Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezczelne pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Czy umialabym...nie bierz tego jako argument przeciw SK, ale jakos unikam sytuacji niebezpiecznych i nie zdazylo mi sie zeby ktos mnie napadl ;)


Tafia : poklon .

Widzisz, kobieta-bokser o tej wadze tez by rozniosla wiekszosc byczkow z ulicy...
Z tego postu tez wyplywa wniosek, ktory staram sie podsunac, ze jesli chodzi o sfere fizyczna samoobrony, to rozdzielanie z gory metod dla kobiet i mezczyzn jest bez sensu, wazniejsza jest raczej masa i budowa ciala, i predyspozycje danej osoby. I tyle.
Pozdrawiam,

.

Co do kobiety boxera to moze 8) .

Co do drugiej czesci to nie moge sie w pelni, bo mezczyzni sa uczeni technik ofensywnych, kobiety defensywnych. Kobieta zadko jest agresorem wiec nie potzebuje ich, co nie znaczy, ze nie miala by sie ich uczyc, jesli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Tiaa :lol: ja jestem bardzo defensywna :lol:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Poza tym mi nie chodzilo o calkowite zanegowanie przydatnosci SK, ale o nie przecenianie go.

> Tafia: ja tez, ale juz w walce to ze mnie wychodzi inny kotek niz u ciebie na obrazku.


A wogule toprzemysle temat w autobusie jak bede jechal na trening kboxu. Czyli zaraz. Pozdro i 3mac sie ( bezpiecznie ) :-) .
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Zaraz tam atakuje... Zgoda, oczywiscie sa miejsca mniej i bardziej bezpieczne, ale nie podoba mi sie sformulowanie "nie powinno ich tam byc" Facetow tez nie powinno. A przede wszystkim nie powinno tam byc tych, przez ktorych te miejsca sa niebezpieczne :wink:
Poza tym przesadzasz troche, facetowi tez potrzeba lat treningu, zeby byl naprawde skuteczny w walce.
Zgadzam sie tez, ze czesto kursy samoobrony dla kobiet skladaja sie z paru sztuczek, ktore bez dlugiego treningu i tak nie wyjda, a daja zludne poczucie bezpieczenstwa. Ale akurat WSDP ma troche inne zalozenia i program.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
"Czy latwiej sie obronic przed ciosami w stójce, czy w parterze.
Glupie pytanie!! Oczywiscie ze w stójce. Jak ktos lezy to mozesz go kopac wszedzie bo jest celem nieruchomym. Wiec w czasie walki mam sie klasc na plecy?? - napisales m.in. Niedziel (sorki, ale ewidentne bledy ortograficzne poprawilem).
Zatem Niedziel, moze Ty jestes celem nieruchomym kiedy lezysz na ziemi. Zapewniam Cie, ze kazdy czlowiek, po krotkim przeszkoleniu majacy na nogach jako takie buty, moze skutecznie lezac na plecach bronic sie przed jednym napastnikiem probujacym go skopac. Wiedzieli juz o tym np. w czasie II wojny swiatowej, angielscy instruktorzy "cicho-ciemnych", a stawka wowczas szla o... zycie. Zapora nog moze byc przeszkoda bardzo trudna do przekroczenia, zeby to zrobic niekiedy trzeba miec naprawde duze umiejetnosci (patrz np. walka Sakuraba-Belfort).
Jesli nie potrafisz takze szybko i skutecznie zalozyc komus dzwigni, to nie dowodzi to ich nieskutecznosci, ale braku umiejetnosci i techniki u Ciebie.
Moze warto wspomniec, ze aby zlamac komus reke w lokciu, przy zastosowaniu popularnej balachy (ktora nota bene dosyc latwo na nieswiadomym napastniku zalozyc moze takze przewrocona kobieta, kiedy ten np. majstruje sobie jedna lapa przy rozporku), wystarczy nacisk 8 kg! Oczywiscie za chwile powiesz, jaka to zemsta spotka kobiete kiedy zlamie lape napastnikowi. Powiem Ci jedno - po chrupnieciu zachowuja sie mnie wiecej zawsze tak samo niezaleznie od tego co mowili wczesniej, wygladu i gabarytow - mdleja.
Nie odzywam sie ostatnio, bo mam dosyc sporow, ale nie moge nie zabrac glosu, jesli ktos sieje defetyzm. Owszem... Napewno zbyt wielka pewnosc jest grozna u ofiary, ale brak wiary w ogole podcina jej skrzydla.
K_P
PS. Zapraszam wszystkich do treningu!
Pamietajcie nie demonizujcie sily, masy etc. Jeszcze nigdy nikt nie pokonal mnie dlatego, ze byl silniejszy, albo mial wieksza mase, lub byl wyzszy i grozniej wygladal, ale dlatego, ze mial lepsza technike to i owszem.

