Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ataki w Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido

Ataków jest tak dużo że z ich wyliczeniem jest mały problem

bzdura.. atakow jest kilkanacie..

1.Katate dori
2.riote dori
3.morote dori
4.ushiro riote dori
5.sode dori
6. Hiji dori
7.kata dori - w dwóch wariantach
8. Rio kata dori - w dwóch wariantach
9. rio sode dori
10.rio hiji dori
11. mune dori
12.eri dori
13.rio eri dori
14.shomen uchi - dwa warianty
15. yokomen uchi
16. jodan tsuki
17.chudan tsuki
18.morote tsuki
19.gyaku yokomen uchi
20. ushiro kata dori - dwa warianty
21.ushiro rio kata dori - dwa warianty
22.ushiro eri dori
23. ushiro rio eri dori
24.kubi shime
25. ushiro kubi shime
26.kata dori men uchi
27.mune dori men uchi
28.ushiro kubi shime katate dori
29.kata dori jodan tsuki
30. kata dori chudan tsuki
31.kata dori yokomen uchi
32.mae geri
33.chudan tsuki mae geri
34. jodan tsuki mae geri
35.kata dori mae geri
36.Ushiro rio kakae dori
W atakach uderzanych dochodzi miecz ,jo ,tanto .
W atakach eri dori można dołączyć duszenia przy wykorzystaniu ubioru.
Jeśli to wszystko wziąc pod uwagę to się trochę nazbiera. :wink:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
Soma czepiasz sie.....
Jakby być do końca drobiazgowym to by strony nie starczyło...

Aikiemu jak sądzę chodziło o podstawy...

KATATE DORI GYAKU HANMI
KATATE DORI AI HANMI
KATATE RYOTE DORI (MOROTE DORI)
USHIRO RYOTE DORI
RYOTE DORI
KATA DORI
RYOKATA DORI
USHIRO (RYO) KATA DORI
MUNE DORI
USHIRO RYO HIJI DORI
USHIRO DORI
USHIRO KUBI SHIME
USHIRO KATATE DORI KUBI SHIME
SHOMEN UCHI
YOKOMEN UCHI
CHUDAN TSUKI
JODAN TSUKI
KATA DORI MEN UCHI
MAE GERI
USHIRO ERI DORI
MAWASHI GERI
SODE DORI
USHIRO RYOSODE DORI
RYO HIJI DORI

No jest może tego wiecej niz kilkanaście ale jak dla mnie nie potrzeba więcej...;) :) rotfl
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido

Soma czepiasz sie.....
Jakby być do końca drobiazgowym to by strony nie starczyło...

Aikiemu jak sądzę chodziło o podstawy...

KATATE DORI GYAKU HANMI
KATATE DORI AI HANMI
KATATE RYOTE DORI (MOROTE DORI)
USHIRO RYOTE DORI
RYOTE DORI
KATA DORI
RYOKATA DORI
USHIRO (RYO) KATA DORI
MUNE DORI
USHIRO RYO HIJI DORI
USHIRO DORI
USHIRO KUBI SHIME
USHIRO KATATE DORI KUBI SHIME
SHOMEN UCHI
YOKOMEN UCHI
CHUDAN TSUKI
JODAN TSUKI
KATA DORI MEN UCHI
MAE GERI
USHIRO ERI DORI
MAWASHI GERI
SODE DORI
USHIRO RYOSODE DORI
RYO HIJI DORI

No jest może tego wiecej niz kilkanaście ale jak dla mnie nie potrzeba więcej...;) :) rotfl

O przepraszam . Wśród ataków podstawowych pominąłem mawashi geri .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
noo.. panowie .. Oscara rozumiem bo poczatkujacy dla was nie mam taryfy ulgowej..
moze bedzie po łebkach.. ( modem)
ataki polegajace na uchwycie za reke (rece) do kosza. Natychmiast. Są tylko treningowe, wiec jako takie nie podlegaja kodyfikacji. dlaczego ? Bo nie.. nikt cie nie bedzie atakował jak w dojo ( ty mnie za ronsie , a ja ci nikkyo) .Juz wam sporo odpadło :-)))))))Pisanie przy tym pozycji tori.. heh smieszne.. jakie to ma znaczenie. no.. ale jak atakt jest treningowy dobra nie rozpatrujemy tego.
Ataki ushiro. heh.. do kosza. Tez tylko iw yłacznie treningowe. Od tyłu wali sie w pale, podcina gardlo , zakłada garote itd.. ale nie łapie.

