Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezczelne pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
jesli dziewczyna mysli naprawde o samoobronie powinna sie zapisac na jakies sztuki walki tak jak mezczyzna i chociaz 1raz w tygodniu byc na treningu to po 3 latach jej to COS da i bedzie mogla sie obronic przed niektorymi typkami 1/1
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Czytajac to tak mi przyszlo do glowy. Taka kobieta, jesli zostanie napadnieta


Po pierwsze poczytaj tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Po drugie systemy takie jak WSDP powstały na podstawie
w oparciu o iles sytuacji w którch kobiety zachowywały sie róznie i różnie
na tym wyszły.
Najczęście facet wcale nie chce by zostały jakieś ślady walki, bo jest znajomym i liczy, że mu nic nie udowodnią. Zdarzają się psychopaci, tylko że na WSDP uczą takich rozpoznawać. Z tego co pisał tu Paweł w ogóle połowa sztuki to rozpoznawać sytuacje potencjalnie niebezpieczne.
Opisane wyżej "przewrócenie się" służy do tego by z miejsca publicznego nie dać się zaciągnąć gdzieś w odosobnienie. Bo na ulicy pełniej ludzi możesz zosatać skopany i nikt z przechodniów nie kiwnie palcem, niemniej zgwałcić i udusić to skurwiel jednak by wolał bez świadków.
Sam sobie odpowedz, wolisz dostać kilkanaście kopów (w tym w głowę) na chodniku czy pójdziesz grzecznie z kimś do poblizkiego lasu gdzie Cię ktoś zgwałci i bardzo prawdopodobnie zabije. A znauką walką bronią to już zależy głównie od czyichś predyspozycji psychicznych. Umiesz komuś wbić ten nóż w szyję albo nie.

A
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Co do "rozwscieczania" przeciwnika przez bronienie sie - o tym pisal kiedys Pawel - ciekawe, czy facetowi, ktory ma 160 cm wzrostu i wazy 55 kg tez byscie radzili, zeby sie nie bronil, bo to sie dla niego zle skonczy? Dalibyscie sie zgwalcic nie broniac sie "bo bedzie gorzej"?
Niedziel, sam piszesz, ze nie byles na takim kursie, to skad wiesz, czego tam ucza? To jest kurs, ktory ma nauczyc sposobu myslenia o zagrozeniu, wyksztalcenia pewnych reakcji, a nie stworzyc maszyny do zabijania.
Kladzenie sie na ziemi - a zastanow sie chwile, czy latwiej jest zaslonic sie przed uderzeniem w glowe w stojce, czy kiedy lezysz na plecach i bronisz sie nogami?


Te dziewczyny sa oklamywane.


No comments.

Pozdrawiam
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
przynajmniej taka dziewczyna zyska pewnosc siebie
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Nikt nie zaciaga do gwaltu z ruchliwej ulicy, do jakis bocznych, czy do lasu. W miejscach gdzie jest duzoludzi jest bezpiecznie, pewnie tez tego ucza. Za duzo ludzi, za duze ryzyko.

Czy latwiej sie obronic przed ciosami w stujce, czy w patrerze.
Glupie pytanie!! Oczywiscie ze w stujce. Jak kros lezy to mozesz go kopac wszedzie bo jest celem nieruchomym.
Wiec w czasie walki mam sie klasc na plecy??

Fakt kobieta am prawo i musi sie bronic.

Gwalt ZAWSZE zostawia slady.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
atak na kobiete czy mezczyzne (pobicie) tez zostawia slady!

Czy latwiej sie obronic przed ciosami w stujce, czy w patrerze.
Glupie pytanie!! Oczywiscie ze w stujce. Jak kros lezy to mozesz go kopac wszedzie bo jest celem nieruchomym.
Wiec w czasie walki mam sie klasc na plecy??

zgadzam sie
ale jak mowie w walce 1/1 kobieta moze uzywac roznych sposobow
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Czy latwiej sie obronic przed ciosami w stujce, czy w patrerze.
Glupie pytanie!! Oczywiscie ze w stujce. Jak kros lezy to mozesz go kopac wszedzie bo jest celem nieruchomym.


