Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przestroga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Przestroga
Zdarzenie to miało miejsce ok. 2 tygodni temu. Opisywane było przeze mnie już na ircu.
-----------------------------------------------------------------------------------

Zerwałem się w niedziele wcześniej z wykładów i poszedłem z uczelni pieszo do pracy po ładowarkę do komórki, która mi się rozładowała :)
Pominę opis drogi z uczelni do miejsca mojej pracy, gdyż nic ciekawego w tym czasie sie nie wydarzyło, no poza spadającym śniegiem ;)
Przechodzę już do rzeczy.
Wracając z pracy postanowiłem pójść pieszo przez centrum na przystanek autobusowy, który znajduje się ok. 15 minut od mojej pracy. Była godzina 17-ta z minutami. Przechodząc obok sklepu "Ślązak" widziałem jak dwóch kolesi przyciska trzeciego do przystanku. Równocześnie dało się słyszeć głos kolesia, który mowił: "Ja potrzebuje ten telefon" :( Zrobiłem kilka kroków i miałem zamiar wyciągnąć swój telefon, by dzwonić pod 112. Przechodząc obok kwiaciarni zobaczyłem kolesia, który się za nią skrywa i obserwuje to całe zdarzenie. Myślałem, że się boi. Niestety ten gnój był z nimi. Widząc, że mógłbym być świadkiem powiedział do mnie bym do niego podszedł. Nie napiszę jak się czułem, (:) ), ale pomyślałem, że będę pojebany jak tam stanę i będę czekał, aż skroją tamtego i ze mną zrobią to samo :D Przyśpieszyłem kroku i wyciągnąłem telefon i dzwonię pod 112. Telefon bardzo szybko został odebrany - o dziwo :) i zacząłem przedstawiać sytuację. Facet już chciał wysłać patrol, lecz komórka sama się wyłączyła, z tego względu, iż jak wcześniej wspomniałem była rozładowana. Nie wiem jak dokładnie sprawa się zakończyła, bo klienci już ruszali w moją stronę a ja nie miałem zamiaru tam czekać na nich i z nimi rozmawiać :) :)

Jedno jest pewne dla mnie od tamtego czasu. Telefon zawsze ma być naładowany, kupiłem sobie nunchaku i często je ze sobą noszę i co najważniejsze obserwować czy napadający czy jak chcecie ich nazwać nie mają gdzieś zaczajonych wspólników
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
Ano. A zdziwilbys sie gdyby sie okazalo ze rzekomy obrabiany tez jest z nimi, a Twoj telefon bylby szybko odebrany, ale nie przez policje tylko wspomnianych panow? :wink:
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga

Ano. A zdziwilbys sie gdyby sie okazalo ze rzekomy obrabiany tez jest z nimi, a Twoj telefon bylby szybko odebrany, ale nie przez policje tylko wspomnianych panow? :wink:


No bez przesady, proszę. Że niby czterech gości robiłoby taką super-ściśle-zaplanowaną akcję tylko po to, żeby przechodząca osoba wyjęła telefon? Toż łatwiej od razu do takiego podejść, i wziąć nie tylko telefon, ale wszystko inne.
Nie posuwajmy się do absurdu, jak się widzi taką sytuację, to musowo telefon na komendę, chyba że ktoś woli osobiście ratować człowieka. :)
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
No w sumie masz racje, ale bo to wiadomo co dzisiejszymi czasy ludziom do glowy strzeli? A rozne takie akcje-sciemy sie owszem niestety zdarzaja...
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
No ja zachowałem rozsądek i odszedłem dość daleko. W ogóle bezsensowne obnoszenie się z telefonem, ale to już inna historia......... ;)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
adder: efekt twojego "dzialania" byl zaden, no moze poza doswiadczeniem...goscia skroili i pewnie kroja do dzis...wydaje mi sie ze zle zrobiles...ja w kazdym razie bym cos pokombinowal.
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga

adder: efekt twojego "dzialania" byl zaden, no moze poza doswiadczeniem...goscia skroili i pewnie kroja do dzis...wydaje mi sie ze zle zrobiles...ja w kazdym razie bym cos pokombinowal.


