Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido konra Cokolwiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_michalutek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido konra Cokolwiek
Czy ktos z osob trenujacych Sztuki Walki mial okazcje konfronacji z technika Aikido?? randori lub iny styl. Pytanie zadaja do osbo ktore maja za soba wiecej niz pol roku rehularnego treningu.
Pecyzuje pytanie, nie chodzi mi o wyskakiwanie w trakcie wsolnego lub pozwalanie na zalozenie dzwigni. ecz mowie o osobie ktore ma naturalne odruch i nie rzuca sie sama, lub probuje sie wyrwac z uchwytu.
sam trenuju ok 11 lat judo i do ok roku Tomiki-Aikido. W moim skromnym doswiadczeniu, jeszce zaden akidoka (inny niz Tomiki) mnie nie rzucil lub nie obezwladnil, pomimo ze trenowalem z ludzmi do 4 tego dana. Na Tomiki aikido, z reguly padam sam bo "pozawlam" ludziom wyrecic reke.
AHA. z innych smieszniejszych wypadkow, ktore mialem. Raz z osobami ktore trenuja aikido(czesto wraz ze znajomymi przezentuajcymi inne style sie "spotykamy"), zaproponoawlem abym ja mial zasloniete oczy a on mnie probawal obezwladnic, Podczas takiego cwiczenia, moj Aikido partner w trakcie szamotaniny uderzel mnie glowa w nos i mi go zlamal.... Wypadek, ale nie dowod skutezznosci aikido, bo i tek mnie nie obezwladnil, a do szpitala sam sie zawiozlem. oczywiscie nigdy bym nie zgodzil sie na taki numer z boxerem...
sztuki walki to nie teatr.
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
Michale, aikido to przede wszystkim irimi i atemi, jak mawial klasyk.
Dlaczego mam byc ograniczony do samych dzwigni?
Po uderzeniu w punkt witalny moge przejsc do dowolnej techniki, a ty bedziesz na tyle oszolomiony, ze nie zdolasz mi sie przeciwstawic. Judo jest sportem. Aikido to sztuka walki. Rzadzi sie nieco innymi regulami. Tomiki aikido jest kuriozum, a jak wiesz exceptiones non sunt extendendae.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
michalutek a pocoście w zasadzie to robili - to co opisałeś niczego nie dowodzi, Wiedźminem nie jesteś :) :)
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
Tomiki Aikido 8O A cóż to, do diabła, jest :?: Pierwsze słyszę :?
  • 0

budo_michalutek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

Tomiki Aikido 8O A cóż to, do diabła, jest :?: Pierwsze słyszę :?

tomiki aikido, jest jak by to powiedziec polaczeniem judo i aikido,
stowrzyl je Tomiki sensei uczen KAno, 7 dan judo, ktory rowniez trenowal aikido u zalozyciela Ueshiba. nie wiem dlaczego Tomiki sensei pod koniec swojego kariery, zaczal cos twozyc, moze porostu bolal go krzyz lub stawy od judo, albo strwiedzil cos innego... Dowiem sie i ci napisze,
W tomiki aikido, techniki trenuje sie glownie na 3 sposoby: tak jak na aikido czyli ze partner sam wyskakuje i sie rzuca sam :oops: :oops: :oops:
potem trenieng z gumowa atrapa noza, ze partner cie atkuje a ty musiesz go obezwladnic,
oraz randori czyli sparin wolny.
trenuje ten styl juz troche i jak wroce kiedys do polski to mam zamiar otwozyc wlasne dojo i jako pierwszy uczy w polsce tomiki aikido.
w japoni, ternuja to glownie studenci na universytetach oraz "podstarzali" judocy, ktorzy chca sporobowac cos kontaktowego i "realnego" jecz nie za tak ostrego jak judo.
trenieng tomiki w japoni charakteryzuje super mila i otrwarta atmosfera (w przeciwienstwie do inncy szkol :( :-) :( :-) :( ) oraz doskonala rozgrzewka wszytkich stawow, palcow, barkow, szyji, kregoslupa. generalnie fajna zabawa!!!
Aha w tomiki jeszcze nie ma nic na temat aiki i energi ani klaniania sie do stup mistrzowi lub sempaiom.. mysle ze przypomina to najbardziej style ktore w europie nazywane sa powszechnie ju-jitsu.
wiecej doczytasz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

Czy ktos z osob trenujacych Sztuki Walki mial okazcje konfronacji z technika Aikido?? randori lub iny styl. Pytanie zadaja do osbo ktore maja za soba wiecej niz pol roku rehularnego treningu.


