Skocz do zawartości


Zdjęcie

FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Info o tym dramatycznym regulaminie mozna znalesc tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

najbardziej ucieszyl mnie paragraf 9:

1. Prezydent i Prezes PFA wraz z wyborem i na czas pełnienia swoich funkcji otrzymują automatycznie tytuł Shidoin lub Fukushidoin o ile są instruktorami i posiadają odpowiedni stopień DAN rotfl


Ogolnie uwazam ten regulamin za doskonale przemyslany srodek kontrolowania i zdyscyplinowania instruktorow PFA, typu kijek i marchewka.
Np Osoby posiadające tytuł Fukushidoin i Shidoin mają obowiązek m.inn. udział w stażach. Ale co to znaczy? Czy siedziec na trybunie to jest uczestnictwo w stazu? - mozna argumentowac ze tak, chociaz bierne, ale jest!
W ilu stazach? czy jeden wystarczy?

dalej:
udział w kursach doszkalających organizowanych przez PFA lub innych podnoszących kwalifikacje instruktorskie

czy takie kursy sa w ogole organizowane? :wink:

no jest pare innych kwiatkow...

co o tym myslicie?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Mnie coraz to nowe uchwały zarządu jedynie śmieszą. Ich pomysły tak naprawdę dotkną głównie osoby początkujące i instruktorów, którzy mają własne zdanie. Wszyscy, którzy trzymają z zarządem sztamę dostaną uprawnienia i owe tytuły i na tym się skończy. Mnie osobiście to nie dotyczy, więc traktuje to tylko jako ciekawostke. Współczuje za to mojemu kumplowi, który otworzył teraz klub i nie wiadomo co teraz będzie ze zdawaniem egzaminów :(
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
otto kiedys spiewalo;
"...z reki do reki, z reki do reki Bonanzaaaaaaaaaaa..."

Nie ma to ja na maksa cos sformalizowac...
Niedlugo zabraknie im tytulow do rozdawania...

I po co to wszystko?
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Coraz ciekawiej się dzieje .Tytuły i tytuły .Szkoda że nie rozdają talonów . :D
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Idzie ku gorszemu.
Za dawnych czasów robili to tak jakoś.......delikatniej :wink: .

Cóż i w aikido postępuje globalizacja :) :)

S.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
1. teoretycznie musieli bo Hombu kazało wprowadzić ten system. na temat szczegółów nie wypowiadm sie.
np. dla mnie ta zmiana dość konkretnie zaboli bo teraz jestem egz. do 3 kyu z 2 danem. według regulaminu będę mógł egzaminować do 4-tego, chyba że znam na sandan - na co sie jakoś nie zanosi... no to dla mnie tylko klopoty... inną rzeczą jest wybór osób... swoją drogą nie wiem jak to będzie 8O 8O , hehehehe
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Witam :D
Hmmmm....troche to dziwne..bo gdyby tak faktycznie było to Tamura sensei nie egzaminowałby mnie na stopnie aikikai....we Francji...
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Dlatego odłaczyliśmy się jako szkoła juz dawno od PFA :)
Jesteśmy niezależni i wszystko idzie bezpośrednio z Hombu...

Niedługo bez wtyków w PFA o aikido bedzie można zapomnieć....

Smutne ale prawdziwe...
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

Dlatego odłaczyliśmy się jako szkoła juz dawno od PFA :)
Jesteśmy niezależni i wszystko idzie bezpośrednio z Hombu...

Niedługo bez wtyków w PFA o aikido bedzie można zapomnieć....

Smutne ale prawdziwe...