Zatem kolejnosc jest taka:

- ogolna sprawnosc fizyczna, wydolnosc, szybkosc, timing etc.
- technika
- sila
- masa.

K_P
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Co do drugiej czesci to nie moge sie w pelni, bo mezczyzni sa uczeni technik ofensywnych, kobiety defensywnych. Kobieta zadko jest agresorem wiec nie potzebuje ich, co nie znaczy, ze nie miala by sie ich uczyc, jesli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko.


Uważaj żebyś się kiedyś, Niedziel, nie przejechał na przekonaniu, że kobieta rzadko jest agresorem. Widziałem kobiety BARDZO skuteczne w ataku. Ponadto mam w komputerze kilka pouczających wideo na dowód tego. Polecam Ci, przeczytaj szokujący artykuł w ostatnim Newsweeku "Dziewczynki, które nie znają litości". Oto link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Silvio
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Silvio: masz moze linki do tych video albo mozliwosc wrzucenia na ftp ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Wrocilem z treningu wiec moge napisac cos.
Przepraszam za razace bledy ortograficzne, ale jak pisze to nie zwracam na to owagi. :oops:

> K.P. : lece od poczatku, tez sie nie kluce, ale ustosunkuje sie do twojej wypowiedzi.

1. Walka tak przedstawiona, czyli ja na plecach o napastnik stoii a ja leze jest pasywna i dla mnie niezrozumiala, poniewaz biezemy pod owage realia: gwaltu, rozboju, pobicia to ulica, napastnik nie dziala pojedynczo w wiekszosci w/w przypadkow. Przyklad 2' ch zawodowcow nijak nie ma sie do kobiety w stosunku do napastnika. Ci zawodnicy nie cwicza 3 miesiace. ( caly czas patrze przez ten pryzmat ).

2. Dzwignie sa bardzo skuteczne. Ale tylko jak ktos sie ich nie spodziewa, a one sa zakladane fachowo, dobrze zalozyc balache nie jest latwo, tym trudniej im napastnik jest silniejszy. Zakladanie dzwigni to 3 miesiace po
3godz. dziennie w parterze i na okraglo dzwignie. Ale fakt, ze mi trudniej ja zalozyc, bo w czasie randori przeciwnik sie tego spodziewa. A jak majstruje jedna rekato lepszy jest trojkat ( napastnik sam wskakuje do gardy )( ale to takie spostrzezenie ). Zadna zemsta jej nie spotka bo zanim napastnik otrzasnie sie z szoku to ona zdazy uciec. O pewnosci siebie mowilem to samo co ty, ale podobno to nie wypada cytowac samego siebie :wink: .

3. Co do masy i sily. Jesli wazysz 80- 90 kg, codziennie na trening i chodzisz, czaem na silke, masz sparingi w stujce, parterze to tak mowisz. Postaw sie w sytuacji niskiej, drobnej dziewczyny ( 40- 50kg ) napastnik wazy 90 - 100 kg, ktora nie ma techniki twojej, mojej ( nie jakas dobra specjalnie ). I co ma malenstwo takie zrobic z tym sk... ??.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

biezemy pod owage realia: gwaltu, rozboju, pobicia to ulica, napastnik nie dziala pojedynczo w wiekszosci w/w przypadkow

w wypadku kobiet przewaznie mezczyzna dziala SAM!!
bo przewaznie tok myslenia takiego goscia jest taki: podejde do niej ona da portfel i spadam i nawet sie z nia nie bede pucowal
i wlasnie poto kobiecie samoobrona ktora przydaje sie w wypadkach 1/1
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Silvio: masz moze linki do tych video albo mozliwosc wrzucenia na ftp ?


nie mam takiej mozliwosci. poszukaj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Silvio
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Silvo :rofl: .
Ja tez moge dac pare linkow na ulubione.

A swoja droga beszczel jestes zeby to na strone dla kobiet dac. :nie: :rofl: :nie:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
jak by nie patrzec to jest w necie kilka filmikoow pokazane jak babki sie leja :]

a tak wogole to nie sadzicie ze jesli kobieta powaznie mysli o obronie wlasniej moze sie zapisac do jakiejs sekcji niz ten kurs samoobrony ?
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

gwaltu, rozboju, pobicia to ulica, napastnik nie dziala pojedynczo w wiekszosci w/w przypadkow. Przyklad 2' ch zawodowcow nijak nie ma sie do kobiety w stosunku do napastnika.