USHIRO RYO HIJI DORI

- taaa czekalem na to.. perełka aikiiaiowask.. uchwyt od tylu za lokcie.. czysty science - fiction. No.. bardziej fiction ..
Kubi shime to duszenie.

14.shomen uchi - dwa warianty

jakie warianty ?

18.morote tsuki

- co to za perełka??
dalej mi sienei chce piosac.. tyle piszecie o realnosci aikido a ja przyszlo do atakow to okazuje sie ,ze same fantazje. Pamietacie jak pisałem o uczeniu ataku, o tym,ze mało kto uczy w PL ataków ? Macie tego dowód.
W wiekszosci zostały wymienione ataki treningowe (kata dori) , fikcyjne (ushro hjii dori), i nie uzywane w aikido( mawashi).
W sumie to czekałem az sie ktos na tym temacie wyłozy. By nie bylo ze to tylko krytykanctwo..
ataki:
uderzenie na trzy poziomy jo-dan chu-dan i ge-dan (proste) czyli tsuki,
ciecie proste czyli men-uchi
ciecie boczne - yoko-men-uchi
kopniecia podobnie jak udzrezenia czyli też proste na trzy poziomy, kopniecia boczne ( side-kick), okręzne (mawashi) i młotek ( nie pamietam japońskiej nazwy - uderzenie wbijajace z gory. W przypadku nóg jest wiecej wariantów bo celujemy w cała sylwetke.
Z uchwytów moze jedynie sode -tori . Złapaci i przepchac.. albo przyciagnac i uderzyc.. ale po co łapac lepiej od razu uderzyc..
no.. finalnie zostaje 14-15 ataków.. czyli jak pisałem kilkanacie.. reszta to teoria..
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido

noo.. panowie .. Oscara rozumiem bo poczatkujacy dla was nie mam taryfy ulgowej..
moze bedzie po łebkach.. ( modem)
ataki polegajace na uchwycie za reke (rece) do kosza. Natychmiast. Są tylko treningowe, wiec jako takie nie podlegaja kodyfikacji. dlaczego ? Bo nie.. nikt cie nie bedzie atakował jak w dojo ( ty mnie za ronsie , a ja ci nikkyo) .Juz wam sporo odpadło :-) ))))))Pisanie przy tym pozycji tori.. heh smieszne.. jakie to ma znaczenie. no.. ale jak atakt jest treningowy dobra nie rozpatrujemy tego.
Ataki ushiro. heh.. do kosza. Tez tylko iw yłacznie treningowe. Od tyłu wali sie w pale, podcina gardlo , zakłada garote itd.. ale nie łapie.

USHIRO RYO HIJI DORI

- taaa czekalem na to.. perełka aikiiaiowask.. uchwyt od tylu za lokcie.. czysty science - fiction. No.. bardziej fiction ..
Kubi shime to duszenie.

14.shomen uchi - dwa warianty

jakie warianty ?