Nie chodzi o to, zeby lezec jak kloc i czekac na zmilowanie, tylko bronic sie nogami, obracac sie caly czas nogami do napastnika. Wbrew pozorom przy duzej determinacji broniacej sie osoby ciezko jest ja uszkodzic. A umiejetnosci do tego nie trzeba prawie zadnych.

Wiec w czasie walki mam sie klasc na plecy??


Niekoniecznie. Ale jest to jedna z opcji.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Wiesz w co sie dostaje buty jak sie lezy i obraca przodem caly czas :wink: ??

Na plecy to nie jest dobra opcja.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Nikt nie zaciaga do gwaltu z ruchliwej ulicy, do jakis bocznych, czy do lasu. W miejscach gdzie jest duzoludzi jest bezpiecznie, pewnie tez tego ucza. Za duzo ludzi, za duze ryzyko.


Chodzi właśnie o to, że zaciąga, udaje dobrego znajomego, udaje ojca, straszy dziewczynę że jak nie będzie cicho to.... , zaciąga tam gdzie będzie miał spokój. A Paweł właśnie uczy jak nie iść jak owca na ubój

Przeszukaj może archiwum z uwzgednieniem postów Pawła, bo były często rozpatrywane zarówno przypadki z życia wzięte jak i to co można było w danej chwili zrobic i jakich odruchów uczą na WSDP.

A
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Nie chodzi o to, zeby lezec jak kloc i czekac na zmilowanie, tylko bronic sie nogami, obracac sie caly czas nogami do napastnika. Wbrew pozorom przy duzej determinacji broniacej sie osoby ciezko jest ja uszkodzic. A umiejetnosci do tego nie trzeba prawie zadnych

Prawda

Nikt nie zaciaga do gwaltu z ruchliwej ulicy, do jakis bocznych, czy do lasu. W miejscach gdzie jest duzoludzi jest bezpiecznie, pewnie tez tego ucza.

Nieprawda, stereotyp gwaltu tez juz Pawel kiedys opisywal - jesli czytales to wiesz o co mi chodzi.
Co do rozwscieczenia przeciwnika - jesli nie jest to osoba z zaburzeniami psychicznymi to opor na ogol zniechceca i napastnik szuka "latwiejszej" ofiary
Niedziel... z tego co sie orientuje to czytales tylko posty Pawla, nie wiesz specjalnie nic o kursie i o tym czego tam ucza, racja?
Mowienie ze dziewczyny sa oklamywane swiadczy delikatnie mowiac o braku rozsadku o kultirze nie wspominajac.
Dodam ze nie ucza dwoch kopniec i trzech ciosow na tarczach.
Cos jeszcze?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Jesli nikt kobiecie nie pomorze w walce z napastnikiem, to sama sobie nie poradzi.

Moze na chwile przejac inicjatywe. Uderzyc i uciec. To jej jedyna szansa.

Co do tego 55kg faceta, to boxer o tej wadze rozniuslby wiekszosc " byczkow " z ulicy. Przecietny niech szybko biega, a jak go zlapia musi umiec sie dobrze zaslaniac w parterze przed kopami. :evil:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Jesli nikt kobiecie nie pomorze w walce z napastnikiem, to sama sobie nie poradzi.

Moze na chwile przejac inicjatywe. Uderzyc i uciec. To jej jedyna szansa.

Co do tego 55kg faceta, to boxer o tej wadze rozniuslby wiekszosc " byczkow " z ulicy. Przecietny niech szybko biega, a jak go zlapia musi umiec sie dobrze zaslaniac w parterze przed kopami. :evil:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Dodam ze nie ucza dwoch kopniec i trzech ciosow na tarczach.
Cos jeszcze?


Tak. Czego jeszcze was ucza. Tylko nie recytuj programu kursu, tylko powiedz co realniewynosisz iw jakim czasie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie


Chodzi właśnie o to, że zaciąga, udaje dobrego znajomego, udaje ojca, straszy dziewczynę że jak nie będzie cicho to.... , zaciąga tam gdzie będzie miał spokój. A Paweł właśnie uczy jak nie iść jak owca na ubój

Przeszukaj może archiwum z uwzgednieniem postów Pawła, bo były często rozpatrywane zarówno przypadki z życia wzięte jak i to co można było w danej chwili zrobic i jakich odruchów uczą na WSDP.

A


Posty czytam.