Wiedziałem, że padnie taka odpowiedź :) :) :) :)
Intencje miałem dobre, acz warunki nie sprzyjały. Nie było szans nawet 2 na ich 3. Po pierwsze ten gość wyglądał "delikatnie" i znając życie on by uciekł a ja bym został sam na 3 facetów, którzy byli spokojnie koło 30. Nie byli szczupli, więc mieli przewagę masowa :) Miałem zostać ? Wołać ludzi, ktorych w ogóle nie było? Wiem, wiem Ty byś został i pokombinował :P
Ważne, jest to, że i ja i wy możecie wyciągnąć z tego jakieś wnioski :>
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
hmm , nunchaku , ciekawe co bedzie jak podejdzie patrol i : ...prosze pokazac co ma pan w plecaku... , .... oj co to ? musi pan zostac przesluchany , kto dzisiaj nosi takie rzeczy ... , ... to napewno narzedzie zbrodni .... , .... zatrzymaj sie , nie uciekniesz ..... , hmm , tylko nie przez te krzaki ... , .... wzywam posilki , podejrzany osobnik ucieka przez osiedle z jakims polamanym kijem na sznurku .... :) :) :) ; tak to sie skonczy znajac nasze organy scigania :)

glupia rzecza bylko stanie , patrzenie sie na nich i po jakims czasie dzwonienie na policje , mogles odejsc w jakies rog , by nie byc za bardzo na widoku i dzwonic wtedy .- sam bys sie wtedy tak bardzo nie narazal
co do baterii to powinnienes ladowac w domu , a nie wracac z pracy po ladowarke :) :) :)
ucieczka jest normalna rzecza , jezeli wiesz , ze sobie nie poradzisz :)

pozdrawiam
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
Adder udzielam ustnej pochwały... :)
Najleprza technika jak jesteś sam na 3 to spierdalaj-jutsu.. :D
Pozdrawiam
Uchideshi
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
mogles podejsc zawsze to mozesz zatakowac z nienacka no ale nie zawsze, ja tez sie kiedys przygladalem jak koles laske tluk a ja ch......a
moglem zrobic
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
adder: ja nie mam pojecia co ja bym zrobil, nie bylem tam, za malo danych zeby sie wczuc...moze bym wrzasnal na caly regulator: ludzie ! pedaly na przystanku! :) , moze bym jakos schowal sie i potem zaczal ich sledzic... po prostu nie wiem. ale znajac siebie po prostu niedalbym rady olac sprawy...no i komorke mam tez sprawna...wiesz glowa na miejscu jest, mozna cos wymyslic. slyszalem np historyjke ze jakiemus dziadkowi profesorowi chcieli auto na stluczke ukrasc a on do dresiarza spokojnie: nu malczik ty oszybnulsia...i gosciu zpasowal. ale nie chce zeby to wyszlo na czepianie sie. po prostu sygnalizuje efekt: byles tam czy by cie nie bylo, chlopaka skroili.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga

adder: efekt twojego "dzialania" byl zaden, no moze poza doswiadczeniem...goscia skroili i pewnie kroja do dzis...wydaje mi sie ze zle zrobiles...ja w kazdym razie bym cos pokombinowal.


Moim zdaniem Adder próbował zrobić, co mógł, w granicach rozsądku oczywiście. Nie udało mu się, ale wyciągnął z tego wnioski, i gdyby drugi raz znalazł się w podobnej sytuacji, to działałby skuteczniej.
Miałem niedawno taką sytuację: jechałem autobusem (znajome klimaty, yaku, 117 w kier. Goc. :) ), i w pewnym momencie zauważyłem, że jeden koleś przysiadł się do chłopaczka ok. 18 lat, i zaczął go przekonywać do oddania kasy. Tamten oczywiście że nic nie ma i takie tam, i wysiadł niezatrzymywany na najbliższym przystanku. Później ta sama historia powtórzyła się z drugim gostkiem. Do mnie się nie przyczepił, bo widać uznał to za zbyt ryzykowne.
Wachałem się, jak zachować się w tej sytuacji. Było jasne, że gdyby zaczął się szamotać z którymś z tych gości, to bym im pomógł. Ale nie odważyłem się zainterweniować wcześniej, bo bałem się, że może mnie kiedyś spotkać będąc w większej grupie, i... limo
No i co? Źle zrobiłem? Kolo nadal pewnie szuka łatwego zarobku, ale wolałem nie pakować się bez potrzeby w jakieś bagno.
Uważam, że w takiej sytuacji w jakiej był Adder, nie można od niego wymagać więcej, niż próbował zrobić.