Ja przez kilka lat nie należałem do PFA . Ćwiczyłem aikido i nie bawiłem się w politykę . Mam nauczyciela - sensei Tamura - współpracuję z Jego uczniami i nie jest mi do tego potrzebna żadna organizacja .
Z drugiej strony , władze PFA są wybierane , więc są ludzie którzy akceptują takę sytuację . Zresztą , sami taką sytuację tworzą .
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Za fory na egzaminach lub stopnie bez egzaminu to ludzie nawet czasem Ideę Aikido poswięcą.... a jeśli jeszcze im za to zapłacą to i nawet federację zmienią.!!!!
Często się dzieje że władze są jedną wielką rodziną która sama siebie wybiera i sama sobie wypłaty ustala.... Z pieniędzy za rozdane dany.... :oops:

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia...gdzieś tak czytałem....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
No moze nie przesadzajmy, forsa za dany jest wysylana do Hombu,do Tokyo..
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

No moze nie przesadzajmy, forsa za dany jest wysylana do Hombu,do Tokyo..


Tia coś niedoinformowany jesteś.....
ale cóż nie mozna wiedzeć wszystkiego.... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

Tia coś niedoinformowany jesteś.....
ale cóż nie mozna wiedzeć wszystkiego.... :)


no smialo Uchideshi, podziel sie z nami twoja tajemna wiedza 8)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

No moze nie przesadzajmy, forsa za dany jest wysylana do Hombu,do Tokyo..

Zgadza się. Sandan we Francji kosztuje 130 euro .W Polsce ponad 1000 zł.
W przypadku stopni kyu ,30 % ceny egzaminu jest przeznaczone dla egzaminatora . Jestem ciekawy ile jest za stopnie Dan ?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

no smialo Uchideshi, podziel sie z nami twoja tajemna wiedza 8)


Nie omieszkam tego uczynić...

Ale źle mnie zrozumiałeś.... Za dany to kasa idzie do hombu ale kasa extra za pozwolenie na dan lub protekcję....... hehe
co tu mówic... Nie z takiego koryta się jadło... :wink: :oops:

Imiona i nazwiska tutaj nie są potrzebne, a osoby zwiazane napewno wiedzą kogo mam na mysli... :)
  • 0

budo_rab
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

Ogolnie uwazam ten regulamin za doskonale przemyslany srodek kontrolowania i zdyscyplinowania instruktorow PFA, typu kijek i marchewka.
Np Osoby posiadające tytuł Fukushidoin i Shidoin mają obowiązek m.inn. udział w stażach. Ale co to znaczy? Czy siedziec na trybunie to jest uczestnictwo w stazu? - mozna argumentowac ze tak, chociaz bierne, ale jest!
W ilu stazach? czy jeden wystarczy?

Pewnie ze nie kazdemu sie to podoba i nie musi jezeli ktos jezdzi a instruktor uczy sie caly czas wiec jezdzi to akurat tutaj mu nic nie bedzie przeszkadzalo. Jezeli jednak komus sie nie chce jezdzic lub osagnal poziom "O'" to krzyczy:)

dalej:
udział w kursach doszkalających organizowanych przez PFA lub innych podnoszących kwalifikacje instruktorskie

czy takie kursy sa w ogole organizowane? :wink:

Z tego co mi wiadomo, bo sam bylem na takim kursie to sa 8O .Dyl to dopiero pierwszy i mam nadzieje nie ostatni. A zainteresowanie nim bylo calkiem duze bo nie tylko inne federacje wyzazaly chec uczestnictwa ale i inne sztuki:)

a tak nawiasem mowiac to na stronie pfa pojawila sie lista tych ktorzy stopnie te dostali
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
POZDRAWIAM
i Wesolych swiat
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO

Pewnie ze nie kazdemu sie to podoba i nie musi jezeli ktos jezdzi a instruktor uczy sie caly czas wiec jezdzi to akurat tutaj mu nic nie bedzie przeszkadzalo. Jezeli jednak komus sie nie chce jezdzic lub osagnal poziom "O'" to krzyczy:)


