Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jestesmy postrzegani?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
w mojej ostatniej pracy uprawiali fitness i takie tam, byłem jednym z tych niepokornych i agresywnych gdy sie rozeszło co robie po pracy - też już tam nie pracuje.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
Straszliwe macie przygody w tej pracy przez MA :wink:
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?

I to trzeba ludziom tlumaczyc. Istota ludzka proporcjonalnie do pofaldowania kory mozgowej wykazuje podatnosc na argumenty, wiec proponuje, niech kazdy robi taka pozytywna kampanie spoleczna, zapytany powie cos madrego (np. aikido jest droga do polaczenia ludzkosci w harmonii i pokoju :) , heh, to nie Dziadek, sam to wymyslilem w tej chwili) zamiast z ironicznym usmiechem rzucic "no to zlap mnie za nadgarstek".


Osobiscie bardzo spodobal mi sie ten pomysl. Szkoda tylko, ze nic w tym stylu nie wymysle mowiac o kickboxingu. :( No chyba, ze napomne cos o koncentracji, dyscyplinie, samozaparciu i wytrzymalosci zamiast mowic, ze cwicze kickboxing (co najczesciej kojarzy sie z bezprecedensowym mordobiciem).
Zwazywszy, iz byl to ostatni post naszego uzytkownika na tym forum, mysle, ze nalezaloby tymbardziej wysnuc z tego pewne wnioski. Mianowicie chodzi mi o to, iz temat poruszony przez Waldka__Goszcza de facto dotyczy masowego moim zdaniem problemu, jakim jest utozsamianie sztuk walki wylacznie z biciem sie. A przeciez wiemy z historii, ze nie o to pierwotnie chodzilo. Wystarczy spojrzec na historie powstania kung fu. Pierwsze cwiczenia mialy stanowic tylko pewnego rodzaju urozmaicenie do medytacji. Moze rzeczywiscie najwyzsza pora cos z tym zrobic?
Sama ostatnio (z przykroscia)obserwuje pewnego rodzaju sceptyzm uzytkownikow, jesli chodzi o sprawy historyczne, czy dawne metody walki. Wiekszosc mlodych adeptow patrzy na MA tylko i wylacznie z perspektywy tego, na ile dany styl pozwoli im pokonac swoich oponentow. Ludzie pytaja, jaka sztuke walki powinni wybrac, by najszybciej nauczyc sie bronic na ulicy. Bycmoze wynika to z faktu, ze zyjemy w ciaglym strachu i nigdzie nie czujemy sie bezpieczni...
Jej, znowu zaczelam moje filozofie... juz koncze.
Chcialam sie poprostu zgodzic z tym, ze czasem nalezaloby innym uswiadomic, ze MA to nie tylko sztuka obrony.
Jesli juz chcemy popularyzowac sztuki walki, robmy to w odpowiedni sposob.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?

A przeciez wiemy z historii, ze nie o to pierwotnie chodzilo. Wystarczy spojrzec na historie powstania kung fu. Pierwsze cwiczenia mialy stanowic tylko pewnego rodzaju urozmaicenie do medytacji.


Khem... excuse me Joanna, ale to legenda jest. Ladna, ale legenda. Chinskie sztuki walki stworzone byly z ta sama mysla, co wszystkie inne. Do walki. Z "medytacyjno-relaksujacym" Taiji wlacznie.

K.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
Kiedyś miałem okazję być pomocnikiem nauczyciela wf w pewnej prywatnej szkole wyższej. W programie tego wfu byla samoobrona. TO ja bardzo chetnie pomoge, porsze bardzo. Ale zainteresowanie ze strony moich kolegow - zadne, w ogóle ich to nie bawilo, nie intresowalo. Tak nie moglem tego zrozumiec.
Wiec w sumie to nie ma co sie dziwic, ze wizerunek jest taki a nie inny, ludzie po prostu nie chca sie wysilac zeby cos zglebic nawet powierzchownie.
Najlepszym świadectwem tego, ze SW nie sluzy tylko do bicia innych jest postepowanie tych którzy to ćwiczą.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
mam podobną sytuację w firmie w której pracuję ( agencja ochrony ), jestem asystentem trenera samoobrony, ale ludzi z mojej firmy nie interesują treningi samoobrony a w tym zawodzie powinny bo ochraniamy imprezy, banki itp,
  • 0

budo_bolero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
show must go on... :(
  • 0

budo_zawisza
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
Ludzie chcą trenować, wiem to z autopsji. Na mojej uczelni organizowane były zajęcia z samoobrony. Zgłosiło się sporo chętnych. Myślałam, że wyjdę z siebie kiedy "jeden taki nauczyciel" wciskał kit, że móżna się nauczyć bronić w pół roku a inny wrednie się śmiał z ćwiczących, że są do niczego. A jeśli chodzi jak jestem postrzegana jako osoba trenująca to rodzina uważa, że mogłabym zająć się czymś bardziej pożytecznym ( kurs j. angielskiego ), a w moim C.V. przestałam umieszczać takie informacje bo niestety ale dyskwalifikowały mnie na rozmowach kwalifikacyjnych ( bo moją pasją powinien być mój zawód czyt: ekonomia, marketing, zarządzanie ).
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?
dwóch moich niedoszłych pracodawców też się tego bało, że będę bardziej interesował się treningami niż pracą
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?

niestety ale dyskwalifikowały mnie na rozmowach kwalifikacyjnych ( bo moją pasją powinien być mój zawód czyt: ekonomia, marketing, zarządzanie ).

:( :(
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?

[ Wiekszosc mlodych adeptow patrzy na MA tylko i wylacznie z perspektywy tego, na ile dany styl pozwoli im pokonac swoich oponentow. Ludzie pytaja, jaka sztuke walki powinni wybrac, by najszybciej nauczyc sie bronic na ulicy. .


ale na szczęście są jeszcze "stare" adeptki które tak nie myślą..:-)
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak jestesmy postrzegani?

dwóch moich niedoszłych pracodawców też się tego bało, że będę bardziej interesował się treningami niż pracą


Moze sie bali ze jak bedziesz chcial wiecej zarabiac a oni nie beda Ci chcieli dac podwyzki to zaczniesz ich straszyc w stylu: "Panowie ja cwicze wiec nie pogrywajcie ze mna" :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024