18.morote tsuki

- co to za perełka??
dalej mi sienei chce piosac.. tyle piszecie o realnosci aikido a ja przyszlo do atakow to okazuje sie ,ze same fantazje. Pamietacie jak pisałem o uczeniu ataku, o tym,ze mało kto uczy w PL ataków ? Macie tego dowód.
W wiekszosci zostały wymienione ataki treningowe (kata dori) , fikcyjne (ushro hjii dori), i nie uzywane w aikido( mawashi).
W sumie to czekałem az sie ktos na tym temacie wyłozy. By nie bylo ze to tylko krytykanctwo..
ataki:
uderzenie na trzy poziomy jo-dan chu-dan i ge-dan (proste) czyli tsuki,
ciecie proste czyli men-uchi
ciecie boczne - yoko-men-uchi
kopniecia podobnie jak udzrezenia czyli też proste na trzy poziomy, kopniecia boczne ( side-kick), okręzne (mawashi) i młotek ( nie pamietam japońskiej nazwy - uderzenie wbijajace z gory. W przypadku nóg jest wiecej wariantów bo celujemy w cała sylwetke.
Z uchwytów moze jedynie sode -tori . Złapaci i przepchac.. albo przyciagnac i uderzyc.. ale po co łapac lepiej od razu uderzyc..
no.. finalnie zostaje 14-15 ataków.. czyli jak pisałem kilkanacie.. reszta to teoria..


Trzeba także wywalić ataki z przodu bo wyciągasz spluwę i walisz .
Co zostaje?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
oczekiwalem czego kostruktywnego a nie wklejenia mojego postu w calosci
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido

noo.. panowie .. Oscara rozumiem bo poczatkujacy dla was nie mam taryfy ulgowej..
moze bedzie po łebkach.. ( modem)
ataki polegajace na uchwycie za reke (rece) do kosza. Natychmiast. Są tylko treningowe, wiec jako takie nie podlegaja kodyfikacji. dlaczego ? Bo nie.. nikt cie nie bedzie atakował jak w dojo ( ty mnie za ronsie , a ja ci nikkyo) .Juz wam sporo odpadło :-) ))))))Pisanie przy tym pozycji tori.. heh smieszne.. jakie to ma znaczenie. no.. ale jak atakt jest treningowy dobra nie rozpatrujemy tego...

Wszystkie ataki ,które są w dojo , są atakami treningowymi.




Ataki ushiro. heh.. do kosza. Tez tylko iw yłacznie treningowe. Od tyłu wali sie w pale, podcina gardlo , zakłada garote itd.. ale nie łapie.

Zależy od sytuacji .

USHIRO RYO HIJI DORI

- taaa czekalem na to.. perełka aikiiaiowask.. uchwyt od tylu za lokcie.. czysty science - fiction. No.. bardziej fiction ..
Kubi shime to duszenie.


14.shomen uchi - dwa warianty

jakie warianty ?

Cięcie proste ale od dołu

18.morote tsuki

- co to za perełka??

Podwójne tsuki

dalej mi sienei chce piosac.. tyle piszecie o realnosci aikido a ja przyszlo do atakow to okazuje sie ,ze same fantazje. Pamietacie jak pisałem o uczeniu ataku, o tym,ze mało kto uczy w PL ataków ? Macie tego dowód.
W wiekszosci zostały wymienione ataki treningowe (kata dori) , fikcyjne (ushro hjii dori), i nie uzywane w aikido( mawashi).

Parę razy widziałem w bijatykach ulicznych używane nogi . Chyba trudno to nazwać atakiem treningowym . Dlaczego z kopnięć ma być tylko mae geri ?

W sumie to czekałem az sie ktos na tym temacie wyłozy. By nie bylo ze to tylko krytykanctwo..
ataki:
uderzenie na trzy poziomy jo-dan chu-dan i ge-dan (proste) czyli tsuki,).

Szczególnie na gedan robisz tsuki . A jeszcze lepiej na stope.Powodzenia
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido

kopniecia podobnie jak udzrezenia czyli też proste na trzy poziomy, kopniecia boczne ( side-kick),


z jap. yoko-geri

okręzne (mawashi) i młotek ( nie pamietam japońskiej nazwy - uderzenie wbijajace z gory.


kakato-geri. Jesli chodzi ci o opadające uderzenie piętą w garde lub obojczyk. :)

W przypadku nóg jest wiecej wariantów bo celujemy w cała sylwetke.
Z uchwytów moze jedynie sode -tori . Złapaci i przepchac.. albo przyciagnac i uderzyc.. ale po co łapac lepiej od razu uderzyc..
no.. finalnie zostaje 14-15 ataków.. czyli jak pisałem kilkanacie.. reszta to teoria..