Błąd, ataki kilku na jednego to norma w napadach na facetów. Ataki na kobiety często robią faceci dla tego, że uważają kobietę za łatwą ofiarę.

2. Dzwignie sa bardzo skuteczne. Ale tylko jak ktos sie ich nie spodziewa

???
Ze mnie ŻADEN fajter :) a pare razy choćby w mocowaniu na żarty
założyłem duszenie, czy dźwignię czy trzymanie ludziom silniejszym i większym ode mnie.
Bez jaj

I co ma malenstwo takie zrobic z tym sk... ??.

Ale czemu przyczepileś się do tego co uczy Paweł i inni na WSDP?

Tam uczą
-ASERTYWNOŚCI
-ROZPOZNAWANIA POTENCJALNIE GROŹNYCH SYTUACJI I POJEBÓW
-KILKU CIOSOW NA KRZYŻ które nie służą wygrania pojedynku tylko zaskoczenia faceta spodziewającego się bezbronnej i przestarszonej kobiety, w dodatku uczą jak walić by nie złamać sobie łapy
-PRZEŁAMANIA PSYCHICZNYCH OPORÓW PRZED WALNIĘCIEM KOGOŚ Z CAŁEJ SIŁY, ZROBIENIEM KRZYKU, WIDOWISKA NA CAŁĄ ULICĘ, ZROBIENIA Z SIEBIE WARIATKI

To nie jest sposób na 100% bezpieczeńwa, nie mniej iles kobiet zostało skrzywdzonych właśnie dla tego, że na czas nie powiedziały facetowi stanowczo żeby zjeżdżał, albo nie dały publicznie komuś w mordę.
Czego chcesz od takiej szkoły samoobrony?

A
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

-PRZEŁAMANIA PSYCHICZNYCH OPORÓW PRZED WALNIĘCIEM KOGOŚ Z CAŁEJ SIŁY, ZROBIENIEM KRZYKU, WIDOWISKA NA CAŁĄ ULICĘ, ZROBIENIA Z SIEBIE WARIATKI

to czasami lepsze niz samoobrona bo jak zobaczy napastnik ze baba drze sie jak moze i szaleje to ucieknie

Błąd, ataki kilku na jednego to norma w napadach na facetów. Ataki na kobiety często robią faceci dla tego, że uważają kobietę za łatwą ofiarę.

ale przewaznie ataki na kobiete mezczyzni robia sami bo uwazaja ze jest bezbronna
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
A : nie unos sie.

Czego ja chce?
Ano :

To nie jest sposób na 100% bezpieczeńwa, nie mniej iles kobiet zostało skrzywdzonych właśnie dla tego, że na czas nie powiedziały facetowi stanowczo żeby zjeżdżał, albo nie dały publicznie komuś w mordę.
Czego chcesz od takiej szkoły samoobrony?
A


To nie jest sposob nawet na 30 % .
Ale z drugiej strony lepsze 20 niz 0.

Błąd, ataki kilku na jednego to norma w napadach na facetów. Ataki na kobiety często robią faceci dla tego, że uważają kobietę za łatwą ofiarę.A


Fakt, zle to nie zasada, w tym temacie zgodze bez bicia.
Ale jak sie to ma do 2'ch zawodowcow.?

???
Ze mnie ŻADEN fajter :) a pare razy choćby w mocowaniu na żarty
założyłem duszenie, czy dźwignię czy trzymanie ludziom silniejszym i większym ode mnie.
A


Tylko pogratulowac. Mi w mocowaniu na zarty rozna rzeczy wychodzily :wink: . Ale jak to ma sie do sytuacji nie na zarty.

:!: " Bez jaj "
???
To jakas nowa gra?
Acha, moze jestem malo domyslny, bo mnie trening zmeczyl, zapraszam do dyskusji na temat jaj :!: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(... )
-ASERTYWNOŚCI
(...) samoobrony?
A


Dlaczego sie czepiam. Nie do konca sie czepiam. Chce blizej poznac temat. Do tak przedstawionej sprawy nic nie mam.
Ale fragm:" (...) przelamania...waiatki"
nie do konca rozumiem.

