Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tangsoodo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Tangsoodo
Czy mógłby mi ktoś przyblizyc bardziej ten system - jakze bpodobny do tkd? Wszakze mistrzem ktorego jest Straznik Teksasu - Jacek Noris
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Nie słyszałem o tym, ale skoro założycielem jest Chak to nie popadajmy w zbytni optymizm :-) Z tego co wiem to Norris trenował karate oraz kick boxing a za promowanie taekwondo otrzymał honorowego dana, co zapewne tłumaczy ewentualne związki tego stylu z tkd. Możliwe, że podczas swojej kariery spotkał się z niektórymi technikami tkd, które są bardzo efektowne przez to mogą się podobać widzom.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Jacek Noris nie jest zalozycielem tego stylu !!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo

Nie słyszałem o tym, ale skoro założycielem jest Chak to nie popadajmy w zbytni optymizm :-) Z tego co wiem to Norris trenował karate oraz kick boxing a za promowanie taekwondo otrzymał honorowego dana, co zapewne tłumaczy ewentualne związki tego stylu z tkd. Możliwe, że podczas swojej kariery spotkał się z niektórymi technikami tkd, które są bardzo efektowne przez to mogą się podobać widzom.


Norris - glownie na poczatku trenowal tang-soo-do - ale w satnak np tkd nazywane jest karate koreanskie stad w niktorych pismach moze byc tak napisane. Zaczal cwiczyc dosc pozno odbywajac sluzbe wojskowa w korei
Tang-soo-do jest czyms w rodzaju koreanskiego kung-fu - potrawi byc w uderzeniach i kopnieciach bardzo twarde a zarazem posiada sporo rzutow i dzwigni jak jj.

Moze wygrzebe stare szpargaly z opisem stylu ale tu akurat nie mam do nich dostepu
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
tam mialo byc ze nie w satnak a w stanach ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Tak ściślej, to tangsoodo jest bardziej zbliżone do karate niż do kung fu, chociaż ciekawostką jest, że niektóre jego odłamy ćwiczą także pojedyncze formy zaczerpnięte z kung fu. Jest to system koreański, w którym najwyraźniej widoczne są związki z japońskim pierwowzorem. System podstawowych układów formalnych jest nieznacznie zmodyfikowanym systemem japońskim z Pinan, Bassai itp. W sumie jest to styl "siostrzany" dla taekwondo, rozwijało się z nim równolegle - więcej na ten temat można znaleźć w historii taekwondo na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
a ja tam w mądrej książce czytałem że tangsoodo to bitewna wersja/odmiana TKD.

A Jacek nie jest założycielem tylko ma stopien mistrzowski - to chyba nie to samo?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Taxx: takie bajki to kiedyś były w książce pt. "Tajemnice kung-fu", takiej z Brucem Lee na okładce :)

W ogóle o taekwondo troche ciekawych historyjek można przeczytać, a to że ma 2000 lat, a to że wywodzi się od rycerzy hwarang, a to że jest połączeniem subak i taekyon (o karate ani słowa). Tangsoodo w Polsce jest mało znane, to i bajek trochę mniej krąży...

Chuck Norris miał w tangsoodo stopień 3 dan, był uczniem mistrza Jae Chul Shin, obecnie prezydenta jednej z organizacji tego stylu - World TSD Association.

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Hej tak sie wlasnie sklada ze mam tą ksiązke. Niekoniecznie o tym tytule ale z brucem lee na okladce...(taka cieniutka)
Ale cos w tym systemie jest jednak z tkd(kopniecia wysokie) i np. ciosy grzbietem reki.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo

Ale cos w tym systemie jest jednak z tkd(kopniecia wysokie) i np. ciosy grzbietem reki.

8O 8O 8O 8O taxx... prosze cie, nie wypowiadaj sie o TKD wykorzystujac do tego zdan twierdzacych. :wink:
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
hahaha

moro n1
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo

hahaha

moro n1

Cicho. Nie smiej sie. Wlasnie sie okazalo, ze kiedys trenowalem taekwondo bo tez kopalem wysoko i uderzalem grzbietem dloni.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
To nie wiedzieliście, że wszystkie sztuki walki wykorzystują wysokich kopnięć taekwondo? :wink: No i uderzenie grzbietem dloni to przecież taki charakterystyczny element TKD, szczególnie w WTF to podstawowa technika!
:)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
qrcze... moze ten temat do knajpy przeniesc?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo

Ale cos w tym systemie jest jednak z tkd(kopniecia wysokie) i np. ciosy grzbietem reki.


Trudno z tego, co napisałem o TSD, wysnuć bardziej błyskotliwy wniosek ;)

Na dobrą sprawę taekwondo i tangsoodo to trochę tak jak taekwondo WTF i ITF, wspólne korzenie, wspólna historia, przez dłuższy okres podobne kierunki rozwoju.

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
kurna no bo zle wyszlo


mialo byc ze wykorzystuje z tkd wysokie kopnięcia a np. z thai boksu ciosy grzbietami rąk - tego chyba tkd nie ma? (
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Sorki, nie trybię. O jakich ciosach grzbietami rąk mówisz?

Gizmo
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Sądze że chodzi mu o backfisty, ale to chyba nie grzbietem dłoni, a tylko kostkami się uderza. W taekwondo jest taki cios, miałem go tydzień temu na treningu, ale nie pamiętam jak się nazywa :)
A wysokie kopnięcia nie tylko tkd posiada :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
taxx... ty juz daj sobie spokuj, idz potrenuj, poucz sie i zacznuj wypowiadac.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tangsoodo
Taxx nie unoś się.

Wysokie kopnięcia są generalnie cechą wielu stylów koreańskich. Są w taekwondo, są w tangsoodo, są w hwarangdo, w taekyon i czym tam jeszcze. Powtarzam jeszcze raz: taekwondo i tangsoodo to dwa kierunki rozwoju TEJ SAMEJ sztuki walki. Jedno i drugie wywodzi się z prostej linii z japońskiego karate. Ale raczej trudno powiedzieć, że kopnięcia tangsoodo są z taekwondo. To tak, jakby stwierdzić, że techniki hapkido są wzięte z aikido, podczas gdy zarówno aikido, jak i hapkido wywodza się ze wspólnego źródła, czyli daito-ryu.

Na pewno natomiast w tangsoodo nic nie ma z thai boksu. Jest to ogólnie system bardziej tradycyjny od taekwondo, czyli bliżej zbliżony do japońskich korzeni, a nie miks taekwondo plus coś tam. Co nie znaczy, że jeden czy drugi ćwiczący czegos od siebie nie dodaje (w taekwondo też ludzie często ćwiczą np. boks).

Mam nadzieje, że jesteś usatysfakcjonowany.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024