Ale i tak wszystko piszecie off-topicznie. Gostek pytał się o cwiczenie technicznie ataku 'na sucho'. Cos a'la suburi w jo (tsuki,kaeshi-tsuki,furikomi) czy bokken. Czyli masz zamiar robic na treningu mae-geri irimi-nage. To wczesniej pokaz jak kopać mae-geri.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
uhumm kagato-geri wczoraj na icru rozpetalem dyskusje na ten temat... heheh
Soma- nie wszystkie ataki z dojo sa treningowe. Tsuki nie jest men-uchi rowniez. yoko-men tez ..wykonanie ich jest treningowe wolno i bezpiecznie dla uke. Nie myl pojec.

Zależy od sytuacji .

mo tak tez napislem - stac cie tylko na tyle?
podw\ojne tsuki? wyrzuc do kosza Nie ma czegos takiego Znam japonski na tyle by to sobie prztlumaczyc.. jak tsuki to tsuki.. I tak sie uderza seriami. rozpatrujemy atak Jeden, pojedynczy.. inaczej ozna dopisac do tego cale serie kombosow..

Dlaczego z kopnięć ma być tylko mae geri ?

przeczytaj to dokladnie zanim skomentujesz. mae grei jest odpowiednikiem tsuki.. kopniecie do przodu. Wykonywane na trzech poziomach. Wiec o co chodzi ?Wiesz o czym piszesz?

Szczególnie na gedan robisz tsuki . A jeszcze lepiej na stope.Powodzenia

- to chyba dowodzi ,ze nei masz popjecia o czym piszesz.. jak nazwiesz tsuki ponizej pasa? Np. W jądra? Moze nie wiesz co to sa poziomy jo, chu i ge - dan?

W atakach uderzanych dochodzi miecz ,jo ,tanto .
W atakach eri dori można dołączyć duszenia przy wykorzystaniu ubioru.

- i kolejna perelka.. a jak ktos bedzie mial w reku wałek albo pile traczowa? to co stworzysz mu dzial ataklow z pila tarczowa? Jak u Monthy Pythona.. obrona przed czlowiekiem z bananem w dloni, wisnia, jalbkiem i arbuzem.. tak?
bron jest przedluzeniem reki. I jak pisalem nie ma czegfos takiego jak atak eri dori.. to tylko uchwyt i tylko treningowy.. stosuja to niketórzy kiepscy bramkarze by wyprowadzic gosc za tzw. oszywke..
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido

Cięcie proste ale od dołu


no extra :) 8) 8O
ciecie od dolu hiehie
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
no juz mi sie nei chchialo tego komentowac...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
Panowie nie badzcie tacy ostrzy :)

chodzilo mu o to, ze jedno shomen to posdnosimy reke i a gory na dol w leb. a drugie w leb w trakcie jak podnosimy :D

co do tych atakow - wszelka kodyfikacja jest treningowa, wszystkie rodzaje, kierunki plaszczyzny - wszystko to trening.

