Skocz do zawartości


Zdjęcie

walka na ulicy a style chwytane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Seiken ma racje bo poza skrajnymi wypadkami , ktore trenuje sie oczywiscie pobocznie , to my wybieramy sposob w jaki toczy sie walka. Innaczej mozemy porzucic trening i nawalac sie bez zadnego sensu.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
dziki mówiąc o walce mam na myśli walkę na ulicy najczęściej w obronie.
a skoro jest obrona to i atak musi być w jakiejś formie w jakiś sposób poprowadzony i dopiero na to reagujemy wybierając określone techniki i taktykę z naszego arsenału a jak on nie jest zbyt duży to dupa zbita

poza tym uważam, że Kartagina powinna być zniszczona :wink:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
w ogóle chyba spieramy się o semantykę, ja wychodzę
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Kazdy spor zwiazany z ulica to sztuka dla sztuki ale rozwazajac rozne opcje jestesmy bardziej przygotowani.

Ja tam lubie zwarcie ... mam dzieki temu blizej do przystawienia.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
FUCK :( :evil:

Cd postu ....

Ale mimo wszystko lepiej skonczyc szybko i definitywnie niz bawic sie dlugo i ogladac sie czy gosci nie przybylo.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Narzucać styl komuś.... hmmm

a co z "...be water my friend..." ?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Staram sie oplywac po przeciwniku ale jak juz przechodze po nim .... :) a ze czesto tak nie ma to sie uplynniam jak woda ...

A szczerze ... pamietaj , ze woda bedac otaczamy przeciwnika i swoim nurtem kierujemy jego ruchami. Musimy byc jak rwaca rzeka gorska ... pedem spychajaca przeciwnika a zimnem odbierajaca mu sile.
Tak kiedys o tym czytalem ... i tak kiedys mi to ktos mowil.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
moze nie tak ze narzucamy przciwnikowi nasz styl walki, ja bym raczej powiedzial ze nie mozemy pozwolic aby on narzucil nam swoj styl walki :!:

jezli ktos nam narzuci jego styl walki to juz przegralismy...
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Jak wiadomo trudno jest znokautowac przeciwnika. A co dopiero paru?
Pewnie nikt kto pisze ze chwyty sa niekuteczne na paru nie walczyl z zapasnikiem lub judokom. Jak nie to trudno. Ale mam dla was test . Pojdcie na ulice i skocznie z wysokosci 1.5 metra na kark lub na plecy . Sama akcja trwa 2 sekundy i moge sie zalozyc ze nikt nie wstanie po tym.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane

Jak wiadomo trudno jest znokautowac przeciwnika. A co dopiero paru?
Pewnie nikt kto pisze ze chwyty sa niekuteczne na paru nie walczyl z zapasnikiem lub judokom. Jak nie to trudno. Ale mam dla was test . Pojdcie na ulice i skocznie z wysokosci 1.5 metra na kark lub na plecy . Sama akcja trwa 2 sekundy i moge sie zalozyc ze nikt nie wstanie po tym.


Foz nie zalamuj mnie..., co Ty bredzisz :?: :!:

wiesz co ja akurat cwiczylem judo i to pare dobrych latek.... i kurde rzuty o ktorych ty moiwsz sa to tak zwane rzuty wysokie i takie to sie da jedynie frajerowi zrobic i kurde trwaja przewaznie dlugo, trzeba wejsc dobrze biodrami pod przeciwnika itd. iz apewniam Cie ze jak masz paru przeciwnikow na ulicy to takiego rzutu nie zrobisz :!:

zwykle rzuty co sie da zastosowac, wycinki i obalenie nie daja tego ze gosc pada na leb, przewaznie najpierw na dupe i potem jak niegdy nie cwiczyl niczego wali plerami i lbem..., mozna mu pomoc podczas rzutu czy wycinki walac lokciem w twarz co da ten efekt ze na 100% walnie tylem glowe o ziemie i jest sznasa ze sie nie podniesie ale na 100% nie spadnie na glowe :!: :!: :!:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
[quote]Foz nie zalamuj mnie..., co Ty bredzisz :?: :!:

wiesz co ja akurat cwiczylem judo i to pare dobrych latek.... i kurde rzuty o ktorych ty moiwsz sa to tak zwane rzuty wysokie i takie to sie da jedynie frajerowi zrobic i kurde trwaja przewaznie dlugo, trzeba wejsc dobrze biodrami pod przeciwnika itd. iz apewniam Cie ze jak masz paru przeciwnikow na ulicy to takiego rzutu nie zrobisz :!:

zwykle rzuty co sie da zastosowac, wycinki i obalenie nie daja tego ze gosc pada na leb, przewaznie najpierw na dupe i potem jak niegdy nie cwiczyl niczego wali plerami i lbem..., mozna mu pomoc podczas rzutu czy wycinki walac lokciem w twarz co da ten efekt ze na 100% walnie tylem glowe o ziemie i jest sznasa ze sie nie podniesie ale na 100% nie spadnie na glowe :!: :!: :!: [/quote]
heeee. Widac ze nie upadles nigdy na chodnik . A co do braku miejsca to predzej rzytu niz uderzenia ( mniej miejsca) . A co ty tylko widziales rzuty nozne i biodrowe:). [/quote]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane

heeee. Widac ze nie upadles nigdy na chodnik . A co do braku miejsca to predzej rzytu niz uderzenia ( mniej miejsca) . A co ty tylko widziales rzuty nozne i biodrowe:).



upadlem..., pare razy :!: raz a bylo to zima i gosc mnie zlapal za noge i wyrzucil do gory, byl taki huk przy upadku ze gosc myslal ze juz sie nie podniese, obrocil sie iz zaczal odchodzic z kolegami wiec widok jego twarzy w stylu widze ducha zaraz przed zaikasowaniem byl priceless :twisted:

co do rzutow jakie wydzialem to przeczytaj jeszcze raz co napisalem albo idz na mate i sprobuj machnac pare razy jeden z rzutow wysokich jak paru kolesi bedzie cie chwytac, powodzenia :twisted:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
To zycze ci milego padania karkiem na chodnik . Tylko nie mow ze pare razy wychodziles z Suplesa wykonywanego na betonie. Mysl jak chesz . Tylko nie pisz ze bredze bo z tego co ty napisales to sie zal robi.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane

To zycze ci milego padania karkiem na chodnik . Tylko nie mow ze pare razy wychodziles z Suplesa wykonywanego na betonie. Mysl jak chesz . Tylko nie pisz ze bredze bo z tego co ty napisales to sie zal robi.


Fox czy ty cos piles :?: gdzie ja mowilem cos ze padalem karkiem na chodnik :?: sluszales kurwa o czyms takim jak pady :?: :!: to sie cwiczy w judo jakbys nie wiedzial dlugo i namietnie i podsatwy jakie Cie tam uczy to podczas padania na plecu chroni sie tyl czaszki poprzez dociagniecie podbrodka do klatki piersiowej :!:

zacznij gosciu dyskutowac z sensem...
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane

Fox czy ty cos piles :?: gdzie ja mowilem cos ze padalem karkiem na chodnik :?: sluszales kurwa o czyms takim jak pady :?: :!: to sie cwiczy w judo jakbys nie wiedzial dlugo i namietnie i podsatwy jakie Cie tam uczy to podczas padania na plecu chroni sie tyl czaszki poprzez dociagniecie podbrodka do klatki piersiowej :!:

zacznij gosciu dyskutowac z sensem...

Nie mowiles. To byly tylko zyczenia :) ( czytaj dokladmnie)
P.S.
Nie chce mi sie z toba dyskotowac poniewaz niewiem o czym ty pieprzysz. Pierw ze padanie na beton to nic takiego potem rola padow w judo :) . Sam twierdze ze zeby umiec walczyc na ulicy trzeba zarowno umiec uderzac jak chwytac. Same uderzenia wiele nie zdzialajac to samo sie dotyczy chwytow. Jesli chodzi o walke z paroma to tak naprawde nic nie daja pewnej wygranej. Jedyne co moze sie sprawdzic na wielu to walka bronia.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane

Nie mowiles. To byly tylko zyczenia :) ( czytaj dokladmnie)
P.S.
Nie chce mi sie z toba dyskotowac poniewaz niewiem o czym ty pieprzysz. Pierw ze padanie na beton to nic takiego potem rola padow w judo :) . Sam twierdze ze zeby umiec walczyc na ulicy trzeba zarowno umiec uderzac jak chwytac. Same uderzenia wiele nie zdzialajac to samo sie dotyczy chwytow. Jesli chodzi o walke z paroma to tak naprawde nic nie daja pewnej wygranej. Jedyne co moze sie sprawdzic na wielu to walka bronia.


kurde nie bylem w Polsce od jakiegos czasu ale kurde dalej mysle ze pisze logicznie :?

1. zgadzam sie ze trzeba znac chwyty jak i uderzenia, np to co wy nazywacie chyba mataleo (mowie o duszeniu) to ja sie nauczylem ponad 15 lat temu na judo (z zaznaczeniem ze to judo niesportowe 8) ) i pare razy udalo mi sie to zastosowac a moim zyciu w walce w stojce i sie swietnie sprawdza (ostatni raz 3 tygodnie temu)
2. co ja sie z Toba nie zgadzam to mozliwosc zastosowania rzutow wysokich w walce na ulicy przeciwko paru przeciwnikom z prostej przyczyny ze te rzuty sa czasochlnnne i trudne do zrobienia jezeli ktos jest od Ciebie sporo ciezszy a juz nie mozliwe jak jest pru kolesi co sie z Toba szarpia
:!: jak mi nie wierzysz to idz na mate wez paru gosci i sproboj machnac rzut wysoki.... :twisted:
3. rzuty innego typu nie powoduje upadkow bezposrednio na glowe wiec Twoj pierwszy co do "rady skokow na glowe" nie przekladu na realia i jak kogos rzucisz to najlepiej od razu go dobij laczkiem w glowe
4. powiedziales ze nigdy nie upadlem na chodnik wiec opisalem ci historie ktora mi sie przydarzyla i jakos przezylem tylko troche sobie odbilem plery i czulem to pozniej przez 2 tygodnie ale nie walnelem glowa

to tyle co mam do powiedzenia

zycze przyjemnego dnia i ide pocwiczyc i dzisiaj o zgrozo bedziemy akurat w rzuty sie zaglebiac :)
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Czesc Tomaszu.
Chyba tym razem sie wtrace. Rzeczywiscie, mowiac delikatnie, niektorzy bredza. Ja w ogole nie potrafie zrozumiec jak mozna takie bzdury opowiadac o podnoszeniu goscia do gory i rzucaniu na plecy z wysokosci 1,5 metra. Naczytali sie science-fiction czy co? I to do tego na ulicy, bo taki temat. To byloby mozliwe i skuteczne, gdy (zakladajac ze jest nawet tylko 2 przeciwnikow):

1 gdy jestes zajebiscie silny i przy tym niewysoki (powiedzmy jakis ciezarowiec, judoka wazacy ok. 100 kg przy wzroscie 170-175, np. podnoszenie ciezarow, judo, sumo). Bo jak jest 2 to trzeba to zrobic bardzo szybko a tylko takie parametry "rzucacza" pozwolilyby mu w najlepszym wypadku to zrobic.

2 goscie nie maja zadnego pojecia o walce , tzn.:
- gdy przeciwnik co ma byc rzekomo rzucony nic nie robi gdy go "rzucacz" probuje lapac (jak juz go trzyma) nawet glupie uderzanie w leb a szczegolnie w skron "rzucacza" lub w kark (zalezy jak ten "rzucacz" ma ustawiona glowe) samymi lokciami, palce w oczy - ciekawe czy ten rzucacz bylby w stanie dalej kontynulowac swoja technike
- gdy ten drugi stoi i patrzy sie nic nie robiac jak jego kolega ma byc rzucony

3. reasumujac powyzsze, jak dodamy, ze ten co jest lapany szarpie sie, rusza, wali "rzucacza" w glowe, byle jak, na tzw. chama a drugi z calej pary, gdy ten zajety jest chwytaniem, cala masa ciala pieprznie mu w kolano, ciekawy jestem jaki bylby rezultat. Takze przychylam sie do tego ze to sa calkowite brednie.

