystans, ewentualnie kontrował rękoma lub lowkickami. Dopiero w drugiej rundzie wykonał akcje backfistem, a taekwondoka padł jak rażony piorunem( no i może tu pojawi się argument to dyskusji trzymanie niskiej gardy, bo ten akurat to ręce trzymał na poziomie pasa). Gizmo ja też nie słyszałem podczas oglądania tego filmiku nic o medalu olimpijskim tego zawodnika, mówie co słyszałem od forumowiczów, ale nie będe się kłucił.
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tkd kontra inne style walki
pozdro Kameh :D , ja chcesz pogadać to proponuje prywatną wiadomość.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024