Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co mam wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Co mam wybrać?
No tak... 3 lata trenigu full contact karate w Oyama - raczej jako hobby i nie tak, żeby super regularnie - 8 kyu. Bywałem w między czasie i na innych treningach sztuk walki. Co mam teraz wybrać w Białymstoku? Naprawde najchętniej bym wziął Shidokan ale nie ma :cry:
Co polecacie? Wolałbym coś w tych klimatach. Na pewno nie wybiorę Teakwondo ani Shotokan - bez jaj :lol:
Moje warunki fizyczne:
wzrost: 180 cm
waga: 73-75 kg
siła: 110 kg na klatkę pójdzie :wink:
sprint na 60m: rekord zyciowy 7,7 sekundy
czyli całkiem niezłe jak na mój gust
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
Wiesz, trudno jest Ci cokolwiek polecić jeżeli nadal będziesz traktował treningi jako hobby. 3 lata i tylko 8 kyu? Przecież 8 kyu można już mieć po niecałym pół roku.
Jeżeli jednak teraz nie będziesz traktował tego jako hobby, to ja proponuję pozostanie w Oyamie. W końcu czegoś się już chyba nauczyłeś. ;)

(i nie musisz zdawać egzaminów od nowa :D )
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

No tak... 3 lata trenigu full contact karate w Oyama - raczej jako hobby i nie tak, żeby super regularnie - 8 kyu. Bywałem w między czasie i na innych treningach sztuk walki. Co mam teraz wybrać w Białymstoku?


A myslałes o Aikido???
Znam kilka dobrych klubów w Białymstoku...
Jak chcesz coś wiedzieć to wal na priv..
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

Wiesz, trudno jest Ci cokolwiek polecić jeżeli nadal będziesz traktował treningi jako hobby. 3 lata i tylko 8 kyu? Przecież 8 kyu można już mieć po niecałym pół roku.
Jeżeli jednak teraz nie będziesz traktował tego jako hobby, to ja proponuję pozostanie w Oyamie. W końcu czegoś się już chyba nauczyłeś. ;)

(i nie musisz zdawać egzaminów od nowa :D )


Tylko 8 kyu... no może i tylko, ale mi nie zależy w sumie na stopniu ale na umiejętnościach - jestem mocno samokrytyczny i nie uważam, żebym umiał na więcej. Zresztą na każdym egzaminie w full contact jest przecież walka (przynajmniej u mnie) ze sporo wyższymi stopniami, w której trzeba coś pokazać. :wink:
Jak na razie pozostaje na 8 kyu.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

Tylko 8 kyu... no może i tylko, ale mi nie zależy w sumie na stopniu ale na umiejętnościach (...)

Rozumiem, mam w grupie jednego gościa, który egzaminów wcale nie zdaje, kimono ma z białym pasem, ale przygrzać potrafi nieziemsko. ;)

A co do Aikido, to z tego co wiem, na początku uczy się jakichś padów i obrny - 0 ataku (przynajmniej tak mi mówił kumpel, których chodzi na MOSiR na treningi). Jeżeli o mnie chodzi, to nie jest to najlepszy wybór (chociaż ponoć policja to trenuje, ale i tak łomot dostają).
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

A co do Aikido, to z tego co wiem, na początku uczy się jakichś padów i obrny - 0 ataku (przynajmniej tak mi mówił kumpel, których chodzi na MOSiR na treningi). Jeżeli o mnie chodzi, to nie jest to najlepszy wybór (chociaż ponoć policja to trenuje, ale i tak łomot dostają).


Na zgadza się bo faktycznie łomot dostaja.. ale oni maja zarys aikido.. :wink:

Znam kilka osób które przestawiły się z "kopania" na "żucanie" i całkiem nieźle im teraz wychodzi..
Pomyslałem sobie ze koledze się odmiana przyda... :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

(...)
Znam kilka osób które przestawiły się z "kopania" na "żucanie" i całkiem nieźle im teraz wychodzi..