Sluchaj FOX - skoro piszesz takie rzeczy, znaczy sie ze masz do tego przekonanie - do tej techniki. Nie wiem co cwiczysz. Popros, zeby 2 twoi koledzy zrobili to co napisalem a Ty sprobuj jednego z nich rzucic. Tylko zeby ten co go lapiesz nie stosowal zadnych technik BJJ tylko walil ci w glowe, w szyje gdzie popadnie, albo jak bedziesz przy probie rzucania mial glowe nisko to zeby sprzedal Ci kopa z kolanka w glowe, a drugi twoj kolega niech Cie kopnie z calej pary, cala masa w twoje kolano, albo z calej pary, naskokiem w dupe - ciekawe czy utrzymasz rownowage, zalezy jak bedziesz stal - czy tylem, bokiem lub przodem do tego drugiego. Wtedy zobaczymy jak Ci wyjdzie ta technika.
Ale przedtem sprobuj w ogole zrobic te technike na jednym gosciu, sprobuj go tylko podniesc - bez rzutu - a nawet jak Ci to wyjdzie, zobacz ile to Ci zajelo czasu. Nie pisze tego zeby Cie obrazic tylko uwazam ze masz zle pojecie o pewnych rzeczach. Zrob to co Ci polecilem, a na pewno wyciagniesz stosowne wnioski.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Nie wiem ... tak sobie czytam , ze nie mozna gosciem rzucic itp ... i jakos ciekawie to wyglada w porownaniu z tym co widzialem w The King of the Cage .... bynajmniej tam sie ludzie nie pieszcza chyba ;)
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane

Nie wiem ... tak sobie czytam , ze nie mozna gosciem rzucic itp ... i jakos ciekawie to wyglada w porownaniu z tym co widzialem w The King of the Cage .... bynajmniej tam sie ludzie nie pieszcza chyba ;)

No wlasnie, wszyscy sie wzoruja na Vale Tudo. Masz racje, rzucaja, tyle ze w tym tamacie - chwytanie na ulicy - zazwyczaj mamy do czynienia z 2 przeciwnikami - co najmniej. Ty piszesz o sytuacji -King of Cage- gdzie:

1. masa przeciwnikow jest zblizona
2. zakaz uderzania w szyje, kark, w oczy (o krtani nie pisze bo to praktycznie niemozliwe z zwarciu, gdy przeciwnik cie juz trzyma i chce podniesc, ale wlozenie dloni pomiedzy swoje ciala a glowe przeciwnika nie jest zbyt trudne i dzganie go w oczy - i nie chodzi bynajmniej o to zeby mu te oczy wydlubac ale watpie aby dalej mial mozliwosc ten co cie chwyci kontynulowania swojej techniki). I wlasnie jak gosc chce cie podniesc to zazwyczaj jego glowa jest ponizej twoich rak, lokci i jedyne w co wtedy mozesz uderzyc to potylica, skron, tylna czesc szyi (to sie nazywa chyba fachowo kark :-) )
3. mamy do czynienia z 1 na 1 i w King of Cage gdy jeden podnosi drugiego to nie ma zagrozenia ze ktos z bogu mu w cos przywali
4. Predkosc wykonania techniki - podniesienie i rzut - w King of Cage nie wymaga prdekosci ze wzgledu na powyzszy pkt. 2 i pkt 3 -
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka na ulicy a style chwytane
Xann to nie kwestia reagowania na chwyt i podniesienie na ulicy ... ale kiedys widzialem jak batan podniosl goscia do gory. Klient windowany nie byl ulomkiem i tez potrafil dobic ale gdy poczul jak odrywa sie od ziemi to wpadl w ... jakby to powiedziec ... gleboka konsternacje ;)

Ja rozumiem ... ludzie , ktorzy kombinuja i sa przygotowani w takim momencie zareaguja jakos ... ale reszta ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024