Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zastosowanie techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zastosowanie techniki
Mam pytanie i wolalem z pewnych wzgledow wlozyc je tu a nie do dzialu Ulica.
Czy uwazacie, ze w warunkach typowej bojki ulicznej jest mozliwe zastosowanie ( lub tez czy wykonaliscie kiedys ) irimi nage albo kaiten nage ? Czy ciezko jest cos takiego wykonac w warunkach niekorzystnych ( tzn poza mata ) ?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
nie jest.. po to sie tego uczysz w koncu sa to techniki bojowe , tylko nie oczekuj ze chuligan bedzie robil pady.. :-)))))))))
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Nigdy nie miałem okazji sprawdzać się na ulicy ale myslę że to jak się zachowasz na ulicy zależy od tego jaką masz psychikę.Jeżeli spękasz i wpadniesz w panikę to nie zrobisz nic tylko dostaniesz wp...ol limo a o jakiel kolwiek technice możesz zapomnieć.
Aiki ma racje to są techniki bojowe a nie figurki z baletu a to jak je wykożystasz to tylko zależy od tego jak uważałeś na zajęciach.

pzd :D
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Ja raz w życiu miałem okazję wykorzystać irmi nage (wogóle miałem tylko raz okazje wykożystać aiki :) ) Klient chciał wjechać wemnie barkiem Sytuacja była taka, że irmi nage jak się patrzy, jak na treningu. Ale nie umiem tej techniki więc skończyło się unikiem od ataku i rozwiązałem to pokojowo.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Mialem okazje ocenic irimi nage w locie i z tego co zdazylem zauwazyc to wymaga od wykonujacego wrecz odruchowego wykonania tej techniki ( znajomy tez to tak odbiera - tylko, ze dodal iz osobiscie nie wykonuje jej chetnie w sytuacji zagrozenia). Czy wy tez tak to odbieracie - oczywiscie macie lepiej - sami to cwiczycie a nie tylko jestescie rzucani ?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Khe - zauwazylem mala pomylke - chcialem powiedziec cos innego a napisalem co innego.
Chodzi o ta odruchowosc wykonania .. miala to byc jednoczesna suma kilku czynnikow tzn precyzji, szybkosci reakcji i zaangazowania w calosc kilku sfer ciala.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki

Chodzi o ta odruchowosc wykonania .. miala to byc jednoczesna suma kilku czynnikow tzn precyzji, szybkosci reakcji i zaangazowania w calosc kilku sfer ciala.


Do tego trzeba trenować dziesiątki lat...!!!!! :X

Osobiscie nie miałbym najmniejszych szans w walce z napastnikiem gdyby stosował tylko techniki z Aikido.......

Prezestańmy owijać w bawełnę.....
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Uchideshi stad moje pytanie tutaj a nie w dziale Ulica. Chcialem sie spytac tych co trenuja.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Od momentu rozpoczęcia treningów Aikido dostałem nie raz w mordę... :oops: limo A zaczynałem ponad 6 lat temu.....
Abym mógł tylko dzięki Aikido rozwiązywać uliczne problemy to brakuje mi jezszcze ze 30 lat.....treningu...
Chodzi mi tutaj o to co napisałeś..

Chodzi o ta odruchowosc wykonania .. miala to byc jednoczesna suma kilku czynnikow tzn precyzji, szybkosci reakcji i zaangazowania w calosc kilku sfer ciala.


  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
hm.. nie chce zeby to zabrzmialo ze cfaniakuje czy cos, ale jakies drobniutkie atemi, zeby goscia rozproszyc i sruuu.. irimi.. na powaznie jeszcze sie nie probowalem, ale w sparingach z ludzmi ktorzy nie cwiczyli aiki, iriminage sprawdzalo sie wysmienicie.. wogole wszystko sie sprawdzalo.. :D na powaznie pewnie by to inaczej wygladalo.. wiecej by bylo siniakow ale moze tez by dzialalo..
uwazam, ze dobre bylo by tez shomen-ate.. jak bedziemy szybcy, to nawet przez garde sie przebije, i koniec..

pewnie mnie tu zaraz zjedzie banda fajterow .. ide sie schowac :twisted:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki

pewnie mnie tu zaraz zjedzie banda fajterow .. ide sie schowac :twisted:


Nie ma po co się chować... hehe

Mądrze mówisz tylko jest w tym jeden cwancyś...
Czy Ci niezwiazani z Aikido ludki atakowali Ciebie for real??? No rulez??? :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki

Chodzi mi tutaj o to co napisałeś...