Nie rozumiem czesci pierwszej. Z ulicy nie da sie zaciagnac nigdzie gdzie jest spokuj. I nie dawajcie mi syt extremalnej np : a z drogi w lesie?
a ze sciezki w parku?
a z drozki gorskiej?
Tam dziewczyn w nocy nie powinno byc.

Mi chodzi o rzeczywistosc bo na forum ostatnio slyszalem ze cwiczac np: aikido, jj mozna rozbroic napastnika z nozem.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Jesli nikt kobiecie nie pomorze w walce z napastnikiem, to sama sobie nie poradzi.

Moze na chwile przejac inicjatywe. Uderzyc i uciec. To jej jedyna szansa.

Co do tego 55kg faceta, to boxer o tej wadze rozniuslby wiekszosc " byczkow " z ulicy. Przecietny niech szybko biega, a jak go zlapia musi umiec sie dobrze zaslaniac w parterze przed kopami. :evil:


Widzisz, kobieta-bokser o tej wadze tez by rozniosla wiekszosc byczkow z ulicy...
Z tego postu tez wyplywa wniosek, ktory staram sie podsunac, ze jesli chodzi o sfere fizyczna samoobrony, to rozdzielanie z gory metod dla kobiet i mezczyzn jest bez sensu, wazniejsza jest raczej masa i budowa ciala, i predyspozycje danej osoby. I tyle.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Tylko nie recytuj programu kursu, tylko powiedz co realniewynosisz iw jakim czasie.

Sluchaj, po pierwsze to na brak szacunku trzeba sobie zasluzyc.
Nie widze powodu zebys odnosil sie do mnie w ten sposob.
Co wynioslam to moga potwierdzic osoby ktore mnie znaja.
Mysle ze jak Pawel wroci bedzie, more then happy, mogac odpowiedziec na twoje pytania
I jeszcze jedno: nie zakladaj ze jak jestem kobieta to mam za soba tylko kurs samoobrony.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Tam dziewczyn w nocy nie powinno byc.


Bo co? Maja takie samo prawo byc tam, gdzie i kiedy chca, jak faceci.
Nie czytasz jednak postow, bo i o tym Pawel pisal.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Sluchaj, po pierwsze to na brak szacunku trzeba sobie zasluzyc.
Nie widze powodu zebys odnosil sie do mnie w ten sposob.

Co z tym brakiem szacunku....?
Jaki sposob?

Co wynioslam to moga potwierdzic osoby ktore mnie znaja.


To fajnie:wink:

[ .
Mysle ze jak Pawel wroci bedzie, more then happy, mogac odpowiedziec na twoje pytania.


Moze. Odnosnie szacunku to o nieobecnych sie nie dyskutuje, jesli juz jestesmy w temacie.

I jeszcze jedno: nie zakladaj ze jak jestem kobieta to mam za soba tylko kurs samoobrony.

No widzisz. Wiec moze te zajecia to nie wszystko.
Poza tym: uwazasz ze umialabys sie dobrze obronic.??
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Nie dyskutuje o nieobecnych, a jesli tak to rozumiesz to zwroc uwage kto zaczal watek o czytaniu poprzednich postow moda ;)

To fajnie:wink:

Tez sie ciesze

No widzisz. Wiec moze te zajecia to nie wszystko.
Poza tym: uwazasz ze umialabys sie dobrze obronic.??

Zalezy co komu odpowiada, ja lubie bardziej tradycyjne treningi a faktem jest ze zajecia Pawla sa naprawde na wysokim poziomie.
Czy umialabym...nie bierz tego jako argument przeciw SK, ale jakos unikam sytuacji niebezpiecznych i nie zdazylo mi sie zeby ktos mnie napadl ;)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Bo co? Maja takie samo prawo byc tam, gdzie i kiedy chca, jak faceci.
Nie czytasz jednak postow, bo i o tym Pawel pisal.
Pozdrawiam,


Czemu od razu atakujesz? Maja prawo byc wszedzie, nie oznacza jednak ze wszedzie sa tak samo bezpieczne. W nocy w parku jest inaczej niz w nocy na glownej ulicy.
Tylko kobieta trenujaca lata ma szanse sie obronic. W walce. Inne sposoby nie zostana wytrenowane w 3 miesiace.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024