Obrywanie od przeciwnika? ;)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
Pochodz po skekcjach, porozgladaj sie, pocwicz kilka razy razem z nimi.
Zobacz jaka jest atmosfera, jak sensej odnosi sie do cwiczacych, czy ci z lepszymi paskami naprawde cos soba prezentuja (najlepiej to widac na sparingach)
Jak nieznasz adresów to idz do sklepu w którym sprzedawane sa asortymenty (np. rekawice bokserskie). W cze-wie jest to "KOBO" , na wejsciu jest przyklejone pelno plakatów z róznymi sztukami walki, a pozatym mozesz wejsc do srodka i sie sprzedawców popytac (co oni uwazaja o danej sztuce i nauczycielu)

P.S. SAMIR czy ta decyzja o ewentualnej zmianie stylu pojawiła sie twojej głowie po burzliwych debatach w dziale KARATE ?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
wybnierz dekoder polsatu.. .. nie masz wiekszych problemow trollu ?
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

wybnierz dekoder polsatu.. .. nie masz wiekszych problemow trollu ?

W czym problem?
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

P.S. SAMIR czy ta decyzja o ewentualnej zmianie stylu...

Nie... jakoś tak mnie naszło - chce przez pewien czas poćwiczyć i podjąć decyzje.
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
to było beznadziejne aiki
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
a co ci sie nie podoba w Oyama???
przeciez to jest jedno z najdynamiczniejszych odmian karate...

ja bym nie zmienial ...co najwyzej dolaczyl (np. jujitsu)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
beznadziejne to bylo pytanie.. jestem nmlody ,zdolny , utalentowany.. co mam robic w zyciu.. Jak dziecko.. Brak samodzielnosci ? Internet jest drogowskazem na sciezce zycia? Jak bedzie szukal zony to tez zapisze sie na jaks grupe dyskusyjna? A jak pojdzie na karate i mu sie nie spodoba to co ? Bedzie pisale posty na vortal ,ze mu zle doradzili ?
Troche wiecej samodzielnosci.. nie cierpie mamnisynkow..
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
Aiki: żaden ze mnie mamin synek. Poprostu pytam sie o zdanie - poprostu mam ochote na jakis czas pocwiczyc cos innego (choc styl obecny jest OK).
I zadko pytam o porade. Teraz sie pochwale ale tylko, zeby Ci przeszlo - jestem w pierwszej 10 na moim wydziale (zarzadzanie), a dziewczyne mam i na pewno taka, ze mozesz pozazdroscic :-) Na pewno samodzielnosci mi nie brakuje. Szczerze mowiac nie wiem skad te wnioski ale juz nie wnikam. Myslisz zbyt pochopnie.
  • 0

budo_j3ndr3k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
gorąco polecam jakąś szkółkę bokserską. oni naprawdę nie mają technik wyssanych z palca. a jeżeli chodzi o pracę nóg i uniki to reszta przy nich wymięka.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
j3ndr3k ale z 2 strony ich nogi niesa przyzwyczajone do loków (wiec jak ktos kopie mocno to moze zalatwic bokserowi nogi i jusz niejest taki szybki i zninny)
  • 0

budo_j3ndr3k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

j3ndr3k ale z 2 strony ich nogi niesa przyzwyczajone do loków (wiec jak ktos kopie mocno to moze zalatwic bokserowi nogi i jusz niejest taki szybki i zninny)


ten temat, o ile pamiętam był już dużo razy wałkowany na forum. jeden bokser nie da się kopnąć, a inny tak. myślę jednak, że taki średniej klasy ligi podwórkowej nie pozwoli się rozłożyć kopami komuś kto nie jest naprawdę dobry. nie trzeba koniecznie być ekspertem technik nożnych, żeby stosować przed nimi uniki. poza tym, rozumiem pytanie zostało zadane przez gościa, który o takich technikach jakieś pojęcie ma, i chce po prostu wzbogacić swój arsenał technik, czego mu szczerze życzę.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?

j3ndr3k ale z 2 strony ich nogi niesa przyzwyczajone do loków (wiec jak ktos kopie mocno to moze zalatwic bokserowi nogi i jusz niejest taki szybki i zninny)

że taki średniej klasy ligi podwórkowej nie pozwoli się rozłożyć kopami komuś kto nie jest naprawdę dobry


Taaa...? 8O 90% przecietnych burasów tak blokuje lokasy, że żal dupa ściska.
  • 0

budo_j3ndr3k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam wybrać?
Taaa...? 8O 90% przecietnych burasów tak blokuje lokasy, że żal dupa ściska.[/quote]

ściska temu, kto kopie czy temu kopanemu? (w przypadku buraków chyba lepiej to drugie :twisted: )
poza tym, gwoli sprostowania - piszę o ludziach trenujących boks, a nie o niećwiczących nic ćwokach szukających dymu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024