Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest ze wzrostem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Jak to jest ze wzrostem?
No właśnie, trenowałem dwa lata tkd i zaobserwowałem zahamowanie procesu wzrotu u siebie. Mój kolega który trenuje od wczesnej młodości nie urósł wogóle. Często się zdarza, że jeżeli jest rodzeństwo i jeden brat trenuje drugi zaś nie, to ten trenujący jest niższy. Jakie są wasze spostrzeżenia?(to może nie ten dział, ale wiem, że porad medycznych nikt nie czyta)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest ze wzrostem?
Dział zdrowie czyta dużo osób :)
Myśle, że wzrost jest raczej uwarunkowany genetycznie i trening tutaj raczej nie powinien mieć większego wpływu. Ja już dawno nie rosne, więc mi tkd wzrostu nie zahamuje :wink: Ale w młodości trenowałem gimnastyke i jestem niski, więc może coś jednak w tym jest 8O
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest ze wzrostem?
trening TKD nie ma na to wplywu,chyba ze w mlodym wieku zaaplikujemy adeptowi duze obciazenia na kregoslup...ale to juz skrajny wypadek.Tak jam mowi charly,wszystko jest genetycznie uwarunkowane,a trening tkd jest bardzo ogolno rozwojowy,wiec raczej pomaga niz szkodzi :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest ze wzrostem?
Podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami. Jakoś te dzieciaki, które zaczynałem kilka lat temu uczyć, w większości już mnie poprzerastały (a mam 180 cm wzrostu) ;) Paru też trafiło nam się w sekcji dryblasów, po których wcale nie było tego widać, gdy zaczynali.

Gizmo
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest ze wzrostem?
ja slyszalam, jak to juz wczesniej bylo powiedziane, ze gdy za szybko dzieciaki zaczynaja cwiczyc np. ze sztnaga na silowni i obciazaja kregoslup, to wtedy moze wplynac na wzrost. Z tego co widze, czesto zawodnicy TKD sa dosc niscy, ale to chyba tylko ze wzgledu na to,ze w tkd nie potzreba wielkiego wzrostu jak np. w koszykowce :wink:
  • 0

budo_kasiorek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest ze wzrostem?
moja kolezanka ktora tez trenuje byla zawsze odemnie wyzsza o ok.10cm.
dwa lata temu w ciagu roku uroslam 14 cm 8O
... i juz jestesmy prawie rowne
(moj brat ma ponad 180cm i tez trenowal)
mysle ze to niezalezy od trenowania :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024