NIe wyglupiaj sie Rab, 95% ludzi przestaje sie uczyc zdawszy na 1 dan. Moze nawet 99%. No bo niby co ich ma motywowac? Zawodow NIET, wspolzawodnictwa zbraklo na magazynie bo sie uke podkladaja na wyscigi, w idealy Dziadka nie wierza - kasa im przeslania caly swiat bo kapitalzmu troche lizneli :twisted: nie ma motywacji wewnetrznej a ty woerzysz ze motywacja zewnatrzna cos pomoze? Ze przepisami sie ich zmusi do uczeszczania na doksztalt? Dołączona grafika

Wydaje mi sie zes troche naiwny, tak samo jak tworcy w/w regulaminu. W zadnym kraju to nie dziala, a wierz mi, np we Francji i w Belgii taki regulamin istnieje od 15 lat Dołączona grafika

Z tego co mi wiadomo, bo sam bylem na takim kursie to sa 8O .Dyl to dopiero pierwszy i mam nadzieje nie ostatni. A zainteresowanie nim bylo calkiem duze bo nie tylko inne federacje wyzazaly chec uczestnictwa ale i inne sztuki:)

a tak nawiasem mowiac to na stronie pfa pojawila sie lista tych ktorzy stopnie te dostali
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
POZDRAWIAM
i Wesolych swiat


OOOOO.....to swietnie ze cos zaczeli organizowac! Moze bys tak opisal jak tam bylo? Ilu bylo kursantow? Kto prowadzil? Jaka byla metodyka nauczania? no, wszystko nas interesuje Dołączona grafika
  • 0

budo_rab
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FUKUSHIDOIN I SHIDOIN POLSKIEJ FEDERACJI AIKIDO
Czesc witam serdecznie
troche masz racji ale.:
[quote]NIe wyglupiaj sie Rab, 95% ludzi przestaje sie uczyc zdawszy na 1 dan. Moze nawet 99%. No bo niby co ich ma motywowac? Zawodow NIET, wspolzawodnictwa zbraklo na magazynie bo sie uke podkladaja na wyscigi, w idealy Dziadka nie wierza - kasa im przeslania caly swiat bo kapitalzmu troche lizneli :twisted: nie ma motywacji wewnetrznej a ty woerzysz ze motywacja zewnatrzna cos pomoze? Ze przepisami sie ich zmusi do uczeszczania na doksztalt? [/quote]

Wcale nie bede plakal jak ktos przestanie sie krztalcic po 1 danie widocznie nie jest to cos co powinien robic. Ok na razie bede troche bronil regulaminu bo nie wiadomo jak bedzie dzialal a krytykowac tak po polsku bede po pierwszych owocach:) :twisted: Zobaczymy ile osob z listy utrzyma te tytuly po roku funkcjonowania-tego jestem bardzo ciekawy. A argument pieniedzy tez troche przemawia za funkcjonowaniem reg.(troche dwulicowo ale.. :( a mianowicie regulamin daje wiekszej liczbie osob uprawnienia egzaminacyjne(sam mozesz je zdobyc, wystarczy spelnic wymagania-chyba:)=pieniadze.MIEJMY NADZIEJE ZE BEDIE TAKICH JAK NAJMNIEJ.

A co do szkolenia Instruktorow to sam prowadze zajecia z dziecmi i bardzo tego potrzebowalem,nie wiem jak jest to u Ciebie ale mysle ze wiekszosc instruktorow po zdobyciu uprawnien(a czasami i bez nich:))przestaje sie interesowac czymkolwiek poza klubem. Kurs nastawiony byl na prowadzenie zajec z dziecmi i ich metodyce. Cos co kazdy instruktor powinien przyswoic bo nie kazdy ma pedagogiczne wyksztalcenie(na kursie na 40 os tylko 3). Oczywiscie nie wszystkie zajecia byly idealnie trafione ale to byly pierwsze spotkanie i mozna to wybaczyc a pmoze przy drugim:)miejmy nadzieje:)))

POZDRAWIAM
RaB :wink: [/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024