Aha, i dodam, że w ogóle nie mam komórki.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
Ja powiem tyle - najgorsza jest bierność. Odwrócić głowę i pójść dalej jakby nigdy nic. WŁAŚŃE BARDZO DOBRZE ŻE ZADZWONIŁ. Mógł zrobic tyle to trudno ale to zrobił a milion innych by nic nie uczyniło w tym celu i już !!! Udzielam pochwały od prezesa.

Tarciu a ty w konicu z tym kolesiem cos zrobiłeś czy nie bo tak nie za bardzo wyczytałem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga

hmm , nunchaku , ciekawe co bedzie jak podejdzie patrol i : ...prosze pokazac co ma pan w plecaku... , .... oj co to ? musi pan zostac przesluchany , kto dzisiaj nosi takie rzeczy ... , ... to napewno narzedzie zbrodni .... , .... zatrzymaj sie , nie uciekniesz ..... , hmm , tylko nie przez te krzaki ... , .... wzywam posilki , podejrzany osobnik ucieka przez osiedle z jakims polamanym kijem na sznurku .... :) :) :) ; tak to sie skonczy znajac nasze organy scigania :)
(...)

O taaak - nasza policja prześwietla plecaki własnymi oczyma bez jakichkolwiek urządzeń.
Człwowieku, zastanów się jaką brednię napisałeś. :roll:
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga

hmm , nunchaku , ciekawe co bedzie jak podejdzie patrol i : ...prosze pokazac co ma pan w plecaku... , .... oj co to ? musi pan zostac przesluchany , kto dzisiaj nosi takie rzeczy ... , ... to napewno narzedzie zbrodni .... , .... zatrzymaj sie , nie uciekniesz ..... , hmm , tylko nie przez te krzaki ... , .... wzywam posilki , podejrzany osobnik ucieka przez osiedle z jakims polamanym kijem na sznurku .... :) :) :) ; tak to sie skonczy znajac nasze organy scigania :)
(...)

O taaak - nasza policja prześwietla plecaki własnymi oczyma bez jakichkolwiek urządzeń.
Człwowieku, zastanów się jaką brednię napisałeś. :roll:


Ja to wziąłem z przymrużeniem oka, bo wiem, że Greed to jajcarz. Byłem w tym czasie (kiedy pisał posta) na ircu i wiedziałem co się święci :)
Co do nunchaku, to tylko czasem nosze je w plecaku. Normalnie jest ono gdzie indziej. W miejscu, z którego ów narzędzie da się szybciej wyciągnąć.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
posterunkowy Greed chcial powiadomic obywatela Silvera , ze jest jeszcze cos takiego jak zartowanie sobie z niektorych rzeczy , nie jestesmy w jakims getto , gdzie panuje totalna cenzura i mowa tylko na temat 8)

hmm , co do plecaka , czy ktos powiedzial , ze policja ma przeswietlac plecak oczami ? mozesz im to podpowiedziec , opatentuja , moze sie sprawdzi :)
wiesz , ze jezeli policjant cos podejrzewa , ma prawo cie zatrzymac i przeszukac ? daj mu tylko powod , wiesz , nie wiadomo kogo spotkasz , zawsze mozesz prosic o jego numer sluznowy i zlozyc skarge :) :) :)

pozdrawiam Silvio & paczki & policjantow :wink:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
Krótko i mam nadzieję że na temat, bo nachlany jestem:
- jeśli w takiej sytuacji się nie pomoże, to się jest na równi z tymi, co kroją i napierdalają,
- Policjant mając podejrzenie popełnienia wyrkoczenia lub przestępstwa ma prawo do dokonania kontroli osobistej (nie mylić z przeszukaniem).
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga

Tarciu a ty w konicu z tym kolesiem cos zrobiłeś czy nie bo tak nie za bardzo wyczytałem.


No fakt, nie napisałem. Facet po tych dwóch nieudanych próbach zastraszenia po prostu wysiadł z autobusu. Wniosek z tego taki, że liczył tylko na strach swoich "ofiar", ale na początku wcale nie miałem takiej pewności.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
Lord. Co to znaczy "kontrola osobista"? Pytam bo nie wiem.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przestroga
Skontrolowanie zawartości twojego ubrania oraz twojego ciała.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024