Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwe TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_mav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj. Swietokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Prawdziwe TKD
Witam,
wracałem dzisiaj z treningu z facetem, który trenuje TKD już dobre kilkanaście lat. Do rozejścia mięliśmy około 15 minut i troche porozmawialiśmy - głównie na tematy dotyczące TKD 8)
Podczas rozmowy powiedział, że wg. niego prawdziwe TKD zaczyna się od dana. Co myślicie na temat tego stwierdzenia :?:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe TKD
hmm , zaznaczylem nie wiem , ale bylem przekonany , ze tkd poznaje sie przez caly okres trenowania , zawsze mozna sie dowiedziec czegos nowego :) :) :)
  • 0

budo_mav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj. Swietokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe TKD
ja też zaznaczyłem, że nie wiem, ale się przekonam 8)
jak dojde do dana (jeszcze dobre kilka lat :) ) to się przecież przekonam się 8) i będę dokładniej wiedział, co miał ten facet na myśli :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe TKD
Wg mnie był to pewien skrót myślowy, ale nie zmienia to faktu, że dla mnie np. okres kolorowych pasków był wspaniały, ale tak naprawdę taekwondo zacząłem "smakować" dopiero jako blackbelt... kiedy przechodzi się okres trenowania podstaw, kiedy już one człowiekowi "leżą" (choć zawsze coś można poprawić) i kiedy nadaje się temu wszystkiemu pewien własny szlif, tworzy się swój klimat, swój system. No i do dziś pamiętam, jak odebrałem certyfikat na dana, położyłem go na biurku, popatrzyłem nań i powiedziałem sobie: "O w mordę... ile ja się jeszcze muszę nauczyć!" Do dzisiaj zresztą czasem wyrywa mi się ta wiekopomna maksyma :) wierzcie mi, nawet po kilkunastu latach jest co robić i czego się uczyć w SW (a człowiek dalej cienki jak pasztetówa... ;) )

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe TKD
co to jest prawdziwe TKD? Taekwon-do zaczyna sie w momencie gdyz adept zreowumie ze to nie tylko kopanina,ale cos wiecej...a czy jest to 9 cup czy 9 dan to juz sprawa indywidualna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024