O to sie nie zrozumielismy - ja tylko wlasnie zaobserwowalem cos takiego i bylem ciekawy czy inni tez. I czy wlasnie dlatego czesc z tych pieknie wygladajacych technik jest skuteczna tylko w scisle okresonym przypadku - tutaj wlasnie cytowane przez ciebie okres jaki nalezy trenowac.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Kazda technika jest do zrealizowania w realu....Tylko pytanie przez kogo??? :wink:
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
niee.. nie atakowali mnie "no rulez" :)
nie wiem jak u was, ale mnie uczyli, ze jak wiesz, ze nie unikniesz walki, ciulnij pierwszy :)
chodzi mi o stopien "spiecia uke" nawet kumple w szkole nie pala sie do tego zeby przewrocic sie na ziemie :) wtedy trzeba skurczybyka rozwcieczyc, a pozniej jakies randori mozna zrobic :) i tutaj sie sprawdza, czy dziala technika, czy nie.. nikt sie nie podklada, bo nie wie jak.. i zaznaczam, ze nie chodzi mi o to, czy ktos zdazy mnie trafic pierwszy czy nie.. chodzi o samo operowanie masa uke.. wytracaniem z rownowagi itp.. to jest najwazniejsze ! przejac inicjatywe..

ee tam.. zaczynam pier.. bez sensu..

dzikki.. a tak co do topicu.. to

Nie mozesz sobie zakladac co zrobisz jesli ktos cie zaatakuje. Nie wiesz ile bedzie wazyl, ile mierzyl, jak silny bedzie.. Wszystko sie okaze.. Moze On zlapie cie za reke, zrobisz mu kotegaeshi.. Moze zlapie za bark, zrobisz Hijishime.. moze kopnie, zrobisz iriminage.. moze uderzy w twarz, zrobisz kaiten nage.. I zwaz co ci mowie, niezbadane sa wyroki .. :) Aikido to nie machanie nozami.. Stal na kazdego dziala tak samo.. a technika, ktora opiera sie na balansowaniu ciezarem ciala musi byc dobrana do kazdego z osobna..

I niech Moc bedzie z Toba! 8)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
THE END OF THE STORY :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
czekaj czekaj.. ja chce takie duze literki bo naprawde ladnie napisalem! :)

Nie mozesz sobie zakladac co zrobisz jesli ktos cie zaatakuje. Nie wiesz ile bedzie wazyl, ile mierzyl, jak silny bedzie.. Wszystko sie okaze.. Moze On zlapie cie za reke, zrobisz mu kotegaeshi.. Moze zlapie za bark, zrobisz Hijishime.. moze kopnie, zrobisz iriminage.. moze uderzy w twarz, zrobisz kaiten nage.. I zwaz co ci mowie, niezbadane sa wyroki .. Aikido to nie machanie nozami.. Stal na kazdego dziala tak samo.. a technika, ktora opiera sie na balansowaniu ciezarem ciala musi byc dobrana do kazdego z osobna..



dziekuje za uwage :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
cholera chlopaki chyba wpadam w narcyzm :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
Ale Ty nachalny jesteś...
:) :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki

Chodzi o ta odruchowosc wykonania .. miala to byc jednoczesna suma kilku czynnikow tzn precyzji, szybkosci reakcji i zaangazowania w calosc kilku sfer ciala

no nie rozumiem.. jak sie czegos uczysz to zapewny wykonasz to odruchowo.. w czym problem ?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastosowanie techniki
No - czyli uwazacie, ze jest wykonalne.


Aiki widzisz nie wiem czemu ale mi wydaje sie cale te sekwencje nieco mocno przekombinowane - nie chodzi mi o skutecznosc ( w to nie watpie, ze przy dobrym wykonaniu jest dobra ) ale o to, ze widzi mi sie to nieco trudne do dobrego wykonania gdy czlowiek jest w trudnej sytuacji. Nie wiem czemu ale mam wrazenie, ze stawialbym na jakies prostsze wyjscia po prostu ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024