A juz wiem czemu sie tak czepiam. Ostatnio kolezanka z klasy ( jeszcze z liceum ) ukonczyla cos takiego, chodzi kursSK, u mnie w miescie, ale on nie trwal 3 miesiecy, tylko pol roku. Postanowilismy to sprawdzic, bo ja nie moglem uwierzyc, ze to jest takie skuteczne. Nie jest. Dlatego tak sie smialem z tego kopania i reszty. Prawdopodobnie odnioslem sukces ( bron boze nie w sensie ze ja zgwalciem :| , czyli doprowadzilem do syt " bez wyjscia" w parterze, zanim zaczalem cwiczyc grappling ), poniewaz spodziewalem sie oporu z jej strony. Moze w sytuacji gdy przeciwnik sie nie spodziewa oporu, jest pijany itd. itp. to jest skuteczne Co do asetywnosci, znajdywania sie w sytuacji to jest super sprawa jak dla mnie. Inna sprawa to taka ze duzo sprawcow np rozboii cwiszy Ma, jest np kibolamii i jesli chodzi o zadyme to sa naprawde ostrzy. To nie te czasy ze na rozboje chodza " zielonii " czasy sie zmienily.
Jest coraz wiecej napadow z bronia o tym chybanie ma co mowic.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Moze w sytuacji gdy przeciwnik sie nie spodziewa oporu, jest pijany itd. itp. to jest skuteczne

chyba oto chodzi bo 70% atakow na kobiete to wlasnie pijani itp itd

Postanowilismy to sprawdzic, bo ja nie moglem uwierzyc, ze to jest takie skuteczne

i walczyles z kolezanka ?
no jesli bys nic nie trenowal to mozesz sprawdzac ale jesli trenujesz (nawet niewiem co bo sie nie pochwaliles na forum :) :):))
to proste ze pokonasz kobiete
: :idea: :idea: :idea:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
[quote name="budo_sorata"]chyba oto chodzi bo 70% atakow na kobiete to wlasnie pijani itp itd
:[/quote]
I tu nie powiem zlego slowa.

[quote name="budo_sorata"] i walczyles z kolezanka ?
no jesli bys nic nie trenowal to mozesz sprawdzac ale jesli trenujesz ( ... )to proste ze pokonasz kobiete
: :idea: :idea: :idea: [/quote][/quote]

:oops: .
No dobra nie bilem jej ani nie kopalem. :twisted: , sily uzylem duzo, gdybym nie wazyl 95, to byloby trudniej.
Ale ona mnie troche skopala :( , nie oszczedzala sie dziewczyna, mozna nawet powiedziec ze sie wczula, ale nie obronila sie,
Powtarzam coraz wiecej przestepcow cos trenuje, nawet jesli to rok, poltorej zanim " odpadaja ", to wystarczy. A moze rzeczywiscie doszukuje sie bo w koncu cos co nawet nie znacznie podnosi szanse na obrone, unikniecie zagrozenia jest dobre. Moim zdaniem trzeba polaczyc ten kurs z np. regularnymi treningami ma, wtedy bedzie duzo lepiej.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Powtarzam coraz wiecej przestepcow cos trenuje

z tym sie nei zgodze
moze trenuja "TECHNIKI"ULICZNE oczym zalozylem post ale raczje nic wiecej
pakuja na silowni do tego

Moim zdaniem trzeba polaczyc ten kurs z np. regularnymi treningami ma, wtedy bedzie duzo lepiej.

zgadam sie na 100%
powinna kobitka 1raz w tygodniu isc na trening

Ale ona mnie troche skopala , nie oszczedzala sie dziewczyna, mozna nawet powiedziec ze sie wczula, ale nie obronila sie,

fajnie miec taka agresywna kolezanke :P
ladna przynajmniej ? :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

fajnie miec taka agresywna kolezanke :P
ladna przynajmniej ? :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ladna. Nie zastanawialem sie nigdy nad tym, czy fajnie 8)

Powtarzam coraz wiecej przestepcow cos trenuje

z tym sie nei zgodze
moze trenuja "TECHNIKI"ULICZNE oczym zalozylem post ale raczje nic wiecej
pakuja na silowni do tego


Ja jestem zdania ze coraz wiecej cwiczy, bron boze nie dlugo, ale jednak
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Ladna. Nie zastanawialem sie nigdy nad tym, czy fajnie

to sie zastanów :D :D

Ja jestem zdania ze coraz wiecej cwiczy, bron boze nie dlugo, ale jednak

oby takich powywalali odrazu, zreszta watpie ze taki imbecyl sie czegos nauczy i bedzie umial cos wykorzystac (chodzi i o przestepcow)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024