Tak Cię czytam, michalutek, i nie bardzo rozumiem w czym masz problem? Ludzie ćwiczą różne rzeczy, jedni Aikido, inni Capoeirę czy Kung-fu i nie mają takiej jak Ty potrzeby, żeby sie przyp... do innych. Więc pytam: jaki masz w tym interes, czy chodzi o to, żeby ludzie odpowiadali na Twoje posty i zwracali na Ciebie uwagę?
I jeszcze jedna sprawa: jak w sparringu Aikidoka mógłby Cie atakować, skoro w Aikido nie ćwiczy się ataków?
Silvio
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

I jeszcze jedna sprawa: jak w sparringu Aikidoka mógłby Cie atakować, skoro w Aikido nie ćwiczy się ataków?
Silvio


Na Forum Aikido [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Michalutek zażucił ten sam temat, tylko że inaczej nazwany.... W pewnym momencie rospisał się o wysokiej kulturze, którą posiadają Judocy...
Jak sam twierdzi od 11 lat jest jednym z nich ...

Ponizszymi słowami sam sobie zaprzeczył...

tak jak na aikido czyli ze partner sam wyskakuje i sie rzuca sam


Żaden sznujący się Mistrz nie kwestionuje i nie obraża ludzi trenujacych inne SW....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

zaproponoawlem abym ja mial zasloniete oczy a on mnie probawal obezwladnic, Podczas takiego cwiczenia, moj partner w trakcie szamotaniny uderzel mnie glowa w nos i mi go zlamal.... Wypadek, ale nie dowod skutezznosci aikido, bo i tek mnie nie obezwladnil, a do szpitala sam sie zawiozlem. oczywiscie nigdy bym nie zgodzil sie na taki numer z boxerem...


Michalutek, trzeba było sobie jeszcze ręce skuć kajdankami i a nogi związać sznurkiem, nie sądzisz że było by ciekawiej...
Fajne macie tam zabawy :D Jak bys cie jednak zdecydowali się na bokserów to pisz :D :D :D
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

Michalutek zażucił ten sam temat, tylko że inaczej nazwany.... W pewnym momencie rospisał się o wysokiej kulturze, którą posiadają Judocy...
Jak sam twierdzi od 11 lat jest jednym z nich ...
Żaden sznujący się Mistrz nie kwestionuje i nie obraża ludzi trenujacych inne SW....


a więc to zwykły troll? :evil:
Silvio
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

a więc to zwykły troll? :evil:
Silvio


Myslę że tak.. :lol:
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
to wyraznie jakis ściemniacz :balisong3:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

A moze by tak do regulaminu dopisac obowiazek zapoznania sie z kilkoma tematami:
"Walka z kilkoma"
"Najlepszy styl na ulice"
"Wyzszosc swiat Wielkanocnych nad swietami Bozego Narodzenia (lub odwrotnie)"

Do tego trza dodać:
"Dlaczego aikido jest nieskuteczne"
"Aikido vs ..."
"Aikido jako streetfighting"
"Dlaczego bjj jest najlepszym stylem na świecie"
:lol:
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