real jest to taki miszung tego wszystkiego i nawet "ushiro eri dori" sie moze trafic.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
no racja ale nei do konca..
ma to wykładnei w tym co pisałem o uczeniu ataków. Nie mozna dobrze interpretowac aikido jezeli traktuje sie atak ushiro hiji tori za bojowy. albo uczy sie ciecia od dolu ( ta niby druga wersja men-uchi). potem ktos patrzy z booku i mowi,ze to aikiod jest nierealne.. wiekszosc wątkow była o tym ,ze aikido jest takie i owakie. Tu wyszlo szydlo z worka.
Nie ma z tego zadnej satysfakcji ,ze moje slowa sie potwierdzaja jedynie zal i sromota ,ze tak jest. Ze komus brak pokory by zrozumiec ,ze to co sie robi jest dobre inaczej. Zeby sie bronic ( jak wiekszosci instruktorów uważa - ze aikido jest sztuka defensywna) to trzeba nauczyc sie atakowac. Ciekawe ilu adeptów aikido z 4-5 kyu umie zrobic tsuki porównywalne poziomem z 4-5 karate? Albo wykonac mae-geri ?
Hmm.. o sierpowym nie wspomne..
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
Aiki,
absolutnie się nie czepiam, ale o tych rodzajach men uchi sużo zawsze mówi(ł) Jacek W. oraz G. Savegnago. A z tego co sie orientuję to uważasz sie za ich ucznia (razem ćwiczyliśmy na stażach :) ).
Nie rozumiem.....
pozdrawiam (bez urazy)

S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
gdzies powsataloniedomowienie .. o jakim men-uchi mowimy ?
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
[quote name="budo_Aiki"]uhumm kagato-geri wczoraj na icru rozpetalem dyskusje na ten temat... heheh
Soma- nie wszystkie ataki z dojo sa treningowe. Tsuki nie jest men-uchi rowniez. yoko-men tez ..wykonanie ich jest treningowe wolno i bezpiecznie dla uke. Nie myl pojec..[/quote]
Każdy atak w dojo jest atakiem treningowym. Nie ma znaczenia czy tsuki czy men uchi . Każdy atak poza dojo jest prawdziwym atakiem .

[quote name="budo_Aiki"][quote]Zależy od sytuacji .[/quote] mo tak tez napislem - stac cie tylko na tyle?.[/quote]
Ja miałem przygodę na ulicy z atakiem ushiro rio kata dori .Nie miałem czasu atakującemu wyjaśnić że Aiki takiego ataku nie uznaje .

[quote name="budo_Aiki"]podw\ojne tsuki? wyrzuc do kosza Nie ma czegos takiego Znam japonski na tyle by to sobie prztlumaczyc.. jak tsuki to tsuki.. I tak sie uderza seriami. rozpatrujemy atak Jeden, pojedynczy.. inaczej ozna dopisac do tego cale serie kombosow...[/quote]
Dobra ,możesz odłożyć ten atak . -1

[quote name="budo_Aiki"][quote]Dlaczego z kopnięć ma być tylko mae geri ? [/quote] przeczytaj to dokladnie zanim skomentujesz. mae grei jest odpowiednikiem tsuki.. kopniecie do przodu. Wykonywane na trzech poziomach. Wiec o co chodzi ?Wiesz o czym piszesz?.[/quote]
Ale teraz błysnąłeś . Oślepiłeś .
Pytanie moje było: Dlaczego z kopnięć ma być tylko mae geri ?
Nie można robić innych ataków nogami ?
Ja o atakach ty o poziomach ataków . Umiesz czytać?



[quote name="budo_Aiki"]quote]Szczególnie na gedan robisz tsuki . A jeszcze lepiej na stope.Powodzenia[/quote] - to chyba dowodzi ,ze nei masz popjecia o czym piszesz.. jak nazwiesz tsuki ponizej pasa? Np. W jądra? Moze nie wiesz co to sa poziomy jo, chu i ge - dan? ?.[/quote]
Przypomnę cały fragment :

[quote name="Aiki"]
ataki:
uderzenie na trzy poziomy jo-dan chu-dan i ge-dan (proste) czyli tsuki,)/quote]
Co z tego wynika ? Może pisz precyzyjniej to takie odpowiedzi też otrzymasz.


[quote name="budo_Aiki"] [quote]W atakach uderzanych dochodzi miecz ,jo ,tanto .
W atakach eri dori można dołączyć duszenia przy wykorzystaniu ubioru. [/quote] - i kolejna perelka.. a jak ktos bedzie mial w reku wałek albo pile traczowa? to co stworzysz mu dzial ataklow z pila tarczowa? Jak u Monthy Pythona.. obrona przed czlowiekiem z bananem w dloni, wisnia, jalbkiem i arbuzem.. tak?
bron jest przedluzeniem reki. I jak pisalem nie ma czegfos takiego jak atak eri dori.. to tylko uchwyt i tylko treningowy.. stosuja to niketórzy kiepscy bramkarze by wyprowadzic gosc za tzw. oszywke..[/quote][/quote]
Czemu nie ?Można tworzyć fajne rodzaje ataków i ich kombinacje. Nie chodzi tu o ilość . Każdy atak jest innym atakiem i na bazie tej różnorodności tworzysz własną bazę doswiadczeń .
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
Soma,
określenia "podwójne tsuki" mozna potraktować dwojako:
- klasyczne morote tsuki z karate (chyba shotokan :?: ) czyli równoczesne uderzenie dwoma pięściami ułozonymi w płaszczyźnie vertykalnej lub horyzontalnej (dla mnie atak bez sensu - jeżeli owczywiście takie istniają :wink: )
- seria polegająca na uderzeniu podwójnym lub wieleokrotności :lol: (fajnie jeszcze by wykonywanym w sposób bokserski :) ).

Aiki,
ja mam na myśli taki men uchi od dołu jakbyś chciał podrapać uke pod brodą :oops: , trajektoria trochę podobna do podbrókowego ale mnie "zakrzywiona".
A wbrew pozorom ataki ushiro zdarzają się , i to nie tak rzadko....

S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
Snajper - no podejrzewalem ,ze to ten atak. Wolalem sie upewnic. I tu mam maly problem.. bo to ni pies ni wydra.. pachożyje na podbródkowy ale z drugiej strony gdyny w reke wsadzic noz - to wychodzi ladne rozprucie jamy brzusznej.. Mozna wiec interpretoweac to w walce. Z reguly uzywale sie tego uderzenia do ataku na oczy partnera ( by oslepic) Nie jest poteżne uderzenie jak tsuki ale bardziej kaleczące i osłabiające.. Najchetniej bym to wrzycil do dzialu atemi.. sprobuj cos zaproponowac.. Bo mi to nigdzie nie pasi.
No i teraz pasztet..
Soma heh.. :
Albo studiuuemy sztuke walki albo ukladty baletowe.. nie mzna powiedizec ,ze atatk ushoro hiji tori jest realny.. Wiec nie można powiedziec ,ze każdy atak to dobry atak.. dla mnie to wyrzucic do kosza. Od tylu to albo podejsc i zgasic goscia po cichu albo zlapac i wysatwic koledze. Jezeli ktos jest slaby i daje sie zaskoczycz od tylu .. trudno.. sa sobie nabic guza

Nie winikam w to co miales na ulicy.. widocznie chuligan mial zaledwie 6 kyu ,ze udalo ci sie przezyc. Noemalnie laduje sie w szpitalu
Kopniecia - zdaje sie ,ze pisalem o maer-gri jako kopniecia proste, mawashi (okręzne) , side-kick (boczne0 I młotek ( kagato-geri)

uderzenie na trzy poziomy jo-dan chu-dan i ge-dan (proste) czyli tsuki,)/quote]
Co z tego wynika ? Może pisz precyzyjniej to takie odpowiedzi też otrzymasz.

_ tego nie rozumiem O cho chodzi ?

Czemu nie ?Można tworzyć fajne rodzaje ataków i ich kombinacje. Nie chodzi tu o ilość . Każdy atak jest innym atakiem i na bazie tej różnorodności tworzysz własną bazę doswiadczeń .


No tak. no to po co ta dyskusja? heh..
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
Mam pytanie - czy tylko u mnie ten temat graficznie jest wysypany, czy u Was tez???
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ataki w Aikido
teraz to wy sie czepiacie wypisalem wszystkie glowne ataki reszta to warjacje nie wypisywalem chwycen jak katatekosatori czy ushirokatatori lub katateryotetori

a w aikido siedze wiecej niz 1 sezon jakby ktos chcial wiedziec
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024