Po uderzeniu w punkt witalny moge przejsc do dowolnej techniki, a ty bedziesz na tyle oszolomiony, ze nie zdolasz mi sie przeciwstawic

ale najpierw musisz w ten punkt witalny uderzyc, a jaki fighter tak po prostu pozwoli gdziekolwiek sie uderzyc co dopiero tak zeby byc od razu oszolomiony

kiedys qmpel z bjj (ja trenuje kyokushin) udowadniajac ze bjj jest najlepshe itd powiedzil mi ze walka bedzie wygladac tak: ja atakuje, on blokuje, wchodzi mi w nogi, sprowadza mnie do parteru, zaklada balache, ja blagam o litosc.
cuz w praktyce mu nie wyszlo 8)

Judo jest sportem. Aikido to sztuka walki.

kwestia nazewnictwa (ale mi sie teraz za to dostanie :) :) :) )
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
i tu dochodzimy do problemu udowodniania sobie że to robimy jest skuteczne, jak gość wie co będzie robione to może oporować z pełnym powodzeniem tak jak ty Lord_L zrobiłeś, nie ma co się rozpisywać na temat skuteczności czegoś tam na ulicy, gdzie nie moźna przewidzieć w 100 % reakcji przeciwnika.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

W tomiki aikido, techniki trenuje sie glownie na 3 sposoby: tak jak na aikido czyli ze partner sam wyskakuje i sie rzuca sam


Cos dziwne te Tomiki ;)
Sytuacja o której piszesz istnieje w szkołach aikido, gdzie techniki wykonuje sie na bólu, a partner 'wyskakuje' jak to nazywasz, po to by chronic nadgarstek przed uszkodzeniem. Są jeszcze szkoły gdzie techniki wykonuje się w ruchu i dzialają one tak ze nie musisz sie sam rzucac.
Jednak taki rodzaj pracy jest znacznie trudniejszy.

trenuje ten styl juz troche i jak wroce kiedys do polski to mam zamiar otwozyc wlasne dojo i jako pierwszy uczy w polsce tomiki aikido.


Rozczaruje Ciebie - nie bedziesz pierwszy. O ile wiem jako pierwszy w Polsce takie treningi prowadził bodajże Karol Matuszczak.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek

i tu dochodzimy do problemu udowodniania sobie że to robimy jest skuteczne, jak gość wie co będzie robione to może oporować z pełnym powodzeniem tak jak ty Lord_L zrobiłeś, nie ma co się rozpisywać na temat skuteczności czegoś tam na ulicy, gdzie nie moźna przewidzieć w 100 % reakcji przeciwnika.


Dokładnie :)
Dodam tylko ze sparując z kyokushinami z podobnym stazem do mojego w aikido, nie miałem z nimi zadnych problemów. :]
A i jeszcze ciekawostka miałem znacznie silniejsze shomen-uchi od moich kolegów (Lata pracy z bokkenem swoje robią ;) ale tamiashwari nie próbowałem :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
wiesz co , ja mam podobne spostrzeżenia co do swoich atemi , mają byc delikatne a nie zawsze są, ale nie w tym znaczeniu że robię je na chama :evil: . Trening z bokkenem i iaito robi swoje :twisted:
co do sparringów to różne wspomnienia, ale generalnie nie uznaję reguł przeciwniaka, tylko walczę według własnych- wyłączamy tu tak zwane przegięcia, typu kopy w jajka czy ciosw szyję itp... Tylko narzuciwszy własne reguły walki mam szansę ją wygrać, to dotyczy trenigu jak i ulicy.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
Na miejscu tego gościa co cię atakował a ty miałeś zasłoniete oczy zrobił bym tak samo.Po co się męczyć ty mnie nie widzisz wiec z czchy w kinol i po sprawie. :D A jeżeli chodzi o wasz pojedynek to koleś był od ciebie lepszy i sprytniejszy.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
mariusz czytając Twojego posta myslałem że to do mnie ale ja nie zamykam oczu przed walką czy starciem. Rób cytaty albo pisz dokogo mówisz żeby nie było zamieszania. :-)

co do sprytu autora i jego adwersarza to lepiej się nie wypowiadać. :(
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido konra Cokolwiek
zawsze chciałem skonfrontować Aikido z Tai Chi
ale sądzę ży byłby remis
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024